מי יותר גדול? השוואות בין כדורגלנים

אני מסכים עם השורה התחתונה שהזכייה של קארים בנזמה בתואר היא מוצדקת מאוד-מאוד-מאוד. מה שכן - מנצ’סטר סיטי הייתה צריכה “לנצח 1:10” במשחק הראשון - תשאלו את טוני קרוס, וברצינות, בוודאי שה-3:4 בלבד קיפח אותה משמעותית והיא הייתה טובה משמעותית בצמד המשחקים גם אם ריאל מדריד הגיעה לקצת מצבים ב-1:3 ההזוי (ההחמצה של ויניסיוס למשל בפתיחת המחצית השנייה אחרי תרגיל מבריק). מעבר לכך אני לא מסכים עם ההשוואה ו\או לתת לה משקל כל כך גדול על שני משחקי נוקאאוט גם אם הם היו על המגרש ופפ גווארדיולה לא תרם לכך…

בנזמה בכל מקרה בכל 2021/22 נתן נוקאאוט פסיכי - עשרה שערים, כמו כריסטיאנו רונאלדו ב-2017, עשה את זה בבישולים, במנהיגות, אחוז ניצול המצבים שלו היה גבוה מאוד-מאוד-מאוד. עונת חייו.

מקפיץ לפני הסופ״ש בשביל טיפה טראפיק :wink:

אז מי גדול יותר בעיניכם - לואיס סוארז או תיירי הנרי?

שתי אגדות. בעיניי סוארז בנק׳ ולו בגלל העובדה שהוא השחקן הכי טוב בהיסטוריה בלהיות טוב באותה מידה ככינור ראשון וככינור שני. טופ של הטופ בשניהם.

מי יעיל יותר כחלוץ בפרט וכשחקן כדורגל בכלל, ולכן הייתי לוקח אותו קודם לקבוצה שלי? סוארס

את מי נהניתי יותר לראות, והוא מסוג הסיבות שלשמן אני פותח טלוויזיה כדי לראות כדורגל? הנרי

סוארז קל.

סוארז בקלות. הדל"פ הקטנה שלי היא שהנרי קצת אוברייטד, כנראה ככה זה עם שחקנים אלגנטים.

בכל מקרה מעדיף תמיד חלוץ ש"עובד" כמו סוארז.

שניהם הגיעו לבארסה שונה, וגם בשלב אחר בקריירה שלהם. סוארס היה צעיר יותר ונשאר יותר שנים ולכן בהרגשה הוא הגדול יותר.
מחוץ לבארסה נראה שדווקא הנרי עשה יותר בתקופת ארסנל המלהיבה אבל היו שם הרבה מובילים, וסוארס כמעט העביר את ליברפול בחרבה, (אלמלא ההחלקה של ג’רארד).
בחשיבה לאחור היום- אני נוטה להסכים שהנרי היה קצת אוברייטד.

תיירי הנרי לא היה אוברייטד הוא השחקן הכי מוכשר בדור ההוא מבחינת חלוצי ההתקפה חוץ מרונאלדו-פנומנו. מדרגה אחת בכישרון ובמוח ובאסתטיקה מאנדריי שבצ’נקו ואחרים תמיד דיברו איתו על “המאבק” עם רוד ואן ניסטלרוי והוא בכלל הציג בגישה אחרת, רק להבקיע בשבילו זה לא היה כדורגל, הוא רצה לשחק יפה. הוא היה ווינר מטורף ובעונה הלפני אחרונה בארסנל גם לקח אותה לגמר ליגת האלופות במופע שבוע אחר שבוע ודווקא בגמר הפיניש היה פחות טוב. אני הולך עם הנרי

דווקא לי זכור שחוץ מהשער שלו מול ריאל הוא היה די חלש באותו קמפיין. בכלל חברים שהם אוהדי ארסנל היו אומרים לי שהוא כמעט ולא היה מופיע במשחקים הגדולים גם בתוך קהל האוהדים של ארסנל.

אוהבים לייחס לסוארז בעיקר את התקופה שלו בבארסה, אבל הוא בגדול דיי single handedly פירק את ה epl כמעט עד לאליפות.

אני מאוד הערכתי את הנרי, אבל סוארז לא נמצא גבוה מספיק בדירוג החלוצים הגדולים בהיסטוריה. לנצח היה בצד האפל של יחסי הציבור בגלל האופי שלו.

הנרי שחקן גדול וכבודו במקומו מונח, אבל אין בעיני אפילו שאלה, סוארז חד וחלק. היה במרחק ג’רארד אחד מלקחת אליפות עם שלושה קבוצות שונות…

אולי דל"פ, אבל בעיני הוא היה יותר חשוב לנו מניימאר. במיווחד באליפות השניה שבחצי השני נכנסנו למשבר… סחב אותנו על הגב אז.

אולי שכחת, אבל סוארז הצעיד את אורוגאי לזכיה בקופה ומקום רביעי במונדיאל. נראה לי שזה הישג יותר גדול מהנרי בצרפת הגדולה :slight_smile:

והשיא מבחינתי דפק את אנגליה במונדיאל האחרון שלו… :slight_smile:

היה צריך לזכות בשחקן השנה בעולם לשנת 2016, אחרי שהביא דאבל על הגב שלו, וזכה בנעל הזהב בעידן של מסי ורונאלדו. לגמרי אין מה להשוות להנרי.

כפי שאמרתי אני גם הולך על סוארז אבל זה יותר צמוד ממה שהרוב כאן חושבים.

השיא של הנרי בתחילת שנות ה-2000 היה פשוט מדהים. הוביל לעונה היסטורית ללא הפסד בפריימרליג, לקח 2 אליפויות מול יונייטד של פרגי. וכל זאת בקבוצה טובה אבל לא של אגדות כדורגל.

בבבארסה הוא היה כבר משמעותית פחות טוב ואחרי שיאו אבל עדיין היה חלק משמעותי מהטראבל, כיכב ב6-2, מספרים יפים באותה עונה.

ב2006 כפי שדור אמר הוא לגמרי לקח את ארסנל לגמר לבדו עם הופעת ענק בברנבאו שאני זוכר עד היום, גם בגמר הוא היה מפחיד והיה טוב יותר מרונאלדיניו באותו משחק. בנבחרת עדיין יש לו יורו ומונדיאל בקנה. נכון, ממש לא ככוכב הראשי וגם לא השני אבל זה חלק ממורשת.

הוא מועמד סופר לגיטימי לשחקן הטוב ביותר ששיחק בפריימרליג וזכה בכל תואר אפשרי בקריירה. היה שווה בשיאו כדור זהב גם כן. הוא לגמרי בלבל של סוארז מבחינתי והאורוגוואי לוקח כאן בנק׳ בעיניי ולא בקלות.

כמובן שלא שכחתי, אבל נראה דווקא שחלק כאן שכחו איזה דברים גדולים הנרי עשה בקריירה, שהם לחלוטין בשורה אחת עם סוארז.

לא יודע איך אפשר לבחור ביניהם בכלל.

כל מי שראה את סווארז בעיקר בברצלונה וחושב שהוא שחקן ענק היה צריך לראות אותו בליברפול כד להבין עד כמה באמת ענק השחקן הזה.
בברצלונה היה גדול אבל היה הסיידקיק של מסי, בליברפול היה השחקן המוביל והוא היה פשוט גדול על הליגה האנגלית, כמעט לקח לבד אליפות עם קבוצה שבמקרה הטוב הייתה בינונית מינוס, עשה דברים מדהימים באותה עונה.
אוהדי ליברפול היו אומרים אז שהוא השחקן השלישי הכי טוב בעולם, אני הייתי מתקן שהוא אחד משלושת השחקנים הכי טובים בעולם.
גם הנרי לא היה רע בעצמו :grin:

הכי מדויק בעולם. לא בגלל שהוא לא השתכלל בבארסה - הוא כן, אבל סוארז של ליברפול זה שחקן של אחד שהוא הקבוצה הוא עושה הכל על המגרש הוא יבשל, יכבוש, יתקל, ירביץ ינשך. הורסיה שלו בליברפול הייתה שיא הקריירה שלו.

בוא לא נפריז כן. אולי מקום שני בעולם :joy:

גונב מניסים חליבה לפה -

מה אומרים?

לפי פריים בלבד?

1. בנזמה
  2. סוארס
  3. לבנדובסקי
  4. הנרי
  5. איברהימוביץ
  6. דרוגבה

אבל לפי קריירה מלאה:

1. סוארס