בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

בדיוק לפני שנה התרצה נאצ’ו ואחרי לבטים רבים האריך את חוזהו בריאל מדריד המועדון של חייו - בשנה נוספת כלומר עד 2023. כנראה שכעת זה יהיה שונה והפרידה היא עניין של ימים וזה יהיה עצוב. אבל שימו לב כמה הרוויח בעונת 2023/24 שגם אותה הוא פתח כאחרון בהיררכיה וכן היו קצת רגעי שפל בעיקר עם שני הכרטיסים האדומים שספג וגם התחושה הקשה שלו כשסופסל נגד מנצ’סטר סיטי לטובת אורליאן טשואמני ששיחק כבלם:

-מונה לקפטן הראשון של ריאל מדריד בקיץ!
-הניף תואר ראשון כקפטן - הסופרקופה!
-חצה את רף 350 ההופעות בריאל מדריד!
-שבר שיא אישי לעונה - 45 משחקים!
-פתח בהרכב בגמר ליגת האלופות! הניף את הגביע וחגג איתו בסיבלס!
-שיחק והרבה והפרס היה זימון מוצדק לסגל ספרד ביורו! ופתח מוח קרואטיה.
-קיבל הצעה לחוזה חדש שוב ודד ליין עד ה-30.

אם יעזוב הקיץ, כנראה שיעזוב - ומדברים לא על אל איתיחאד של קארים בנזמה אלא על קבוצה אחרת בערב הסעודית - אני אהיה ממש מסופק. כמה זה היה חשוב שהמשיך עוד שנה

כלי התקשורת “חגגו” אמש ובצדק וכל פרשן ודף פייסבוק זרקו לאוויר את זה שמנואל נוייר הפך לשוער עם הכי הרבה משחקים בתולדות היורו - 18 הופעות וזה אדיר, באמת ריספקט.

1. מנואל נוייר - גרמניה - 18 משחקים בארבעה טורנירים (2012, 2016, 2020, 2024)
  2. ג’יאנלואיג’י בופון - איטליה - 17 משחקים בארבעה טורנירים (2004, 2008, 2012, 2016),
  3. אדווין ואן דר סאר - הולנד - 16 משחקים בארבעה טורנירים (1996, 2000, 2004, 2008)
    -רוי פטריסיו - פורטוגל - 16 משחקים בשלושה טורנירים (2012, 2016, 2020)

זה הזמן לציין את סאן איקר, הלא הוא איקר קסיאס, שאמנם רשם “רק” 14 הופעות כי ב-2016 הוא התייבש על הספסל ודויד דה חאה לא היה טוב ממנו (בנבחרת) וביורו 2000 סנטיאגו קניזארס הוותיק פתח על חשבונו. אולם איקר זכה בטורניר פעמיים והניף את הגביע ב-2008 וב-2012. מעבר לכך איקר שמר תשע פעמים(!) על שער נקי. הוא מעולם לא ספג שער בשלבי ההכרעה ומעולם לא ספג יותר משער אחד.

יורו 2004: שמר על שער נקי נגד רוסיה (0:1)| הנבחרת הודחה לאחר הפסד לפורטוגל במשחק האחרון בשלב הבתים

יורו 2008: שמר על שער נקי נגד איטליה ברבע הגמר, נגד רוסיה בחצי הגמר ונגד גרמניה בגמר.

יורו 2012: שמר על שער נקי חמישה משחקים! לא ספג באף משחק חוץ מה-1:1 נגד איטליה במחזור הראשון. לא ספג נגד אירלנד, נגד קרואטיה, נגד צרפת ברבע הגמר, נגד פורטוגל בחצי הגמר (פנדלים) ונגד איטליה בגמר.

פתחנו את הטורניר הזה עם שלושה נציגים בנבחרת ספרד, היום אנחנו עם נציג אחד, ויתכן כי אחרי עידן קרבחאל אם לא יצוץ לנו שחקן ספרדי תותח משום מקום - כנראה שלא תהיה לריאל מדריד נציגות בנבחרת הספרדית כלל. זה קצת הזוי בעיניי.

בכללי, אחרי עזיבת נאצ’ו, חוסלו וקפה, ושבראהים “עבר” למרוקו, כמעט ולא נשארו לנו ספרדים בסגל. קרבאחל, לוקאס, פראן גרסיה, סבאיוס ושחקני נוער.
למעשה, אם לא מתייחסים לשחקני הנוער, תהיה לנו אותה כמות צרפתיים, בריזלאיים וספרדיים.

למה הנטייה הזו ‘לראות שחורות’ ועוד לעתיד הרחוק כל כך? ומדבר אחד שמאוד חשובה לו הזהות הספרדית בריאל מדריד - כל עוד מדובר בשחקנים מועילים ולא סתם, ובטח הנציגים בנבחרת ספרד. מה זה בעידן שאחרי דני קרבחאל? הוא חתום עד 2025 ויקבל חוזה לפחות לעונה נוספת, מדברים על זה. מי אמר שבעתיד לא יגיע אלינו ‘חוסלו סטייל’ אחר, נניח בורחה מאיורל? בכל מקרה גם עם ספרד הזו קשה לי ואני מאוד אוהב את נאצ’ו וקרבחאל אבל הם לא פיגורות כמו ראול שגדלתי עליו, קסיאס, ראמוס…

הדבר האחרון שמעניין אותי זה כמה ספרדים יש בריאל, מצד שני אני מאוד מודאג שאין לנו כבר חלוץ מרכזי אחד בסגל.

למה בעצם? אנחנו לא ספרדים, מה זה אמור לעניין אותנו?

נכון אתה צודק אבל זה קשור גם לקבוצה שגדלתי עליה* שהיו אז המון ספרדיים וכמובן ראול, אני עדיין אוהד של הנבחרת, אנחנו קבוצה מספרד אז צריך את המינימום שבמינימום…כמו שהיו שנים שאינטר היו בלי אף נציג איטלקי בהרכב(?) או ארסנל עם האנגלים. אבל הכי חשוב שיהיו שחקנים טובים. לא צריך לקנות הרבה דני סבאיוסים למשל. כמה שחקנים יש היום בספרד חוץ מרודרי שפותחים בהרכב שלנו?

ריאל מדריד 2000/01 למשל: ראול, איקר קסיאס, פרננדו היירו, פרננדו מוריינטס, איבן הלגרה, מיצ’ל סאלגדו, גוטי, פדרו מוניטיס וזה על קצה המזלג…

אני התכחשתי לכדורגל הנבחרות עד השנים האחרונות, המונדיאל הקודם הוא טורניר הנבחרות שבאמת עקבתי אחריו. מבחינתי אני ישראלי ולא באמת יכול לאהוד נבחרת של מדינה שאני לא קשור אליה. השנה חשבתי שאני בעד גרמניה, אבל בתכלס, כשמתחיל המשחק לא באמת מעניין אותי מי מנצחת ואתמול כשהשוויצרים עלו ליתרון שמחתי כי ידעתי שהולך להיות משחק לוהט.

לא מעניין אותי מי מייצג את ספרד, מבחינתי שהשחקנים שלנו יהיו מכמה שיותר מדינות, זה שווה הרבה כסף.

חכה, תכף יבוא מישהו ויסביר לנו שהמאמנים של נבחרת ספרד תמיד שנאו את ריאל ושזה לא הגיוני שלאפורט מזומן לפני ואייחו.

וקצת יותר ברצינות:

תיקנתי. העניין כאן הוא לא אם יצוץ לנו שחקן ספרדי תותח משום מקום, אלא שיצוץ כזה בכלל.
הנבחרת הספרדית מאוד מאוד בינונית, ואנחנו אחת משתי הקבוצות הכי טובות בעולם כרגע, אם לא הטובה שבהן. אין שחקן אחד בנבחרת ספרד שחסר לי בסגל של ריאל, וגם אם יש כאלה שהיו יכולים לרפד קצת את הסגל - זה לא היה משנה מהותית את האופי הספרדי של ריאל (בהנחה שבכלל יש חשיבות לזה).

ימאל בדרך הבטוחה לשם. רודרי אם היה בסגל של ריאל היה משדרג אותנו המון. אבל בסך הכל, כן, נבחרת דיי בינונית שמורכבת מכל מיני ילדים מברצלונה וכוכבי אתלטיק בילבאו.

לכבוד עזיבתו של הקפטן המרגש ושחקן הנשמה נאצ’ו – כתבתי על הרגעים הגדולים שלו בריאל מדריד בסדר כרונולוגי:

-רגע ראשון: ה-23 באפריל 2011, הילד מגשים חלום עם הופעת הבכורה בקבוצה הבוגרת של ריאל מדריד ותודה לז’וזה מוריניו. ריאל מתקבלת בפאסיו במאסטייה רגע אחרי הזכייה בקופה דל ריי ומביסה 3:6 את היריבה. נאצ’ו פותח בהרכב ומשלים 90 דקות וכעבור שבוע עורך הופעת בכורה בסנטיאגו ברנבאו.

-רגע שני: בעונה אחרי ההעפלה עם קסטיליה לליגת המשנה, נאצ’ו שיחק לסירוגין גם במילואים וגם בקבוצה הבוגרת. הוא ערך הופעת בכורה בליגת האלופות ב-1:4 על אייאקס במחזור הנעילה של שלב הבתים ב-2012-13 בליגה הוא שיחק בקביעות במחזורי הסיום כולל בניצחון בדרבי 1:2 על אתלטיקו מדריד בחוץ בהופעה מרשימה שלו.

• רגע שלישי: בעונת 2013-14 שיחק נאצ’ו לראשונה בנוקאאוט בליגת האלופות כשפתח בגומלין שמינית הגמר נגד שאלקה - אחרי ה-1:6. מספר ההופעות שלו עלה ל-19.

• רגע רביעי: גם זה חשוב - בניצחון 0:3 על אספניול בינואר כבש נאצ’ו את השער השלישי - שער הבכורה שלו במועדון מעמדת המגן הימני
    -רגע חמישי: אמנם די במקרה כשהוא התכוון להעביר כדור רוחב, נאצ’ו כבש שער ניצחון בליגת האלופות נגד פריז סן ז’רמן בברנבאו ב-2015-16 ובזכות זה ריאל סיימה כאלופת הבית.

-רגע שישי: בעונת 2016-17 נאצ’ו כבר עשה קפיצת מדרגה לכל דבר. מספר ההופעות קפץ ל-39! הוא סגר חשבון עם אתלטיקו מדריד וקוקה ב-0:3 בוויסנטה קאלדרון תוצרת כריסטיאנו רונאלדו בסיבוב הראשון.

-רגע שביעי: נאצ’ו לא היה סקורר מדופלם אבל יש לו גול אחד ענק, זה בגביע המלך נגד קולטורל בחוץ בסגול, בחצי מספרת מדהימה. חאמס רודריגס תפס את הראש, גם אלבארו מוראטה, גם זינדין זידאן וגם אתם.

-רגע שמיני: ממשיכים באותה העונה. כשפפה כבר לא ממש היה רלוונטי ורפאל ואראן פצוע, נאצ’ו שיחק בצמד משחקי רבע הגמר נגד באיירן מינכן והיה נהדר וגם רשם קלאסיקו ראשון בקריירה שהיה קצת פחות מרגש עם סיום טראגי. נציין גם שער ערמומי נגד סביליה בחודש מאי במחזורי הסיום כשחידש מהר כדור חופשי!

-רגע תשיעי: עונת 2017-18: דני קרבחאל נעדר משמינית גמר ליגת האלופות נגד פריז סן ז’רמן. את מקומו מילא כמגן ימני נאצ’ו בהופעה נהדרת מול ניימאר. ריאל פיגרה אך ניצחה 1:3. חודש לפניכן כבש נאצ’ו צמד נגד דפורטיבו לה קורוניה בניצחון 1:7.

-רגע עשירי: גמר ליגת האלופות, קרבחאל נוטש בדמעות אחרי פציעה טראגית. נאצ’ו עולה למערכה לפני סיום המחצית, בועט לשער כדור מעניין ועוזר לריאל לנצח 1:3 את ליברפול. גמר ראשון שלו בדרך לזכייה ה-13 של ריאל והשלישית ברציפות.

-רגע מספר 11: עונת 2019-20 הייתה עונה קשה מאוד עבור נאצ’ו שסבל מאינסוף פציעות ורשם רק עשר הופעות. במחזור ה-21 נגד ויאדוליד כשריאל שיחקה נורא הוא כבש בנגיחה מכדור קרן מכל הלב והביא לריאל 0:1 קטן-גדול, תרומתו הצנועה לאליפות הקורונה.

-רגע מספר 12: אפשר לומר שבעונת 2020-21 עד חודש פברואר הוא לא שיחק מספיק. ואז החל הנאחס של סרחיו ראמוןס, גםפ רפאל ואראן נפצע. בקיצור: נאצ’ו לא זז מה-11 עד סוף העונה וחנך את אדר מיליטאו. הם הרכיבו צמד איכותי ופייטר במשחק ההגנה. אחת התמונות האייקוניות ביותר של נאצ’ו היא בסיום הקלאסיקו השני באותה עונה, אותו 1:2 קשה, כורע בך ומאושר בבוץ ולידו ליאו מסי המאוכזב. נאצ’ו שיחק 90 דקות מלאות בכל אחד מששת משחקי הנוקאאוט בצ’מפיונס.

-רגע מספר 13: את הקלאסיקו השני בליגה בו ענק את סרט הקפטן נעדיף לשכוח. מה שכן, בחצי גמר הסופרקופה זה הלך נהדר, נאצ’ו שיחק 120 דקות וריאל ניצחה 2:3 את ברצלונה בדרך לזכייה בתואר על חשבון אתלטיק בילבאו.

-רגע מספר 14: ממשיכים עם 2021-21. משחק האליפות בפיחואן נגד סביליה, בדיעבד. ריאל פיגרה 2:0. נאצ’ו עלה מהספסל בדקה ה-81 ודקה אחרכך אחרי כדור קרן קיבל מסירה מחברו קרבחאל ובעט מכל הלב לרשת! ריאל השלימה רמונטדה בדרך לניצחון.

• רגע מספר 15: בגומלין שמינית הגמר נגד פריז סן ז’רמן הוא שיחק כמגן שמאלי והיה מצוין ב-1:3. נגד צ’לסי הוא עלה כמחליף בלונדון ושיחק 88 דקות בגומלין. הוא שיחק מחצית נגד מנצ’סטר סיטי באיתיאחד ובגומלין…זה היה משחקו הגדול בקריירה ככל הנראה. 120 דקות מופתיות מול הקבוצה האיכותית של פפ, הסרטון הידוע בו הוא מרגיע את החבר’ה עם ה- “Hasta el Final” וכמובן הוא התחיל את ההתקפה של השער השני של רודריגו כשמנע מסיטי מתפרצת. כמובן שהוא חגג בטירוף וגם נתן מכה לכר הדשא מרוב אושר כלא מאמין. בגמר הוא לא שיחק אמנם אבל דבר לא יעיב על העונה הגדולה שלו.

-רגע מספר 16: דיברנו על המשחק הזה. שמינית גמר ליגת האלופות נגד ליברפול באנפילד. ריאל נקלעת לפיגור 2:0 מהיר וסובלת מצד שמאל של ההגנה שלה. ואז דויד אלאבה נפצע, נאצ’ו עולה מהספסל ועושה סדר, משתק את מוחמד סלאח. בגומלין הוא כבר פתח וקיבל תשואות.

-רגע מספר 17: בקיץ נאצ’ו הרהר ברצינות על עזיבה אבל התרצה, האריך את חוזהו בשנה נוספת ומונה לקפטן הראשון של קבוצת חייו!

• רגע מספר 18: ה-14 בינואר 2024. בצל הביקורות. נאצ’ו מניף תואר ראשון כקפטן אחרי 1:4 ענק על ברצלונה בגמר הסופרקופה. מרגש-מרגש-מרגש.

-רגע מספר 19: ארבעה ימים אחרי שהגיע לסיבלס כקפטן והניח את דגל ריאל מדריד, הניף את צלחת האליפות מעל הפסל - נאצ’ו פותח בהרכב נגד באיירן מינכן בגומלין חצי הגמר ומעורב בשער הניצחון של חוסלו. כמובן שברבע הגמר הוא דייק כמו גדול בדו-קרב הפנדלים נגד סיטי.

-רגע מספר 20: האחת ביוני, גמר ליגת האלופות. נאצ’ו, בשר מבשרה של ריאל מדריד, פותח בהרכב לראשונה במעמד הגמר, ריאל מנצחת 0:2 את בורוסיה דורטמונד והוא זוכה בגביע אירופה השישי(!!!) שלו, ומניף את הגביע. החגיגות בסיבלס ובברנבאו היו מדהימות.

מכתב הפרידה שלו:

"אני רוצה להקדיש לך כמה מילים כדי לבטא את כל מה שאני מרגיש עכשיו. אני נפרד מהמועדון של חיי, ריאל מדריד. הגעתי בגיל עשר, התאמנתי כאדם וכשחקן, למדתי לנצח ולהפסיד, להילחם ולסבול, ליהנות ותמיד לחיות בהתלהבות ובנחישות. למדתי וצמחתי כדי להפוך להיות כל מה שאני היום. אני בא להתאמן כל יום באותו מקום כבר כמעט 24 שנה, מה שנאמר בקרוב, לומד את ערכי המדרידיסימו, נותן את החיים שלי ונלחם על הסמל הזה: נתת לי הכל.

זה מאוד קשה לי, אבל עכשיו הגיע הזמן לעזוב עם הביטחון והשלווה של הידיעה שתמיד נתתי כמיטב יכולתי לייצג את הסמל הזה, על המגרש ומחוצה לו. כשהייתי ילד, חלמתי פעמים רבות לשחק באצטדיון שלנו, בסנטיאגו ברנבאו, והיום יש לי הכבוד לסיים את השלב שלי להיות הקפטן שהצליח להרים את ליגת האלופות ה-15 שלנו.

אין מילים להביע את הרגשות שלי. תמיד רציתי שהסוף שלי כשחקן ריאל מדריד יהיה יפה ובפסגה, ואני יכול להגיד לך שזה בלתי אפשרי שיהיה יותר טוב מזה. עברו חודשים של הרהורים, חוסר החלטיות וספקות, אבל היום אני בא להגיד לכם שאני צריך לחיות חוויה אחרונה ושונה עם המשפחה שלי, וזה הרגע המושלם. תודה לך, ריאל מדריד, שהבנת אותי. תודה לכבוד הנשיא על התמיכה הנצחית.

“אני רוצה לשלוח מסר של תודה למאות האנשים שעבדו איתי לאורך כל השנים והפכו אותי לשחקן ואדם טוב יותר. מאמנים, פיזיוטרפיסטים, צוות, רופאים, תקשורת ושיווק, תודה באותיות גדולות. תודה גם להורי, אשתי וילדיי, משפחתי וחבריי, שהחזיקו את ידי בדרך זו מבלי לשחרר אותי. לפעמים זה לא היה קל, אבל המאמץ והתמיכה שלך אפשרו לי להגשים חלום ולהגיע לפסגה. אני נפרד ממך אחרי 24 שנים של מסירות מוחלטת, תשוקה והתלהבות. הייתי רוצה שתזכרו אותי כשחקן נוער שנתן הכל עבור המועדון שלו. תודה לך מעומק ליבי. זה רק להתראות (ניפגש) בקרוב”.

המספרים המלאים של נאצ’ו:

הבלם עוזב כשיאן התארים של ריאל מדריד בצוותא עם לוקה מודריץ’ – 26 תארים: שש זכיות בליגת האלופות (2014, 2016-2018, 2022, 2024), ארבע אליפויות ספרד (2016-17, 2019-20, 2021-22, 2023-24) ובסה"כ שני דאבלים היסטוריים אם תרצו, חמש זכיות בסופרקופה הספרדי, שלוש זכיות בסופר קאפ האירופי, חמש זכיות בגביע העולם למועדונים ושתי זכיות בקופה דל ריי.

נאצ’ו רשם 364 הופעות במדי ריאל מדריד במהלכן כבש 16 שערים – לא העונה. עונת השיא שלו הייתה העונה האחרונה שכן עם ההופעה בגמר ליגת האלופות הגיע ל-45 משחקים, אחד יותר מעונת 2022-23| במדי קסטיליה עמה עלה בזמנו לליגת המשנה יש לו עוד 111 משחקים. הוא מדורג במקום ה-31 בכל הזמנים.

-חלוקת 364 המשחקים: 242 משחקי ליגה, 70 הופעות בליגת האלופות, 40 משחקים בגביע המלך בין היתר.

-הופעת הבכורה של נאצ’ו הייתה במאסטייה נגד ולנסיה בעונת 2010-11 במשחק הפאסיו המפורסם לאחר הזכייה בגמר גביע המלך. המאמן ז’וזה מוריניו נתן לו לשחק.

-העונה רשם נאצ’ו גם את שיא ההופעות שלו בליגה – 29, והן בליגת האלופות: 12. הוא שיחק בכל המשחקים למעט ה-3:3 נגד מנצ’סטר סיטי ברבע הגמר הראשון בסנטיאגו ברנבאו.

-שיא השערים שלו היה ארבעה בעונת 2017-18 אז כבש ארבעה| שער הבכורה הגיע ב-0:3 על אספניול בסיבוב השני בסנטיאגו ברנבאו בעונת 2014-15| שערו האחרון היה אשתקד בניצחון הליגה 0:2 על קאדיס בחוץ בבעיטה.

-עונה אחת שדי השתבשה הייתה עונת 2019-20 בה סבל מפציעה לא פשוטה ועל כן רשם עשר הופעות בלבד בכל המסגרות אך תרם בחלקו עם שער ניצחון יקר בוויאדוליד.

-היריבה אותה פגש הכי הרבה פעמים היא אתלטיקו מדריד - 18 משחקי דרבי, עם מאזן של שבעה ניצחונות, שבע תוצאות תיקו וארבעה הפסדים. יש לו גם 13 קלאסיקוס ברזומה. מבין הקבוצות הלא ספרדיות הרי שהוא התמודד שבע פעמים נגד ליברפול - שישה ניצחונות ותיק

אתמול בצהריים - רשמית - חוסלו עבר לאל ג’ראפה: האל נואבה שלנו פורש כנפיים.

גם חוסלו, אחרי נאצ’ו - עוזב את ריאל מדריד והולך לכסף הגדול, אבל איזה סיפור זה היה. הילד שהיה מלך השערים בקסטיליה ועלה איתה לליגה השנייה יחד עם אותה קבוצה אגדית, כבש שער בכורה בריאל מדריד ב-2011 מבישול של כריסטיאנו רונאלדו הגדול וחזר אליה אחרי 11 שנה מי היה מאמין - שנה לאחר שירד ליגה, ככה פתאום, בגיל 33! איזה סיפור זה הכדורגל. מי שביקש לינקים כדי לראות את ריאל מדריד אהובתו בגיל הנעורים, נסע כאוהד לתמוך בגיסו דני קרבחאל לגמר 2022 בפריז - לקח את ריאל לגמר בוומבלי עם הצמד נגד באיירן מינכן כמחליף.

מהרגע הראשון זה נראה טוב, חוסלו חלוץ שמסתובב שנים בספרד (ואפילו יותר מזה) ומביא דו-ספרתי. כבש כל כך הרבה שערים בקבוצה חלשה כמו אספניול שירדה ליגה. אמצע הלילה, נשארים ערים בקדם העונה והופ - מספרת מדהימה נגד מנצ’סטר יונייטד לב ונשמה. זה היה החימום. מגיע למצבים, סגנון שחסר לנו. הוא לקח את מספר 14 כי התהילה לא מעניינת אותו וכל דקה בריאל מדריד, כל מספר היו יקרים לו אבל אני מיד קראתי לו באינסטגרם “El Nueve” ואחרי כל שער הגבתי לו.

חסר לנו שחקן בפרופיל הזה לעונה הבאה עם כל הכבוד לקיליאן אמבפה ואנדריק בעונת הסתגלות אבל זה לא משנה (כמובן שגם ‘הציביון הספרדי’ שלנו דועך מאוד וזה מפריע לי, הוא לא היה קישוט בסגל כמובן), אולם על 2024/25 נדבר במועד אחר.

איפה ראיתם חלוץ שמתנצל בפני האוהדים אחרי שכבש שער (נגד נאפולי) כי קודם לכן הוא החמיץ? כל כך בוער לו בוורידים להבקיע. נישק את הסמל אחרי כל גול, בקביעות. אוהב את האמוציות שלו ומעדיף את זה על פני האפרוריות של שחקנים אחרים. 17 שערים העונה בלבן ב-2,000 דקות בערך ואפילו גזלו לו גול אחד. ואין תלונות, להיפך.

חזרנו שוב לבאיירן (הצמד הזה הגיע דווקא אחרי שהמכונה נעצרה, יכולת לא מספיק טובה שלו לעתים וקשה לומר שבא לידי ביטוי במשחקים הגדולים מעבר לנוכחות). הסנטיאגו ברנבאו באקסטזה, אל לוקו. זה תמיד יהיה שלו, לעד, האוהדים לא ישכחו אותו לעולם. כמו רודריגו נגד מנצ’סטר סיטי ב-2022, כמו השלושער של קארים בנזמה נגד פריז סן ז’רמן באותה עונה בשמינית הגמר. אם זה שוב ויניסיוס ג’וניור שהיה כובש זה היה משעמם כי הברזילאי הוא תמיד הגיבור ואולי גם זוכה הבלון ד’אור הזה. חוסלו הוא סיפור סינדרלה. שתי דקות של טירוף, ובדיקת VAR מייגעת באמצע. איזה מהר הוא רץ אחרי שהשופט סימן על עיגול האמצע, לפתע החלוץ הכבד והאיטי עשה ספרינט כמו כריסטיאנו בשיאו, זה היה כל כך מצחיק. כמה כיף שיש חלוץ ברחבה. לתת גולים זה מקצוע. הוא הריח את הטעות, היה רעב לטרף, מיד דחף רגל אחרי ההשמטה של מנואל נוייר. והשער השני גם כן - מיקום מושלם.

מדמיין אותו מזנק מהמיטה בכל בוקר ונוסע בכיף לוולדבבאס. חוזר לילדות, חלוץ שפרח מאוחר וחיי את החלום קרוב עוד יותר אפילו לגיסו דני קרבחאל שיכול להיות גאה כמו כל המשפחה. תחשבו כמה שחקנים מוכשרים הרבה יותר ממנו וחלוצים טובים ממנו כנראה חלמו לחזור הביתה לריאל מדריד אפילו לכמה חודשים ולא הצליחו במשימה הזו. חוסלו כן. עונה אחת ששווה כמו כמה.

אחלה חוסלו שבעולם, החלוץ הכי מרגש שהיה לנו מאז פיפיטה היגואין בצעירותו והסקורר הכי טוב שהיה לנו כמחליף מאז אלבארו מוראטה בעונת הדאבל- פיצוי על לא מעט כושלים שהיו בדרך כמו מריאנו דיאס ולוקה יוביץ’ בעיקר. חבל שהוא לא בא לפני עשור אבל ככל שזה קשה יותר ככה זה מתוק יותר. הלוואי שייתן גם גול מרגש ביורו במדי ספרד מהספסל, זה מגיע לו. בהצלחה ושוב תודה.

חלוצים מחליפים בריאל מדריד בשנות ה-2000 עם הכי הרבה שערים:

1.אלבארו מוראטה – 20 שערים – עונת 2016-17| דקות: 1,897

2.חוסלו – 17 שערים – עונת 2023-24| דקות: 2,097

3.מייקל אואן – 16 שערים – עונת 2004-05| דקות: 2,462

4.חאבייר פורטיו – 14 שערים – עונת 2002-03| דקות: 891

5.גונסאלו היגואין – 9 שערים – עונת 2007-08| דקות: 1,368

-חאבייר הרננדס צ’יצ’רטו – 9 שערים – עונת 2014-15| דקות: 1,514

-קארים בנזמה – 9 שערים – עונת 2009-10| דקות: 1,729

6.עמנואל אדבאיור – 8 שערים – עונת 2010-11| דקות: 1,118

7.בורחה מאיורל – 7 שערים – עונת 2017-18| דקות: 942

המספרים של מוראטה פשוט מטורפים אבל אין לו רגע עוצמתי כמו של חוסלו לדוגמא. אואן בשלהי אותה עונה הפך לשחקן הרכב במקום לואיס פיגו. לגבי פורטיו נציין שהנתונים קצת בעייתיים, הוא כבש שמונה שערים במסגרת גביע המלך, רובם נגד קבוצות מהליגות הנמוכות. לגבי בנזמה מדובר בעונת בכורה שלו בלבן כשחקן צעיר מאוד.

לא נכללו ברשימה שחקנים שהתנדנדו ממש בין הרכב לספסל, נניח בנזמה והיגואין לפרקים בתקופת ז’וזה מוריניו וכן לא קלאס יאן הונטלאר

רגעי השיא של חוסלו בריאל מדריד:

-רגע ראשון: מחזור הסיום בעונת 2010/11. ריאל מדריד מפרקת 1:8 את אלמריה. החלוץ הצעיר עולה מהספסל בדקה ה-84 ומספיק לכבוש שער בכורה בקלילות אחרי בישול של האגדה כריסטיאנו רונאלדו. בעונה לאחר מכן יכבוש בגביע המלך נגד פונפרדינה, עוד משחק בו עלה מהספסל.

-רגע שני: גמר פלייאוף העלייה לליגה השנייה - חוסלו כובש צמד ומבשל ב-0:3 על מיראנדס במשחק הראשון. בגומלין “לפרוטוקול” הוא כובש צמד, עוד 0:3. קסטיליה של דני קרבחאל, נאצ’ו, לוקאס ואסקס…

-רגע שלישי: משחק ההכנה השני של ריאל מדריד בקיץ. ג’וד בלינגהאם כבש שער בכורה והעלה את ריאל ליתרון 0:1 על מנצ’סטר יונייטד אבל חוסלו גנב את ההצגה כשבדקה ה-89 במשחק לפנות בוקר לעיני כמעט 68 אלף איש - התעופף באוויר להגבהה של לוקאס ואסקס וכבש בחצי מספרת מדהימה!

-רגע רביעי: מחזור רביעי, ריאל מדריד מבצעת רמונטדה ביתית 1:2 על חטאפה בסנטיאגו ברנבאו. חוסלו כובש ברגל ימין בפתיחת המחצית השנייה, שער ראשון רשמי מאז הקאמבק

-רגע חמישי: משחק בכורה לחוסלו בליגת האלופות בגיל 33 וחצי - נגד אוניון ברלין במחזור הפתיחה של שלב הבתים. החלוץ מגיע לאינספור מצבים אבל לא הצליח לכבוש, איך דבר. בליגה מנגד זה הולך יופי. חוסלו כובש בחמישה מששת המשחקים במחזורים 4-9, כולל ב-0:3 על ג’ירונה “במשחק העונה”. נגד ריאל סוסיאדד שער הניצחון היה שלו.

-רגע שישי: הופעת בכורה בקלאסיקו! חוסלו עולה מהספסל במקומו של רודריגו ל-27 דקות במחזור ה-11 ועוזר לריאל עם עצם הנוכחות שלו לנצח 1:2 את ברצלונה במונז’ואיק.

-רגע שביעי: מחזור סיום בשלב הבתים – משחק לפרוטוקול אמנם אבל חוסלו כובש צמד בנגיחות נגד אוניון ברלין בדרך ל-2:3. את שער הבכורה במפעל כבש נגד נאפולי כשבועיים לפני ו"התנצל" בפני הקהל על ההחמצות.

-רגע שמיני: ב-14 בינואר ריאל מביסה 1:4 את ברצלונה בגמר הסופרקופה. החלוץ עלה לארבע דקות בלבד אבל מה זה משנה – זכה בתואר ראשון בקריירה. בתחילת פברואר החלוץ שבר בצורת עם צמד נהדר על חטאפה בליגה במשחק עם לא מעט חסרים. הוא כבש גם במשחק ההכתרה נגד קאדיס בליגה ב-0:3.

-רגע תשיעי: הרגע המובן מאליו יהיה הכי קצר. דקה 81 – חוסלו עולה מהספסל כשריאל מדריד בפיגור 1:0 נגד באיירן מינכן ועל דף הדקה. בדקה ה-90 זה כבר 1:2 עם צמד פנטסטי של החלוץ שעולה לחמישה שערים במפעל.

רגע עשירי: גמר ליגת האלופות נגד בורוסיה דורטמונד באחת ביוני. חוסלו עולה מהספסל לחמש דקות בשביל האווירה ומסיים עונת בכורה בריאל מדריד עם התואר הגדול ביותר שיש, ושלושה בסה"כ, 17 שערים ב-49 הופעות

המועדון וחוסלו הוציאו יחד את הפוסט הזה עם המילה “תודה” ובדומה לנאצ’ו החלוץ כתב מכתב פרידה מריאל מדריד ברשתות החברתיות כשבחר בתמונה שלו מודה לאוהדים ומצביע על הסמל.

“תודה. זו המילה הכי טובה והכי מתאימה לבטא את כל מה שאני מרגיש ברגע הזה, שבו רגש ועצבים בקושי מאפשרים לי לכתוב. תודה ריאל מדריד על כל מה שעשית עבורי “בחוץ”. תודה על מה שלימדת אותי כילד. תודה על כך שנתת לי כל כך הרבה דוגמאות של גדלות וענווה. שהחלום הפך למציאות. תודה לך פרסי (הנשיא) אתה גדול וענק. תודה לכם כל כך הרבה עובדי המועדון. תודה למועדון הגדול והמופתי הזה - תודה לך על הדרך שלך להבין את המשחק הזה. תודה לצוות השחקנים, החברים שהייתם המשפחה שלי. תודה לכם על כל כך הרבה תשוקה, כל כך הרבה אהבה והשותפות שגרמה לנו לעוף ולהצליח ככה. תודה רבה כמובן גם לאוהדים הנפלאים שהרעיפו עליי אהבה”.

“לפני שנים עזבתי אבל אף פעם לא באמת עזבתי. אני גם עוזב היום אבל במציאות אני נשאר. תודה”.

אחד האוהדים הגיב לו ומשך את תשומת ליבי: “אתה ענק! תודה על הכל. הוכחת שהאהבה קיימת בכדורגל, הסמל הוא לנצח והעבודה הקשה משתלמת. האללה מדריד ו-ואמוס חוסלו!”.

לפני 11 שנה בדיוק, החמישה ביולי 2013, אחרי שנת השאלה מוצלחת בבאייר לברקוזן - הוצג הקאנטראנו דני קרבחאל ששב הביתה כשחקן ריאל מדריד והחל את המסע שלו. חתיכת מסע. הוא עדיין כאן, האריה שואג, עם עונת שיא ב-2023/24 ושער בגמר ליגת האלופות. נראה שבחלומות הכי ורודים שלו הוא לא היה מאמין שיהיה חלק מקבוצה כזו מנצחת ויזכה שש פעמים בליגת האלופות - השריד היחיד בהרכב גם היום מהרכב הדסימה. וזה עוד לא הסוף! המגן הימני הגדול בתולדות המועדון וגם מהגדולים בעידן הנוכחי בכדורגל העולמי. רגע השיא שלכם ממנו?

סקר במארקה ביום הצגתו של דני קרבחאל איי אז - "האם קרבחאל יזיז את אלבארו ארבלואה מההרכב? מעל 13 וחצי אלף הצביעו, 93.6% אמרו שכן - וצדקו.

"אני רוצה להודות לנשיא ולכל עובדי המועדון וכך גם לאוהדים. מאז שנת 2002 כשלבשתי את החולצה של ריאל מדריד בפעם הראשונה חיכיתי ליום הזה. זה חלום שמתגשם. אני האדם המאושר בעולם. אני מתכוון לתת מעצמי עד לנשימה האחרונה כדי לעזור לקבוצה להיות טובה יותר. אני לא יודע אם אני מהווה דוגמא אבל אני כן רוצה לדבר על חשיבות הקאנטרה ולעודד את כולם לעבוד קשה כדי להגשים את החלום. זה לא רלוונטי שאני ספרדי, אנחנו צריכים את השחקנים הטובים בעולם כדי לזכות בתארים.

“לא עזבתי את המועדון באמת, הלכתי לבאייר לברקוזן כדי לשוב. הייתי צריך להשתפר כדי להתחרות עם שחקנים ברמה עולמית כמו שיש בריאל מדריד. אנסה להשיג את מספר הדקות המקסימלי. קרלו אנצ’לוטי? הוא מאמן גדול, הוא מרכיב קבוצות מנצחות ואני בטוח שהוא יעשה את זה היטב גם כאן. בזמן שהתאמנתי ראיתי את אלבארו ארבלואה, הוא רפרנס, למדתי ממנו הרבה. הוא זכה כמעט בכל התארים והוא תמיד מתייחס לשחקני הנוער כדי לעזור לנו. אני כמובן מכוון גם לנבחרת אבל יש לי עוד דרך ארוכה לעבור”.

אלה היו דבריו של קרבחאל שהוצג עם המספר 15. עונת הבכורה שלו? 45 הופעות, העונה הכי ארוכה יחד עם 2022/23. זכה בליגת האלופות כמובן, גולת הכותרת, עם שני משחקי על נגד באיירן מינכן, וגם בקופה דל ריי.

416 הופעות בהן כבש 13 שערים (שישה העונה), 68 משחקים בקסטיליה עמה עלה לליגה השנייה ב-2012, 25 תארים

בשביל שחקנים כמו גולר, רודיגר וארבעת הברזילאים העונה הסתיימה רק אתמול, וכבר ביום ראשון הבא הם יתחילו את קדם העונה הבאה. לשחקנים שעדיין נמצאים בטורנירים עם הנבחרות שלהם כלל לא יהיה קדם עונה. רק השבוע אמבפה אמר שהוא בכושר ירוד והוא צריך קדם עונה.

אני מאמין שלפינטוס ויתר הצוות יש תוכנית איך להכניס אותם לעניינים, אבל למרות זאת הסיטואציה לא אידיאלית. לשחקנים האלה הייתה חופשה בפעם האחרונה בכריסמס לאיזה שבוע. בנוסף לזה היו תוכניות שבלינגהאם ואמבפה יעברו ניתוחים בכתף ובאף כדי לסדר את הבעיות שלהם, ולפחות בנוגע לג’וד כבר פורסם שזה לא יקרה אחרי שהטורניר עם הנבחרת שלו התארך.

בקיצור, מצב לא אידיאלי עבורינו.

פלורנטינו מתכוון לרוץ לנשיאות ב2025. ההחתמה הכי טובה הקיץ.

משוכנע שכתבתי על זה פעם בגלגולי הפורום ובכל זאת:

זה די מדהים שהתשעה ביולי הוא גם אחד התאריכים הכי שמחים בקריירה של זינדין זידאן כשבקיץ 2001 הוצג כשחקן ריאל מדריד, וכעבור חמש שנים ב-2006 זה היה גמר המונדיאל עם אקורד סיום צורם מאוד לקריירה. הרגע הכי עצוב שלי בכדורגל נבחרות, יותר ממה שכתבתי על ראול בעבר.

אני מתגעגע לימים של זידאן במועדון ויודע שהיו לקבוצה שלנו המון חסרונות אבל לפחות בשנתיים הראשונות - כשחקן אם למישהו היה ספק - זה הצליח, זה היה קסום, הייתי מדבר עם חבר למחרת וזה לא היה עידן האינסטגרם והטיקטוק והטוויטר - “ראית את המהלך של זידאן ורונאלדו?”. הוא מהבודדים אולי שמחשיבים אותי כאחד השחקנים הגדולים בתולדות המועדון איי פעם למרות תקופה די ריקה מתארים ורק חמש שנים.

מעבר לכך אני חושב שמונדיאל 2006 זו ה-דוגמא למונדיאל גדול, “התואר” הזה ירד לזנות בשנים האחרונות, כנ"ל טורנירי יורו. זו דוגמא טובה, רונאלדו-פנומנו 2002 זו דוגמא טובה, קיליאן אמבפה 2018 זו דוגמא טובה. זידאן היה מוקף בשחקנים טובים אבל במאמן חרא ובמוקדמות הם היו מיואשים. זידאן רקד נגד ספרד, רקד נגד ברזיל, הבקיע נגד פורטוגל בפנדל וגם בגמר בפאננקה והיה פנטסטי. כמה שזוכרים שהוא גדול אני מתאר לעצמי מה עוד מונדיאל היה עושה למורשת שלו מול כל מיני מיכאל יוכינים למיניהם.

רשמו ביומנים: ביום שלישי הקרוב, ה-16 ביולי ב-13:00 שעון ישראל זה קורה: קיליאן אמבפה עם החולצה של ריאל מדריד לראשונה, יוצג באצטדיון הסנטיאגו ברנבאו. הנשיא פלורנטינו פרס יהיה שם, גם נשיא הכבוד פירי, סביר להניח שמשפחתו ועל שאר התוכניות כבר קראנו ב-AS. צפויה נהירה של אוהדים אבל נזכיר שכריסטיאנו רונאלדו “שהביא” 90 אלף איש - הוצג בשעות הערב בזמנו. יהיה כיף בכל מקרה.

אמנם יש עוד זמן עד לשריקת הפתיחה של העונה החדשה, יותר מדי זמן עד ל-2024/25 אבל הנה צעד ראשון, נכנסים לאווירה. ריאל מדריד הודיעה חגיגית על המספרים החדשים:

-6: אדוארדו קמאבינגה עוזב את 12 ולוקח את המספר של קפטן נאצ’ו.
-8: פדה ואלוורדה יורש את החולצה של טוני קרוס
-9: מספר של קיליאן אמבפה כמובן!
-14: אורליאן טשואמני לוקח את החולצה שהייתה של חוסלו
-15: ארדה גולר יורש את החולצה שפינה פדה!
-18: חסוס ואייחו שחוזר מהשאלה בינתיים…
עדיין לא ברור מה יהיה מספר החולצה של אנדריק

אגב החל ממחר בחנות הרשמית ובכלל - יהיו זמינות כל החולצות לרכישה, גם באתר הרשמי, בדגש על החולצה החדשה של אמבפה בלבן.

אני לא מבין למה אנשים מחכים לקנות חולצה של אמבפה. אין לי עדיין הרבה סנטימנטים אליו. ההצלחה שלו מעתה והלאה היא גם ההצלחה של הקבוצה, אבל הייתי מחכה שהוא יכבוש כמה שערים עד שהייתי בכלל שוקל לקנות חולצה שלו.

מלבד מסי הוא השחקן שהסב הכי הרבה נזק למועדון עד היום וזה עדיין לא השתנה.

היום הילדים אוהדים שחקנים ולא קבוצות, הבן הקטן שלי רק עכשיו התחיל לאהוד את ריאל אחרי שהיה אוהד של פסז’.
הוא לא סובל את סיטי כי האלאנד הנמסיס של הגיבור שלו משחק שם.