מי יותר גדול? השוואות בין כדורגלנים

סווארז
בנזמה
הנרי
זלאטן
לבנדובסקי
דרוגבה

סוארז
בנזמה
לבנדובסקי
זלאטן
הנרי
דרוגבה

כל רשימה שלא תכלול בראשה את איברהימוביץ’ או דרוגבה הגיונית ולגיטימית בעיני. מכאן והלאה זה רק טעם אישי.

בעיניי הפיק הקצר של בנזמה היה משוגע לגמרי, לואיס סוארז היה קרוב לפיק הזה רק שעשה זאת לאורך עונות ארוכות. אם הייתי צריך לבחור מהרשימה הזאת שחקן לקבוצה שלי בדיעבד, אז סוארז בלי לחשוב בכלל.

העונה של סווארז בליברפול יותר גדולה מהעונה של בנזמה כשזכה בכדור הזהב, לצערו/י זה לא נגמר בתואר, אבל נתן עונה מדהימה.

אני לא אגיד מיל רעה על סוארז, רק אני אגיד שאת העונה וחצי שנתן בנזמה יזכרו לעוד הרבה שנים.

סוארס
זלאטן
הנרי
בנזמה
דרוגבה
לבנדובסקי

סוארז של 2016 היה צריך לקחת כדור זהב מוצדק מאין כמוהו, אחרי שלקח למסי ורונאלדו נעל זהב כשהוא משחק באותה הליגה שלהם. ונעל זהב נוספת בעונה המפלצתית ההיא בליברפול, כשג’רארד לוקח את כל הפנדלים. הוא בכלל לא באותו לבל של שאר הרשימה. פשוט חוסר האנוכיות של השחקן המדהים הזה (וממה שיצא לי לשמוע הוא גם אדם אדיר), ופרשיות הנשיכות גורמות לאנשים להוריד מאיכותו ככדורגלן.

אתחיל ואומר שזה הזוי שאשכרה זלאטן הוא היחיד ברשימה ללא צ’מפיונס. אומנם אני אוהב את השוודי, אבל היתר בפיק שלהם (בעיקר סווארז, הנרי ובנזמה) לקחו קבוצות על הגב. הפייטן המשמעותי מבחינתי הוא בין השלישייה הזאת, שזה נוגע להישגים וקריירה, אבל אעדיף את מה שסווארז עשה סגל מקום שדרך בו בערך.

סווארז
הנרי
בנזמה
לבה
זלאטן
דרוגבה

גם אני ראיתי את הפוסט הזה של ניסים חליבה והאמת שבפרק האחרון של פוד קלאסיקו דור הופמן העלה את השאלה תיירי הנרי או לואיס סוארס, הוא אמר שאחד הגולשים בשם תומר ‘שלח לו’, חשבתי שהוא ראה את זה כאן איכשהו. אשאל אותו אם הוא מכיר את הפורום שלנו.

התעצלתי וכתבתי בפוסט של ניסים מהחשבון של האתר שלי שמבחינתי תיירי הנרי ראשון וכל השאר לא באמת חשוב ואני דוגל בזה. כשמדובר בשחקנים שכל אחד מהם עם עשור מפואר אני מחפש את “הממוצע” ולא את הפיק.
1.תיירי הנרי
2.לואיס סוארס
3.רוברט לבנדובסקי
4.קארים בנזמה
5.זלאטן איברהימוביץ’
6.דידייה דרוגבה

דעתי על הנרי ידועה. אני חושב שזלאטן היה לעתים ליצן, שחקן יוצא דופן אבל הכי כושל בליגת האלופות ובפער מבין כל הרשימה. הוא בשיא הקריירה הלך לליגה הצרפתית וזה השפיע. דרוגבה ווינר עצום, הגביע ב-2012 בעיקר בגמר רשום על שמו, את סגנון המשחק פחות אהבתי.

אגב תופס פה גם ליגת העל וכדורגל ישראלי או שזה לדרדר את הדיון לזנות?

בטח התכוונת לעומר, מטוויטר. אסף היה מי שהביא את הדיון לכאן. אבל כן, יהיה נחמד לראות את דור כאן.

כל עוד זה לא ערן זהבי נגד זלאטן, לך על זה

כל רשימה בלי מוטי “העיט” קקון זה לא רשימה רצינית.

רק כדורגל ישראלי יגרום לשונא דירוגים כמוני להשתתף

מכיר שהוא עובד בדיסקונט במרכז אורון?

יודע שהוא עובד בבנק , חשבתי בנק הפועלים.

אני מעריץ מס 1 שלו. הוא השחקן השני הישראלי שאני הכי אוהב בעולם!

הראשון הוא בני קוזושווילי aka הפויול של פ"ת (אני המצאתי את זה עכשיו…)

מה שאני מבין מהדיון פה זה בעיקר כמה אנדרייטד זלאטן בפורום. בשיא שלו במילאן ובאינטר היה שלישי רק למסי ורונאלדו.

והדירוג:
זלאטן
סוארז
הנרי (מודה שלא מספיק ראיתי אותו בשיא כדי לשפוט)
לבנדובסקי
דרוגבה
בנזמה

אני ממש מופתע גם מהדירוג הגבוה של בנזמה. חוץ מעונה וחצי טובות בריאל יכול להתחרות עם היגוואין ומוראטה ולא עם זלאטן וסוארז.

זלאטן בשיאו היה גם יותר טוב מלבה. גם לא מבין בכלל את הזילזול בו. ובטח שהוא לא ראה ממטר את בנזמה.

לזלאטן היו חסרונות גדולים שמורידים אותו ברשימה.
אני לא מסכים בכלל שהוא עדיף על בנזמה או לבנדובסקי.
אינדיבידואלית הוא היה הרבה יותר מוכשר, אבל כחלק מקבוצה הוא היה בגדר ביזיון. שחקן שמשחק רק עם עצמו ובשביל עצמו.

בעיני זה לא היה פלא שברגע שאינטר החליפו אותו בדייגו מיליטו, שהיה עלה נייר שחקן פחות טוב, הקבוצה השתפרה פלאים.
זלאטן היה אלוף של קבוצות שהשתעבדו אליו.

זלאטן איברהימוביץ’ התאים מאוד לסגנון משחק אחד. לא מתייחס למשל לתקופה שלו בברצלונה אבל בשנתיים ביובנטוס הוא היה בינוני. ברור לי שהשאיפה היא להתמקד ביכולת הממוצעת שלו ובאיטליה הוא טחן את הסרייה A. יש לי בעייה עם היכולת שלו במשחקים הגדולים בליגת האלופות. הוא היה יכול לייצר שער מכלום אבל היה מאוד-מאוד-מאוד איטי. לא חושב שיש שחקן שיגיד גם שהוא בהכרח הרס חדר הלבשה אבל הוא התעסק המון בעצמו והיה שחצן.

כל דעה כאן מתקבלת אבל לדרג מראש את תיירי הנרי נמוך ולהגיד שלא ראית אותו בשיאו זה קצת מצחיק לא? הרי הנרי של ארסנל טוען לגיטימי לכתר כאן ולמקום הראשון. הנרי של ברצלונה לא ראויה להיות ברשימה.

שלושה קיצוניים ימניים צעירים בני אותו גיל, אנגלים, שבלטו העונה בליגה האנגלית.

קול פאלמר. ב 3550 דקות העונה הוא נתן 26 שערים (חלקם בפנדלים) ובישל 14. לאורך מרבית העונה הוא היה נקודת האור היחידה בקבוצה הלונדונית.

פיל פודן. אנחנו מכירים אותו כבר הרבה שנים אבל העונה הוא עשה קפיצת מדרגה. ב4000 דקות העונה הוא כבש 25 שערים ובישל עוד 11.

בוקאיו סאקה. 20 שערים ו14 בישולים לשחקנה של ארסנל העונה ב3860 דקות.

מי מהם עדיף?

מבחינתי פודן עדיף על האחרים בגלל הורסטיליות, אבל זה לא חד משמעי.

אם זה לאגף ימין אז סאקה
גם פודן וגם פאלמר הם קשרים התקפיים במקור, כשפודן באמת הרבה יותר ורסטילי מהשניים האחרים
אבל באגף ימין סאקה הכי טוב מביניהם

אם זה בתור מי שחקן יותר טוב-
1.פודן
2.סאקה
3.פאלמר

פודן באמת הרבה יותר ורסטילי, ופאלמר צריך להוכיח המשכיות. לדעתי סאקה כרגע הוא הקיצוני ימני הטוב בעולם