בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

הרעיון הוא שדוגמאות הן לא מייצגות, אבל 200 בעיטות בשנה כן מתיישרות לאנשהו

היית מגיע לשיעורים פרטיים אצלי, לא חבל? :sweat_smile:
פלורנטינו שילם לבוחנים כדי להעביר אותי בחוזק מבנים ומכניקה הנדסית.

מ.ש.ל!

בגדול אתה צודק. אבל כמו כל נתון סטטיסטי גם הנתון הזה מורכב מאלפי מקרים פרטיים.
המקרה הפרטי שאתה נתת הוא היוצא מן הכלל, אותו שוער שחטף את הגבול כנראה גם עצר הרבה בעיטות כאלה במהלך העונה, ואותו שחקן כנראה שגם החמיץ כמה.
בדיוק כמו שניתן להגיד שעדיף להגיע למצב טוב יותר בשביל להבקיע, שעדיף מצב של 1 על 1 מ2 בעיטות מהחצי, על אף שבתאוריה 2 בעיטות מהחצי יכולות לתת לך 2 שערים (מצב של 1% לגול נניח, אבל אפשרי)

סליחה שאני קוטע את הדיון עם משהו חשוב באמת: 20 שנה להצגתו של לואיס פיגו בריאל מדריד

עידן הגלאקטיקוס נפתח רשמית בזכות האדריכל והנשיא הכל-יכול: פלורנטינו פרס. הסיפור עצמו נכתב לא אחת - החל מהעצב של ברצלונה והנשיא גאספרט שהיה חסר אונים, הגאונות של פלורנטינו שניצח בבחירות על אף שהרעיון שלו וההבטחה התקבלו בבוז מסוים ("אשלם את חברי הסוסיוס של כולם אם אכשל) - ועידן הגלאקטיקוס שיצא לדרך. כל חזרה של פיגו לקאמפ נואו הייתה כמו פאודה, מלחמה.

בספר המחזור בכיתה י"ב הייתה שאלה מי המודל לחיקוי או\בעוד 20 שנה, וכתבתי: היורש של פלורנטינו פרס. בכל מקרה, הוא הנשיא שגרם לנו לחלום. בכל פעם שאני מטפל בידיעת סרק בספורט1 אני אומר לכולם - אנחנו מתעסקים בקקה ולפתע יהיה Official Mbappe. הזאר זה צ’יפס, אני מקווה שכבוד הנשיא יחזור להפתיע כמו בעבר, הסיכון אז היה הרבה יותר גדול. הייתי ילד ממש צעיר ובגלל העריקה הזו פיגו היה שנים רבות מספר 2 שלי אחרי המלך ראול כמובן, משום שהגיע מהיריבה הגדולה והיה גלאקטיקו במלוא מובן המילה. ואני יכול לתאר לעצמי את הטירוף שהיה, ועוד אם זה היה קורה בעידן הנוכחי של האינטרנט והשיטוט הקבוע של כמה שעות במארקה. אני גם לא אשכח שלט של אוהדי בארסה: “אנחנו שונאים אותך כל כך כי אהבנו אותך כל כך”. זהו. העדפתי אותו על פני זידאן, זה נשמע לא תקין אבל זה המצב, אהבתי את המהירות המסחררת והדריבלים על הקו גם בבוץ של אוססונה.

סתם אשמח להעלות איתכם קצת נוסטלגיה איפה אתם מדרגים את פיגו מבחינת הגדולים של ריאל מדריד ובכלל בכדורגל האירופי וקצת על הנשיא שלנו.

עוד טבלה, כמה פעמים שיא ההעברות נשבר על ידי המועדון באותו עשור:

טוני קרוס מסר העונה 127 כדורים ארוכים באחוז הצלחה של 92.13%, גבוהה יותר מאחוז ההצלחה של פסים רגילים אצל רוב השחקנים.
מעניין מה האחוזים של ראמוס

https://twitter.com/utdarena/status/1287017008094162944

לפי FBREF, הסטטיסטיקה שונה לגמרי.
קרוס רק במקום 10 ובאחוזי דיוק של 75%.
המוביל - פיקה. גם ראמוס ווראן מקדימים אותו.

כנראה ההבדל נובע מההגדרה מה זה מסירה ארוכה. ב FBREF זה מעל 25 יארד (23 מטר).

הכדורים הארוכים של קרוס אמנם מדוייקים אבל איטיים והולכים לרגל ולא לשטח. רוב המסירות הארוכות שלו הן לאגף. יש לקרוס בעיה בעיניי בקריאת הריצה של שחקן לשטח. הוא לעיתים נדירות מנסה לתת כדור ארוך לשטח, ולבסוף שנותן יוצא לו כדור לא טוב.

יש כאן אחוזים נמוכים באופן קצת חשוד של מסירות בטווח קצר… בכל מקרה, לדעתי מי שעשה את הסטטיסטיקה הזו ספר בצורה קצת יותר יסודית מהסטטיסטיקה האוטומטית. במבחן העין אין סיכוי שראמוס עושה את זה טוב מקרוס

אני לא רואה שום דבר חשוד.
מסירות לרוחב בין הבלמים מגיעות לדיוק של קרוב ל 100%, והרבה פעמים עוברים את ה 23 מטר.
מסירות קצרות על פחות מ 5 מטר דווקא קשה לדייק וגם הכמות קטנה מאוד. לעומת זאת, רוב המסירות הן לטווח בינוני.
חוץ מזה, FBREF אתר מפורסם, ואתה רואה כמה סטטיסטיקה הם אוספים. אני אישית לא מכיר את UTDARENA.

לפי איך שהדברים נראים עכשיו יש רק 5 קבוצות שנוכל להגריל מדרג ב’ בשלב הבתים של ליגת האלופות בעונה הבאה. סיטי, יונייטד, דורטמונד, צ’לסי ושחטאר. מכיוון שבארסה, אתלטיקו וסביליה בדרג ב’ זה מצמצם את האפשרויות שלנו.

כמובן שהזוכות של האלופות והליגה האירופית קופצות אוטומטית לדרג א’ אז דברים עוד יכולים להשתנות.

אמור לי מי הקבוצה שאיתה נפגשתם הכי הרבה בשנים האחרונות, ואומר לך עם מי תוגרל.

זו לא רק ההגדרה של מהו פס ארוך.
למשל, המועדון יוצא בפרסום רשמי שהאחוזים הכלליים של קרוס הם 93.4 בעוד ב- fbref זה עומד על כ- 89%.

בכל מקרה, ההשוואה לראמוס לא רצינית. אין סיכוי שהוא עושה את זה טוב מקרוס, עם כל הכבוד לשברי אחוזים.

יכול להיות ש FBREF לא מדויקים, אבל זה לא אומר שאותו לינק ממנו שאבת את הנתון מדויק יותר.
המועדון כנראה לקח את 93.4% מהאתר הרשמי של הליגה.
https://www.laliga.com/en-GB/stats
לפי זה, ראמוס עומד על 91% דיוק במסירות, לא הפרש דרמתי.
באתר של הליגה אתה יכול גם לראות כמה מסירות ארוכות כל שחקן ניסה למסור, אבל אין אחוזי דיוק.

במארקה העלו סקר מרתק ושאלו האם סרחיו ראמוס הוא השחקן הספרדי הגדול בתולדות המועדון? יותר מראול שיאן ההופעות (741) וגם מלך השערים(323) עד 2015, האיש שגדלנו עליו? המלך של ליגת האלופות לפני כריסטיאנו ומסי? הרי “ראול הוא ריאל מדריד וריאל מדריד היא ראול” ; יותר מקסיאס אחד השוערים הטובים איי פעם? הסמל הענק, ההצלות המדהימות, בשר מבשרינו?; יותר מפאקו חנטו שיאן התארים (23) והיחיד שזכה שש פעמים בגביע אירופה?; יותר מאמיליו בוטראגיניו (עליו נקראה תקופה שלמה בהיסטוריה של המועדון) ואחרים?
הסקר הולך וצובר תאוצה מאתמול בלילה וכעת יש קרוב ל-60 אלף מצביעים. ראמוס מוביל עם 31%, ראול שני עם 24%, קסיאס שלישי עם 22%, חנטו רביעי (19%) ובוטראגיניו סוגר את הרשימה עם 4%.

מריאנו, חיובי לקורונה

מישהו יודע להסביר איך זה לא מכניס את כל חדר ההלבשה לבידוד?

לפי מה שהבנתי, השחקנים היו בחופשה ובזמן הזה אף אחד לא נפגש עם מריאנו (למזל כולנו).
את הבדיקות ביצעו בבתיהם ולא התאספו עד קבלת הבדיקות והרי לנו מריאנו בבידוד בלבד.
או שהכל פיקציה ופלורנטינו שילם שם למישהו.

הם היו בחופשה מאז המשחק האחרון, עברו בדיקות קורונה לפני החזרה לאימונים והמפגש הראשון בניהם, מריאנו קיבל את התוצאות לפני האימון ולפני שנפגש עם יתר חבריו ככה שהכל טוב.