בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

עשרת המשחקים האחרונים שלנו עם מי שישפוט במשחק הקרוב נגד ויאריאל, הרננדס הרננדס:

https://twitter.com/2010MisterChip/status/1283039462163918849?s=20

אולי נצטרך להסתדר שוב בלי פנדל :open_mouth:

ניתנה לי הזכות אתמול להתארח בפודקאסט הנפלא של עמית לוינטל “בכל יום נתון”, שעה ורבע של דיבורים על כדורגל עולמי ויותר נכון מתכוננים לאליפות שלנו כמובן. רוב נושא השיחה היה ריאל מדריד כמובן - השינוי של הקבוצה העונה וקורטואה, שחקן העונה, החשיבות של זידאן, אדן הזאר, הצעירים, האם ואראן יכול להיות המנהיג בחלק האחורי, הסיכויים לעבור את מנצ’סטר סיטי, המון נושאים שעלו כאן בפורום האיכותי שלנו ונטחנו עד דק .אבל חייב לומר שעשיתי את שיעורי הבית על כל הליגות ונגענו בכל דבר. לקראת הסוף הצגתי את האתר שלנו כמובן כראשון בארץ שמטפל בריאל מדריד וגם סיפרתי על החלום הגדול שלי שקשור לריאל מדריד, אני עדיין לא ממש אמיץ להכריז כאן לפניכם אבל יש למה לחכות.

המועדון הוציא הודעה רשמית שמבקשת מהאוהדים לא לחגוג אם נזכה באליפות.

אין מנחוס יותר גדול מזה… אני כבר רואה את ההודעה הזאת הופכת לבדיחה על חשבוננו אם וכאשר.

נאחסים בצד, המועדון בסך הכל מגלה אחריות חברתית. זה באמת סיכון מיותר להתקהל ולחגוג.

זה אותו אחד שהתעלם מעבירה ברורה של סוארס על ואראן בקלאסיקו לפני שנתיים ומפנדל ברור על מרסלו באותו משחק. גם בקלאסיקו העונה סירב לתת פעמיים פנדל על ואראן אחרי שנמשך ובהמשך גם קיבל בעיטה מלנגלה.

לא חשבתי שיגיע שופט מטורלל יותר מאיטורלדה אבל הבחור הזה פשוט בלתי נסבל. אני מפחד!

ה-16 ביולי, חברים, תאריך היסטורי. לפני 20 שנה בידיוק ניצח פלורנטינו פרס בבחירות לנשיאות המועדון את לורנצו סאנז לאחר שהבטיח שיביא את לואיס פיגו - “אני רוצה להיות נשיא ריאל מדריד ואחתים אותו, אני מאוד מאמין במה שאני אומר. אם זה לא יתממש אני מבטיח לשלם עבור כל חברי הסוסיוס לשנה הבאה”. בין לבין היו שלוש שנות הפסקה (בין פבראור 2006 עד יוני 2009). הסנטיאגו ברנבאו של המאה ה-21, מהנשיאים החשובים בהיסטוריה של הכדורגל. האיש שהגשים לנו את החלומות עם מיטב כוכבי תבל (היי זידאן וכריסטיאנו, והיו שם גם בקהאם ורונאלדו ובייל). חמישה גביעי אירופה כבר יש לו, אחד פחות מהנשיא הכל יכול.

הנה הגרף המלא: 958 משחקים כנשיא המועדון - 633 ניצחונות, 162 תוצאות תיקו ו-163 הפסדים, יחס שערים 2257:992. שחקן הרכש היקר ביותר היה בייל - 101 מיליון יורו, כריסטיאנו רונאלדו עלה 94 מיליון יורו ונמכר ב-117 מיליון יורו. הוא זכה ב-25 תארים - 5 גביעי אירופה, 4 אליפויות בין היתר, לעומת 33 של ברנבאו - 6 זכיות בגביע אירופה ו-16 אליפויות. שישה מאמנים היו אצל פלורנטינו בקדנצייה הראשונה שנמשכה כחמש וחצי שנים, כשרוב המאמנים התחלפו ב-2004/05. בעשור האחרון היו שבעה מאמנים. מה הרגע שלכם מתקופתו במועדון? השאר היסטוריה…

חשש אמיתי שהשתן עלה לו לראש והוא חגג קצת יותר מדי

ויניסיוס ומיליטאו הולכים לחזור מהחופשה הקצרה עם קורונה

לוויניסיוס אין חוש לשערים, אז מה זה בשבילו לאבד גם את חוש הטעם? :wink:

המנוע פדה ואלוורדה חוגג היום (22) זמן טוב לגילוי נאות: כשהוא פתח בהרכב בדרבי נגד אתלטיקו איי שם בספטמבר במקום חאמס, אמרתי לעצמי: “מה?” ו"למה?".

https://twitter.com/realmadrid/status/1285816846533328897

זקני הפורום זוכרים איך ב-2008/09 ניצחנו את בילבאו בסאן ממס 1:5 והראו תמונות בספרד שמרסלו תמיד היה ראשון לחבק את הכובשים. רוצה לומר שואלוורדה הוא לא רק אמוציות ו’מסביב’ כמו החגיגות אחרי שער השוויון נגד ולנסיה או הגליץ’ נגד אתלטיקו, הוא הדבר האמיתי, הוא הת’אכלס. כמה סרחיו ראמוס כבר יש? והילד הזה (פדה) הוא השחקן הצעיר שהכי התלהבתי ממנו מאז ראמוס. לא חוכמה להתחבר לשחקני התקפה כמו חסה או מוראטה. אני באמת חושב שהוא משנה את המשחק שלנו ויש לו קצת מכל דבר. הוא חכם, נראה מנוסה, מהיר, חזק, אגרסיבי, הוא כן מסוגל לתת מספרים. איזו עונה הייתה לו, מי היה מאמין. וזה לא שהוא ניצל את הציפיות הנמוכות ממנו. הסיום היה קצת פחות טוב אבל אל תשכחו שגם העמדה בכנף קצת מפריעה לו. זו הקרבה למען הקבוצה וזה בסדר אבל צריך לקחת את זה בחשבון. בסיכום העונה שלי נתתי לו את הציון 7.5 אני צופה לו עתיד גדול, כאן כדי להישאר, למרות שבמועדון שלנו, אתם יודעים, זה קשה יותר מבכל קבוצה אחרת…

הסטטיסטיקה של xG אולי לא הכי מדויקת אבל עדיין נותנת אינדיקציה לאיכויות התקפיות.

מסתבר שלמרות שכבשנו פחות מברצלונה ה-xG של שתי הקבוצות זהה. שלנו 72.16 ושל בארסה 72.01.
רק שאנחנו כבשנו שני שערים פחות ממה שהיינו אמורים לכבוש, וברצלונה כבשה 14 שערים יותר.
זה מעיד על חוסר המחץ והאיכות בהתקפה שלנו. לא צריך את הסטטיסטיקה הזאת כדי לדעת שברצלונה נכשלה העונה בגלל משחק ההגנה. ההתקפה שלהם עדיין איכותית בהרבה משלנו.

לברצלונה יש 4 שחקנים עם בלאנס חיובי של יותר משני שערים לעומת ה-xG - מסי (4.15), פאטי (3.27), וידאל (2.26) וסוארז (2.09)

לנו אין אפילו שחקן אחד עם 2+. הכי הרבה זה אסנסיו עם 1.69

אם לא נשפר את היכולות ההתקפיות שלנו יהיה קשה לזכות שוב באליפות. לא כל שנה אפשר לגנוב אליפות בזכות בעיות אצל היריבה ובחסות הקורונה.

אין לנו שחקנים עם אופי כזה בסגל(היחידים שכן הם מצורעים ביציע-ובצדק),החלוץ שלנו הוא יותר קשר התקפי מאשר חלוץ,הקיצוניים שלנו מצויינים אבל לא מסוגלים לתת עונה של 10 גולים ו 10 בישולים,הקשרים שלנו לא מצטרפים להתקפה ולא עושים כניסות לרחבה כדי להפתיע את ההגנות,לפחות ראמוס כובש הרבה…

למה?
±2 זו סטייה סבירה לחלוטין. זה מעיד שכבשנו כמו שהיינו אמורים. הבעיה היא שה xG לא מספיק גבוהה כי לא הגענו למצבים מספיק טובים ובכמות מספקת.

אם יורשה לי - זה שאתה כובש את מה שהיית אמור לכבוש, זה אולי לא מראה על חוסר מחץ, אבל אולי זה כן מראה על זה שאין לכם שחקני התקפה שנותנים את “הערך המוסף”.

האמת שאני גם לא לגמרי מבין את המדד הזה, ואולי מפה נובעת טעות אפשרית שלי בפיענוח מה שכתבת - מה זה אומר “שער צפוי”? על מה הוא מתבסס (רק על שחקני התקפה? על מסירות? בישולים לא מנוצלים? מיקום הבעיטות לשער?)?

אשמח להסבר.

אני חושב שמצב כזה סותר בדיוק את הכינוי מצוין. הרי מקיצוני שמשחק כאחד מהשלישי הקדמית אני בהחלט מצפה לנתונים האלה ואף ליותר.
לקרוא לויניסיוס, רודריגו, ואסקז ואסנסיו מצוינים מוזיל מהמילה.

תבדיל בין כמות שערים לשערים צפויים (xG).

שערים צפויים מודד כמה שערים אמורים להיכנס מהבעיטות שנבעטו לשער. זה נקבע על פי שלל פרמטרים שאתה יכול לחשוב עליהם כמו זווית, הגנה וכו’. אין קשר למה היה קודם או מי בישל או כל דבר אחר.
למשל, אם אני בועט פנדל יש לי, בערך, 0.8 שערים (בהנחה שהסיכוי להכניס פנדל הוא 80 אחוז). אם הייתי בועט חמישה פנדלים אז אני סטטיסטית אכבוש 4 שערים. לכל בעיטה יש xG משלה בהתאם לטיב המצב. לקחו את כל הבעיטות שלנו, מדחיקות של 70% ועד בעיטות מרחוק של 5% וספרו שאנחנו שווים כ-72 שערים.

התכוונתי לשערים צפויים, ולא לכמות השערים. אולי לא הסברתי את עצמי כמו שצריך.

אם אמשיך את הדוגמה שנתת לגביי הפנדלים - אם ה-xG של ריאל בפנדלים הוא 0.8, וריאל אכן כבשה 75-85% מבעיטות העונשין מ-11 מטרים - אז אולי “עמדתם במשימה”, אבל אין פה ערך מוסף של בועט הפנדלים הראשי אצלכם. אותו דבר לגביי כלל הבעיטות - אם הייתם אמורים לכבוש 72 שערים, לפי המדד הזה, וכבשתם את הכמות הזו (בסטיית תקן קטנה לכיוון כלשהו), אז אין טעם לשלם על שחקן 100+ מיליון, אם הוא “רק” עושה את מה שהיה אמור לקרות גם עם שחקן אחר. אני מבין את זה נכון?

1. נכון.
    אז אתה יכול להגיד שמשחקנים בריאל מדריד אתה מצפה להכות את המדד, אבל בפועל זה כנראה אמור להיות נכון בעיקר לחלוץ וקשה שזה ישפיע על כל הקבוצה לאורך זמן. מעבר לכך, יש הרבה חלוצים בכירים שהם מתחת למדד (מחמיצנים) אבל כמות ההזדמנויות שאליהם הם מגיעים היא גבוהה מאד, ואז להשוות שערים צפויים לשערים בפועל לא ממש מספר את הסיפור.
  2. בכללי צריך מאד להזהר כשמסיקים לגבי קבוצה רק מנתון אחד
  3. ישנם בשוק הרבה מדדים של xG בעלי רמות אמינות שונות. אני הגבתי רק בקשר למסקנה. לא ראיתי את הנתונים ואני לא יודע את רמת אמינותם

ה"סטיה" בנתונים האלה היא ההצלחה של בארסה להבקיע הרבה עם xG נמוך, ולמען האמת אפשר להסתפק גם בנתון הלואו-טקי של בעיטות לשער או למסגרת כדי לראות את זה (הם בועטים מעט יחסית לקבוצה גדולה). כמו שאורי כתב הבעיה שלנו היא קודם כל בכמויות

image

אבל שחקן של 100 מיליון מעלה לך את מספר השערים הצפויים גם,ואז במקום שהוא יהיה 72 הוא יהיה 95 למשל…
הנתון שהובא כאן אומר שאנחנו מבקיעים רק גולים שהיה מצופה מאיתנו להבקיע,אין לנו גולים ממצבים קשים כמעט כמו ברצלונה למשל שיש לה את מסי שמבקיע ממצבים לא הגיוניים,סוארז ואפילו וידאל(הגול האחרון שלו דוגמא מושלמת לשער עם xg נמוך,זווית קשה,בנגיעה).

אני בהחלט מצפה משחקנים בריאל (או כל קבוצה בכירה אחרת) שיתנו יותר ממה שהם “אמורים לתת”. גם מחלוצים. משחקנים בקבוצה כזו, עם שם כזה ושווי כזה, ראוי לדרוש יותר. וברור לי שזה לא המדד היחיד, או אפילו הכי חשוב, ולא רק באמצעותו אני שופט את ריאל (או קבוצה אחרת).

@KB9 זה לא גם וגם? גם כמות הבעיטות לשער (פר משחק), גם הסיכוי שלהן להצלחה (ה-xG)? אתה יכול לבעוט במשחק 50 בעיטות מחוץ לרחבה, אבל בגלל שסיכויי ההצלחה של בעיטה כזו הם נמוכים - עדיין לא תכבוש הרבה.

אגב, איפה ברצלונה בטבלה הזו? קצת מפחד מהתשובה.

@Tal_rmcf מבין. אבל זו הכוונה שלי ב"ערך מוסף". לא רק מבחינת זה שהזאר, בנזמה או ויניסיוס יגיעו ליותר מצבים טובים (ביחס לשחקנים אחרים), אלא שגם יצליחו לכבוש ממצבים קצת פחות טובים.