בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

מעניין מה אספניול תעדיף, לדחות את האליפות שלנו ״ולהשאיר״ לבארסה סיכוי תיאורטי למשך עוד מחזור או לחרוץ את גורל האליפות כבר במחזור הקרוב

יש יותר סיכוי שאספניול תקדים את הפאסיו, מאשר שהיא אשכרה תתאמץ כשיש סיכוי שזה יעזור לברצלונה.

אספניול דואגת רק לעצמה, בדיוק כמו שראיו וחטאפה לא פותחות רגליים לריאל.
כתבתי את זה איפשהו לא מזמן, בספרד גם קבוצות שאין להן על מה לשחק ממשיכות לשחק כדורגל, אפילו כאלה שירדו ליגה מתמטית.

עשור לטרגדיית הפנדלים| לפני עשר שנים בדיוק היה אחד הרגעים הכי קשים ואכזריים שלנו כאוהדי ריאל מדריד. ערב יום העצמאות, ריאל אירחה את באיירן מינכן בסנטיאגו ברנבאו אחרי הפסד 2:1 כואב בגרמניה (ספגנו בדקה ה-90). ריאל של ז’וזה מוריניו שהייתה מפלצת כדורגל, דרסה כל מי שזזה והיה כתוב עליה באותיות זהב, כמו צבע החולצה: “זו הקבוצה שתביא את הדסימה” - כבר הובילה 0:2 מהיר בזכות צמד של כריסטיאנו רונאלדו (כן, התמונה בה מרסלו מרים את היד וחוגג את הגול עוד לפני שהפורטוגלי בועט). אבל באיירן צימקה בפנדל שטותי, המשחק הגיע לדו-קרב מהנקודה הלבנה. איקר קסיאס הדף מול פיליפ להאם וטוני קרוס אבל גם כריסטיאנו, גם קאקה וגם סרחיו ראמוס שבעט לעננים – החטיאו. שיברון לב. ריאל מדריד 11-12 – אולי הקבוצה החזקה ביותר שלא זכתה בליגת האלופות.

“שוב החיה השחורה”, נכתב במארקה. איקר שהיה שבור, יחד עם מוריניו שכרע ברך, אמר: “זה קשה מאוד להתאושש, אבל פנדלים הם כמו הגרלה. אני רוצה להודות לקהל על התמיכה המדהימה שלו”. “יש רגעים קשים וכואבים מאוד אבל יש תחושות אפילו חזקות יותר”, אמר ראמוס שהיה זה הפנדל השני שלו בסה"כ בקריירה. הוא ביקש אישור מכריסטיאנו שהיה אחראי על רשימת הבועטים, בהנחייתו של מוריניו שהיה מושעה. ריאל השלימה את המשימה וזכתה באליפות הגדולה בתולדות הליגה. בחגיגות איקר הבטיח: “נחזור לכאן עם הדסימה”. גם מוריניו אמר: “בלי אובססיה – זה יקרה”. וגם רונאלדו הבטיח: “ההדחה עליי – אני חייב לכם גמר – מדרידיסטאס”. וכך היה.

זה לקח עוד קצת זמן וגם ב-12-13 נפלנו בחצי הגמר ומאז הגיע השלטון של ריאל באירופה ביד רמה. דסימה, 11, 12, 13. אתלטיקו, שוב אתלטיקו, יובנטוס וליברפול. ארבע זכיות בחמש שנים ושלוש ברציפות. אולי אותה אכזבה קשה נגד באיירן דירבנה עוד יותר את תור הזהב הזה. וכן, כמה שריאל ידעה לקחה משחקים צמודים במפעל ולנצח בזכות ה-DNA, המסורת, הברנבאו, הכוכבים והעוצמות שלה כמועדון – היה גם את הרגע הקשה הזה, שהרגיש כמו חמש הדחות על חוט השערה. גם לנו היו הדחות כואבות. עם אותה באיירן סגרנו את החוב כעבור שנתיים - תשאלו את ראמוס.

כן, הכי חזקה שלא זכתה, יותר מבאיירן בשנים שלא הצליחה, יותר מסיטי שמפרקת את אנגליה שנים, יותר מיונייטד של פרגוסון. חזקה כי היא פירקה את מוסקבה ואפואל ניקוסיה בנוקאאוט. כ"כ חזקה שאחרי שנה קיבלה 4 מדורטמונד. מעניין על מי אתה עובד בכל הבלבולי מוח על ריאל מדריד 11-12, כמה אתה מפמפם עליה. אפילו מוריניו היה מתבייש בשטויות שאתה כותב.

אני ממש לא מסכים עם הקיצוניות של דור, אבל שביט גם אתה מקטין ומקצין בטירוף. אתה מתלונן על החד צדדיות של דור ועונה לו באותה צורה. זה לא הופך אותך לצודק, רק את
שניכם לטועים.

מה גם שדור כותב עם רגש וזה ידוע. אין שום סיבה לחפש את הקיצוניות בכל מילה ומילה. כולנו נוטים להקצין כשאנחנו מנסים למכור גם חוויה ולא רק נתונים סטטיסטיים שטחיים.
דור כתב על ההדחה ב2012. הדחה מאוד עצובה ואולי בין הקשות שחווינו כאוהדים. הדחה שקרתה בגלל המון ביש מזל.
אחת הסיבות שהדחה זו כואבת כל כך היא כי לדעת רבים הקבוצה ההיא הייתה הטובה ביותר של ריאל שהייתה לנו, לכן זה מאוד כאב שדווקא היא לא זכתה באלופות.
חוץ מזה שהמשמעות של ״אולי הטובה ביותר״ זה בין הטובות ביותר ולא בהכרח הטובה ביותר. אחרת מה המשמעות של ״אולי״?

בין ריאל 11-12 לריאל 12-13 אין הרבה הבדל על הנייר, אבל יש הבדל מטורף בכושר של השחקנים ומצב חדר ההלבשה שהתפרק באותה עונה. זה כמו שריאל של זידאן ובניטז היא לא אותה ריאל למרות שמדובר באותם שחקנים ואפילו באותה עונה.

ברצלונה ב2010 היתה קבוצה לא פחות טובה מאותה ריאל בעיניי וכנראה גם שיותר טובה.

בכדורגל יש המון מקריות. בסוף קצת חדות או טעות של שחקן (או אפילו שופט) מכריעים משחקים

בתור מישהו שטוען שדור סתם מבזבז אלפי מילים על כלום ושום דבר, אתה ממש טורח לקרוא כל מילה ומילה שהוא כותב.

וסתם לפי ההיגיון הפנימי שהולך פה בפורומים:

ברצלונה של פפ (2008-2012) - הקבוצה הגדולה בהיסטוריה
ריאל מדריד 2011/2 >> ברצלונה 2011/2 (לפי הליגה = המפעל שאף פעם לא משקר)
=> ריאל מדריד 2011/2 הקבוצה הגדולה בהיסטוריה, שגם לא זכתה בליגת האלופות

מש"ל

הכי מצחיק זה שאחרי תגובה כזאת ממנו הוא יבוא שוב, יכתוב שאתה טרול וייעץ לך “לדבר על כדורגל”…

אותה קבוצה ש’פירקה את אפואל ניקוסיה’ וכן הלאה גם ניצחה 1:2 את ברצלונה בקאמפ נואו ועשתה מאה נקודות ליגה, משהו שלא עשו לפניכן. שיא השערים. הוליכה את הטבלה 31 מחזורים במצטבר ובחודש פברואר הייתה בפור עשר נקודות על ברצלונה עצמה שהייתה קבוצה מצוינת בעצמה. וורלד קלאס כמעט בכל עמדה (ארבלואה וקדירה - פחות), סגל עמוק, מאמן בשיאו, כריסטיאנו וכן הלאה. דעה סופר-לגיטימית. חד משמעית טובה יותר מבאיירן מינכן ‘שלא הצליחה’ - יש דוגמאות? לא, הטרלה - כן. מנצ’סטר יונייטד הייתה מעולה בליגה אך לעתים היה חסר לה משהו בצ’מפיונס. שנה בכדורגל זה הרבה מאוד זמן. אותה ברצלונה של מאה נקודות ליגה ב-2013 קיבלה שביעייה מבאיירן והפסידה לנו שלוש פעמים בשישה מפגשים.

אגב, עוד משהו, אם חבר מהפורום הברסאי היה מוציא ספר על ברצלונה, למשל ‘אומנות הטיקי-טאקה’, או ‘ברצלונה: כדורגל מעולם אחר’ - לא אומר שהייתי קונה, אבל כן מרחרח אם יש דרך ככה לגלות מסקרנות את ראשי הפרקים, מי נמצא בשחקני עבר, מה כתוב על ריבאלדו ומפרגן כמובן באהבה. לא הייתי משתמש בזה ‘לנגח’ משתמש אחר, כנ"ל האובססיה שלו לגמר הדסימה שלי. קח את התגובה לפורום של בארסה אתה תקבל הד מטורף. אשפה

דורומנו היקר, אל תיקח אותו קשה, אני מניח שהחברות המוזרה ביניכם, אם קיימת - גורמת לו להרגיש בנוח לעקוץ אותך - כשבתכלס הוא לא באמת תורם כלום לשום דיון. התגובות שלו מסתכמות באוהדי ריאל בכיינים, תזכורות לנצחונות גדולים בקלאסיקוס וזהו בגדול.
כל מי שצפה באדיקות בכדורגל בתקופה הזו יותר איזה מכונה ריאל הייתה, לגמרי לגיטימי לטעון שהקבוצה הזו מהחזקות שלא זכו - ולראייה, השלד הזה שזכה 4 פעמים בהמשך.

121 גולים בליגה, הפרש שערים של +89, 16 ניצחונות חוץ ו-32 ניצחונות בכללי. אבל ניקוסיה.

רומנו, אני מפרגן לך על הספר והלוואי תמכור כמה שיותר ממנו. אם אתה כותב שם שטויות כמו שריאל מדריד 11-12 הייתה אחת הקבוצות הכי טובות בהיסטוריה שלא הצליחה לקחת צ’מפיונס אתה זקוק להרבה יחסי ציבור טובים. לא כולם חיים בבועה שעברה מבארסה מאניה אליכם. אבל אני שמח שהיא עברה. הכי חשוב שאתם עושים לייקים אחד לשני ומאמינים בזה למרות שלא התמודדתם מול כלום באירופה והקבוצה הזאת לא הצליחה שנה לפני ולא שנה אחרי. היא הייתה סבבה וחזקה בהתקפה אבל בתאכלס רק נבנתה לעצור את ברסה. משהו שהיא הצליחה לעשות…עונה אחת בליגה. שאפו.

עוד כמה שנים אני אשמע שריאל מדריד 21-22 הייתה אחת הקבוצות הטובות ששיחקו את המשחק בטח…

אנחנו עושים לייקים אחד לשני? ושחברנו אור ענה לתגובה שלי (“לא מדבר על שיפוט”) והזכיר שאני נוהג לציין את צ’לסי 2009, מי עשה לו לייק?

כדורגל: אני נשאר בדעתי, היינו קבוצה מצוינת ואחת הגדולות שלא זכתה בליגת האלופות. אז לא זכינו שנה קודם ולא שנה אחרי אלא שנתיים אחרי, אז מה. ראמוס, מרסלו, כריסטיאנו ובנזמה שיחקו במשחק הזה. מודריץ’ הגיע עונה אחר כך והיה החלק החסר בפאזל יחד עם קרבחאל (הקשר ליד אלונסו - קדירה, והמגן הימני - ארבלואה - הם השחקנים שלא היו קראקים). לא פגשנו את אריות אירופה אבל ברצלונה מולה שיחקנו באותה התקופה יותר מפעמיים בשנה - הייתה אחלה מדד. אז ספגנו חמישייה וזה היה עצוב מאוד ולאחר מכן זה היה יותר טוב. זה הצליח לפעמים כמו בגמר הגביע והיו משחקים כמו הסופרקופה וגביע המלך ב-11/12 שהיו משחקים נפלאים גם לאוהד הנייטראלי, משחקים צמודים וברצלונה יצאה עם ידה על העליונה. בעונת 12/13 בה ברצלונה זכתה באליפות - ריאל ניצחה שלוש פעמים, כולל 1:3 בחצי גמר הגביע בקאמפ נואו וסיימה פעמיים בתיקו, היה לה הפסד אחד.

הקבוצה של 11/12 ידעה להניע כדור יפה עם אוזיל בעת הצורך, יכלה לטוס למתפרצות עם די מאריה וכריסטיאנו, כבשה במצבים נייחים בזכות ראמוס ופפה, הייתה מאוד מהירה ואתלטית ודי מאוזנת וגם היה אחלה ספסל עם קאקה כשחקן 12-13, אפילו קאייחון פה ושם (1/3 פדרו אם תרצה), שבוע-שבוע של היגואין ובנזמה, ואראן בתחילת דרכו שהשתלב די מהר, אפילו קונטראו היה שחקן כדורגל וכן הלאה. טיעון אחד על כדורגל לא קיבלתי כאן.

אתה גם לא תקבל טיעון על כדורגל כי אין לו כזה. הוא פורק את העצבים מעונת השפל של בארסה בעזרת פוסטים משתלחים ובוטים. נו טוב.

מילאן 2005, ארסנל 2004, סיטי 2018, ליברפול 2020, יונייטד 2009, ליברפול 2009, כל אלה קבוצות שהיו חד משמעית (לדעתי לפחות) טובות יותר מריאל של 2012, חלקן אפילו בפער ניכר. יותר אחורה מזה אני לא יכול ולא רוצה ללכת.

היינו אחלה קבוצה באותה עונה אבל להגיד שהיינו הקבוצה הטובה ביותר שלא זכתה זה מוגזם מאוד.

בכלל, הקשר בין זהות הזוכה בצ’מפיונס לכדורגל טוב לפעמים לא קיים. מפעל שמושפע רבות ממזל ומקריות, מי כמונו יודעים זאת. הקבוצה שלנו ב2012 הייתה הרבה יותר טובה מזו של 2018.

זה בסדר,בוא נסגור על זה שאנחנו מנפחים קבוצות עבר של ריאל מדריד ואתם מנפחים כל פלוץ שעולה מלה מאסיה לדרגת אל?

אני לא אמרתי שריאל מדריד 2012 הייתה הקבוצה הכי חזקה שלא זכתה בליגת האלופות, אלא אחת מהן. אבל לבוא ולזרוק כל קבוצה נורמלית שכיף להיזכר בה זה מטופש. ארסנל 2004? עונה פ-נ-ו-מ-נ-ל-י-ת באנגליה. חטפה שלישייה מאינטר בשלב הבתים וברגע האחרון הגיעה לשמינית הגמר. עובדה שעד אותה עונה תמיד משהו התפקשש לה באירופה| מילאן 2005? קבוצה נהדרת, בלי ספסל בערך, הפסידה את האליפות במשחק בית נגד יובנטוס, והקבוצה האפורה של קאפלו כבשה יותר שערים ממנה| ליברפול 2009? שבע תוצאות תיקו באנפילד בליגה, 11 בסה"כ, לא הוליכה את הטבלה מאז ספטמבר. היה לה קשה מאוד לפרוץ בונקרים למרות טורס וג’רארד בשיאם.

קבוצה שבהחלט היו לה חסרונות. היינו קצת יותר מ’אחלה קבוצה’ באותה עונה. אמנם הליגה הספרדית לא הייתה “וואו” אבל היינו מול יריבה שכל איבוד נקודות במחזור היה יכול להיות קריטי.

חשבתי שדיברנו על עונות בודדות.

אין שום בעיה להרים לעצמנו, באמת נהניתי מהקבוצה שהייתה לנו ב2012, אבל לא צריך בשביל זה להוריד מקבוצות אחרות שהיו לא פחות מעולות ואף יותר. בטח לא עם טיעונים של איזה הפסד לאינטר או הולכת טבלה מחודש x.

מודה שמההודעה של מנדייטה חשבתי שכתבת משהו אחר אבל עברתי עכשיו על שלך ורשמת “אולי החזקה ביותר שלא זכתה”. ארסנל ומילאן ההן היו מדהימות, וגם סיטי של 2017/18 וליברפול 2019/20 היו חזקות יותר באופן ניכר מריאל של מוריניו לדעתי. ממש לא “קבוצה נורמלית שכיף להיזכר בה”.

אתם מדברים על כמה הקבוצה ההיא הייתה חזקה ואני פה בהלם עם עצמי שעבר פאקינג עשור מאז.
זה אפילו קצת מחליא אותי כמה הזמן עבר מהר

בהחלט הייתה קבוצה מדהימה שכיף היה לצפות בה עם המתפרצות והתקפות המעבר המהירות, ורונאלדו לדעתי בעונת השיא שלו.

“באופן ניכר” זו הגזמה פרועה לדעתי ושים לב לא הגבתי לכל אחת מהדוגמאות שלך אלא לאלו שצרמו לי ממש. מילאן מודל 2004/05 כמעט עפה נגד איינדהובן בחצי הגמר, היו בדרך להארכה ואז אמברוסיני כבש בדקה ה-90+1. קבוצה טובה מאוד כמובן אבל לא קבוצה היסטורית לדעתי. אני מנתח את העונה שלהן בכל המפעלים ולא רק בליגת האלופות - לגבי מילאן לדוגמא. ארסנל גם כן הייתה קבוצה בלי ממש ספסל למעט חוסה אנטוניו רייס ובאירופה זה אף פעם לא התחבר לה. היא הייתה עם נקודה מתשע בשלושת המחזורים הראשונים. ריאל דרסה כל מה שזז שבוע אחר שבוע בליגה, שברה שיאים היסטוריים והפגינה יציבות. לא חושב שהפרמיירליג ב-03/04 הייתה כזו מטורפת. עונה מחורבנת של ליברפול, צ’לסי רק החלה במסע הקניות בקיץ עם אברמוביץ’, יונייטד עוד עיכלה את עזיבת בקהאם, פרשת הסמים של פרדיננד…

במחילה, אבל יש למישהו ספק מי הייתה קבוצה חזקה יותר באותה שנה, ברצלונה או מדריד?
לא יציבה יותר, אלא חזקה יותר.

כן, ניצחתם 2-1 בקאמפ נואו בליגה, אחרי שהפסדתם 3-1 בברנבאו בליגה.
גם הפסדתם לנו 2-1 בברנבאו בגביע, ועשיתם 2-2 בקאמפ נואו בגביע.
גם הפסדתם לנו 3-2 בקאמפ נואו בסופר קופה, ועשיתם 2-2 בברנבאו בסופר קופה.

11/12
מדריד זוכה באליפות, ברצלונה עדיפה בבירור במפגשים הישירים
מדריד יציבה יותר, ברצלונה חזקה יותר

12/13
ברצלונה זוכה באליפות, מדריד עדיפה בבירור במפגשים הישירים
ברצלונה יציבה יותר, מדריד חזקה יותר