בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

אמבפה שחקן גדול, אין בנאמר שום דבר כדי להוריד מיכולתו וכבר אמרתי שריאל צריכה להתאבד עליו או על הלאנד.

העניין היחיד הוא שהניסיון לעשות מהערב הזה איזה אתגר גבוה יותר ממה שעמד בפניו עד כה הוא לא נכון כי ברצלונה בקאמפ נואו זה רק שם, ההגנה חלשה יותר מזו של ליון לדוגמא ובעיקר חוסר המודעות כפי שיוני כתב- קבוצה חלשה זה דבר רע, קבוצה חלשה שלא מודעת לכך שהיא חלשה זה מתכון לאסון וזה מה שהיה די ברור ששחקן עם האיכויות של אמבפה ינצל.

אכן קשה שלא לראות את הדמיון בין כריסטיאנו של 2014-2016 לאמבפה (רק שאמבפה מן הסתם מהיר לפחות כמו רונאלדו מהשנים ביונייטד, אם לא מהיר יותר), לא יודע אם השנים האלה הן שנות השיא של CR7 אבל אלו כן השנים שבהן הטכניקה שלו על שטח קטן וצפוף התחילה קצת להסתרבל וחוששני שזה המצב גם אצל אמבפה. גם בשער הראשון שלו היום, בלם זריז ונמרץ יותר מפיקה של אחרי פציעת ברך כנראה היה מספיק להרחיק את הכדור לקרן.

אמבפה עדיין 20 רמות מעל כל מה שיש לנו כרגע באגפים והסטנדרטים כרגע בשפל כמובן, אבל כן חשוב להבין שגם הוא לא מושלם והטיפול שלו בכדור לדעתי לוקה יותר משל מרבית הכוכבים הגדולים שהיו במעמדו לאורך השנים.

בסופו של דבר אפשר לשפוט אותך רק על סמך מי שאתה משחק מולו.
כשם שה2-6 ההוא של ברצלונה נחשב לאחד המשחקים הגדולים בהיסטוריה שלהם ומעולם לא דובר על כך שזה נעשה מול קבוצה מפורקת שמורכבת מגאגו, דיארה, מצלדר והיינצה וקנאברו שבפנסיה (ובצדק) כך זה לא ממש משנה שלברצלונה הנוכחית אין הגנה וכו’, בסופו של יום אמבפה הגיע לקאמפ נואו ונתן תצוגה לפנתאון שתיזכר עוד שנים קדימה.

אגב אוף טופיק לגמרי אבל בכל זאת- לברצלונה כרגע באירופה קורה בדיוק מה שהיה קורה לנו מולם במשך שנים.
מספיק שער אחד כדי לערער לחלוטין את כל ה11 והטראומה מתחילה מחדש.
כן, ההגנה חלשה והקבוצה לא ברמה של הגדולות באמת אבל אפשר לראות בקלות מה קורה לפיקה, אלבה והאחרים בשנייה שהם שומעים את ההמנון של הצ’מפיונס.

זאת הסיבה שאני מחשיב את המאניטה בעונת מוריניו למשחק גדול פי כמה, לפחות מקצועית.

ה6-2 היה רגע היסטורי כי זה בברנבאו וברור שזה משחק סמלי וגם המשחק של אמבפה אתמול הוא כזה, אבל הדיון כאן היה לפני המשחק כמאין מבחן מקצועי עבור אמבפה כדי לראות “מה הוא שווה”, אז טענתי שזה לא אתגר גדול יותר לשחק מול הגנת ברצלונה הנוכחית מאשר מול הגנת ליון לדוגמא, אני עומד על כך. כמובן שהמשחק שלו ייזכר כענק והיסטורי, זה מובן מאליו.

בכלל, כל קבוצה/שחקן " תופסים" את משחק חייהם בליגת האלופות דווקא מול בארסה של ה3-4 שנים אחרונות. אפשר לטעון שזה מקרי, אני רואה קורלציה ברורה. לשחק מול קבוצה בינונית ורכה מנטלית שבכלל לא עושה התאמות זה הדבר הכי פשוט שיש עבור קבוצה פייבוריטית.

אז אמבפה או הלאנד?

שניהם. וגם ככה בנזמה ייפתח בהרכב על חשבונם. :sunglasses:

נוטה להאלאנד.
מבחינת מספרים, שניהם מן הסתם בקצב גבוהה מאד. כנגד אפשר להגיד שהוא שיחק בקבוצה שקורעת את הליגה בצרפת ועל השני ששיחק בליגה מנפחת מספרים. עם זאת, המהירות והחדות של מבאפה זה משהו שברירי יותר שמספיקה פציעה קטנה על מנת לפגוע בו. להאלאנד יש מימדים פיזיים מפלצתיים ואינטיליגנציית משחק מאד מפותחת, בטח ביחס לגילו. זה לא ילך לשום מקום, להפך, צפוי רק להשתפר.

בלי קשר, זה נחמד לראות שהאלאנד הוא מעל הקלישאות ועונה תשובות מעניינות יותר מהקלישות שהכדורגלן הממוצע יורה.

משווים את מבאפה למסי - קצת מוגזם. מסי בגיל שלו עשה קסמים והיה הטוב בעולם. מבאפה עדיין יותר קרוב לניימאר.

חושב שסבלנו מספיק בשביל שנהיה ראויים לשניהם יחד :slight_smile:
בכל מקרה, אחד מהם לבדו לא יספיק. שניהם משחקים עם שחקני התקפה סופר אינטיליגנטים. נצטרך איזה סאנצ’ו בנוסף לכל הפחות.

העיסוק החשוב ביותר של פלורנטינו כרגע - מכירת חיסול:
סבאיוס, ויניסיוס, קובו, מריאנו, יוביץ’ (בהנחה שהאלנד מגיע), אודריאוסולה, איסקו ואפילו בנזמה אם אפשר להרוויח עליו כמה ג’ובות בימים אלה. 100-150 מליון ואנחנו מסודרים.

לזכותו של הלאנד יאמר שגם באלופות הוא כובש המון. קשה מאוד להגנות להתמודד עמו.

איך היחסים שלכם עם ראיולה?
אין לכם אף שחקן שלו , וגם כשזידאן רצה מאוד את פוגבה, הוא לא הגיע.
ההנהלה הקודמת של בארסה רבה איתו על דה ליכט, אבל ללפורטה יש יחסים מצוינים איתו.
אם מישהו היה אומר שהאלאנד יגיע או לריאל או לבארסה, והייתי צריך להמר לאיזו מהן, הייתי מהמר על בארסה. למרות המצב הפיננסי שלה אפילו.

נקודה טובה.
במידה והאלנד יגיע, מי יעשה איתו דאבל פסים ויצ"ו לו את מסירות העומק שהוא מקבל מסאנצ’ו, רויס וכו’. לא בונה על וינסיוס שיעשה את זה…
בקיצור המצב שלנו בהתקפה פשוט זוועה.

וכמו שאני רואה את זה, עם כל הרצון לקבל את אמבפה והאלנד כחיזוק בשנה הבאה, יותר סביר שנקבל את בייל ומיוראל.

אם תשאלו אותי אני כרגע מעדיף את אמבפה.
לא בכל מצב הייתי ככה, אבל פשוט כי באגפים שלנו משחקים שחקנים ממש לא לרמה, אבל בחוד משחק חלוץ טוב. ארצה שאסנסיו ירד לספסל ולא בנזמה.

בנוגע לעם מי יהיה לאמבפה לשחק, אז בנזמה שחקן חכם וטוב. והזאר בצד השני. שעדיין מקווה שהוא לא אמר את מילתו האחרונה (אגב גם רויס פציע, רק אומר)

מאוד אשמח גם להלאנד כמובן.

מסכים, אנחנו חייבים ללכת על שניהם אחרי המכירה הגדולה, גם אם זה אומר לשחרר את ראמוס בלי להחתים מחליף. Zidanes y Pavones מישהו אמר?! :wink:

גם אמבפה וגם האלנד צריכים להיות פה.
לא מדובר על חזירות או איזה חלומות לא הגיוניים, ריאל מדריד הכניסה למעלה מ100 מיליון יורו בחלון האחרון ממכירות ומהקבוצות הבודדות שכתוצאה מכך סיימו את עונת הקורונה בתזרים חיובי, כבר מספר שנים אנחנו מחכים ושמנו ברקס על הבאת כוכבים ועכשיו הגיע הזמן.
הנורבגי והצרפתי הם מסוג השחקנים שיש פעם בדור ואם יש מישהו ששווה להתאבד עליו זה הם, ריאל צריכה לעשות קודם כל מכירה מאסיבית של יוביץ’, מיליטאו, איסקו, סבאיוס, ויניסיוס ואם צריך אז גם ברהים או אחרים, כמו כן לוותר על מהלכים אחרים שיעלו כסף (החזרת רגילון, מגן ימני מחליף וכו).

לא אומר שזה יהיה קל אבל יש רק מועדון אחד ונשיא אחד על הגלובוס שמסוגלים להוציא מהלך כזה לפועל והם שלנו, הבאה של הצמד תבטיח עשור של התמודדות בטופ ואינספור תארים.

יש לי תחושה שאף אחד מהם לא יגיע לפה…

אמבפה יליד פריז והוא כל הזמן מצהיר שטוב לו שם. הקטארים יכולים להציע לו סכומים שאף מועדון לא יכול להציע לו. בעצם הוא יצטרך לוותר על כסף כדי לעזוב את פ.ס.ז’, לוותר על מגורים קרוב למשפחה ולחברים שלו. אין הרבה אנשים שיוותרו על כל זה.

האלנד נולד באנגליה והליגה המועדפת עליו היא הפרמייר ליג. בנוסף יש לו סוכן שמעולם לא הנחית שחקנים בריאל מדריד. גם הפיאסקו של אודגור במדריד העונה לא עוזר כדי לשכנע את הנורבגי לבחור בנו.

בסופו של דבר כמעט הכל הוא עניין של כסף. יש מועדונים יותר עשירים מאיתנו - סיטי ופ.ס.ז’. מה שלא תלוי בכסף תלוי ברצון של השחקן ופה יש לנו סיכוי מסוים. כנראה יותר עם אמבפה שגדל על כריסטיאנו במדי ריאל.

כלכלית אין סיכוי להחתים את שניהם, תשכחו מזה. הם גם מתנהגים כמו יריבים. אמבפה לעג לחגיגת השערים של האלנד במשחקים בין דורטמונד לפ.ס.ז’ בעונה שעברה. לא נראה לי שהם יתלהבו להיות באותה קבוצה.

לא מסכים.
היו דיבורים רציניים על קאמבינגה ואמבפה באותו קיץ וכבר תקופה שאנחנו חוסכים.
אמבפה עונה לפני סוף חוזה ולא יהיה שווה כבר יותר מ200 מיליון (לדעתי פחות).
להאלאנד שנה הבאה נכנס סעיף שחרור של 75 מיליון, וכרגע זה לא הזוי שדורטמונד ינסו לעשות רווח מעט גדול יותר השנה.
גם דורטמונד כרגע מקום 6, קיים סיכוי שלא ישחקו באלופות שנה הבאה ולא יודע כמה שחקן כמו האלאנד יאהב את זה.

יש שמועות שצ׳לסי רוצים חזרה את הזאר תמורת 50/60 מיליון. מה שיפנה לנו כסף להחתמות, ואולי בנזמה חושב על חזרה לליון מה שיפתח להאלאנד את הדלת.

הרבה פעמים שחקנים מרוויחים אחד מהשני, ואז מה אם הם ״יריבים״. לא מדבר על לעבור מברסה לריאל, וגם את זה שחקנים כבר עשו.

בנוגע ללמה אלינו ולא למועדונים אחרים?
לא רואה הרבה מועדונים שיכולים לגנוב לנו את אמבפה, אולי סיטי. כל השאר לא חזקים מאיתנו כלכלית, אין להם כזו חממה צרפתית, או לא בליגה מספיק מעניינת.
לגבי האלאנד זה מסובך יותר, אבל גם הוא לדעתי עם סיכוי לא רע להגיע אלינו

אני בכלל הבנתי שהמצב הכלכלי של ריאל הוא לא מדהים.
זכור לי שהיו דיווחים על חובות גדולים. העובדה שסיימנו את 2020 ברווח זעום לא אומרת שהמצב איתן.

יש סיבה שאנחנו שומעים שנים על רכישות שלא מתרחשות. כנראה אין לזה כסף פשוט.

לא מדהים אבל נראה לי שטוב משל הרבה קבוצות, בטח ובטח שמשל ברצלונה.
המצב לא איתן, אבל זה רווח זעום בעונת קורונה! כל קבוצה אחרת במינוס מטורף מהתקופה הזו.

לא נוכל להביא את כל מי שנרצה, אבל מה שקרה לדעתי זה שפרז לא רצה לפתוח את הכיס על כל כוכב (בניגוד לצעירים) ולכן חיכה לאחד המיוחד. לא רצה אותו ב300 אז חיכה לשנה לפני סוף חוזה. לא רואה מצב שהוא יעלה יותר מ200.
האלאנד לא יגיע העונה לדעתי, אבל סיכוי טוב שעונה אחרי שיש סעיף שחרור הוא יבחר בנו, לשחק לצד אמבפה זה גם יתרון.
לא רואה הרבה קבוצות שיש להן יתרון עלינו מבחינת המשיכה של שניהם

בסדר, אבל זה נכון לעונה שעברה שהייתה שליש עונת קורונה. עכשיו יש עונה מלאה. ויש לנו את חשבון השכר השני הכי גדול בעולם.

ומעבר להכל, לפחות בהקשר של אמבפה, המצב הכלכלי שלנו לעומת שאר הקבוצת בעולם פחות רלוונטי. יותר רלוונטי המצב הכלכלי שלנו לעומת פ.ס.ז’. לפני הקורונה הוא היה נחות טיפה, עכשיו אנחנו בבעיה אמיתית.

אמבפה לא נראה כמו מישהו שרוצה להשאר, הם כבר הציעו לו הרבה יותר משכל מועדון אחר היה מציע, אחרי ה50 להם סירב הציעו יותר ועדיין מסרב אם אני לא טועה.
אם הוא יגיע אלינו זה לא בגלל הכסף.