בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

נכון מאוד, זה משהו שמציק לי, אבל עדיין ההשפעה שלהם על ההגדרה של התפקיד היא משהו שאחריה המשחק כבר לא היה אותו דבר. הם באו עם סט יכולות אחר שבגללו הם ראויים להיכנס לרשימה הזאת. דני לא השפיע על המשחק באותה הרמה.

אני לא טוען את זה. קרבחאל של אז, אחרי שאלבס ולאהם ירדו משיאם, היה המגן הימני הטוב בעולם. העונה הוא נתן עונה אדירה, גם העונה הוא היה המגן הימני הטוב בעולם, אבל לא בהשוואה לקרבחאל של לפני 8 שנים. לי הפריע המשפט שקרבחאל היה נטל על הקבוצה, הוא לא.

אתה רואה מישהו אומר את המשפט הזה אבל הפוך? כלומר שמרסלו אנדרייטד בגלל שהוא שיחק באותה הקבוצה על קרבחאל? ההשוואה הכי טובה למגן שנכנס לדיון הטוב בהיסטוריה נמצאת ממש מתחת לאף שלנו.

שים לב שאמרתי שמרסלו האפיל על קרבחאל בגלל היכולות ההתקפיות ובגלל הסגנון האטרקטיבי יותר שלו ביחס לקרבחאל. לא בגלל שאבסולוטית מדובר במגן טוב יותר (בניגוד להשוואה עם אלבס, שם הברזילאי אכן האפיל על קרבחאל בגלל סך יכולותיו כמגן ימני).

מרסלו התאים לריאל ההיא באופן מושלם, אבל ייחוד מאוד. לריאל היה קישור חזק ויציב ביותר, שמצליח להחזיק כמעט את כל המגרש, אבל מעט אנמי וחסר יצירתיות (בעיקר בשליש האחרון) - לשם התאים בדיוק מופתי מרסלו, עם סל היכולות הייחודי שלו כפליימייקר, לצד היכולות ההגנתיות הבינוניות ביותר עליהן הצליח לחפות הקישור העוצמתי שהיה לנו. וכמובן שהעובדה שבצד של מרסלו שיחק אחד מגדולי השחקנים בכל הזמנים תרמה להתאמה הייחודית.

למעשה, עבור כמעט כל קבוצה שהייתי צריך לבנות מאפס, הייתי לוקח את פריים-קרבחאל לפני פריים-מרסלו. סט הרבה יותר מאוזן ושלם של יכולות, וסיכוי הרבה יותר גבוה להתאמה למרקם הכולל של הקבוצה.

טוב אז לא נסכים פה. מרסלו מגן שלקח את העמדה הזאת למקומות אחרים לגמרי. קבוצות היו צריכות להתכונן ספציפית אליו. בשיאו הוא לא היה מגן הגנתי רע אבל כח התקפי אדיר.

דני היה לוחץ טוב פייטר מעולה הגנתית וגם ידע להצטרף להתקפה, אבל מבחינת סגנון המשחק שלו - הוא לא עשה משהו יוצא דופן. פשוט היה מאוד סולידי בהכל. אני חושב שכשנדבר על התקופה של הפרויקט השני יהיו הרבה שחקנים שנזכיר לפניו, כולל מרסלו.

דניאל אלבס ממש לא היה בלתי עביר מההגנה, גם חיסרון מסוים במשחק הגובה. הייתה לו הילה מטורפת, היה שחקן לידר, מאנייק שאתה רוצה תמיד בקבוצה שלך. וגם (בדומה לפרננדו היירו, סרחיו ראמוס ואולי פפה) - ידע לעשות את העבירות איך שהשופט לא יראה ויחמוק מעיניו.

אני לפחות לא אמרתי שדני קרבחאל בפריים שלו. התקפית לא היו לי תלונות, הגנתית כמובן ששיאו מאחוריו וגם סגנון המשחק קצת אחר, הוא פחות ‘טס’, ולוחץ קדימה, זה גם קשור לפציעות הרבות והוא דיבר על כך שהוא לא יכול מבחינת הגוף לתת 100% בכל משחק כפי שהיה בעבר.

בכל החבילה קרבחאל שווה מקום בטופ 10 כנראה: הקבוצה הגדולה בה שיחק והחלק שהיווה בתארים, היכולת שלו בפריים, אני מסתכל על המאבק בפציעות לא רק כמינוס אלא גם כפלוס - משהו שמסמן אותו לחלוטין, והלוואי ויהיה לו גם טורניר נחמד בנבחרת.

אגב לגבי ההשוואה למרסלו אני לא רוצה להיכנס לזה אבל היו ימים גם עם אנחל די מאריה ומסוט אוזיל, זה לא מדויק היה “חסר משהו בשליש האחרון” של המגרש.

רחוק מזה, אלבס חיית ההגנה זאת אגדה אורבנית שהתחילה כשהוא הצליח לעצור את רונאלדו בכמה קלאסיקואים בתחילת הדרך, אחר כך רונאלדו כבר התחיל להבקיע בכמויות.

אלבס לא היה מרסלו אבל גם לא היה מגן הגנתי ענק ברמה של קרבחאל, שיטת המשחק של ברצלונה אז עם הלחץ הגבוה והשליטה מעל 65% בכדור עשה עמו חסד.

התקפית כמובן היה תמיד מהרמה הכי גבוה היסטורית.

כן בטח הוא גם בישל טריליון שערים גם בסביליה והעמיד מספרים של קשר לכל דבר, הוא מבשל שערים גם לצד שחקנים פחות היסטוריים לידו. אבל כאן אנחנו מדברים על שני צידי המתרס. לציין מהלך ספציפי אחד זו טעות, אבל נניח רוביניו התקשה מולו אז כריסטיאנו רונאלדו הבקיע על הפרצוף שלו את ה-1:2 בקלאסיקו ב-2015/16, אלבס היה עושה המון עבירות.

מרסלו עם משחק הגנה לא טוב במכלול שלו, לתחושתי בלבד, ולא שזה מספיק - במשחקים הגדולים בליגת האלופות בדרך כלל הסתדרנו היטב בצד שלו, בצד “החלש” יותר עם סרחיו ראמוס שפחות מהיר מפפה או רפאל ואראן ועם טוני קרוס. אני מודע לכך שלא כל יום הוא משחק כמו נגד באיירן מינכן ב-2016/17.

הכוונה שעשה עמו חסד הגנתית התקפית כתבתי שהוא ענק גם ברמה היסטורית.

מרסלו אגב אני מחזיק ממנו הגנתית הרבה יותר מהרוב כאן, רוב הקריירה לא היה כזה חלש הגנתית, היה סביר פלוס והתקפית היה המגן הטוב בהיסטוריה, גם אם נשווה אותו התקפית לקשרים הגדולים ביותר ולא רק למגינים עדיין לא יהיה לו במה להתבייש.

אני הולך עם רוברטו קרלוס אם ניתנת לי זכות הבחירה, מרסלו היה יכול אולי טיפ-טיפה לכבוש יותר שערים. מה שכן ברור שהוא לא השחקן שחסוס נאבאס עשה לו סחרחורת שם ב-2008/09, התגבר והתעצב מאז. בימים מסוימים ניסינו אותו כקשר כדי למזער נזקים, לדעתי מעבר לפז"ם של משחק מספר 50 או מספר 100 זו גם מעט עבודה של ז’וזה מוריניו, מאז 2010/11 הרגשתי שהוא על הגל.

כנראה שאתה בדעת הרוב אם תבחר בקרלוס, אבל התקפית מרסלו לא רק ידע לכבוש טיפטיפה יותר שערים, מרסלו היה בונה משחק לכל דבר ועניין, הוא זה שניהל את הקבוצה שהכסף היה מונח על השולחן, שיחק לצד קרוס ומודריץ’ וכשהשעון עוד מעט נגמר והיינו חייבים שער רציתי שהכדור ילך למרסלו, כשהובלנו והיינו תחת לחץ והיינו חייבים להרגיע את המשחק הייתי נרגע כשהכדור היה מגיע למרסלו.

מרסלו :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

רוברטו קרלוס: 69 שערים ו-116 בישולים ב-527 משחקים
מרסלו: 38 שערים ו-103 בישולים ב-546 משחקים

שמע זה קשה להשוות, אחד תופעת טבע וגם בגילו המופלג היה לו יתרון מסוים במהירות על אחרים, עם בעיטות תותח, השני כיאה לשחקן ברזילאי, כמו כדורגל רחוב.

קח משהו לגבי RC - הוא שיחק גם בשנים לא מדהימות של ריאל, אם תשווה את ההרכב של ריאל בדסימה לבין ההרכבים שלנו ב-1998/99 נניח. מרסלו נהנה יפה מאוד מתשע שנים עם כריסטיאנו רונאלדו ותותחים בכל עמדה. גם רוברטו קרלוס שרף אגף שלם לבד.

הטיעון שלך לגבי כדורים חופשיים, תשמע, מרסלו כנראה לא היה טוב בזה כל כך. אגב אני זוכר הרבה גולים נפלאים שלו דווקא ברגל ימין החלשה. ויאדוליד ב-2009-10, הפצצה לחיבורים נגד שאלקה ב-2014/15, הגול נגד ולנסיה שהוא כמו ניצחון ששווה אליפות ב-2016/17.

אני חושב שהגנתית רוברטו קרלוס תמיד היה טוב יותר. אם נלך על ציונים ילדותיים, שניהם 10 התקפית, לא פחות, הגנתית מרסלו 6 ורוברטו קרלוס הוא נניח 8 (ופאולו מאלדיני 10).

רוברטו קרלוס בעט כדורים חופשיים מרסלו לא.

רוברטו קרלוס שחקן מדהים, יהיה לי קשה לטעון נגד קביעה שהוא היה המגן השמאלי הטוב בהיסטוריה, אבל מרסלו ביחד עם פנומאנו ומסי זה הכדורגל מבחינתי, פתחתי משחקים של ריאל לראות בעיקר את מרסלו ולא את רונאלדו או קרוס.

בטח שמתם לב לעוד שער של בלינגהאם כשיש מעליו חלוץ והוא נכנס מהקו השני לשטח שהחלוץ מפנה.

אולי דלפ אבל בעט אותם לא משהו. מאד מזכיר את כריסטיאנו - סגנון ייחודי, המון עוצמה, מספר גולים יפהפיים שמשכיחים אחוזי הצלחה נמוכים.

חוץ מזה אגדה ענקית. מרסלו כנראה גדול יותר, אבל גם ראיתי את קרלוס פחות בשיאו.

הבעיה הגדולה שהוא בעט מכל מצב בטווח של עד 35 מטר, זה גרם לכך שהמשחק נעצר לכמה דקות כל פעם שנשרקה עבירה עם התארגנות החומה, השריקה והבעיטה, זה קרה כמה פעמים כל משחק וזה לפעמים הוציא אותנו לגמרי מהקצב משחק, ממש לא אהבתי את זה.

שמע זה שער ענק. התחיל את המהלך באמצע ודפק ריצה עד החמש. פשוט הביא להם גול מכלום

בקיצור, ג’וד עושה את מה שג’וד עושה הכי טוב מכולם.

הגול הזה היה יפה אבל זה לא כל הסיפור. המחצית שהוא נתן הייתה ענקית בכל קנה מידה. 7/9 ניצחונות בדואלס, 40/42 מסירות ב45 דקות כקשר קדמי… מטורלל לגמרי.

בלינגהאם המציא תפקיד חדש- קשר 22.
קשר 10 , מתקל כמו 5 ומתמקם כמו חלוץ 7.
פשוט מטורף איזה שחקן שלם הוא. אין לי מושג מה התקרה שלו.

אני חושש שבלינגהאם הפך להיות אוברייטד, שלא יהיו אי הבנות, שחקן ענק, כרגע הקשר הטוב בעולם, אבל נראה שבכל מקום מנסים להפוך אותו לשחקן שכמותו לא ראינו מעולם.
שחקן טוב מאוד ונראה שיכול להתפתח עוד, עדיין לא שחקן היסטורי או קרוב לשם, נראה לי כרגע שיסיים כפרנק למפארד משודרג וזה יהיה הישג גדול אם יסיים כך, יש לו את האפשרות לגמור כשחקן היסטורי אבל הסיכויים לא גבוהים כמו שנוטים לחשוב.

כשהוא בפורם טוב הוא שחקן שראוי לכל המחמאות. כשהוא ביכולת לא טובה, רב עם השופטים או סתם מתופקד לא נכון הוא שחקן בינוני. אתמול הוא חטף מכות והיה עליו לחץ עצום והוא עדיין תפקד טוב, אלו חדשות מאוד טובות עבורינו.