בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

אין לדעת ותלוי הרבה באיך אתה מגדיר הצלחה של השילוב שלו.
אני כמובן הייתי בעד שישאר בסוסיאדד לעונה נוספת (כפי שבעצמו הצהיר שהוא רוצה). משזה לא קרה, לא נדע עד שלא ניתן לו לרוץ. כרגע איסקו לא מספיק טוב כדי למנוע מהמועדון לתת צ׳אנס לשחקנים אחרים, בטח לא אחרי שעזיבתו של חאמס פינתה מקום. באיזו רמה של שחקן אתה מסתפק? אם אני מקבל ממנו שחקן טוב לסגל והוא ירוץ כמה שנים זו תחשב מבחינתי הצלחה, מעבר לכך זה כבר הצלחה יפה.

image
@KB9

טיטי צודק

אבל עד שיש הזדמנות לחלוץ שיחליף את בנזמה צריך לקחת את זה ב-2 ידיים. אז מה אם הוא ילדון נורווגי שלא עשה כלום בקריירה.

ברצינות,אני לא מבין איך אדם שמבין בכדורגל יכול להגיד דבר כזה,ולא בגלל שאודגור הוא כזה עילוי,פשוט איסקו הוא כבר לא שחקן פעיל (כמעט 3 שנים כבר) ומשום מה יש עוד אנשים שחושבים שהוא שחקן לגיטימי לריאל מדריד.
שחקן כל כך איטי וכבד שלא מסוגל לייצר שום פעולה חיובית קדימה,אף פעם לא היה מוסר/בועט גדול גם כשהיה בכושר פיזי טוב,עד שהוא מצליח לעשות איזה דריבל כבר סוגרים אותו שוב ואז הוא מסתובב סביב עצמו וצריך שיחלצו אותו…ועוד לא דיברתי על איך שהוא נראה (לא מקצוען בעליל).
יש לי תחושה שאם הוא היה וולשי עם חיבה לגולף,הוא כבר מזמן היה מיובש ביציע או באיזו קבוצת תחתית ועושה משחק טוב אחד בעונה-נגדנו.

זאת כמובן הגזמה פרועה שנובעת מכך שאת איסקו אתה רואה הרבה שנים בעשרות משחקים ושופט אותו בצדק לפי הסטנדרט בריאל מדריד, ואת אודגור ושחקנים אחרים וטרנדיים שעולים פה כל הזמן - לא. אם איסקו עובר מחר לסוסיאדד הוא מייד הופך לכוכב של הקבוצה. ולפחות ברמת המספרים הוא ייתן בודאות הרבה יותר מאודגור.

מאחל לנורבגי שישיג חצי מאיסקו במועדון - בכמות הופעות, שערים, בישולים ותארים.

בטח לא שמתם לב שטאקפוסה קובו הוא לא היפני היחיד ששייך לריאל מדריד.

תכירו את טאקוהירו נאקאי או אם יותר קל לכם בכינויו פיפי.
מדובר בשחקן מוכשר מאוד בן 16 שהגיע לריאל בגיל 9 ואמור לשחק השנה בחובניל ב’, החלק המעניין הוא שזידאן החליט להזמין אותו לאימונים של הקבוצה הבוגרת אתמול, כבוד גדול ללא ספק.
רק בשבוע שעבר הגארדיאן נבחר לאחד מ-60 השחקנים הצעירים המוכשרים בעולם לצד ישראל סלאזאר ממחלקת הנוער שלנו גם כן.

הנה כמה ביצועים:

ועוד קטע חמוד של נאקאי מלפני 5 שנים מראה למרסלו מה הוא יודע:

נקאי הוא לדעתי השחקן המוכשר ביותר בקבוצות הנוער. עוקב אחריו כבר כמה שנים. יש לו טכניקה עילאית וניכר שהוא יודע טוב מאוד מה לעשות עם הכדור.

מעניין מאוד מה יהיה איתו.

הזכרת לי עכשיו שלקחתי על עצמי לעקוב אחרי אשרף חכימי עוד מעונת 07/08, תחושת בטן חזקה שייצא ממנו משהו.
ויצא.
ועכשיו אני מבואס.

לא מעניין מה איסקו היה לפני כמה שנים (שחקן טוב שמבליח מידי פעם ותו לא),אני שופט אותו כרגע ביחס לרמה שאני מצפה משחקן ריאל מדריד,ובמבחן הזה הוא נכשל כישלון חרוץ בלי קשר לאם מרטין יסיים עונה עם 30 בישולים או עם 2,זה לא משנה,איסקו מבחינתי צריך לשבת ביציע לפחות עד שיחזור להיראות כמו כדורגלן ולא כמו נהג משאית בפוטנציה.

זאת בדיוק הבעיה, מה שרשמת הייתה הצפייה שלנו כאוהדי ליברפול לפני כמה שנים משחקנים חדשים, אבל בליברפול העכשווי הציפיות שלנו משחקנים שמגיעים כבר הרבה יותר גבוהות.
ופה אנחנו בכלל בריאל מדריד מלכת אירופה שכבר שנתיים רצוף מודחת בשמינית הגמר ומוכיחה שכבר לא שייכת לרמות הגבוהות, אז הצפייה שלי הייתה שנביא שחקנים שישדרגו את ההרכב, שחקן נחמד שיהיה שחקן סגל סביר פלוס עש לנו בכמויות מסחריות.
אישית אין לי בעיה עם מה שרשמת, אבל רוצה שחקן עם נקודת פתיחה יותר מאודגארד, וניסיוס למשל שאני גם לא כל כך מחזיק ממנו הוא שחקן שאני יכול לקבל כשחקן סגל יותר מאודגארד, כי אני רואה בו פוטנציאל, יש לי צעד ראשון אדיר ועובר שחקנים כאילו הם לא שם, אודגארד נראה לי ממש פרווה.

את הילדון הזה אני אשמח לקבל, אפילו לתת בתמורתו את קרוס.

@KB9
הגיב לך בדיוק את כל מה שרציתי לרשום.
איסקו לפני ריאל בקבוצה קטנה הוביל אותה לצ’מפיונס והיה רחוק 2 נבדלים שלא נשרקו באותה התקפה מחצי גמר.

אוקיי,ומה הקשר בין איסקו של אז לאיסקו של היום?
דרך אגב,כשהוא חתם אצלנו אחרי אותו יורו צעירות בישראל הייתי מאושר והוא באמת התחיל טוב אצלנו,אבל מאז עונת הדאבל שהוא היה מצוין והשתלב במערך היהלום וגם בגמר אלופות היה נהדר,הוא התדרדר בצורה מחרידה,זה נראה כאילו עובר עליו משהו אישי,הפסיק להסתפר,להתגלח והתחיל להשמין…
אין קשר לשחקן שהיה.

זה יותר הקשר בין איסקו של אז ואודגארד של היום ולמה אני לא כל כך מתלהב לתת לאודגארד מקום בסגל שלנו. למרות שגם עכשין אני לוקח את איסקו לפני הנורווגי.

אני לא מתווכח מי עשה קריירה יותר טובה,זה לא רלוונטי לדיון של מי אמור להיות בהרכב שלנו בעונת 20/21 (כרגע שניהם לא,מודריץ,קרוס ופדה עדיפים) .
כרגע איסקו הוא שחקן גרוע שלא תורם כלום,אודגור שחקן מצוין שיכול לנפק כמות סבירה של בישולים ולעזור לנו בשטף המשחק,מעדיף אותו בלי לחשוב בכלל.

ההשוואה היא כדי להראות את סוג השחקנים שאני מצפה שיגיעו לסגל של ריאל ולמה אני לא מתלהב כל כך מאודגארד, אם כבר שחקנים צעירים לריאל אז צריכים להגיע שחקנים צעירים כמו איסקו של אז שהוביל קבוצה בינונית להשגים גדולים וכולם היו בטוחים שהוא הולך להיות כוכב ענק, ולא שחקנים שגם בהולנד וגם בקבוצה בינונית בספרד היו סבירים ולא יותר מזה ולא הראו שום דבר שאמור לגרום לי להאמין שיש להם מקום אצלנו.

זו כבר בעיה אחרת,בסגל הקיים,מעדיף את הנורבגי בפער.

איסקו בשיאו היה שחקן מצוין. בעיקר בסוף עונת 16/17.
היה אחד הקשרים הטובים בעולם. איטי מאוד אבל בעל טכניקה ברמות הגבוהות ביותר.
הבעיה המרכזית שלו היא התכליותיות. או יותר נכון - היעדרה.

מרטין אודגור הוא כרגע חידה. היו לו לא מעט רגעים שנה שעברה שנראה שהוא תוך כמה שנים בין הקשרים הטובים בעולם. נתונים סטטיסטים מראים זאת גם.
החיסרון הבולט שלו הוא העובדה שהוא לא מספיק חזק פיזית. על זה תקום ותיפול הקריירה שלו לדעתי. אם יצליח להתגבר על זה הוא יהיה שחקן מעולה. כזה שיוסיף לנו איכויות שהם שילוב של איסקו וחאמס. הטכניקה של הספרדי בתוספת המסירות החדות של הקולומביאני.

לא פעם אנו רואים שחקנים שכשהם צעירים הם נחשבים לדבר הבא. לרוב מדובר בטכניקה הגבוהה שלהם שממקמת אותם שם. אולם בטופ של הטופ אי אפשר להצליח ללא אגרסיביות. פדה וואלוורדה משמעותית פחות טכני מאודגור אולם הכוח והמהירות שלו הופכות אותו למניה דיי בטוחה.
מה יהיה עם הנורבגי? רק אלוהים יודע.

זו לא בעיה. אתה מדבר על יחידי הסגולה והדרך לשם היא כנראה לרכוש. אין פה שום סתירה. השחקן הספרדי האחרון שזכה בכדור הזהב היה לואיס סוארס (לא זה שאנחנו מכירים), שיחק בשנות השישים ובכלל לא גדל בבארסה (או אצלנו). כאנלוגיה מעולם ההשקעות: זה הגיוני להגיד שאם אני משקיע ב 10 חברות יצאו לי 2-3 חברות רווחיות, לא הגיוני לצפות שיצא לי גוגל.

השחקנים שאתה מתכוון אליהם בדרך כלל מתחילים לתת תפוקה מוקדם ואין באמת ספק לגבי האם יצא מהם משהו (וזאת עוד סיבה שבגללה אני דואג מהבחור הזה של בארסה)

שורה תחתונה: שניהם לא מספיק טובים כדי להיות באנקרים בהרכב של ריאל מדריד ברמה שהיא שואפת להיות בה, או לפחות שאפה בעבר. כשחקני רוטציה שניהם סבבה בעיניי, איסקו גם ברמה הנוכחית ולמרות כל דאחקות הפנסיונר הוא דיי לוקסוס על הספסל. הוא מוכח ומנוסה מאודגור ונראה שהשלים עם המקום שלו כשחקן משני. אודגור מוכר בעיקר תקווה וחלום כי עדיין לא ראינו אותו מספיק בריאל מדריד. על סמך מקרי עבר, קרוב לודאי שהוא לא יתפתח לשחקן גדול עם הדקות הלא רציפות שזידאן ייתן לו ויעזוב.

מבחינת התכונות שלו, מסכים עם @whykds @matanel - נראה שחיזוק קל של יכולות הגנתיות (פיזיות, מודעות מיקום, נכונות) והוא יוכל להיות אחלה 50-50 בסגנון גוטי. אופציה שניה היא לייצר גולים בערימות אבל לדעתי אחרי 4 שנים של קריירת בוגרים, למרות הגיל הצעיר, אפשר להניח שזה לא שם ולא ממש ריאלי לצפות.

הכוונה הכללית של מה שרשמתי היא שאני רוצה סוג שחקן אחר מקרוס.
קשר 50:50 יכול לתת גם מספרים, קחו לדוגמה את דה בריינה, צ׳אבי, פוגבה (כשהוא רוצה).

לדעתי זה הרבה פעמים קשור לכך שכשהשחקן מוכשר מחפשים עמדה שתביא את היכולות שלו למקסימום במקום להביא אותו לעמדה בה יכולותיו יועילו יותר לקבוצה.

איסקו הוא הדוגמה הכי בולטת. הוא הכי טוב כשכל הקבוצה עובדת בשבילו והוא משחק באמצע בין הקישור לחלוצים. אבל הקבוצה נראית פחות טוב כך. בעצם אנחנו מבזבזים עליו שחקן התקפה ושופטים אותו כקשר. זה עבד נהדר כש2 המגינים היו בשיאם ורונאלדו כבש מכל מצב, אבל זה לא היה משהו שרק איסקו היה יכול למלא.

אני חושב שבכדורגל היום אנחנו צריכים לשאוף לשלמות, לצאת קצת מהחשיבה המיושנת ולהבין שלא צריך להיות דבר כזה בלם/קשר דיפנסיבי בלי משחק רגל, קשר 50:50 בלי תרומה התקפית, קשר התקפי שלא עושה הגנה או שחקני התקפה שלא תוקפים.
כמובן שיש שחקנים שכל כך טובים במה שהם עושים כך שאני מוכן לצאת מהתבנית, אבל אלה הם שחקנים דוגמת מסי ולא קרוס מבחינתי.

כמובן שזו שאיפה שלא תקרה ב100 אחוז ולכן זוהי רק שאיפה, אבל זה כיוון שארצה לראות אותנו יותר הולכים לכיוונו.

אודגור מרגיש לי שחקן מאוד דומה לקרוס, אבל טוב ממנו התקפית. זה יכול להיות ניסיון מעניין. אגב, כמובן שמשחקן אחד שם לא יוכיח לי כלום.

אני גם טענתי זאת בעבר (וטעיתי) לגבי קרוס כקשר אחורי. נכון שזה בזופו של דבר נכשל, אך אם נסתכל רגע בזכוכית מגדלת על אותה עונה נגלה שאת הכדורגל אולי הטוב ביותר שלנו הצגנו עם קרוס כקשר אחורי. אז אולי קרוס אינו הפתרון, אבל קשר אחורי שגם מנהל משחק זה בהחלט יתרון.