בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

בשנת 2036 אני מניח שלא תהיה לנו סיבה להיזכר בעונת 2020/21 החשוכה. ובהקשר זה: 15 שנה חלפו מ"עקב האלוהים" של גוטי שעוד הרבה לפני שהדהים את הריאזור עם העקב לבנזמה - רשם בישול ענק לזידאן, שהיה רגיל בעצמו לספק מסירות לא הגיוניות אך הפעם נהנה מאחת כזו. זו הייתה עונה לא טובה שלנו - עונת מעבר בין גלאקטיקוס לצעירים, ברצלונה בשיאה. מקום שני על הקשקש, הדחה בשמינית גמר הצ’מפיונס, השפלה בגביע וכמעט רמונטדה. ועדיין יש רגעים למזכרת שנחרטו בזיכרון לעד. זידאן וגוטי הקשישים גם היום על כר הדשא טובים ממה שיש. כך זה קרה::

ריאל אירחה את סביליה במשחק סיום הסיבוב בספרד ב-2005/06 (ריאל דורגה רק שישית עם שישה הפסדים כבר), ללא ראול ורונאלדו הפצועים, אך בערב כזה של השניים - לא היה צריך אותם. זידאן רשם שלושער ראשון בקריירה ופתח את המשחק עם בישול נהדר לגוטי מצד שמאל. ריאל כבר הובילה 1:2 ובדקה ה-60 סיסיניו פרץ והעביר כדור רוחב שהורחק לא מספיק טוב ע"י ההגנה. גוטי, בלי להסתכל, סיפק עקב אדיר לזידאן, ההגנה שלא הייתה מוכנה כמובן לא יצאה טוב לנבדל וזיזו סיים באלגנטיות לרשת העליונה וסימן לגוטי לבוא לחגוג איתו. האוהדים בברנבאו אחזו טירוף כמו בימים הטובים. על הקווים עמד לופז קארו מקסטיליה שהחליף את ואנדרליי לושמבורגו ונשאר עד תום העונה.

הנה ההרכב שלנו: איקר קסיאס| סיסיניו, סרחיו ראמוס, אלברו מחייה, רוברטו קרלוס| דיוויד בקהאם, תומאס גראבסן, גוטי, רוביניו, זינדין זידאן| ג’וליו בפטיסטה. כן שותפו: ראול בראבו ורוברטו סולדאדו

@KB9 נציגנו אמנם לא חזה בהצגה הזו בברנבאו אבל כעבור שנה היה גם היה בעוד מופע של גוטי נגד אותה היריבה, ב-2006/07, ה-2:3 האימתני עם השני בישולים וחצי - לרוד ורוביניו. עונת הקאפלו, עונת הרמונטדות.

3 פוסטים אוחדו לנושא קיים: דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס

שמתם לב שכבר כמה שנים טובות לא נשמע פה הביטוי “משחק נקסט קלאסי”? אין צורך כבר לייחד נצחונות קלים ומגעילים כשכל משחק הוא ניצחון מגעיל, או הפסד מגעיל.

זידאן חיובי לקורונה.

ז’וזה מוריניו חוגג 58 | הוא אמנם לא עמד במשימה הגדולה של “להביא את הדסימה” אבל בהחלט הניח את היסודות (מישהו אמר לוקה מודריץ’?) והצליח לעצור ולתסכל את ברצלונה הגדולה של פפ. כשמוריניו ‘סיים את התהליך’ המאזן שלנו נגד ברצלונה ב-2012/13 עמד על שלושה ניצחונות והפסד בודד. האליפות הגדולה בתולדות הליגה - זו של מאה נקודות ו-121 שערי זכות, זכייה מרגשת בגביע ועוד סופרקופה. שלוש שנים מטורפות עם שואו על הקווים, מסיבות עיתונאים מרתקות, שחקנים שהתקדמו כמו אוזיל ודי מאריה וגם המשפט האל מותי על קרויף או “אי אפשר לצאת לצוד עם חתול” (בנזמה). עד היום הוא מחזיק במאזן הטוב ביותר בהיסטוריה של ריאל מדריד מבחינת אחוז הניצחונות. ב-178 משחקים כמאמן ריאל הוא רשם 128 ניצחונות, 28 תוצאות תיקו ו-22 הפסדים, אחוז ניצחונות 71.91%. רק חבל על הריב המיותר עם קסיאס וכן הלאה. האם הוא המאמן הכי גדול שהיה לריאל? האם הקבוצה שלו הייתה הכי חזקה? האם אתם מקווים לפרק ב’?

לכבוד המאורע דירגנו את חמשת המשחקים הגדולים של ריאל בתקופתו:

אלה שנותרו בחוץ הם כל מיני ניצחונות ליגה יפים אך פחות חשובים - ה-0:5 על ולנסיה במאסטייה במחצית אחת (2012/13)| ה-1:4 על אתלטיקו בדרבי בעונת האליפות| ה-2:6 על סביליה בפיחואן רגע אחרי ההפסד בקלאסיקו| ואפילו ה-1:5 באוססונה עם השערים הנפלאים של כריסטיאנו ובנזמה|

מקום חמישי: ה-0:3 על ליון בברנבאו בגומלין שמינית הגמר אחרי 1:1 בצרפת - המנחוס נשבר, פלורנטינו הריע. מרסלו (גולאסו), בנזמה ודי מאריה כבשו|

מקום רביעי: ה-2:3 על מנצ’סטר סיטי בליגת האלופות ב-2012/13 - הברנבאו עף באוויר, הדרמה, הגליץ’ של מוריניו לדשא, חזרה פעמיים מפיגור ועוד| עוד משחק נגד הקבוצה ממנצ’סטר, הפעם בגומלין שמינית הגמר - המהפך הנהדר, מודריץ’ לקורה ופנימה, כריסטיאנו מנצח את המשחק (1:2).

מקום שלישי: ה-1:3 בחצי גמר הגביע בקאמפ נואו: ריאל הגיעה עם הגב אל הקיר, הציגה משחק הגנה אדיר ונהנתה גם משער של ואראן בנגיחה, כריסטיאנו חגג עם צמד. לוח התוצאות כבר הראה 0:3 - כמה עליונות. מוריניו רקד עם השחקנים.

מקום שני: גמר הגביע ב-2011 - המשחק שהחל את התהליך “מחושך לאור”. פפה דרס כל מה שזז בקישור האחורי, ריאל הציגה מחצית ראשונה נהדרת נגד האימפריה של פפ ואז בארסה הגבירה הילוך ופגשה את איקר. בסיום השוער הניף תואר ראשון כקפטן אחרי נגיחה אדירה של רונאלדו. “אני גאה להיות מאמן של תארים”.

מקום ראשון: האליפות בקאמפ נואו | העונה הגדולה הזו הייתה חייבת חותמת גדולה. ריאל הגיעה ביתרון ארבע נקודות בפסגה והנחיתה את המהלומה הסופית. קדירה כבש ראשון בדרך לשבירת שיא שערי הליגה של הקינטה דל בויטרה, אלכסיס השווה ואז אוזיל שלח מסירת סרגל לכריסטיאנו, “Calma - Calma”…

נראה שטוני קרוס משחק העונה לעומק - ובאופן מופלא - יותר מבכל הקריירה שלו. אני חושב שזה מתחבר גם עם המגה עונה של מודריץ’ והשינוי של בנזמה מאז שהוא מוביל את ההתקפה לבדו - שחקנים וורלד קלאס, מהמעטים שנותרו לנו, שפשוט נותנים יותר מעצמם כשכל האופציות סביבם בינוניות להחריד.

ניימאר ודי מריה פצועים ולא ישחקו מול בארסה. הכל על הכתפיים של אמבפה.
זאת הזדמנות עבורנו לבחון מה אמבפה באמת שווה מול ברצלונה, ואם שווה לנו לשים את כל הז’יטונים עליו. הרי אצלנו הוא גם יהיה בלי תמיכה של כוכבים התקפיים בסדר גודל של ניימאר ודי מריה. אם הוא לא מצליח להתעלות בסיטואציה הזאת מול בארסה אז גם במדריד הוא יתקשה להיות המושיע.

להצליח מול ההגנה של בארסה הנוכחית זה לא אתגר גדול בלשון המעטה. במיוחד כשאתה יודע שברצלונה תמשיך לשחק עם קו הגנה רעוע וגבוה שזה קלאסי לשחקן סילון כמו אמבפה.

ובנוסף, אי אפשר לראות משחק אחד של שחקן ולשפוט אותו לפיו. גם רונאלדו לא הופיע למשחקיו הראשונים מול ברצלונה (אם כי ברסה טיפ טיפה טובה יותר).

בנוסף, לא יודע מה איתכם אבל התקווה שלי היא שהוא לא יהיה לבד.
יש שמועות שצ׳לסי מוכנה לשים 60 מיליון על הזאר, בכסף הזה נוכל אולי להביא חיזוק נוסף להתקפה.
או שאולי נחליט להשאיר את הזאר מתוך אמונה בו.
הזאר הוכיח שהוא אינו המושיע, אבל עם קצת מזל בכשירות שלו (לא הזוי) והגעה של אמבפה, הוא יקבל הרבה יותר חופש.

אם הקיץ הדבר היחיד שיקרה הוא הגעה של אמבפה (לא מחשיב החזרות של מושאלים), אני אהיה מאוכזב.

תראו איזה אוצר הגיע אליי בדואר. ההזמנה המקורית הייתה בחודש אוקטובר ולמרות עידן הקורונה כבר חשבתי שזה אבוד. חולצה של רונאלדו מהגמר נגד ליברפול ב-2017/18, משחקו האחרון במועדון (כמובן שזו רפליקה, לא אמרתי שהוא לבש אותה) וגם מדליית דמה. פתאום זה הרגיש לי שאין לי מספיק חולצות שלו [לקח לי זמן אגב, כמעט שנה, לקנות את החולצה הראשונה שלו במועדון, בשלהי 2009/10].

מבין שחקני “הקבוצה הנוכחית” -

כריסטיאנו רונאלדו וסרחיו ראמוס - (הרבה יותר מאחת) יותר מאחת.

דני קרבחאל - חולצת צ’מפיונס בית, 2016/17
רפאל ואראן - ליגת האלופות בית 2018/19
פפה - חולצת בית ליגה 2015/16
מרסלו - חולצת גמר 2016/17
לוקה מודריץ’ - חולצת בית ליגת האלופות 2016/17
איסקו - חולצת בית ליגת האלופות 2016/17
גארת’ בייל - חולצת חוץ ליגה 2013/14
חסה רודריגס - חולצת בית ליגה 2013/14
אדן הזאר - חולצת ליגת האלופות 2019/20 (לא ידעתי)

קארים בנזמה - לעולם לא, רק אם יביא לנו את הגביע ה-14.
החולצה הבאה: מתלבט לגבי מישהו מרגש שנחבא אל הכלים כמו נאצ’ו\קאסמירו, אולי אפילו פדה ואלוורדה.

יש לי כל כך הרבה חולצות מפעם, אני חושב שהבחירה הכי גרועה שלי (רוביניו התחיל דווקא טוב) היא של ווסלי סניידר. החולצות הכי יפות שלנו היו בעונת 2002/03, לבן נקי וטהור. וגם חולצת החוץ השחורה. תמיד אחרי שנה מבריקה יש נפילה - לראייה השנה הזו. חולצת הזהב באליפות של מוריניו הייתה אש, גם החולצה אשתקד ואהבתי במיוחד גם את 2016/17. אני כל שנה קונה את החולצה החדשה אבל זו הנוכחית מזעזעת מעבר לזה שיאללה רוצים כבר גלאקטיקו אמן והחולצה הבאה תהיה אמבפה או הולאנד.

ב 2002/03 הספונסר על החולצה היה siemens. היתה לי חולצה של ראול של העונה הזאת, לטעמי הדבר הכי יפה בה הוא הפונט של המספר והשם. נקנתה בברצלונה, רחמנא ליצלן.

ב 2001/02 החולצה היתה נקיה אם אני לא טועה. מה שכן ב 2002/03 לא היו את הפסים של האדידס, אולי לזה אתה מתכוון.

כן זו התקופה הזו בשנה, התאריכים האלה של ליגת האלופות שיש הרבה זכרונות מרגשים. והפעם: ה-1:3 על פ.ס.ז’| . לפני שלוש שנים בדיוק הקבוצה הצרפתית הגיעה לברנבאו עם כוכביה ניימאר (נאצ’ו קיבל את הכבוד לשמור עליו בהעדרו של קרבחאל) ואמבפה והוליכה משער של ראביו (33). היא חלמה על ניצחון היסטורי אבל שכחה שמולה ניצבת אלופת אירופה הנצחית. כריסטיאנו השווה בפנדל אותו סחט קרוס, ממש רגע לפני ההפסקה (45). שתי הקבוצות תקפו בלי סוף והתוצאה נשמרה עד לדקה ה-83, אז הכוכב השלים צמד מבישול של אסנסיו המחליף. בהמשך הספרדי המחליף סיפק בישול נוסף - והפעם למרסלו שכבש מכל הלב את ה-1:3 (דקה 86) וגלש אל עבר המאמן זידאן שעוד העזו להטיל בו ספק לפני המשחק. הברנבאו כמובן עף באוויר. כמה אנחנו מתגעגעים. ללילות האלה שהברנבאו שואג, לניצחונות האלה בליגת האלופות. לשילטון באירופה. וגם לכריסטיאנו.

ועוד משהו: אנחל די מאריה חוגג 33 “אל פידאו” רשם ארבע עונות גדולות בלבן של ריאל מדריד וסיום נפלא - זכייה בדסימה כשהוא מפרפר את חואנפראן וחבריו ו"מבשל" את השער של בייל. הוא כבש גם בגמר הגביע ובכלל באותה עונה המעבר שלו מהכנף לאמצע כקשר התקפי במרכז שרץ כמו מטורף במשחק הלחץ ולעתים מכדרר בשמאל - היה מבריק. התאים לנו הרבה יותר מחאמס. כלי לפיצוח בונקרים. 191 משחקים, 36 שערים ו-86 בישולים. מה אתם זוכרים ממנו?

קצת סטטיסטיקות מהאתר sofascore

מה שצד את העין: קרוס עם הציון הכי גבוה אחרי מסי, מרקוס יורנטה מלך הבישולים, בנזמה מלך ההחמצות.

וואלה לא השתכנעתי לגמרי, רוצה לראות אותו משכנע אותי שוב בגומלין

אז 7 של הזאר או 10 של מודריץ’?
9 של כרים בטאבו

שלא יגידו שלא אמרתי לפני…

אני עכשיו חושש שלא ירצה לבוא לספרד אחרי שראה את הרמה, לא בטוח שהליגה הספרדית עדיפה על הצרפתית.

באמת שהצפייה בריאל מדריד של השנים האחרונות מנוונת. המוח לא רגיל לעבד שחקני התקפה אמיתיים, כאלו עם פעולות חדות שיודעים לאיים על השער. בגול השלישי של אמבפה לא הבנתי מה קורה פה, מאיפה הביטחון לבעוט בנגיעה ממצב כזה במקום להתקדם עוד בהססנות מגושמת.

התוצאות של בארסה בצ’מפיונס משקרות, היא יותר איכותית מזה - אבל כבר אין לה את ה"פריווילגיה" לא לעשות התאמות ליריב כמו בעבר. צריכה לעשות ריאל מדריד ולהצמיד לאמבפה איזה קאסמירו או לוקאס ואסקס במקום דמבלה. לעלות עם קישור מעובה סטייל וואלוורדה וכו’. אני בטוח שאם ריאל מדריד ברצף הזכיות שלה הייתה משחקת ככה פתוח מול באיירן ופאריז היא הייתה חוטפת.

להשתכנע על אמבפה מהמשחק הזה זה כמו להגיד שבארסה מועמדת לזכייה בצמפיונס בגלל היכולת מול אלאבס.

לא היתה לו התנגדות היום.

אתה מדבר על העונה הזאת?

א. את מי תצמיד לו בדיוק? המאבטחים במגרש יותר מהירים.

ב. בארסה לא יותר טובה ממה שהיא נראתה היום ומי שרואה אותה לאורך כך העונה יודע את זה.
יש לה הבלחות פה ושם בעיקר מול קבוצות תחתית אבל ברוב המשחקים היא מתחת לכל ביקורת גם בניצחונות.

אמבפה עם שלושער קלאסי של CR7 בשיאו. ראשון חדות וטכניקה מעולה ברחבה, שני מיקום ואריבה לטרף עם סיומת מדוייקת ושלישי של לנעוץ מסמר אחרון עם מתפרצת בסוף משחק. חוצמזה שמה מעניין אותנו כמה ההגנה של ברצלונה פח, לא נתלונן כשזה יהיה שלושער במדים שלנו לרשת שלהם.