מחזור 27: מפסידים לבטיס במשחק מזעזע במיוחד

פשוט איכס אחד גדול.
ההתחכמויות האלה של זידאן עם ההרכבים העלובים האלה עוד יעלו לנו ביוקר,כנראה הוא בודק את גבולות התחת שעד עכשיו נותן לו פייט גדול.
לא ייאמן שהבקענו,ואם כבר אז בבקשה זיזו תעשה חילוף עכשיו ולא בדקה 70 כדי שנגנוב את הניצחון המסריח והיקר הזה.

זה לא עניין של הרכב כזה או אחר או כושר של חלוץ ובלם. אנחנו שוב פותחים משחק עם אפס אינטנסיביות. רק אחרי הספיגה הם התחילו לרוץ בהתקפה, פשוט 40 דקות של רכות וויתור לבטיס על כל כדור, מחכים שאלוהים ינחית עליהם גולים.
וזה מאכזב. בעבר יכולנו לפתוח כל משחק בפיגור שער כדי להתעורר ואז להפוך, העונה אין לנו כלים לכך.

מדהים כל שבוע מחדש לשמוע שהיריבה שלך לא ניצחה 100 משחקים ברצף ועם מסננת במקום הגנה, ולראות אותנו כל כך מתקשים מולה.

מיליטאו יותר מידי נגר לעמדת המגן, להוריד לשם לוקאס ולהכניס את רודריגו.

אני מופתע עד כמה לשחקנים שלנו אין גבול לחולשה ובלא מעט משחקים אנחנו רואים פשוט אנטי כדורגל ברמה של ליגה לאומית. עצירת כדור פשוטה לא מסתדרת, מסירות לא מדויקות כשאין לחץ, הפס האחרון (למרות שהיום אפילו לזה לא הגענו). הרבה משחקים שלנו נראים אותו דבר, סבל של 90 דקות ואנחנו מוציאים קבוצות ממשבר באופן סדרתי, “האקמול של הליגה”. אין אף אחד בהתקפה וזה לא הגיוני שזידאן לא רואה, הוא לא אידיוט.
לא היה מקום לספסל את פדה הנמרץ, אי אפשר לראות את לוקה וקרוס יחד. ראמוס נמצא ברחבה של היריב יותר מבנזמה ושיילך קיבינימאט עם הגול שלו עאלק בפנדל (להזאר הוא לא ויתר אז לבנזמה כן זה עלוב). עד שהיה חילוף זה מנדי הסולידי במקום מרסלו (פציעה) והיה לו צהוב אבל אתם יודעים. בכלל אין שחקן אצלינו מהקישור ומעלה שנתן שני משחקים טובים העונה ברצף (אולי קאסמירו ופדה)
מודריץ’ ומנדי הם אלה שבועטים לשער מצידנו מה נאמר ומה נגיד, ואחרי זה הבעיטה של בנזמה הכי לא קשורה…

מילה אגב על צמד הקשרים - קרוס עצלן מגעיל ומודריץ’ כמה שיש לי ביקורת - לפחות משתדל, נכון שחואקין שגה בשיקול הדעת אחרי שעקף את קורטואה אבל אם לוקה לא היה עושה ספרינט מטורף היינו סופגים…

צד ימין שלנו היה די צפוי אבל עדיין העלה לי בחילה כמו בצד שמאל של 2009 עם מרסלו “טרום השיפור” ודרנטה, האגף הגרוע בהיסטוריה שלנו (אולי עם היינצה לחילופין). אגב אולי ואראן צריך לשחק מגן כשאין ברירה כי הוא יוצא קדימה בביטחון והוא סילון.
רציתי את מריאנו כי הוא שובר שבלונה והוא עולה כמו רעב לטרף, צבוע, נמאס משפת גוף אדישה ואנמית, אבל החילוף היה התקפי ולא היה לנו אמצע וחששתי שנפסיד.

זה באסה לאבד את הפסגה אחרי הניצחון בקלאסיקו שהלך לפח, עם כל הכבוד לבטיס הרי סגל התקפי מרשים (חד משמעית ה-11 שלהם שכנעו אותי יותר משלנו, מי אצלנו עושה פעולות כמו חואקין, פקיר, קנאלס?) זה לא הכל. הם ניצחו פעם אחת בעשרת המשחקים האחרונים, הם סופגים בלי הכרה, הם במשבר. עונה קשה

ואת זה עוד כתבתי לפני המסירה האיומה של בנזמה במרכז השדה (למה הוא שם בכלל?) והמיקום של ראמוס (למה הוא שם - 2). איכס. בידוד, אשכרה בידוד.

הכל מתפוצץ לזידאן בפרצוף,תענוג.
אחלה בישול של קארים.

אני מבין שלראמוס יש הרבה כוח בקבוצה, אבל לזידאן מגיע ללכת הביתה נטו על זה שהוא נכנע לטמטום העל-אנושי של ראמוס שמצטרף כחלוץ שלישי כל פעם שצריך להציל את המולדת ועוד מדקה 75. הוא הורס לנו כל הזדמנות בכלל לפתח התקפה, ומשאיר חור בכל מתפרצת. ל-10-20 דקות. זה פשוט ביזיון שקשה לתאר. “ליברו”, עלק.

פני הקבוצה כפני הלוקאס
ריאל מדריד מודל 19/20 היא לוקאס ואסקז.
אפורה,
משעממת,
שבלונית,
אנמית,
חלשה,
מבריקה לעיתים רחוקות,
וזהו.

זה מה יש.
עד שלא יעשו פה ניקוי אורוות כירורגי, נמשיך לסבול.

כשהולכים עם הראש בקיר גם התחת לא יעזור

מה תענוג? זו הקבוצה שאתה אוהד וככה היא בועטת בדלי כבר שלוש שנים. שום שינוי פרסונלי בהרכב לא היה משנה את מה שראינו היום על הדשא. אבל הלקאה עצמית זו אחלה דרך להתמודד עם כישלונות, אז שיהיה.

קריאת התענוג משונה מאוד, אבל אי אפשר להתכחש לזה שההגנה פגיעה בלי מנדי, שאין הצטרפות מהקישור בלי פדה ואין התקפה עם בנזמה. זה יכל והיה צריך להראות הרבה יותר טוב.

היו לנו הרבה משחקים גרועים העונה אבל זה מהגרועים ביותר. הכמה התקפות הנורמליות היחידות באו אחרי החילופים

כל התגובה הזו הייתה צינית אתם יודעים,אני גם לא באמת מבסוט על הבישול של קארים.

נראנו יותר טוב עם מנדי, פדה ומריאנו אבל עדיין בטיס הגיעו למצבים הרבה יותר מסוכנים וגם שלטו באמצע.
החולי היום היה קבוצתי. אפס לחץ ואפס אינטנסיביות, המון איבודי כדור של כולם. אם היה חלוץ נורמלי, ייתכן שהיינו גונבים גול- אבל זו עדיין הייתה גניבה. שיחקנו בהילוך ראשון כמעט כל המשחק וזה עיקר החרא לדעתי

אפשר להבין את הספסול של פדה, יש לנו חודש עמוס וקשה וזידאן מקשקש תמיד על העומס בעמדה הזאת. ברור שבאופן חמדני כדאי לפתוח עם קאסמירו ופדה תמיד, אבל אם אחד מהם ייפצע לנו גמרנו את העונה.

לא מקבל את זה. קאסמירו, קרוס, בנזמה, וראן וראמס לא זזים מההרכב בכלל. פדה הוא הצעיר מהBatch ועדיין מקבל הכי הרבה “מנוחה”.

כמו שהפסדנו את המשחק הזה יכולנו לנצח אותו. הרבה עקיצות השנה היו כשהיינו פחות טובים. אולי בסוף גם נצליח לקחת אליפות.
אבל כל זה פחות משמעותי. הרבה זמן לא הרגשתי חוסר חשק שכזה ביחס לקבוצה. אין איזה משהו בה שמסוגל לעורר בי תשוקה. האמת שגם את ההפסדים אני פחות לוקח קשה.
לפעמים פשוט צריך להגיד את המובן מאליו - קבוצה ששחקן כמו ואסקז משלים 90 דקות במשחק מן הסוג הזה היא קבוצה שעובר עליה משהו לא טוב.
רוצה להאמין ששנה הבאה דברים יראו אחרת. שדם חדש יזרום בקבוצה. אבל גם השנה חשבתי כך.
דאון רציני.

ואולי כל זה לטובה. להפסיד באיתיחאד ואיכשהו גם להפסיד את האליפות לבארסה הנוכחית. אם ניקח אליפות עוד עלולים לחשוב שיש כאן קבוצה. כנראה שצריך ממש להתרסק כדי לבנות מחדש.

כמה שהמשחק הזה סימלי. שוב השלישייה המאוסה בקישור, גול ראשון משטות של ראמוס, שער שני כשקארים מוסר לראמוס שבכלל חושב על להתאבד קדימה. בין לבין גונבים גול וכמעט גם שוב גונבים דעת.

הכל מקרי, הכל שבלוני, הכל בשיניים. כשאנחנו מייצרים התקפה שיש בה 3 שחקנים שלנו ברחבה זו מבחינתי הצלחה. מתי בפעם האחרונה ראינו משחק בכיף ובסבבה? זה או סבל בתוצאה או סבל בצפייה, בדרך כלל שניהם ביחד.

זהו, סיימתי לפרוק. רק עוד 11 משחקים לחרא הזה.

אני לא חושב שמישהו יחשוב ברצינות שאנחנו שווים משהו גם אם נצליח לגנוב אליפות. האמת היא גם שהכדורגל לא השתנה הרבה מאז תחילת העונה, מעבר לכך שההגנה כבר לא כזו חזקה והתחת פשוט נגמר. אנחנו עדיין אותה קבוצה בינונית פשוט עם הרבה פחות מזל, וזה מתחיל לעלות לנו בנקודות.

מה שכן, אנחנו לא חייבים להיות כאלה בינוניים. אף אחד לא ישכנע אותי ש"זה מה יש" כששחקנים כמו חאמס, בייל ויוביץ’ בכלל לא מקבלים דקות. יכול להיות יותר טוב ויש לנו סגל יותר טוב ממה שאנחנו רואים, ובזה זידאן אשם לחלוטין. עם כל היתרונות שלו (ויש לו לא מעט), כמעט שכחנו את המחלה הקשה שלו גם מהקדנציה הקודמת והיא השמרנות שלו וההליכה שלו עם השחקנים “שלו”.

כמו שהייתי גם בתחילת העונה, אני עדיין בדעה שזידאן הוא לא האיש המתאים לבצע חריש עמוק. הוא שמרן מדי בשביל זה.

אגב, צריך להודות על האמת: לבטיס יש סגל שחקנים לא רע בכלל ולא ברור לי המיקום שלהם בחלק התחתון של מרכז הטבלה. מדובר בקבוצה שדי בקלות אמורה להתחרות על מקומות 7-8.

נביל פקיר הוא אולי האנדרייטד הגדול בכדורגל העולמי. לדעתי מדובר בשחקן על. לא ראיתי הרבה שחקנים שלקסמירו כ"כ קשה להתמודד מולם.
ובכלל לבטיס יש קבוצה מצוינת. מפתיע המקום שלהם.

בנוגע לריאל - אכן זידאן עקשן. אבל לפעמים זה גם כלפי השחקנים שלו. למה וולורדה לא פותח? זה משחק מול יריבה חזקה שלוחצת אותך ושחקנים עם כוח מתפרץ הכרחיים במשחק כזה.
לזידאן הפתרונים.

במשחקים הראשונים של עונת פאביו קאפלו ויש היגידו פחות או יותר עד ינואר כשריאל מדריד פשוט התפוצצה מהרוח שלה - לא יכולה לשחק הגנתי - זה היה דומה, כדורגל מגעיל, ואז הגיעה האליפות הכי מרגשת שלנו איי פעם - אליפות הרמונטדות. סביליה, אספניול (!), רוברטו קרלוס נגד רקראטיבו, המאניה דיפרסיה עם סראגוסה וראול טאמודו ורוד, סיפור הסינדרלה במשחק הסיום, והיו לנו עוד משחקים יפים כמו שער העונה של רוד נגד ולנסיה.
העונה אמנם ניצחנו את ברצלונה בקלאסיקו והייתי שם - וזה חשוב ועשינו 4 נקודות נגד אתלטיקו ו-6 נגד סביליה אבל אני באמת לא יודע לומר עד כמה אם נגנוב את הצלחת בסיום העונה זה יגרום לי לחייך וישנה משהו בתחושה שלי העונה. הכדורגל בחלק מהעונה שעברה עם סנטיאגו סולארי היה טוב יותר. זה לא צריך להיות ככה. אני תמיד אומר שבייל צריך לשחק קצת יותר וגם רודריגו אבל גם הם משחקים ולא מספקים את הסחורה. אני יכול לומר שהאנטי שלי כלפי בנזמה חזר ובגדול, באמת שהתחלתי לחבב אותו באמצע העונה שעברה.

ההתקפה של בטיס הייתה בשלוש רמות מעל מה שיש לריאל, אבל היא קבוצה קצת יוצאת דופן מבחינת המיקום שלה שקיבצה אליה את השחקנים הטובים. ההתקפה שלה טובה גם מוולנסיה, סביליה ואתלטיקו לדעתי. למה היא במקום שהיא נמצאת? כי לא כל יום ריאל מדריד - התשוקה, המוטיבצייה, סגנון המשחק, ההגנה שלה חלשה ועוד ועוד. אבל זו בהחלט עונה שאני לא זוכר כמותה - כמעט כל יריבה מגיעה ופשוט עושה פעולות התקפיות טובות יותר מאיתנו.

זידאן נאמן לשחקנים שלו אבל זה בא לידי ביטוי בעיקר בקיץ, כשהוא אכן לא ביצע את החריש הנדרש (וגם אני בדיעה שהוא לא יבצע מיוזמתו - מזל שהגוף יגמור לראמוס ומודריץ’ את הקריירה מתישהו). אבל במהלך העונה, למעט חאמס שכנראה עשה טעויות שיום הכיפורים לא מכפר עליהן, זידאן נתן צ’אנס לכולם והלך עם מי שבכושר. בייל, רודריגו, לוקאס ו-ויניסיוס קיבלו כולם צ’אנס זהה. יוביץ’ שיחק, הראה שהוא לא קשור לרמה הזאת ועכשיו לאור הוצאתו מהסגל כנראה שמה שראינו על המגרש זאת הבעיה הקטנה איתו. מרסלו ומודריץ’ לא באנקרים ומסתבר שאפילו לא קרוס. היחידים שלא נגעו בהם הם ראמוס ובנזמה, שפשוט אין להם תחליף בסגל ובחדר ההלבשה.

רק אל תגיד את זה לאוהדי בארסה.
יש תחושה שאוהדי שתי הקבוצות לא רוצים שיקחו תארים העונה בדיוק מהסיבה שציינת.
בחיים לא ראיתי דבר כזה.

ללכת לבדוק כל חילוף של זידאן נגד בטיס, לבאנטה או סלטה ויגו (מנדי? ועוד כשמרסלו על המגרש?) זה מיותר ולא באמת מהווה החלטה קריטית להמשך העונה. אבל לא יותר הגיוני שפדה ינוח במשחק בית נגד אייבר מאשר נגד בטיס בחוץ, משחק שכל העולם סימן כמוקש למרות המיקום שלה בטבלה?

אם הדיון כאן הוא על מה היה משנה את העונה שלנו מקצה לקצה? הכי קרוב לכך זה אדן הזאר אם היה בריא בכל העונה. לא היינו כובשים 75 שערי ליגה כמו ברוב העונות של כריסטיאנו בשלב הזה אבל כן היינו קבוצה מסוכנת יותר ולעתים הבעייה הייתה רק בפיניש, זה כבר לא קורה. אבל יש שינויים קטנים. רודריגו זה קצת יותר משלושער בפוקס נגד גלטסראיי, הקבוצה הזו משוועת לגולים, הייתי משחק איתו יותר, אתמול הוא לא שולב. אפילו פותח עם מריאנו אתמול ויוצא מהשבלונה של חצי שחקן ברחבה חוץ מראמוס.

בגדול גם עם מה שיש זה צריך להיות פחות קשה לצפייה, אני מתגעגע ל-2008/09 עם רובן כשהיה בריא והיגוואין וקצת ראול, אבל בגדול-גדול התלונות הן לקיץ. זידאן לא יעשה מהפכה גם עכשיו, העונה הזו “פחות כושלת”, מאשתקד, ניצחנו את הגדולות בליגה, כמעט ניצחנו את פ.ס.ז’, נהיה במאבק האליפות עד הסוף. אם ההרכב היום דומה מאוד לזה של העונה שעברה שהייתה הכי גרועה של המועדון לדעתי מאז שאני אוהד - אז מתי יהיה שינוי?