מי יותר גדול? השוואות בין כדורגלנים

לכן כתבתי את זה

רוב הפורום לא היה כמוך, בלי המונדיאל האחרון, באמת ובתמים, מי היה בוחר בו על פני רובן (חוץ ממך)

אם זאת תחרות מי מרים יותר כדורים אלכסוניים סתמיים לרחבה מ 35 מטר אז די מאריה לוקח בגדול, בכל השאר חד וחלק רובן.

לא אוהב את שניהם, מוח לא הצד החזק שלהם, אבל יש לי אלרגיה לדי מריה, רובן בשיאו יכול לטעון שהיה השחקן הטוב בעולם, די מאריה תמיד היה השחקן הכי טיפש בעולם.

אני מכיר צד שלם בפורום שבלי המונדיאל האחרון היה אומר שמונדיאל זה בכלל לא אמת מידה לגדולה :wink:

אגב בשבילי (ובגלל שרובן גם שחקן טיפש לפחות כמו די מריה) הבחירה היא קלה. די מריה היה שחקן טוב יותר. לגבי מי גדול יותר? אני מניח שבסקאלה האלטימבטיבית הם בערך שווים.

אני לא טוען לרגע שבראייה היסטורית די מריה יזכר כגדול מרובן. יתרה מכך, הוא כלל לא ייזכר מחוץ לארגנטינה. אך הסיבה לכך היא לא בגלל יכולת על הדשא אלא בגלל הישגים כלליים והלגסי שהשאיר מאחריו. אני מסכים עם יתר ההודעה ומקבל שאפשר להציג את זה גם כמו שהצגת.
עם זאת, לדעתי, מבחינת יכולת נטו, אני מעדיף את די מריה.

על המשפט הראשון אתה צודק וגם חשבתי לתת לך לייק המשפט השני לא. :joy:

אני מחזיק באותה דעה לטוב ולרע. מסי הוא הגדול מכולם, לא בגלל המונדיאל בקטאר. גם אם הוא היה מפסיד שם הייתי מחזיק באותה דעה לגביו.

אותו דבר לגבי די מריה מול רובן. מונדיאל וקופה מוצלחים לא ישנו את זה.

אני אגב הייתי ועדיין מסכים לגמרי עם הצד הזה. מונדיאל זה טורניר משעמם, לא איכותי ומיותר בעיני.

יותר מויני לדעתך?.

עזוב שהרשימה הזו לא מעידה על הרבה בעיני (11/18… בערך כמו שהוא קיבל שוב את כדור הזהב), אבל שמת לב שאין פה שום נבחרת רצינית שמסי הוא איש המשחק מולה? חוצמזה, כולנו ראינו את הטורנירים האלה בעיניים…

שאלה אחרת: אתה מסכים שבטורניר האחרון הוא כן היה הרבה יותר דומיננטי ולוקח על עצמו? כי אם כן אז זה בהכרח אומר שבקודמים זה היה פחות.

לא קיים דבר כזה בטבע

M64BP7ULVVDSPNV2NZB7R7JHGI

יכול מאוד להיות, אבל זה לא אומר שלארגנטינה היה הרכב נורמלי ב-2014. אולי מאמן כמו סקאלוני היה יכול להוציא מהם יותר, אבל הוא היה עושה את זה ללא כוכבים חוץ ממסי (ומסצ’ראנו אולי פועל שחור אבל לגמרי כוכב).

אני כן. המונדיאל לגמרי יכריע לטובת די מריה. את רובן ישכחו, בטח לאור העובדה שאת השנים הגדולות שלו הוא עשה בבאיירן. אף אחד לא יזכור שבאיירן לא לקחה 10 אליפויות רצופות עדיין. אולי אפילו יזקפו את זה לרעתו.

כמו שענית לעצמך “כולנו ראינו את הטורנירים האלה בעיניים…” הנבחרות האיכותיות באמת עצרו את מסי עם שמירה משולשת ונתנו להיגוואין להגיע למצבים מולן. מאמני צ’ילה אפילו התגאו בזה אחרי הגמרים.

כמו שעניתי לפאקו, מסי של 2022 הוא קשר לכל דבר ועניין. מסי של התקופה ההיא היה שחקן התקפה שתופקד כקשר, והיה לו הרבה יותר קשה. ועדיין הוא היה האינדיבידואל הכי טוב בכל אחד מהטורנירים ההם.

הוא יזכר על שם מסי.

לטעמי האישי המונדיאל הזה היה מושחת מההתחלה ועד הסוף. מאיך שהמארחת נבחרה ועד איך שהזוכה נבחרה. לא מעניין אותי בשיט המונדיאל הזה או כל מונדיאל לצורך העניין. טורניר קצר שאלמנט היכולת בו משני לגמרי.

מה שיפה באותה החמצה של היגוואין נגד גרמניה הוא ששוכחים שגם למסי הייתה אחת:

מעבר לכך לא נסכים, כנראה, כי ניהלו את הויכוח הזה בעבר לא פעם.

איך אתה משווה בכלל? מסי היה בזווית על הפנים, מול שוער עצום כמו נוייר שנועל את השער, כשהוא בועט שמאלי. מילא היה ימני, יכול היה לנסות לתת כדור מסובב לפינה הגבוהה. אצל כל בועט אחר שהוא לא מסי היו מספרים לנו על ניסיון יפה מזווית קשה, ועל כמה הכדור קרוב. רק אצל מסי מדברים על החמצה.

ההחמצה של היגוואין לא ברת השוואה בכלל. אנחנו מדברים על החמצה שלנצח תיזכר אצל כל מי שראה את המשחק הזה כאחת הגדולות ever בגלל המעמד:

חשבתי שאגוארו הוא החבר הכי טוב של מסי (היו באותו חדר במסעות הנבחרות וכו’) אבל דווקא ההשוואה של די מריה גלשה לענייני מסי?

כשטל בסביבה העניינים תמיד איכשהו יגיעו למסי :rofl::rofl:

נופ:

כי איך אפשר להאשים את מסי בהפסד לגרמניה כשהיגוואין ופלאסיו החמיצו המחצות כאלה?

חחח טוב אז הפעם לא התחלת.

כן.

ויני חוץ מזה שיותר טוב מדי מריה מראה פה ושם חוכמת משחק, במיוחד כשהוא מחוץ לרחבה.

אני לא משווה וזה כי אני מצפה ממסי יותר ממה שאני מצפה מהיגוואין
לספר לך כמה כאלה ויותר קשים מסי שם בקריירה שלו?

מכיר בע"פ, אבל אני לא רואה איך זה טיעון. דיברו אצלכם בפורום לא מעט על xG. המצבים של היגוואין ופאלאסיו הם מצבים שכל חלוץ צריך לכבוש, ועל כן מדובר בהחמצות ענק. המצב של מסי בטח קיבל איזה xG של 0.01, וגם אם מסי הצליח להבקיע כאלה לא מעט פעמים בעבר, לא אומר שצריך לצפות ממנו לעשות את זה בכל פעם. זה מצב שכמעט בלתי אפשרי להבקיע ממנו.

שים לב איך נוייר סוגר את כל הזווית, ומסי מנסה להכניס את זה בחור של המחט בינו ובין הקורה. הכדור מסתובב לו יותר מדי, כי מראש זה כמעט בלתי אפשרי לנסות.

כל פעם שאני אומר לעצמי שיש משהו בדברים שלך אתה זורק הגזמה של 1000%. זה מצב טוב, בטח למסי, אבל גם לכל פינישר טוב. xG=0.01? סירייסלי? דמבלה מחטיא כזה מול ליברפול אתה לא מתעצבן אפילו קצת? מדובר על מצב של 1:1 מזווית קצת בעייתית מ-16 מ״ר או פחות. שוער מעולה וכו׳ נכון, אבל גם לפלאסיו והיגוואין.