בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

חחחח האמת שאני בתקופה עסוקה למדי, גם באישי וגם בעבודה כך שכל הזמן הפנוי שהיה לי כדי לכתוב כאן הלך לעזאזל.
כמובן שקורא פה כל הודעה והודעה.

בכל מקרה, עונה נוראית של המושאלים שלנו שלא עושים חשק רב לכתוב, נעשה איזה סיכום יפה בסוף העונה.

דניאלה אורסטו מונה לשפוט את הגומלין מול צ’לסי.
לא אוהב אותו. הוא היה די עוין מול סיטי בשמינית בשנה שעברה.
כנראה שאופ"א מתחילה להגיב לכל עניין הסופרליג…

שהאבא החמוד של פפ פתח עלינו פה.

מהפה שלו לאלוהי הניחוס.

חייב להגיד שאריבאס משדר וייבים חזקים של פאבלו סראביה כשהיה בקסטיליה. בקטע טוב כמובן, גם סראביה היה כישרון גדול שעשה שמות עם הקבוצה ההיא שהעפילה לסגונדה. מקווה שאריבאס יצליח למנף את הקריירה שלו למקומות גבוהים יותר מסביליה והספסל של פסז’, אני כן בספק אם הוא יוכל להצליח אצלנו לצערי.

אריבאס שחקן חמוד לאללה, סארביה דווקא שחקן יותר נייח ממנו סטייל חאמס ממה שזכור לי ,הוא מזכיר לי את איסקו הצעיר יותר למרות שהוא יותר זריז ומהיר, וכמובן לוקה באספקטים אחרים שהיו לאיסקו. מחליף אחרון סביר בהחלט לעניות דעתי

המשחק האחרון שלנו העונה הוא מול ויאריאל. 3-4 ימים אחר כך יש להם את גמר הליגה האירופית. ההיגיון אומר שהם ישמרו את ההרכב הראשון לגמר.
בתקווה שניצחון על ויאריאל ייתן לנו את האליפות.

https://twitter.com/LaLiga/status/1390584689648443392

תמיד כיף להיזכר: 15 שנה לפרידה של זידאן מהברנבאו| משחק בית אחרון לעונת 2005/06, ריאל כבר הבטיחה את הסגנות, עונה שלא נרצה לזכור. ועדיין הברנבאו לבש חג - כולם ללא יוצא מן הכלל עם חולצות של הגאון הצרפתי ומספר 5. המגרש היה מלא עד אפס מקום ולא רק בתפאורה מרגשת אלא גם בדמעות. ילדים צעירים, נשים, מי לא - הזילו דמעה כמו הגאון עצמו שהחליף חולצות עם ריקלמה. זידאן גם הצליח לכבוש, לא שזה משנה יותר מדי - את השער השני באותו תיקו 3:3 עם ויאריאל כשנגח בגאונות ובעדינות לרשת. אלברו מחייה הורחק מה שהקשה על הקבוצה של לופז קארו.

כל כך הרבה אגדות של המועדון לא זכו לפרידה הולמת ולא פרשו בריאל - מדי סטפאנו דרך היירו, ראול וקסיאס. לפחות עם זידאן זה הצליח, ובגדול. וכמובן שכעבור עשור הוא המשיך (וממשיך!) לעשות היסטוריה והפעם כמאמן. לא רק מהשחקנים הגדולים בתולדות הקבוצה הגדולה בתבל - אלא גם אחד המאמנים הטובים ביותר. שלא ייגמר לעולם!

בטח שמתם לב להזדמנות שקיבלו באדיבות פאתטיקו ובארסה לחזור למקום הראשון אם ננצח מחר את סביליה.

נותרו 4 גמרים עד לזכייה באליפות והראשון מתחיל מחר :trophy:

אם מנצחים מחר אז לדעתי גם תיקו ו 2 נצחונות במשחקים האחרונים יספיקו.

האמת? הכי מגיע לנו.
ניצחנו יותר מכולם במפגשים הישירים מבין ה4.
סבלנו ממכת הפציעות הכי חמורה.
הגענו הכי רחוק באירופה.

הלוואי שנשלים את העבודה מחר.

לא מבין את קולות התבוסה בצד הברסאי לגבי זכיה צפויה של ריאל.
ריאל מחר יוצאת לפאקינג פיחואן, עם סגל שיורכב משחקנים עליהם הם כנראה שאפילו לא שמעו. לאחר מכן יש עוד 3 משחקים. כל זה כשמכת הפציעות עדיין איתנו.
אני אפילו לא בטוח שסטטיסטית יש לנו את הסיכוי הגבוה ביותר. אם ננצח מחר אז כן, אבל המשחק מחר הוא ממש לא משחק של ניצחון קל. גם אם לריאל סיכוי גבוה יותר לנצח, אסור לשכוח שתיקו זה כמו הפסד כרגע. אני לא בטוח כלל שלריאל יותר סיכויים לנצח בפיחואן מאשר תיקו + הפסד.

לא יודע אם מדובר בפסימיות אוהדים רגילה או אמונה אמיתית שנגמר. אם השני אז זה באמת לא ברור לי.

אגב, מישהו יודע מתי פעם אחרונה הליגה הוכרעה על ידי המפגשים הישירים?

הליגה הוכרעה על ידי המפגשים הישירים בפעם האחרונה ב-2006/07, אליפות מספר 30, עונת הרמונטדות עם קאפלו - 76 נקודות לשתי הקבוצות. 0:2 לנו בברנבאו בסיבוב הראשון - ראול ורוד, ו-3:3 בקאמפ נואו כשהובלנו שלוש פעמים אבל בכל פעם מסי השווה כמו גם בתוספת הזמן…
המשחק מחר בוולדבבאס, לא בפיחואן, ועדיין קשה מאוד לנוכח ההגנה המאולתרת שלנו עם אודריוסולה ומרסלו.

אני בהחלט חושב ש"מגיע לנו" לזכות באליפות או לפחות שהכל יהיה תלוי בנו. אתלטיקו לא הופיעה לסיבוב השני, ברצלונה עם מאזן אימים נגד הגדולות - נקודה מ-12, וגם פספסה נגד גרנאדה. ברור ששיחקנו אנטי כדורגל ברוב העונה וגם כשהסגל היה די בריא למעט הזאר, אבל מה שהקבוצה הזו עושה מאז ינואר בהחלט ראוי להערכה.
השוואה שיצא לי לחשוב עליה - הקבוצה הזו מול 2006/07, כל מה שקאפלו רצה לא עבד - בנה על קסאנו כשחקן הרכב אולי, דיארה ואמרסון באמצע. ובמרץ גם הדחה טראגית נגד באיירן אחרי השער של ראמוס שנפסל בצדק, ה-3:3 של מסי בקלאסיקו, אפילו שופט הרג לנו את הניצחון בסנטאנדר - והקבוצה קמה מכל מכה.

אם ננצח מחר יהיו לנו 77 נקודות אחריי 35 מחזורים. לאטלתיקו יש אותו מספר נקודות. אנחנו נעלה למקום הראשון בגלל מאזן פנימי, אבל אסור לנו לאבד נקודות (כל עוד הם לא יאבדו).

כתבתי לדעתי, ולדעתי אתלטיקו תאבד נקודות במשחקים שנשארו, ברצלונה לא תאבד.
ניצחון מחר ו 80% זה שלנו.

חשבתי שאתה מתכוון תאורטית מבחינת נקודות בקופה.
אני חושב ששלושת הקבוצות עוד יאבדו נקודות אך אין ספק שניצחון מחר ורוב הסיכויים שלקחנו אליפות.

לנו יש את המשחקים הכי קשים. בכל אופן לך תנצח את סביליה עם מרסלו ואודריוסולה בהגנה. לופטגי סוף סוף ישיג את הנקמה שלו.

ניצחון מחר והסיכויים לטובתינו.
העניין הוא שאם המשחק מחר הוא 60% לניצחון (נניח 60-20-20, הגיוני סך הכל) ובהנחה שאם ננצח אז 80% סיכוי לתואר אז זה בעצם אומר שהיום אנחנו עומדים על 48% לזכיה.
כלומר נכון שזה יותר מאתלטיקו וברסה, אך זה ממש לא משהו סופי, ויותר מכך זה עדיין אומר שרוב הסיכויים הם שנפסיד. פשוט ה52 האלה מתחלקים בין אתלטיקו וברסה (ואחוזים בודדים לסביליה).

כמובן שזה לא הסתברות אמיתית. אני מתבסס על הזריקת אחוז של טיטי (שאני ממש לא מסכים איתה דרך אגב). אפשר לחשב אחוזי הצלחה עד כה נניח כדי לחזות מה ההסתברות שננצח 3, או שננצח 2 וגם ברסה ואתלטי ינצחו 2, אבל שום דבר לא באמת יחזה את זה מדויק. יש יותר מידי משתנים.

בקיצור המון חפירות לכך שממש מוקדם לפתוח שמפניות. אולי אחרי המשחק עם סביליה, אבל זה רק אם מישהו ירצה לנחס.

אף אחד לא פותח שמפניות, אבל יש לנו סיכויים מצוינים לזכות באליפות, בהנחה שאתלטיקו עוד יאבדו נקודות תיקו ו 3 ניצחונות יספיקו לאליפות.
יש לזכור שהמשחק האחרון מול ויאריאל שהגיעה לגמר הליגה האירופית שניצחון שווה תואר אירופאי וגם ליגת האלופות עונה הבאה, והמשחק יהיה קצת אחרי המשחק מולנו, אז לא מאמין שיקחו סיכונים ויעלו מולנו עם הרכב משני ביותר, כך שניצחון מחר ואפשר להתחיל לקרר שמפניות.

בנושא אחר
דורטמונד מנצחת את לייפציג 3-2 ו(כמעט) מבטיחה את ליגת האלופות בעונה הבאה. אין לי ספק שהאלנד היה עוזב אותם אם לא היו מעפילים, אבל עכשיו המצב שונה מעט.
בגזרת אמבפה יש מקום לאופטימיות (בכל הנוגע לעזיבה שלו את פסז) - נאיימר מחדש חוזה עד 2025. אם הברזילאי היה עוזב קשה לי להאמין שהם היו ״משחררים״ גם את אמבפה, אבל במצב הנ״ל אפשר לחלום לפחות עליו. מצד שלישי אם זידאן עוזב זה יכול להשפיע גם כן.
ככה או ככה הולך להיות קיץ מאוד מאוד מעניין.

סיכויים מצוינים בהחלט.
אבל אתה יוצא מנקודת הנחה שאתלטיקו תאבד עוד נקודות, וזו לא הנחה שאני חושב שבאמת אפשר לקחת.
לפי המצב בליגה ניתן להניח שהסיכוי שריאל יאבדו נקודות או אתלטיקו הוא זהה בערך (אפילו בגלל שהמשחק נגד סביליה עוד לא נספר אז לריאל סיכוי גבוה יותר לאבד סטטיסטית).

אם הייתי יכול להמר? הייתי מהמר עלינו. אני אופטימי.

מאיפה הביטחון שניצחון והאליפות שלנו?
יש לנו את לוח המשחקים הקשה מכולם, גם אם ריאל תנצח את סביליה (עם מרסלו ואודריוסולה כנראה ברביעיית הגנה) מחכה לנו אתלטיק בילבאו בסאן מאמס, ויאריאל וגרנאדה שניצחה בקמפ נואו לפני שבוע וחצי.

אמן ואוכל את הכובע אבל קשה לי לראות את ריאל מוציאה 12/12 במשחקים שנותרו, מה גם שליריבות יש לוח משחקים קל יותר על הנייר.