בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

טוב זה לא חדש לכם שהיום, השישה במרץ 2022, המועדון הגדול בתבל, ריאל מדריד חוגגת יום הולדת 120.

image

ריאל מדריד - איך הכל התחיל? הנה אני (משמאל), דור רומנו, עבדכם הנאמן. בערך בכיתה ט’. אני וחולצת הכדורגל הראשונה שלי - זו של ראול, גיבור הילדות שלי (באחד ממפגשי הפורום ב-2007, פורום ספורטאנטר הישן), והנה הסיפור שלי.

אז זו חולצת ליגה מעונת 2002/03, עונת הגלאקטיקוס האמיתית, עם כדורגל עוצר נשימה וגם חולצה מרגשת. חבר של אבא שיש לו משפחה בספרד - קנה לי אותה ליום הולדת 10.
מה שמדהים הוא שביום בו ראול עזב את ריאל, ביולי 2010 - הלכתי לשחק כדורגל עם חברים כדי לנקות את הראש לפני מסיבת העיתונאים, ידעתי שהדמעות לא יעזבו. רציתי ללבוש אותה והנה, בגיל 18, פתאום היא לא עלתה עליי, זה היה קוסמי. אז מצאתי חולצה אחרת של ראול כדי לשחק איתה, להבקיע, לחגוג ולנשק את הטבעת שאין לי, כאילו אני מספר 7 האמיתי.

בחזרה לסיפור שלי. אהבת נעוריי, באופן טבעי למדי, הייתה דווקא פוקימון, אבל אחד החברים לכיתה, בן אל אלוני, בבית ספר תל נורדו האגדי - לקח אותי פרויקט - להתחיל לבעוט בכדור. יום אחד הוא בא לבית ספר עם חולצה של ראול, דווקא בנבחרת ספרד, ושאלתי אותו מי זה. “ראול הוא אחד השחקנים הטובים בעולם והוא משחק בריאל מדריד, הקבוצה הטובה בעולם”, אמר לי. השם הזה, ריאל מדריד, היה במילה אחת: וואו! התאהבות. ידעתי שיש לי שיעורים חשובים מאוד לערב, ולא מדובר בתנ"ך או בחשבון.
אנחנו מדברים על תקופה בה הכל היה פחות נגיש, מי ידע שקיים בכלל אתר מארקה? ימים שהסתמכנו בעיקר על ספורט5, שברוב הזמן היינו משחקים כדורגל בפיפה ואוספים קלפים. אבל אפילו אז התחלתי להכין מצגת על ריאל ולהוריד תמונות במחשב.

קשה להסביר מהי ריאל מדריד בשבילי. ביום האהבה העלתי תמונה בוכה בגול של ראמוס בדסימה – הייתי שם. כל החיים רצו בראש. איזה אושר של רגע. כמה פעמים בחיים שלכם אמרתם “הגשמתי חלום”? כמה פעמים המציאות עלתה על כל דמיון? תראו את האושר הזה - עם גביע הצ’מפיונס.

אחרי המשחק נגד פ.ס.ז’ באותה עונה (1:3 עצום), בו המשכנו את המסורת והרמנו את הליאו-בלומס באוויר כמעט כמו הברנבאו (וכרגיל באותם הימים - נהגתי לצפות בשידור החוזר של המשחקים הגדולים) - שלחתי הודעה לחברה מהמפגשים. “משחק כזה גדול, לא שומע ממך\ רואים אותך?” אמרה ‘אין תירוצים’ ואז לא הפסיקה לתרץ. כתבתי לה - ‘כנראה שאנחנו במקומות שונים בחיים, תרתי משמע’. ולפתע הייתה לי הארה:

זה מדהים כמה הם תמיד שם. אלה שלא עוזבים לעולם. בקיץ, בגשם, באושר ובעוני. כששמח וכשעצוב. מה שהכי יפה (הבטחתי לעצמי, ועמדתי במילה) שגם בעוד חמש שנים, בגיל 30 - עם אישה ואהבה גדולה בבית וגם תינוק או תינוקת (קצת פחות הסתדר), בעזרת השם. עם עבודה שאני אוהב ומשכורת מכובדת, כשכל החלקים בפאזל - יתחברו - אפילו אם אני אגור במושב, עם הפרות והעיזים ברקע - ביום של משחק: הטירוף, התשוקה, הפרפרים בבטן. אני אמשיך לכתוב את ה-2000 מילים לקראת המשחק באתר, בפורום, בפייסבוק, בוואטספ, בכל מקום.
החדר עדיין מלא בכל מיני מרצ’נדייז בשטויות, דגל מגמר הדסימה, אין סוף חולצות מעטרות את הארון.

ב-2017, בניסיון להחזיר עטרה ליושנה (בעבר גיא היה מהמארגנים, אני זוכר את אליפות 2007 בבאז סטופ עם 300 אוהדי ריאל כששברנו צלחות וכוסות ורקדנו על השולחן ובאו לצלם אותנו לאתר הרשמי) - ארתור הגיב – ‘דור אתה האדם הכי מרגש בעולם, עשור לאליפות קאפלו המיתולוגית’ וההמשך היה – איזה כיף לכך שאתה כל החיים בן 17. אז לא, אני (הייתי) בן 25. אבל דור תמיד שם, נותן הכל, כאילו הוא בן 17.
דור הוא ריאל מדריד וריאל מדריד היא דור. אמנם נתליתי באילן גבוה. אבל אני באמת מרגיש ככה. גאה להיות מזוהה איתה בכל מקום. נקודת האור שלי כשדברים לא הסתדרו ברמה האישית. אחרי הגמר, חשבתי שאהיה רגוע, שפוי. אבל הטירוף והתשוקה לכדורגל רק מתעצמים, בכל משחק. ושלא יגמר לעולם.
אני באמת בספק אם אחווה בחיים רגע שמתקרב לתחושה בו ראמוס הבקיע והייתי שם. אני לא חושב שזה יכול לחזור על עצמו.
אבל ריאל מדריד מחזירה אותי לילדות, משאירה אותי ילד נצחי. האוהד הכי גדול שחיי את הקבוצה כל הזמן, וזה עוד לפני שהגשמתי חלום והוצאתי את הספר על ריאל מדריד, אין יום שאני לא מסתכל בו במדף שלי בגאווה. אני מסוגל אפילו לראות תקציר מפעם, לדעת שיהיה גול והנה ראול מבקיע בקלאסיקו - ולצרוח בכל זאת כאילו זה קרה עכשיו בפעם הראשונה ולהמשיך לשדר בספרדית. אם אתה לא חלק מזה אתה לעולם לא תבין. אין כמו כדורגל. אין כמו ריאל מדריד. תודה אלוהים. תודה. אז מה הסיפור שלכם?

ולכבוד המאורע המרגש החלטתי לדרג את עשרת השחקנים האהובים עליי ביותר בריאל מדריד איי פעם. אמנם הרשימה מכיתה ה’ ב-2003 קצת עודכנה, אבל המקום הראשון נשאר, יש לכם ספק? אין כמו האהבה הראשונה.

בחירה קשה, סופר-קשה, ואם הייתי מתחיל עם כאלה שנותרו בחוץ - לא הייתי מסיים לעולם, יכולתי להגיע גם למאה שחקנים. בין אם אלה שחקני בית ולוחמים כמו נאצ’ו ואלברו ארבלואה, כזה שגם היה שחקן טופ בעבר כמו דני קרבחאל, או גלאקטיקוס וכוכבי על שלא נכנסו מפאת מקום. מרסלו לא בפנים, גם לא פפה. אז הרשימה המלאה לאלה שמתעצלים גם לקרוא את האנקדוטות שהוספתי על כל אחד: 1. ראול| 2. כריסטיאנו רונאלדו| 3. סרחיו ראמוס| 4. איקר קסיאס| 5. לואיס פיגו| 6. זינדין זידאן| 7. רוברטו קרלוס| 8. רונאלדו פנומנו| 9. פרננדו היירו| 10. גוטי; מניח שהרוב יופתעו מהמיקום הגבוה של פיגו, ציינתי בכתבה למה הוא כל כך למעלה.

קצת אוף טופיק, נכתב לילה לפני המשחק:

כסף זה לא הכל בחיים. אני לא מתפרנס מכדורגל ומכתיבה וכן, זה שורף קצת בנשמה, אבל הייתי שם (באתר ספורט1, עורך תוכן, שחקן נשמה, כזה שעושה הרבה-הרבה-הרבה כתבות צבע ומגזין) שנתיים וחצי כמעט והיו דברים שאי אפשר לוותר עליהם, דברים שאי אפשר לחיות איתם. אבל אני חיי את זה לא פחות מאלה שעובדים שם, טוב בזה, מוכשר בזה, נמצא בזה. לא פחות טוב מאולפן ליגת האלופות. לא מסוגל לקרוא לזה רק ‘תחביב’. לא עם אתר אוהדים שלנו וההשקעה היום-יומית, משחק-משחק. לא לאחר שהוצאתי ספר ואני ממשיך לשווק אותו וספר. לא עם הזמן שאני מקדיש לזה.

האוהד מספר אחד בארץ (כמה שזה ילדותי). לא מכיר אף אוהד נוסף שמצלם סרטוני וידאו לפני כל משחק גדול של ריאל מדריד, בתנאים בינוניים – לא יכול לשים גולים ברקע או מוזיקה של הצ’מפיונס בגלל זכויות יוצרים (כבר חסמו לי סרטון כשברקע התנגן השער השני של טוני קרוס מהקלאסיקו ב–20/21), מצלמה פשוטה של טלפון, אין טלפרומפטר. מסדר את החדר כמו אולפן, בקפידה, כל פרט שנמצא הוא בעל משמעות – בין אם זה הספר שלי על ריאל מדריד, הצעיף, העיתון, דיוקן של שחקן, התמונה על המרקע שקשורה למשחק.

אז יש כאלה שאומרים ואומרות ‘רק כדורגל בראש שלו’ – וזה לא נכון. ומצד שני “אני מקנאת בך שיש לך תחביב שאתה כל כך אוהב ומאה אחוז שם, לי אין”. חולם על RealMadrid.com – ובינתיים Realmadrid.co.il. חולם על הסנטיאגו ברנבאו – ובינתיים פה בתל אביב. אז די ויתרתי על הקרב מול מדרידיסטה שיש להם פי עשרה עוקבים משום מה למרות שהתוכן נוראי. אבל טוב לי, באמת טוב לי. תודה אלוהי הכדורגל, תודה. הפתעה בערב (הסרטון שעלה).

מדרידיסטאס, לכבוד הרמונטדה הנהדרת של ריאל מדריד והניצחון על פריז סן ז’רמן ברביעי - היה לי הכבוד להתארח בפודקאסט הכדורגל הנהדר של ניסים חליבה.
בשעה הזו, שרק התחילה וכבר נגמרה (הזמן טס כשנהנים) - שחזרנו איך קרה המהפך (פחות כדורגל אלא יותר ‘כוח של מועדון’ ועוצמות של הברנבאו), מה לגבי המשך העונה (מבחינתי את פ.ס.ז’ היינו חייבים לעבור) וההרכב הנדרש, המעמד של אנצ’לוטי, מה התוכניות לעונה הבאה, ויניסיוס, הנשיא פלורנטינו, קסטיליה ובעיקר: למה אנחנו כל כך אוהבים כדורגל. כמובן שגם דיברתי על הספר שלי, תהליך הכתיבה ומניין זה בא והצגתי שוב את הסיפור שלי עם ריאל מדריד ואתר האוהדים שלנו. יותר ממוזמנים להאזין ולתת פידבק פה או בפרטי. שבת שלום!

סיפור יפה ומרגש מאוד דף האוהדים בספרדית Madridisimo Global - על הרמונטדה נגד פ.ס.ז’ - מקווה שדייקתי בפרטים:

תראו את התמונה הזו. שני אנשים זרים שישבו אחד ליד השני. המכנה המשותף היחיד שלהם הוא ריאל מדריד כמובן. בשריקת הסיום האיש המבוגר נוגע בגבו של זה שישב לידו, הוא יכול להיות הנכד שלו. ‘תן חיבוק - לא הפסקת לעודד כל המשחק’, אמר לו האיש המבוגר. ‘לא הפסקנו לבכות, חיבקנו זה את זה כמו סב ונכד’, סיפר האיש הצעיר. “האיש המבוגר הזה שחיי לילות היסטוריים בברנבאו כבר 50 שנה - בכה כאילו זה היה הלילה הגדול הראשון שלו. זו ריאל מדריד - תשוקה שאין בה גיל, כזו שעוברת מדור לדור. אני מקווה שאוכל לראות את האיש הזה שוב בברנבאו ונתחבק מלאי אושר אחרי עוד ניצחון גדול של מדריד שלנו”.

הנה הלינק לפוסט באינסטגרם

מרגש: לפני 11 שנה כבש מרסלו את שער הבכורה שלו בליגת האלופות! הוא עשה סחרחורת לכל שחקני ליון בערך, נכנס לרחבה בנונשאלנט כמו שרק הוא יודע וכבש את השער הראשון ב-0:3 בגומלין שמינית הגמר. זהו-זה, עם מוריניו ריאל שברה את הנאחס. לברזילאי אמנם יש רק תשעה שערים במפעל היוקרתי (האחרון היה ב-1:2 הקשה על ויקטוריה פלזן בברנבאו לפני שלוש וחצי שנים), אבל שימו לב, הגולים האלה מדודים - רצוי באירועים מיוחדים:

• גמר הדסימה, בלתי נשכח, כשעלה מהספסל
  • גומלין חצי הגמר בקאמפ נואו ב-2010/11.
  • עונת 17/18 מה נאמר ומה נגיד - כבש מול פ.ס.ז’ בשמינית, מול יובנטוס ברבע ומול באיירן בחצי הגמר.
  • כבש בשמינית הגמר כאמור נגד ליון ב-2010/11.
  • כבש בשמינית הגמר נגד שאלקה לחיבורים ב-2014/15.
  • שער נגד מנצ’סטר סיטי בשלב הבתים ב-12/13.

הרמונטדה נגד פ.ס.ז’: “הסרט” | בטלוויזיה הצרפתית הבטיחו וגם קיימו. “יש להם את אמבפה, מסי וניימאר, אבל זו ריאל מדריד. כדי להדיח אותה מליגת האלופות אתה צריך לחסל אותה”, נאמר שם במדויק. אתם לא באמת צריכים את ההמשך, את ההסבר. מתוך הסרט הנהדר שעשו ב-“RMCsport” על הרמונטדה של ריאל מדריד נגד פריז סן ז’רמן (“עם תמונות וקטעים שלא פורסמו עד עתה”). 27 דקות שכדאי לכם לראות

כמובן שבייל כובש בנבחרת ווילס. שער גדול בבעיטה חופשית. פה הוא תמיד אדיש שם הוא בטירוף.

אם הוא משחק הוא מבקיע, אמן אפס אצלו, רק שאנצ’לוטי כמכט ולא נתן לו לשחק העונה.

לפחות בייל דאג שאלאבה יקבל חודש מנוחה באמצע העונה הבאה…

קמאבינגה עם שער במדי נבחרת צרפת הצעירה מול איי פארו. יש לו בעיטה טובה מרחוק, זה מעודד.

נוכל הווינגר

הלוואי שהנוכל האמיתי היה נותן לנשים האלה מה שבייל נתן לכם…

לפני כמה שנים הסכמתי שצריך לכבד את תרומתו למועדון. היום כל גול וכל בישול וכל תואר שהוא תרם לו בתקופתו כאן לא שווים לעומת הזריקת זין ההיסטורית שלו. מעולם לא נראה שחקן שיושב על שכר בין הגבוהים בעולם באחד המועדונים הטובים בעולם מתנהג בצורה הזאת. זלזול מרתיח.

קיבל חוזה גלקטי ואת המושכות שרצה להוביל את המועדון בעידן פוסט רונאלדו וכשל באופן מוחלט. מאותן רגע והלאה זאת נהייתה פשוט סאגה מבישה של שחקן חסר אופי וכבוד שמשתין מהמקפצה בכל הזדמנות שיש לו.

תסובב את זה איך שאתה רוצה, הבנאדם חלק עצום בשתי גביעי אירופה שהוא הביא לכם במו רגליו בגמרים ועוד גביע מלך על הראש שלנו. אני בעיקר זוכר שאחרי כל זה בלבלתם את המוח שהוא לא דובר ספרדית. תן לי דמבלה שכובש 3 גולים בליגת האלופות ולוקח גביע מלך על הראש שלכם ואני בסדר אם הוא ישרוף את דגל קטלוניה.

דמיין לך סמואל אטו שנשאר במועדון עד 2013 עם משכורת עצומה, משחק 10 משחקים בשנה שבהם הוא זורק זין, ובין לבין מחרבן פומבית על המועדון בכל הזדמנות.

מצד אחד, מסכים איתך שבייל הוא אובר-הייטד, כנראה הגלקטיקו הכי מוצלח אחרי כריסטיאנו לאורך שני הפרוייקטים (כשקארים מתחרה חזק, לא מאמין שאני כותב את זה). מצד שני - השנים האחרונות הן ביזיון שאני לא זוכר ומשאירות טעם מר בצדק, גם אם לא הכל באשמתו (זידאן + אנצ׳לוטי שלום). הבנאדם בפנסיה שליש מהקריירה, קיבינימאט.

לגבי בייל, כעת ‘זידאן הרשע’ כבר איננו ואנצ’לוטי אשכרה נתן לו לפתוח בהרכב גם בשלושת המשחקים הראשונים. הוא לא עמד פעם אחת מול המצלמות או בריאיון כתוב למארקה וכן הלאה כדי להסביר את הצד שלו, לנסות לכפר, לא יודע מה, עצבן אותי מה שקרה אתמול, הוא באמת חושב שהוא צדיק.
אני גם קראתי הרבה טורים ופרשנויות של אופטימיים שחשבו שבייל יוכל להיכנס למשבצת הכוכב ביום שאחרי רונאלדו. כבר ב-2018/19 בה היה בריא - זה היה כישלון טוטאלי. אגב, הוא ספג בוז כבר בעונה השנייה שלו בריאל שהייתה עונת השיא מבחינת המשחקים בהם היה כשיר (בוז מול באזל בספטמבר), העונה בה הסוכן של בייל דרש שהוא ישחק באמצע, לא מסר לרונאלדו במאסטייה. בעונת הדאבל נפצע ונעדר לפרקי זמן ארוכים. מעונת הדסימה המבטיחה ועד המספרת ההיא באמת שהיה וואקום גדול… מזל שהחוזה שלו נגמר, הוא פוגע באגדה שהוא עבד קשה בהתחלה כדי ליצור.

בנושא אחר: המגזין הבריטי Four-Four-Two דירג את 50 השחקנים הגדולים בהיסטוריה של ריאל מדריד. כן, אותו מגזין מוערך שהעז לדלג על טיבו קורטואה בדירוג השוערים. כמובן שהרשימה קצת מוזרה ואלה טבען של כל הדירוגים אבל זה עדיין כיף לנהל את הדיון.

image

מסוט אוזיל פותח את הדירוג עם המקום ה-50, אחריו רפאל ואראן וגם גוטי זוכה למקום (48). ישנם גלאקטיקוס כמו דיוויד בקהאם (43) ורונאלדו-פנומנו (22) שמדורגים גבוה-גבוה, כנראה על סמך הקריירה שלהם ופחות על מעלילהם בלבן. פדג’ה מיאטוביץ’ שכבש את השער שייזכר לעד, בגמר נגד יובנטוס - במקום ה-42. מרסלו מדורג במקום ה-32 כאשר רוברטו קרלוס הגדול מאפיל עליו במקום ה-17. בין הנעדרים הגדולים ברשימה: “הקפטן של הקפטנים” כפי שהגדיר אותו ראול - לא אחר מאשר פרננדו היירו. גם צ’אבי אלונסו בחוץ וקאסמירו, אם תרצו. קלוד מקאללה, “גרזן” אחר, מדורג במקום ה-24, כשעוד לפניו גארת’ בייל במקום ה-30.

קארים בנזמה הגיע עד למקום ה-13. לוקה מודריץ’ ממש על מפתן הטופ 10 - במקום ה-11.

לואיס פיגו פותח את העשירייה ובמקום התשיעי פרנץ פושקאש. מי שכיהן גם כנשיא העבר, סנטיאגו ברנבאו, זוכה לדירוג הגבוה של המקום השמיני ובמקום השביעי גם מספר שבע האגדי – ראול, שיאן ההופעות של הקבוצה עד היום. “תמיד הוא היה המלך של מדריד”, נכתב. פאקו חנטו, השחקן היחיד שזכה בשישה גביעי אירופה – במקום השישי.

סאן איקר, השוער הנפלא שאף פעם לא אכזב, במקום החמישי| במקום הרביעי ‘אדון הדסימה’, סרחיו ראמוס ש-‘נולד כדי להגיע לריאל מדריד ולהנהיג אותה’. נכתב על הדומיננטיות בתקופתו וגם על 22 התארים ו-101 שעריו. במקום השלישי זינדין זידאן שהחזיק במשך שמונה שנים בתואר ‘השחקן היקר בעולם’ וגם הביא את לה-נובנה עם הוולה הנפלא נגד באייר לברקוזן; במקום השני אלפרדו די סטפאנו ששינה את המועדון, הפך את ריאל מדריד לקבוצה הגדולה בתבל. 308 שערים ב-396 משחקים.

במקום הראשון - כריסטיאנו רונאלדו. “לאף אחד מעולם לא היה את השילוב של המגע, הפיזיות, המהירות והסיומת ומעולם אף אחד לא כבש יותר שערים ממנו – לא עבור ריאל מדריד או בכלל. הוא כבש 450 שערים בלבן – יותר משער למשחק. פעמיים הוא הגיע ל-60 שערים. הוא היה מכונה, הניע את הקבוצה לתהילה, תמיד, עם המנטאליות המדהימה שלו. קלאסיקוס, גולים חשובים בליגת האלופות, שלושערים, חמישיות, רגעי קסם – רונאלדו עשה הכל בריאל. ולכן חלק חושבים שהוא הגדול איי פעם. בתולדות הכדורגל”.

הדירוג המלא:

1. כריסטיאנו רונאלדו
  2. אלפרדו די סטפאנו
  3. זינדין זידאן
  4. סרחיו ראמוס
  5. איקר קסיאס
  6. פאקו חנטו
  7. ראול גונזאלס
  8. סנטיאגו ברנבאו
  9. פרנץ פושקאש
  10. לואיס פיגו
  11. לוקה מודריץ’
  12. ריימונד קופה
  13. קארים בנזמה
  14. הוגו סאנצ’ס
  15. פירי
  16. ריקרדו זאמורה
  17. רוברטו קרלוס
  18. אמיליו בוטראגיניו
  19. איבן זאמורנו
  20. ויסנטה דל בוסקה
  21. מרטין ואסקס
  22. רונאלדו-פנומנו
  23. קרלוס סנטיאנה
  24. קלוד מקאללה
  25. חוסה סנטאמריה
  26. מרקיטוס
  27. טוני קרוס
  28. מיגל מוניוס
  29. מנואל סאנצ’יס
  30. גארת’ בייל
  31. חוסה אנטוניו קמאצ’ו
  32. מרסלו
  33. פרננדו רדונדו
  34. אמאנסיו אמארו
  35. הקטור ריאל
  36. איגנסיו זוקו
  37. צ’נדו
  38. אנחל די מאריה
  39. חקינטו קווינקוסס (משחקני ההגנה הראשונים הטובים בתולדות המועדון)
  40. רפאל גורדיו
  41. פפה
  42. פדג’ה מיאטוביץ’
  43. דיוויד בקהאם
  44. חוסה מריה זאראגה
  45. פרננדו מוריינטס
  46. סטיב מקמנמן
  47. חואניטו
  48. גוטי
  49. רפאל ואראן
  50. מסוט אוזיל

צריך לקחת בחשבון לא רק מספרים יבשים אלא גם את המשמעות וההילה וכן הלאה, עד כמה השחקן היה משמעותי עבור הקבוצה וכן הלאה, בטח כמשדברים על המקומות הראשונים. יום יבוא ואציג את הדירוג שלי. מה שברור - צורמת לי היעדרותו של פרננדו היירו. לפעמים אם כתב מציין שחקנים משנות ה-50 או לפניכן, כאלה שלא היו כל כך מוכרים בניגוד לדי-סטפאנו-פושקאש-חנטו - הוא מצטייר כאחד שמכיר את הקבוצה לעומק, זה לא ממש המצב כאן. כמובן שאני רואה אינטרס להכניס שמות גדולים או לדרג אותם סופר-גבוה כאן כמו בקהאם ורונאלדו.
הלאה: לגבי הטופ10 בלבד - ראול חייב להיות גבוה יותר ברשימה. זידאן שיחק כאן מעט זמן - רק חמש שנים, אבל הוא מעין ‘אלוהי המשחק היפה’, הוולה נגד לברקוזן וכן הלאה. מעבר לשניים האלה, אני חושב שכריסטיאנו חייב להיות במקום הראשון, גם די סטפאנו במקומות הגבוהים וכנ"ל פאקו חנטו, איקר קסיאס וסרחיו ראמוס. על השאר אפשר להתווכח. מודריץ’ לגיטימי ‘לגרד’ את הטופ 10, לחלוטין. סתם למען הדיון - גם אני הייתי מדרג את רוברטו קרלוס מעל מרסלו. אני מבסוט על כך שלא שכחו את פפה, זה כן.

כולנו יודעים שמאסימיליאנו אלגרי היה קרוב לריאל מדריד אבל כנראה שלא ידענו עד כמה. "כבר חתמתי על הסכם עם ריאל מדריד, אבל אז בבוקר, למחרת, התקשרתי לנשיא (פלורנטינו פרס) ואמרתי לו שאני לא יכול ללכת למקום אחר כי בחרתי ביובנטוס. מאז שהם (יובה) התקשרו אליי במאי – לא היו לי ספקות. פרס הודה לי על דבריי", אמר האיטלקי. כמובן שהוא היה על הראדר גם ב-2018 אז סירב לנו לראשונה לאחר ההתפטרות של זינדין זידאן. “ברמה המקצועית זה היה כמובן שיאו של המסע שלי – מילאן, יובנטוס וריאל מדריד, אבל בחיים לא תמיד אפשר לקבל הכל ואני שמח וגאה שאימנתי את מילאן ארבע שנים ועכשיו אני חמש שנים ביובנטוס”.

בקיץ הייתי בעדו, לא בלב שלם, אבל חשבתי שהוא מאמן טוב יותר מקרלו אנצ’לוטי. בדיעבד, עם איך שיובנטוס פתחה את העונה ועל אף כל המגרעות הידועות של קרלו שלנו - אין לי בעיה עם זה שהוא ‘דחה’ אותנו בפעם השנייה. אני חושש שאיתו לא הייתה לנו את הנחמה השקרית הזו של כדורגל יפה לעין לפחות ב-1/3 עד חצי מהעונה הזו.

בנושא אחר: נחשפו המשכורות בספרד, שישה נציגים לריאל מדריד בטופ - יותר מברצלונה ומאתלטיקו מדריד יחד. ישנם פרטים מעניינים כמו השכר של קארים בנזמה שאולי נחשף לראשונה. גם לטוני קרוס אין במה להתבייש. נסו לא להחמיץ פנים לנוכח גארת’ בייל ואדן הזאר.

עכשיו אני מבין למה בייל והזאר נראים נינוחים כל-כך גם כשהם מתייבשים חודשים על הספסל… :man_facepalming:

זה בטוח לא מדויק לגבי ברצלונה, מה שמעורר חשד לגבי השאר.
אולי אלבה ובוסקטס הרוויחו ככה לפני הקיצוץ שעשו בסתיו , אבל בטח לא עכשיו. המרוויחים הגדולים בברצלונה הם דמבלה, דה יונג, טר שטאגן ורוברטו שלא הסכים לקצץ בינתיים.
אלאבה אמור לקבל 24M ברוטו, כפי שדווח בכל מקום בקיץ כשהוא חתם.

זה גם לא איזה מידע שמארקה חשף. הם פשוט העתיקו את המשכורות ש"נחשפו" במקומות שונים, כולל זבלון כמו דיילי מייל.
image
טוב שלא הלכו לאיזה אתר capology או זבל אחר שמופיע ראשון בחיפוש גוגל.
גם ל’אקיפ לא אמינים. לא מזמן גם הם “גילו” משכורות של שחקנים, ואצלם פיקה מככב. למרות שפיקה חשף את המשכורת שלו עוד בדצמבר, כשאיזה עיתונאי האשים אותו בחזירות.

יש לי הצעה לדיל - דימיטרי ייתן כמה שעות בשבוע בפורום של ריאל לעדכונים כלכליים, ובתמורה דור ייתן כמה בשבוע אצל בארסה לסיקורים לפני משחקים.
הולך?