בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

לא נראלי שזו הסיבה שבגללה הוא מצא את עצמו בבטיס העונה

https://www.instagram.com/p/C_gMDENOa7u/

משתף איתכם רגע נחמד מפוד קלאסיקו בפרק האחרון שהקלטנו איי שם ביום שלישי - חידון שערי בכורה של “הכוכבים” של ריאל מדריד בליגה הספרדית כולל אדן הזאר הפלופ הגדול. הכו את המומחה. כריסטיאנו רונאלדו למשל זה קל ואייקוני נגד דפורטיבו לה קורוניה בפנדל במשחק הבכורה בליגה אבל מי עוד כבש נגד דפור והפעם בריאזור? ומי הבקיע צמד? הרבה פרגנו, נחמד.

בטח שמתם לב שיש דיבורים שריאל מעוניינת ברודרי לעונה הבאה, ויש לי תהיה, אם רודרי יעבור הוא יקבל בקלאסיקו את אותו יחס כמו פיגו ? הרי הוא היה השחקן הכי חשוב של ברצלונה בשנה האחרונה.

חחח טיטי. Savage.
האמת יהיה מוזר לראות אותו בריאל. הוא הרי שחקן בית שלנו שהיה מאוד מאוד אהוב אבל לצערי לא הצלחנו לחזיק בו.
אצל פפ היא התפתח כפי שצריך והייתי מת לקבל אותו חזרה.

אם רודרי וצ’אבי אלונסו אכן יבואו וזה יתחבר, זה יהיה מחזה קשה ביותר.

בדיוק היום לפני 11 שנה, ה-14 בספטמבר 2013 - גארת’ בייל ערך את הופעת הבכורה שלו בריאל מדריד. זה קרה ביום כיפור אצלנו בארץ, נגד ויאריאל באל מדריגל במחזור הרביעי. ריאל מדריד סיימה רק בתיקו 2:2 ובייל ערך את הבכורה בסטייל עם שער אחרי כדור רוחב של דני קרבחאל - צד ימין החל לעבוד. אם תרצו, ה-“BBC” יצא לדרך באמת.
רכישתו של הוולשי, שחקן העונה באנגליה ב-2012-13, הייתה קשה מאוד אחרי משא ומתן מפרך מול טוטנהאם והיו"ר דניאל לוי. בייל הגיע קצת פצוע, באחת בספטמבר על הבאזר ומיד לאחר מכן הכדורגל יצא לפגרת נבחרות. וכמה טוב היה בייל בעונת הבכורה שלו.

הסטטיסטיקה המלאה: 44 הופעות - 3,338 דקות - 22 שערים ו-19 בישולים [רק ארבעה משחקים החמיץ בגלל פציעה].

-שער בגמר הדסימה נגד אתלטיקו מדריד - השער השני והיקר מפז והוא גם היה שחקן ההתקפה הטוב ביותר באותו ערב מבין השלישייה.
-שער ניצחון ענק בגמר הקופה דל ריי נגד ברצלונה בדריבל עוצר נשימה בערב בו כריסטיאנו רונאלדו היה פצוע ביציע וחגג בטירוף.
-שער נגד בורוסיה דורטמונד ברבע גמר ליגת האלופות במשחק הראשון
-צמד ובישול נגד שאלקה ב-1:6 הגדול בשמינית הגמר הראשון
-בישול נגד באיירן מינכן בגומלין חצי הגמר - השער השלישי והראשון מתוך השניים של כריסטיאנו רונאלדו

הכירו - ה-BBC באים: כאמור, עם הצטרופו של בייל נולד טריו חדש בכדורגל העולמי. מהמשחק נגד ויאריאל בדיוק לפני 11 שנה במהלכו פתחו השלושה יחד בהרכב, 3:7 על סביליה בסנטיאגו ברנבאו חודש וחצי לאחר מכן - כריסטיאנו רונאלדו עם שלושער, גארת’ בייל וקארים בנזמה עם צמדים, דרך השישייה נגד שאלקה תוצרת שלושתם בלבד במשחק הראשון בשמינית הגמר בעונת הדסימה ועד למשחק האחרון שלהם יחד בגמר ליגת האלופות 2018 כשבייל עלה מהספסל במקום איסקו ומיד לאחר מכן הבקיע במספרת ההיא.
חמש עונות שיחקו ה-BBC יחד וזכו ארבע פעמים בליגת האלופות - פתחו יחד בהרכב בגמר הדסימה והאונדסימה ורק בגמר 2016 אף אחד מהם לא כבש, באליפות ספרד ובעוד תארים.
הם כבשו יחד 442 שערים בחמש עונות. 97 בעונת הבכורה, מאה בעונת 2014-15, 98 בעונה השלישית ולאחר מכן הגרף החל לרדת בעיקר בשל הפציעות של הוולשי שחזר בגדול בעונה החמישית, וכן כושר לא טוב של בנזמה. 249 שערים סיפק כריסטיאנו, 105 בנזמה ו-88 הוולשי. בכל עונה אפשר לראות גם כן שכריסטיאנו כובש לפחות 40 שערים ויותר משניהם יחד.

בכל המסגרות למשל כבשה ריאל 161 שערים בעונת 2014/15, וה-BBC היו אחראים על מאה - כלומר 62%. עוד שחקני התקפה שבלטו היו חאמס רודריגס עם 17 שערים וצ’יצ’ריטו עם תשעה. בעונת הדסימה כבשה ריאל 160 שערים והשלישייה הייתה אחראית ל-97 שערים, מספרים די דומים, כשאז אנחל די מאריה ואיסקו היו שחקני ההתקפה הבולטים אחריהם עם 11 כל אחד, אלבארו מוראטה כבש תשעה וחסה רודריגס שמונה.

חייב לומר בהמשך לפוסט האחרון שיש לי תחושת החמצה אחת מה-BBC וזה מעבר לעניין הכשירות. הגומלין נגד יובנטוס ב-2014-15 חקוק בזיכרונו. במשחק הראשון בטורינו ריאל מדריד הפסידה 2:1 - תוצאה שאיתה אפשר וצריך לעבור, כריסטיאנו רונאלדו כבש. גארת’ בייל פתח אז לצידו בחוד כשקארים בנזמה לא בריא. בגומלין שיחקו השלושה יחד ועם התנופה האדירה של הסנטיאגו ברנבאו הייתי בטוח שנגיע לגמר ושם נפגוש את ברצלונה. ריאל הצליחה לכבוש רק שער אחד וגם הוא מפנדל. בייל אמנם ניסה מרחוק ובעט לא רע אבל ג’יאנלואיג’י בופון הדף, בנזמה החמיץ מצב די טוב כשהכדור באוויר ורונאלדו ניסה אבל זה לא היה מספיק. בכל מקרה לרונאלדו באותו העונה אי אפשר היה לבוא בטענות.

אפשר לציין עוד שני דברים:
-ראשית ההשוואה לשלישיית ה-MSN ההיסטורית של ברצלונה - ליאו מסי-לואיס סוארס-ניימאר קצת עשתה עוול והקטינה כביכול את ה-BBC. מה שכן החבר’ה מברצלונה היו אולי-אולי - מהנים יותר לצפיה לעתים וטובים יותר בפריצת בונקרים כי מסי זה מסי.
-כמה משחקים גדולים של ה-BBC - הם כן הביאו את הקלאסיקו ב-2015-16 כשבנזמה כבש בחצי מספרת ובייל בישל באומנות את השער של כריסטיאנו רונאלדו - שער הניצחון המוצדק בדרך ל-1:2; וכמובן גם את המתפרצת הזכורה היטב נגד באיירן מינכן בגומלין חצי הגמר ב-0:4 ההוא. זה התחיל באנחל די מאריה, בנזמה עם מסירה קסומה, בייל משך את הכדור ודהר ודהר ופירגן לכריסטיאנו.

אני, במשחקים של ריאל העונה, בייחוד לאור השעה ה"אטרקטיבית" הקבועה, והגיל שלא הולך ונהיה צעיר יותר:

1000098314

קשוח קשוח, חייב להודות שעם התינוקת הקטנה שהגיחה אלינו אני פשוט לא מצליח להחזיק.
אולי חלק מתחושת השובע משנה שעברה והגעתו של אמבפה, אולי היכולת הלא טובה, אבל כבר אין את האדרנלין שמחזיק אותי ער בקלות ב12 בלילה.

מזל טוב אחי!

קראתם לה quince, אני מקווה?

אני בלי תינוקת ובלי אישה, כל הבית לרשותי בדירת השותפים ולעתים רואה עם אבא בסופ"שים ועדיין קשה לי, השעה האחרונה של ההמתנה הכי קשה כי קודם לכן נניח מצפה לפרסום ההרכב, זה משתווה למה שקרה בעידן הקורונה ואז גם העייפות כתוצאה מהעבודה וכמובן הכדור שינה שנקרא ריאל מדריד הרגו אותי. השנה שיחקנו רק פעם אחת מוקדם יותר משעה 22:00 וזה מתסכל. וגם ההמשך נגד אספניול זהה וגם נגד ויאריאל וכמובן הדרבי. בסה"כ בן 32 אוטוטו וככה מרגיש, החבר’ה צחקו עליי ברשתות החברתיות.

שער הבכורה של אנדריק בליגת האלופות, כבר אמרנו שהוא עקף את ראול והפך לשחקן הצעיר ביותר שכבש איי פעם במדי ריאל במפעל היוקרתי. עשה זאת בגיל 18 וחודש, לעומת ראול שעשה זאת בגיל 18 ושלושה חודשים איי שם ב-1995/96 נגד פרנצווארוש (שלושער). כבר סיפרנו שהמקום הרביעי הוא רודריגו. המקום הרביעי אולי יפתיע אתכם - ניקו פז אשתקד נגד נאפולי בסנטיאגו ברנבאו, בדריבל ובבעיטה שטוחה. ויניסיוס ג’וניור סוגר את הטופ חמישייה עם שער בגיל 19 וארבעה חודשים, בשלב הבתים בעונת 2019-20 נגד קלאב ברוז’. אנדריק הוא גם הברזילאי הצעיר ביותר שכבש במפעל.

סרחיו ראמוס אגב, איפה הוא בדירוג? כבש בגיל 19 ותשעה חודשים, נגד אולימפיאקוס בדצמבר 2005 - שער הבכורה שלו במועדו

בטח שמת לב שלבארסה יש 4 כובשים ב UCL מתחת לגיל 18.
לאף אחד מהם לא קוראים מסי , ואפילו לא לאמין.
זה באמת לא אומר כלום.

אני מאוד אוהב את הנתונים והסטטיסטיקות האלה בטח כשזה מרוכז בתמונה. זה היה נחמד מבחינתי שאנדריק האפיל על ראול שהוא הפייבוריט שלי (ראול לא שיחק במפעל בעונת הבכורה שלו 1994/95) ואת כל השמות למען האמת די זכרתי ודירגתי. אתה מרשה לי? לא אמרתי שזה אומר משהו (ההבזקים של אנדריק אולי כן) וברצלונה לא מעניינת. מה בוער לך לכתוב ש-א, ב, ג?

כשאני אחרכך אלך לבלבל את המוח בפורום שלכם אל תבוא או תבואו בטענות

ברור שזה לא יגיד כלום, בריאל אם עלית לשחק בגיל 18 כנראה אתה באמת טוב ובונים עלייך, אצלכם זורקים לדשא כל חודש שלושה שחקנים חדשים מהלה מאסיה וכל מי שכובש שובר שיא.

אגב עוד משהו:
כל הקבוצות הערב מבולבלות לא מבינות מה קורה - איך יום חמישי היום והן משחקות בצ’מפיונס?
אצל בארסה הכל מרגיש רגיל משום מה…

image

“הקמפיין” שהחל שוער העבר סנטיאגו קניזארס ברדיו מארקה אחרי הניצחון של ריאל מדריד על שטוטגארט נמשך. השוואות בין טיבו קורטואה לאיקר קסיאס, טורי דעה ופרשנויות, סקרים ב-AS ואפילו (העיתונאים) העלו את שמו של קורטואה כשוער הטוב ביותר בדור הזה ובכלל בהיסטוריה.

קפטן ריאל מדריד ונבחרת ספרד בעבר שמר על שער נקי ב-36% ממשחקיו בקריירה, קצת יותר מאשר בכל משחק שלישי, ואילו קורטואה שמר על שער נקי ב-41%. איקר עם 19 תארים בקריירה אך נראה שטיבו לו יש 13 - יעבור אותו.

שוער העבר גורדון בנקס אמר: “אני חושב שקסיאס בהחלט להיחשב לאחד השוערים הגדולים בהיסטוריה”| פאקו בויו שהיה שוער ריאל מדריד מאמצע שנות ה-80 עד אמצע שנות ה-90: “ללא ספק קורטואה הוא השוער הטוב ביותר בימים אלה”. כמו כן הם רתמו שוערי עבר ענקיים לדיון.
דינו זוף האגדי שזכה עם איטליה במונדיאל: “השוערים הפייבוריטים מבחינתו הם קסיאס ואז ג’יאנלואיג’י בופון”| סנטיאגו קניזארס: "הוא הדייגו מראדונה, הליאו מסי, והכריסטיאנו רונאלדו של השוערים. קורטואה הוא השוער הטוב ביותר שראיתי במו עיניי.

בטור דעה ל-AS כותב אנטוניו רומרו “טיבו קורטואה פותח דיון” - עצם זה שעלתה השאלה הזו האם הוא טוב מאיקר קסיאס זה ההישג הענק של הבלגי. אלו מאיתנו שהתמזל מזלנו לראות את איקר קסיאס גדל בשער מדריד עד שהפך לשוער אגדי האמינו שלעולם לא נראה שוער שמסוגל לחולל ניסים דומים. עד שבא קורטואה". הוא כותב שלטיבו אין את ההתעלות והתארים האלו בנבחרת כמו קסיאס שהיה שם בכל משחק גדול עם לה רוחה, "אבל ההופעה שלו מרהיבה לא פחות. כמו כל דבר בכדורגל, הבחירה באחד היא עניין של טעם, אבל לאחר שפתחנו את הדיון בעליונות השער הלבן מול המיתוס - זה נותן את המדד לרמה שאליה הגיע השוער הטוב בעולם כיום.

אפשר לציין בנוסף לכך שבמשחק הליגה נגד ריאל סוסיאדד בו ניצחה ריאל מדריד 0:2 - קורטואה שמר על שער נקי בפעם המאה כשוער ריאל מדריד וזה יפה בפחות מ-250 משחקים.

בחרתי את חמשת המשחקים הגדולים של טיבו קורטואה בריאל מדריד. רמז: על עונת הבכורה אפשר לדלג.

מקום חמישי: הניצחון על אלאבס אשתקד. שמר על שער נקי, עשר הצלות, הערב בו התחלנו להבין שהוא יפתח בגמר ושטיבו הגדול חזר

מקום רביעי: שמינית גמר ליגת האלופות נגד פריז סן ז’רמן ב-2022 (הראשון). ריאל לא הופיעה, טיבו שמר על שער נקי כולל הדיפת פנדל של ליאו מסי - עד שבא קיליאן אמבפה.

מקום שלישי: גמר ליגת האלופות 2024 נגד בורוסיה דורטמונד. הקאמבק הושלם. החודשים הקשים היו שווים את זה. הוא חלם על זה וגם אנחנו. טיבו היה שם במחצית הראשונה כשריאל עדיין לא. גמר שני שהוא לא סופג.

מקום שני: גומלין חצי הגמר נגד מנצ’סטר סיטי ב-2022. זה היה נס רודריגו אבל עוד גיבור היה טיבו. שתי ההצלות מול גריליש כולל זו עם הרגל, לברנרדו, הנגיחה של פרננדיניו. טיבו בגדולתו.

במקום הראשון - גמר ליגת האלופות 2022 נגד ליברפול. המשחק שגרם לכולם להבין כמה הוא גדול. ולכבד אותו. זכה בצ’מפיונס לראשונה כשהוא “בצד הטוב של ההיסטוריה”. הוא בחר בהדיפה לבעיטה של מאנה כמשמעותית בקריירה שלו. והוא גם הדף מול סלאח פעמיים ועם הרגל והאפיל על איקר ולברקוזן בלה-נובנה

עם כל האהבה לאיקר,טיבו שוער יותר טוב ויותר שלם ממנו די בהרבה.

שניהם מאוד טובים בעצירות כדורים,בין אם זה בעיטות מרחוק או הצלות של אינסטינקטים אדירים או אחד על אחד,אבל,טיבו מצטיין במשחק גובה ברמה היסטורית,איקר היה גרוע במשחק גובה ברמה היסטורית.
משחק הרגל של טיבו הוא סביר,של איקר היה פשוט זוועה,התקף לב כל פעם שהיה נוגע בכדור עם הרגל.

מבחינתי זו הכרעה די קלה ולא כדי לזלזל באיקר שהיה שוער מדהים,אבל טיבו הוא כנראה השוער הכי טוב שראיתי בלייב.

איקר הוא ראול של השוערים, שוער טוב מאוד אולי אפילו מצויין, אבל אוברייטד, כמובן בגלל ריאל מדריד, קורטואה רמה מעליו.

חייב לומר, איקר קאסיאס הוא השוער הכי טוב שראיתי לייב חוץ מאולי נוייר ובופון בשיאם. שוער ענק, שהציל לריאל את התחת יותר פעמים משאני יכול לספור.
קורטואה מצויין, אבל לדעתי איקר בשיאו היה הרבה יותר טוב. שוער היסטורי. קל לשכוח לו את זה בגלל השנים האחרונות הפחות טובות.

הזלזול פה… איקר היה הקדוש ולא סתם. ליטרלי מנע מאיתנו מלהיות קבוצה במקום 8-9 בעונות מסוימות.

האם קורטואה שוער שלם ממנו? כן. אבל הוא לא טוב ממנו ובטח לא בשיא ובטח לא בהשוואה למה שנדרש משוער אז והיום, משחק רגל זאת התפתחות מודרנית.

איקר הוא גדול השוערים בכל הזמנים בשקלול הקריירה בנבחרת ספרד.

איקר לא אוברייטד ולא בטיח. היה סלע יציב ואמין עם הצלות מרהיבות על בסיס שבועי, והתעלות בכל משחק גדול בריאל ובנבחרת במשך כעשור. תפסיקו לבלבל תמוח

ומה עם ראול ? מה דעתך עליו ? :wink:

שוער טוב מאוד איקר, אבל אוברייטד מאחר והוא לא אחד הטובים בהיסטוריה ומתייחסים אליו ככזה, אחד השוערים הטובים בדור שלו.