בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

גם זה קרה לאחרונה:

הידעתם? אנדריק הוא לא הברזילאי היחיד שכבש שער בכורה כבר במשחקו הראשון בריאל מדריד. כולם זוכרים את רונאלדו-פנומנו ב-2002/03 נגד אלאבס - גם כן כמחליף, וישנו רודריגו - גם כן כמחליף נגד אוססונה ב-2019/20. גם רוברטו קרלוס כבש במשחקו הראשון - מגן שהוא חצי חלוץ. כל שערי הבכורה של הברזילאיים:

-רוברטו קרלוס: עונת 1996/97 - כבש במשחק הבכורה נגד דפורטיבו לה קורוניה בחוץ

-זה רוברטו: עונת 1997/98 - כבש בעונתו השנייה במועדון - נגד רוזנבורג בבית בליגת האלופות

-סאביו: עונת 1997/98 - כבש נגד אתלטיקו מדריד בחוץ בעונת הבכורה שלו במועדון

-רונאלדו-פנומנו: עונת 2002/03 - כבש צמד כמחליף נגד אלאבס במשחק הבכורה שלו (המחזור החמישי)

-ג’וליו בפטיסטה: עונת 2005/06 - כבש במשחקו השני במועדון - נגד סלטה ויגו בבית.

-רוביניו: עונת 2005/06 - כבש במשחקו הרביעי במועדון - נגד אתלטיק בילבאו בבית

-מרסלו: עונת 2008/09 - כבש בעונתו השלישית בקבוצה במשחק חוץ נגד ספורטינג גיחון בפברואר

-קאקא: עונת 2009/10 - כבש במשחקו הרביעי במועדון - נגד ויאריאל בחוץ בפנדל

-ויניסיוס ג’וניור: עונת 2018/19 - כבש במשחקו השביעי במועדון - נגד מלייה (גביע) בבית

-רודריגו: עונת 2019/20 - כבש במשחקו הראשון במועדון - נגד אוססונה בבית כמחליף

-אדר מיליטאו: עונת 2020/21 - כבש בעונתו השנייה במועדון - נגד אלקויאנו (גביע) בחוץ

-אנדריק: עונת 2024/25 - כבש במשחקו הראשון במועדון - נגד ויאדוליד בבית כמחליף

במארקה עלה טור דעה על התסרוקת המטופשת של ויניסיוס ג’וניור שמסמלת את השכונה שלו גם על כר הדשא [הוא הסתפר אגב לפי מה שראיתי בטוויטר] - שזה מאכזב שהוא עשה את השטות הזו באמצע העונה וזו לא רק ‘תספורת קיץ’.
זה אמר משהו כשוויני הציג שיער מוזר בחופשה ושכשחזר לעבודה בקדם העונה חזר לתסרוקת הרצינית. והשנה הוא עשה את זה הפוך… אולי זה טיפשי, אבל אולי לא. עליו לחזור לשיער הרגיל בהקדם האפשרי כדי להבהיר ספקות. מעבר לבדיחה ומה שלא כל כך בדיחה, התוצאות הרעות של ריאל מדריד ומנגד הטובות מאוד של ברצלונה מביאות לידי ביטוי עצבנות. הטור המלא כאן בדף הפייסבוק.

אני בעיקר אהבתי את העיסוק הנוסף בתסרוקות כשהוא רובן חימנס כותב שאין עוררין על כך שראול עם השיער ‘הקצר’ היה השחקן הטוב ביותר בריאל מדריד באותו הזמן, לאחר מכן דעך וכשהסתפר שוב בשאלקה בעונה האחרונה חזר למיטבו. בהחלט!

בטח שמתם לב לגניבת דעת הזו של אוהדי ברסה ברשת שרצו לקבל שריקה לפנדל על זה שקורטואה מסר כדור ותוך כדי מסירה דרך על השחקן שלחץ אותו😂
אה הם גם משווים את זה למשהו שקרה במשחק שלהם עם קונדה,אין לי מושג מה היה שם אבל לפי התנונה זה לא נראה אותו מקרה.
בטוח שבארסה מניה הזריקו את מנת הרעל הזו לאוהדים שלהם כדי להתחיל את מלחמת השיפוט לעונת 24/25,אין לי דרך לבדוק פשוט.

לדעתי פסילת השער בגלל הדריכה של קונדה הייתה טעות של השופט.
אם זה היה אותו שופט, הייתי דורש פנדל גם על הדריכה של קורטואה. אבל זה לא אותו שופט.
הוא גם גנב לכם פנדל כשהייתה נגיעת יד לא צמודה לגוף. אז אני אסלח לו על הדריכה של קורטואה.
אשמור כוחות כשמישהו ילטף את הפנים של בלינגם או ויניסיוס יכבוש עם היד, או שמצלמת קו השער תפסיק לעבוד בדיוק כשהכדור של בארסה עובר או לא עובר את הקו במלוא היקפו.

שמע, מדובר באחת הקהילות הכי רעילות שאני מכיר. מחנכים דורות של אוהדים שכל השופטים בליגה נגדם וריאל מושחתים, התחילו לסקור שיבוצים של שופטים לכל מחזורי הפתיחה שבועיים לפני, משניאים שחקנים של המועדון שלהם ואנשי מקצוע בלי מעצורים. מוציאים שחקנים של ריאל כאלימים (היי ואלוורדה-דה יונג), קונים כל ספין של כל כתב דרג ב’ ואז גם יורדים עליו שהוא לא אמין, וכשהוא פוגע בינגו (צחקו על כתב שאמר שגונדוגאן יועזב) כבר ראיתי שהם מוחקים דיווחי פרשנות שלהם שאמרו שהוא טועה. העיקר שלא יתפסו בלי מכנסיים. מופת.

קונדה מסר כדור ודרך בטעות על השחקן כחלק מהתנועה הטבעית של הרגל? כי אם לא אז לא מדובר באותו מקרה.

נודה על האמת - גם באתר הרשמי של ריאל מדריד יש כל הזמן דיבורים והוכחות של טעויות שיפוט שנעשות נגד הקבוצה. בעיני זה מיותר לחלוטין.

זה מביך ברמות,אבל להמציא דברים ולחתוך תמונות כדי שיתאימו לאג׳נדה ואז לשטוף בעזרתן את המח לאוהדים זה כבר לבל אחר.

נגד זה אין מה לעשות. ממילא יריבות היא עניין לא רציונאלי.
האם יש שם גם “טבלת צדק” של מצב הליגה ללא הטעויות של השופטים (כפי שהם מפרשים)? ואם כן -כמה נקודות זה מוסיף להם?

לא אותו מקרה בדיוק, אז מה? בסוף או שהשופט שורק או שלא. דריכה קטנה אקראית לא צריכה להיות עבירה. ואם שופט מחליט שאחת כן, אז גם אחרת כן.

לא ראיתי שדיברו על זה כאן - משום מה המועדון ממשיך עם המנהג המגונה הזה, הבנתי שהיו תלונות על הרישום של אולמו בבארסה… :man_facepalming:

איזה מביך בחיי.

מלכתחילה זו הקלה שנועדה לשרת את המועדונים היותר עשירים, כי מי יכול להביא מחליף יקר? אז גם התנו בכך ש"אומדן" זמן ההיעדרות יהיה מספיק ארוך (נדמה לי מעל ארבעה חודשים). ומה קורה אם בדיעבד הזמן מתקצר? היה הרבה יותר הגיוני להתנות את הרישום במצבים כאלה בכך שגם אם הנפצע מתאושש לפני הזמן המיועד- הוא יוכל לחזור לשחק רק בחלוף אותם ארבעה חודשים, ויותר חשוב זה לאפשר רישום רק של שחקן שנרכש בעקבות הפציעה, אחרת ההקלה נועדה לעקוף את הוראות ה- FP.

למה רק עשירים? גם במקום שחקן שמרוויח 10 שקלים בחודש אפשר להביא שחקן שמרוויח 8 שקלים בחודש.

יש וועדת רופאים שבוחנת מקרים כאלה. הוועדה של 3 רופאים אישרה שכריסטנסן נפצע ל 4 חודשים. יש בוועדה 4 רופאים, אבל אחד מהם עבד בעבר בבארסה אז הוא לא השתתף בדיונים או בהחלטה.
על פניו הכל כשר.

אם השחקן שנפצע מחלים לפני הזמן, לא מגיע לו העונש של איסור משחק. כל הפרוצדורה לא אמורה להיות מפלט לבעיות הפייר פליי, ואם בארסה רימתה פה, צריך להעניש את הרופאים שאישרו לה, לא את השחקנים.

סוף סוף רשימת הבלון ד’אור מתחילה להיחשף ככה בפעימות, חמישייה כל פעם, הנה הנציגים של ריאל מדריד - שבעה במספר כולל קיליאן אמבפה - יותר מכל קבוצה אחרת:

-ג’וד בלינגהאם - עם חצי עונה ראשון מדהים בלי שום זמן הסתגלות - כל כך לא מובן מאליו, שני קלאסיקוס שרשומים באותיות של זהב על שמו, גול אייקוני בנבחרת במספרת, מספר שערים כמו חלוץ. סחב את ריאל מדריד עד ינואר עם כל כך הרבה שערים מכריעים.

• פדה ואלוורדה - שיאן ההופעות והדקות שלנו, עשה את העבודה השחורה וגם פינק בוולה גדול נגד מנצ’סטר סיטי, קופה אמריקה מכובד מאוד עם ארגוואי
  • טוני קרוס - עונתו העשירית והאחרונה בלבן הייתה הטובה ביותר שלו במועדון. “פרש בשיא” כמו שאומרים והפעם באמת - וכבר מתגעגעים וגם קאמבק טוב לגרמניה

-ויניסיוס - לדעת רבים המועמד הבכיר שצריך לזכות ויזכה בפרס היוקרתי. עונה אדירה והתעלות במאני טיים, החל מהסופרקופה נגד ברצלונה עם שלושער, ועד רבע גמר הצ’מפיונס עם שני בישולים בסנטיאגו ברנבאו, הצמד נגד באיירן מינכן באליאנץ’ ארנה וההצגה בגומלין, והגמר. מי זוכר שהיה פצוע חודשיים…

-דני קרבחאל - קבלו את אלוף אירופה פעמיים - עם ריאל מדריד ועם נבחרת ספרד. סוף סוף הותיר חותם בנבחרת אבל חשוב מזה - שער בגמר ליגת האלופות, עונת שיא עם שישה שערים בסה"כ, בישולים, ווינריות ומנהיגות. אם שואלים את חוסלו אז…

-קיליאן אמבפה - עוד נציג שלנו אבל כמובן שעל העונה בפריז סן ז’רמן. מצד אחד איכזב במשחקי ההכרעה בליגת האלופות וגם ביורו (בלי קשר לאף השבור) ומצד שני זו הייתה עונתו הפורייה בקריירה עם 44 שערים במדי פ.ס.ז’, עוד אליפות קלה לאוסף.

-אנטוניו רודיגר - ריאל מדריד הייתה קרובה להשיג מספרים היסטוריים בהגנה לא מעט בזכותו. בעונתו השנייה בהחלט קיבלנו את הבלם המפחיד של צ’לסי, אולי הבלם הטוב בעולם. חזק, יציב, בטוח, סבל מפציעה אחת קלה שלא השאירה אותו בחוץ הרבה זמן.

טוב אפשר שהנעדר הגדול - וגם זה לא כל כך נורא - הוא רודריגו שלפחות לפי הדירוגים של Goal וכדומה - לא שזה משפיע - היה בחלק מהזמן לפחות סביב המקום ה-20. היה די ברור שלא יתייחסו לנאצ’ו או לברהים דיאס.

זו הרשימה עם מספר הנציגים השני הכי גבוה לריאל מדריד - רק ב-2018 היו יותר.

אני מבין שהפרוצדורה היא לא הוקמה כתחמון ה FP אלא מתן מנגנון סביר להחליף שחקן שנפצע כדי שקבוצתו לא תיפגע מהפציעה, אלא תורשה להחתים שחקן שיחליף אותו, ולהבנתי הקטע של עד 80% בשכר הוא להשתדל שלא יהווה שדרוג (כי אז זה לא הוגן מול המתחרות) ולהחליף זה לא להשאר עם הסגל שממילא יש ולרשום מישהו שאחרת לא יכולים, אלא להביא מישהו מבחוץ, בזמן שהחלון סגור למעט ההקלה.
לעניין היכולת להשתמש בהקלה- אני לא מתעמק בהתנהלות הכלכלית וביכולות של קבוצות פחות עשירות, אבל לחלוטין בטוח שקבוצות שעוצמתן הכלכלית היא נניח מחוץ ל5-6 העשירות בליגה, לא יכולות להרשות לעצמן לרכוש ולהחזיק שחקן נוסף שלא תוקצב, בתקציב של 80% מהשחקן המוביל שלהן. הרי עדיין יש לרכוש אותו (ולדעתי מאחר ומתבצע מחוץ לחלון- הקבוצה המוכרת תדרוש מעבר לשווי ההוגן) ולשלם לו ולפצוע את המשכורת. ולאחרונה ראיתי שהמשכורות קצת גבוהות מ 10 או 8 שקל לחודש. ראה למשל בטיס שרצתה לקבל הביתה את סבאיוס אבל תג מחיר 20 מיליון חרג מיכולותיה, הגם שבעינינו בחשיבה על מועדון על זה מחיר שמשלמים בלי להניד עפעף/שריר אחר.
לעניין השחקן ו"מה הוא אשם שהבריא מהר"- הרי ניתנה פה הקלה לקהוצה, שפותחים עבורה חלון חדש, לכן למען ההגינות היא חייבת לשאת בסיכון שהפצוע לא ישחק בכל מקרה בתקופה שהוגדרה. הרי זו הסיבה היחידה שהותר לה להביא מחליף. לכן הכי הגיוני שלא יאפשרו לה יתרון ששניהם ישחקו מוקדם- הרי המחליף לא מגיע לכסות רק על התקופה של הפציעה, ועוזב בסופה.
מבחינתי חלק מהתהליך אמור להיות אמירה כלפי הפצוע, שבא מישהו במקומו, לכל דבר ועניין, לפחות לתקופה המוגדרת.

יש לא מעט טיעונים לטובתו אבל טיעון בסיסי “נגדו” הוא הפרישה. אני לא יודע עד מתי המצביעים מוסרים את הצבעתם, אבל קשה לראות איך אפשר לתת את הפרס למי שכבר לא משחק יותר

אם אני הייתי המחליט, לא הייתי מאפשר החלפות כאלה בכלל. השחקן נפצע? באסה, תחפשו פתרון עם שחקנים אחרים שבסגל. או תעלו שחקנים צעירים. או תביאו שחקן חופשי.
אבל לאסור על שחקן לשחק אם הוא הבריא יותר מהר זה יותר גרוע מפתרון קיים.
הקבוצות מסתכנות מספיק כשמביאות מחליף - זה יכול לדפוק את התקציב, השחקן לא בהכרח ישתלב (ויטור רוקה) או יכול להיתקע בקבוצה (ברייטוויט).

בגלל זה כתבתי שמדובר בסיכון שלא חייבים לקחת.
אבל לא הבנתי את הסיכון במקרה של ויטור רוקה. הרי הוא בדיוק המקרה של שחקן שלא נרכש כדי להחליף שחקן שנפצע, אלא נרכש הרבה קודם והפציעה שעזרה לרשום אותו (גאבי?) רק זירזה את הגעתו שממילא תוכננה להמשך השנה. לכן איזה סיכון היה פה? לשיטתך הוא לא השתלב בגלל שניצלו את ההקלה, כלומר היה משתלב נפלא לו לא היו רושמים אותו בינואר?

רוקה הגיע בצורה לא מסודרת, מעכשיו לעכשיו, אחרי פציעה קשה, בלי לעבור קדם עונה.
אם היה מגיע בקיץ הסיכוים היו יותר טובים.
אני בטוח שהוא לא המקרה היחיד של שחקן שלא הצליח, פשוט אני לא מכיר מספיק מקרים כאלה. רוקה זה השם שעלה לי לראש כדוגמא לשחקן שהביאו כדי לנצל את הפציעה, והוא לא תרם כלום. אבל את השכר הוא קיבל.