בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

הרעיון שפדה בתכלס היה המגן הימני ובטח הרעיון שקרבחאל העונה היה נטל על הקבוצה הם ייחודיים רק לך. ואני לא מדבר על הפורום בלבד.

וזה רק מהדיון הנוכחי…

הרעיון בתכלס הוא שפדה היה הבייביסיטר של קרבחאל ולכן קרבחאל נטל על הקבוצה כי הוא צריך בייביסיטר, זה כ’'כ פשוט.

כל כך כל כך פשוט ואף אחד לא רואה את זה. מוזמן להראות לי מכל רחבי הרשת שמישהו נוסף כתב דברים דומים.
כמו שאמרתי, הרעיונות שלך מאוד ייחודיים.

@Raulito-7 זאת כמובן לא בושה להתקשות מול ניימאר, פשוט המונח בלתי עביר לטעמי היה פרגון יתר לקרבאחל. כמו שאמרתי, מסכים עם הקו הכללי שהוא היה בשיאו מגן מעולה.
לשאלתך, כן חושב שהוא טופ10 במגנים הימניים שראיתי, אם כי ההיצע באמת דל משום מה בעמדה הזאת. אבא שלי היקר נשבע לי שקרלוס אלברטו המגן הימני הכי גדול שהיה אבל לא זכיתי לראותו כמובן.

אם נחזור לדיון אני חושב שאין פה מחלוקת בכלל. כולנו מעריכים אותו בערך אותו הדבר אבל מצפים את זה בציפויים שונים. ברור שהוא היה מעולה, טופ 3 בעמדתו, אבל גם ברור לכולם שהוא לא היה מושלם והוא לא הותיר חותם מבחינת זה שהוא לא שינה את המשחק בניגוד למגנים אחרים, מרסלו למשל. אני הגדרתי את זה סולידי, אחרים הגדירו את זה מעולה או וורלד קלאס, אבל זה סתם עניין של מילים.

@titi_camara אני חושב שאתה מגזים

1. תמיד היינו פגיעים במתפרצות בין השאר בגלל קרבחאל (ממש לא רק)
  2. אחלה פדה אבל בפריים היו לו את מודריץ׳ בפריים באמצע ימין ומאחוריו קאסמירו. רע זה לא

אנחנו פגיעים כרגע הרבה יותר כי קרבחאל כבר לא יכול לעצור שחקנים באחד על אחד ולכן אני כותב שחייב בייביסיטר, ולא סתם בייביסיטר אלא מפלצת אתלטית כמו פדה, בעבר היה כמעט בלתי אפשרי לעבור את קרבחאל באחד על אחד.

בקשר למה שכתבת על פדה והשלישייה האגדית לא ממש הצלחתי להבין את כוונתך

אנחנו לא פגיעים הרבה יותר עובדתית ומספרית. בגמר זה נראה היה לא טוב מהצד שלו נגד שחקן מהיר, אבל זה שחקן עם מהירות מסחררת שקשה מאד להתמודד איתו.

שאמנם עכשיו פדה עשה בייביסיטר אבל גם מודריץ’ בשיאו וקאסמירו שניקה כל דבר שזז זה בייביסיטר מצויין

כי יש לנו קבוצה שהיא כמה רמות מעל הליגה מבחינת איכות הסגל ובנוסף משחקים 4 קשרים כדי לשחרר את פדה לעזור לקרבחאל.

אבל אז הוא לא היה צריך, מודריץ’ שהיה הקשר בצד של קרבחאל עשה עבודה הגנתית של 2 שחקנים אבל לא בעזרה לקרבחאל שלא היה צריך עזרה אלא כדי לחפות על חוסר העבודה ההגנתית של קרוס בקישור.
היום פדה ממש יורד הגנתית לעמדה של קרבחאל כדי לעזור בשמירה על השחקן של הספרדי, זה לא דומה לעבודה שמודריץ’ עשה, ההבדל הוא הירידה החדה ביכולת הפיזית שך המגן הימני שלנו.

אין ספק ששחקן שהוא ווינגר במקור יהיה יותר טוב התקפית, אז סבבה שוואסקז עם מספרים יותר טובים, אבל עדיין עם כל המגבלה הפיזית של קרבאחל הנוכחי - הוא הרבה יותר טוב הגנתית מלוקאס, ואני סומך עליו הרבה יותר

אני לא, לא על קרבחאל הנוכחי, והגנתי זה לא רק לעשות הגנה.זה גם לדעת להניע כדור ובזה לוקאס עולה עליו בלפחות רמה אחת.
בגמר האלופות שקרבחאל ‘‘הביא’’ היו לו 3-4 מסירות רוחב גרועות מאוד בהגנה שבנס לא נגמרו בשער חובה.

אם כבר משתמשים בפדה כבייביסיטר למגן הימני לא עדיף להשתמש במגן הימני שהרבה יותר טוב התקפית ?

אבל כל עוד אנצ’לוטי פה קרבחאל ימשיך לשחק.

סבבה שלוקאס עולה עליו בהנעת כדור, אבל הערך ההגנתי שקרבאחל מביא עולה על זה. זה לא שקרבאחל לא יודע או לא טוב בהנעת הכדור (כמו מנדי לדוגמא), זה שלוקאס עדיף עליו פה אני מסכים

בסוף במשחקים הגדולים אני הולך עם קרבאחל

בכל מקרה העמדה הזאת די מדאיגה אותי, אז אפשר להסתדר עם דני ולוקאס עוד עונה גג 2, אבל בסוף שניהם נורא מבוגרים ומעניין מאוד מי יגיע להחליף אותם בעתיד. כרגע זה נראה שאין שחקן נורמאלי לעמדה הזאת

הוא לא טוב בהנעת כדור, זאת הייתה הסיבה העיקרית שגם בשיאו לא כל כך חיבבתי את קרבחאל, לא ברמה של מנדי אבל לא ממש רחוק משם.
בשיאו לא חיבבתי אותו אבל הוא היה מדהים בדברים שהוא טוב בהם אז השתיק אותי, מהרגע שאיבד את מנוע הטורבו הלשון שלי השתחררה. :sweat_smile:

משחק הגנה זה לא רק אחד על אחד או זריזות רגליים, אני חושב שלוקאס ואסקס ממש לא ‘סכנה’ בהגנה כשהוא משחק, למשל בדרבי נגד אתלטיקו מדריד העונה כשהוא לא הפעיל לחץ אף פעם על השחקן שמרים הוא עשה טעות וזה לא משקף את היכולת שלו. אבל קרבחאל יודע לסגור אלכסונית בזמן, אפילו בגמר ליגת האלופות, הוא תמיד מחפה, יודע היכן לעמוד, גם במשחק הראש שלו הוא לא פראייר. טיטי אתה מגזים לדעתי אבל כדי שתהיה מבסוט - מספר לך שקניתי חולצה של לוקאס ואסקס אחרי הקלאסיקו. וגם אתמול קרבחאל הוכיח יכולת חביבה מאוד כ-‘9’, חוסלו יכול להיות גאה.

בכל הקריירה שלו כבש קרבחאל 18 שערים, כולל ימי קסטיליה. אתמול משחק ראשון שלו בטורנירי היורו, שער ראשון ושביעי העונה ב-2023/24.

ברור שחוסלו פרגן לגיס, קרבחל אינו המגן הימני הטוב בהסטוריה.
הויכוח הוא כמה גבוה הוא יהיה ברשימה, אבל כשמדרגים מגנים זה תמיד יהיה אמורפי כי יש את התפקיד הבסיסי (להגן), התפקיד הנוסף (תמיכה בהתקפה), והשילוב ביניהם (ובמיוחד- איזה משקל לתת לכל תפקיד).
מזכיר גם שהתפקיד ההתקפי לא היה בסט הדרישות ה"בסיסי", אלא נוסף כנראה באיזור שנות התשעים של המאה הקודמת, ככל שמגנים לקחו על עצמם יותר ויותר את הצד הזה במשחק. לכן, כשנדרג מגנים משנים שקדמו, לא נחשוב על “אבל הוא לא ידע לבשל” כשיקול להורדת דירוג.
לדעתי לא תהיה רשימה שמקובלת באופן אחיד כמו הקריטריונים, כי תמיד יהיו ויכוחים על איזה משקל ראוי יש להתקפה.
ברור לי שדני בהחלט במקום טוב בכל רשימה הגיונית, וגם שאחד הטיעונים המקדמים בדירוג הוא כמות הזכיות בתארים ובמיוחד הגביע עם האוזניים הגדולות. אבל זה אך טבעי (גם אלבס נהנה מכמות תארים בקריירה בדירוג שלו, בלי קשר שהוא עדיף על דני בשקלול הקריירה).
אבל עצם זה שרשמנו כל כך הרבה תגובות כאן (לשני הכיוונים) מלמד שיש בו משהו.

השאלה היא האם נסתכל עליו בעוד עשרים שנה ונגיד וואו איזה מגן מדהים הוא היה, גם בלי קשר לתארים שלו? שבועיים אחרי שניצח לנו את הגמר מאוד קל להכניס אותו לרשימות האלה.

לטעמי השחקנים שאמורים להיכנס לרשימות האלו אלו שחקנים שהגדירו מחדש את התפקיד שלהם, שהראו יכולת שמדברים עליה גם אחרי עשרים שנה, כמו רוברטו קרלוס וקאפו.

אולי זה רק אני, אבל באף רגע קשה לא חשבתי לעצמי שמקרבחאל תבוא הישועה. אז נכון שהיו לו גם יתרונות אבל אנחנו מדברים פה עד דיון השחקן הטוב בהיסטוריה בעמדה שלו, הסטנדארט מאוד גבוה.

נקודה מאוד חשובה שתמיד מציקה לי בדיונים מהסוג הזה, הכדורגל מאוד התקדם וכל אותם השחקנים הגדולים מהתקופות של איזור 2005 ואחורה נמצאים אצלי בכוכבית קטנה.

כן בהחלט, היה מגן מדהים ובדגש על היה.

הטענות והביקורת שיש לי עליו היום לא מורידות מבחינתי כלום מהערך של פריים קרבחאל שהיה לתקופות ארוכות המגן הימני הטוב בעולם ותמיד לפחות טופ3 עולמי.

פריים קרבחאל היה הגרסה השלמה של מגן, אני עפתי עליו מהרגע הראשון שהגיע. לצד זאת אין ספק שכבר כמה שנים טובות שהוא סוחב הרבה מגרעות. גם אין הרבה תחרות בעמדת המגן הימני אז להיחשב לבין הטובים ביותר לא קשה במיוחד.
לדעתי המגן הימני הטוב ביותר שראיתי היה פיליפ לאהם, קלאס אחר לגמרי מדני עם כל האהבה.

ובכל זאת שתי הדוגמאות שהבאת למגנים היסטוריים הם בדיוק מהתקופה הזאת.

אני גם לא מסכים עם האמירה שכשאנחנו שופטים מגנים מהתקופה הזו אנחנו עושים להם הנחות, אם לא ידעו לבשל לדוגמה. קאפו ורוברטו קרלוס מוזכרים בכל הרשימות של מגני כל הזמנים כי היה להם את החבילה השלמה, בהגנה ובהתקפה כאחד, גם אם שיחקו בתקופה שהכדורגל היה שונה.

מי שטוען שקרבחאל של השנה חזר ליכולות הפריים שלו, פשוט לא זוכר איזה מגן ענק הוא היה, או סתם לא העריך אותו כפי שהוא גם בזמן אמת. קרבחאל בפריים היה גם מגן ענק, שסוגר לבד את הצד שלו (וגם לוחץ בחסד, כפי שציין בצדק נירו) - אפילו מול השחקנים הגדולים ביותר בעולם; אבל גם היווה תרומה וכוח התקפיים עצומים, שלא דומים בכלל להססנות ולחששנות שמאפיינות אותו בשנים האחרונות (כולל השנה, עם כל הכבוד לשיא השערים היפה), עם המסירה הקבועה לאחור.
הוא היה פורץ פעם אחר פעם באגף (באגף ימין שאף-פעם לא היה להיט אצלנו, בין בייל הלא יציב לבין הבינוניאדה שהגיעה אחריו), עם הכדור או בלעדיו, מבצע עקיפות בתזמונים מושלמים, מהווה אופצייה מסירה (לדאבל פס מהיר או סתם כדי לרווח), נכנס לרחבה ומתגבר בעצמו על שחקני הגנה של היריבה, ומספק מסירות רוחב מדודות ומדוייקות. למעשה - כל מה שאפשר לצפות ממגן תוקף, מבוצע ברמה הגבוהה ביותר. היום, רק מהחשש שלא יספיק לחזור בזמן להגנה, הוא לא מעז לעשות חצי מכל זה.

אני באופן כללי טוען שקרבחאל הוא אחד האנדרייטדים הגדולים, בעיקר כי הוא שיחק באותה קבוצה כמו מרסלו, שמן הסתם נתן לבל אחר (והרבה יותר סקסי) של יכולת בהתקפה, ובתקופה מקבילה לדני אלבס, שבעיניי הוא המגן הימני הטוב בכל הזמנים*. אם לא שני אלה, קרבחאל היה נזכר כפי שמגיע לו, בלי סימני שאלה בכלל.

*כאמור, דני אלבס בעיניי הוא המגן הימני הגדול בכל הזמנים (קאפו קצת אחריו) - היה גם בלתי עביר בהגנה (לא זכור לי משחק אחד או שחקן אחד שעשו ממנו קרקס), וגם החזיק אגף שלם לבד בהתקפה, ברמה הגבוהה ביותר שאפשר לצפות ממגן (ולמעלה מכך). כמובן שהוא הרוויח המון מכך ששיחק בברצלונה עצומה, אבל הוא הוכיח את היכולות שלו גם בסביליה לפני כן, גם ביובנטוס אח"כ, ואפילו בגיל 40 עם רגל וחצי בקבר בברצלונה בינונית ביותר.

מיד אחרי הטיר הזה, שעומד בפני עצמו - קרבחאל הוא המגן הימני הכי גדול שראיתי בריאל מדריד, בפער עצום, ומבחינתי לחלוטין בטופ 10 מגנים ימניים של כל הזמנים.

טוב, קבלו דל’'פ, דני אלבס מגן ענק אבל אוברייטד, בכל קבוצה שהיא לא ברצלונה ההיא קרבחאל פריים היה מביא את אותו ערך מוסף כמו אלבס אם לא יותר.