מי יותר גדול? השוואות בין כדורגלנים

ברור שלא.

תסתכל על המיקומים של מסי כבועט שמאל, ושל נוייר. נוייר סוגר את הפינה הקרובה, ומשאיר זווית בלתי אפשרית לפינה הרחוקה. הוא קרוב מדי לשער ככה שאי אפשר להקפיץ מעליו.

האם מסי יכל לעצור את הכדור, לקחת אחורה ולזרוק את בואטנג ואז להשאיר פס אחורה להיגוואין? מעדיף שמסי יבעט כבר מזווית בלתי אפשרית.

לשם השוואה, זה המצב של היגוואין:

הוא החטיא מצב יותר קל, אני לא מתעצבן כי אני למעשה עוד לפני שהוא בועט יודע שהוא יחטיא

אין ציפיה אין אכזבה :slight_smile: :joy:

אני “אטריל” את הדיון ואומר שמבחינתי זה היה צריך להיות אנחל די מאריה או גארת’ בייל בפוטנציאל, ואריאן רובן גדול משניהם, רק אציין:
רובן נתן פיניש טוב לעונת הפאסיו וגם כבש במשחק הזה, היה לו ערב ענק נגד רומא שהסתיים בלא כלום. הוא גם כבש במשחק האליפות. אבל יש לו 21 הופעות ליגה עם ארבעה שערים. הוא לא היה כלום בעונה הזו, אם כבר רוביניו שמבחינת המספרים “פרץ”. ואז נמכר בהרבה כסף

אנחל די מאריה נכשל כמו טובים ורבים ביונייטד, כשעל הקווים מאמן עם פרצוף חמוץ ומיושן כמו לואי ואן חאל, הוא בישל לא מעט שערים בחצי הראשון של העונה לטעמי ואו.קיי גם לאדן הזאר הייתה עונה פח אחת בצ’לסי, זה קורה אחרי שנים רבות בטופ. די מאריה בפ.ס.ז’ במשחקים הגדולים בצ’מפיונס לדעתי היה בסדר גמור, נכון שהליגה היא פרובלם.

אני מוסיף לרובן את ההירואיות של החלמה מסרטן באשכים בגיל צעיר וההתמודדות עם אינסוף פציעות. הוא תמיד היה שחקן מרכזי ודי מאריה מעולם לא היה כינור ראשון.

אנשים מחמירים מאוד-מאוד-מאוד עם ההחמצה של גונסאלו היגואין בגמר המונדיאל, גם לליאו מסי הייתה החמצה גדולה במשחק הזה. היגואין פישל במשחק נגד ליון עם הקורה.

אני אפילו חושב שההחמצה של מסי יותר גדולה, הכדור של היגוואין היה קופצני והיה תחת לחץ של 2 שחקנים, גם נוייר סגר אותו מצויין.

ממסי מצופה בתור מסי לשים כדור כזה ברשת גם מול נוייר או לפחות לבעוט כמו שצריך למסגרת, אבל גם הוא יכול להחמיץ ומותר לו להיות אנושי ובטח שהוא לא אשם בהפסד של ארגנטינה
זה מצב נהדר גם לשחקנים ברגל שמאל - לדוגמא די מריה ובייל שמים כדור כזה

ההחמצה של קולו מואני גדולה יותר מההחמצה של היגוואין, change my mind

כשנגמרו לטיטי הדרכים להטריל

שמע
אם אתה טוען שטיטי מטריל שניה אחרי שאתה טוען ש’מסי בטח קיבל איזה xG של 0.01’ אז, לא יודע…

https://www.americansocceranalysis.com/world-cup-expected-goals-by-shooter

הxG הכולל של מסי בכל הטורניר עומד 1.61. אז אולי 0.1 ולא 0.01.

אם כבר xG, אז די מפתיע לראות את התוצאות של הגמר כולו:
https://twitter.com/xGPhilosophy/status/1241443244434743296

לתחושתי ארגנטינה הייתה מסוכנת יותר.

המיקרו דיון סביב בעיטה אחת הוא מאוד מטומטם כדורגלנית ומתמטית בעיניי, אבל לפי המקור הזה הבעיטה של מסי היא מ-xG של 0.33 והבעיטה של היגוואין היא מ-xG של 0.26.

The match was even, both teams had chances (ten shots per side) although Argentina were slightly more dangerous (1.4 vs. 1.2 xG), including three chances that Argentines will never forget: a shot by Higuain after a defensive error in the first half (0.26 xG), a shot by Messi in the second (0.33 xG), and an attempted lob by Rodrigo Palacio in extra-time (0.40 xG), that really should have gone under the onrushing Manuel Neuer. In the end, Mario Götze won the contest with the game’s only goal in the second period of extra-time.

כזכור, מפת xG היא תלויית מקור - למעט אולי 0.76 לפנדל אין הסכמה גורפת על xG, רק הסכמה כללית על המתודולוגיה של החישוב. בפרט, אנחנו רואים פערים ב-xG הכולל של שתי הקבוצות בין שני המקורות שהובאו פה. לפי המקור “שלי” זה 1.4-1.2 לארגנטינה. לפי המקור “של שוסאקו” זה 1.18-0.75 לגרמניה.

שוסאקו ידידי היקר משכבר הימים, המטרה בהטרלה הקטנה שלי הייתה לבקר את המספרים שאתה רושם כאן.
אם ה xg של מסי ממצבים כאלה היה 0.01 או 0.1 או אפילו 0.3 אז הדיון היה מי יותר גדול, מסי או רובן.

הדיון הזה נהיה מופרך מידי

ההחמצה של מסי בגמר של 2014 היא החמצה של גול שהוא היה צריך לשים והוא עשה עשרות גולים כאלה בקריירה שלו

גם היגוואין ופלאסיו היו חייבים לשים את המצבים שלהם
ארגנטינה הייתה טובה מגרמניה בגמר הזה, ו"נהנתה" משיפוט פרו גרמני מזעזע ומהחמצות עוד יותר מזעזעות והפסידה גמר על המצב היחידי בערך של גרמניה במשחק.

מסי היה גדול בטורניר של 2014 והראה עליונות בכל הטורניר עם נבחרת שסבלה משבלוניות מעצבנת אבל בגמר עצמו לא עמד בציפיות

ומי שטען לדי מריה היה טוב רק במונדיאל האחרון, הוא היה
טוב גם ב-2014.

יפה לראות איך דיון שהחל מ"שאלה מצחיקה" הפך לכל כך צמוד. כנראה שההשוואה במקום.

@Paco-Pavon, מסכים עם רוב מה שאמרת אבל ארגנטינה של 2022 טובה יותר מזו של 2014, ובטח ובטח שאין הבדל דרמטי לטובת 14 בסגל השחקנים.

הבלמים, הקישור, השוער- כל אלו בפער די גדול לטובת 2022.

היתרון היחיד שהיה לנבחרת של 2014 הוא מגוון חלוצי 9 מוכשר יותר, אבל בסוף זאת רק עמדה אחת ורק אחד יכול לשחק ברוב המקרים (חוליאן אלבארז ולאוטרו טובים מאוד גם הם בנבחרת של 22).

מסי לא התעלה בנבחרת ב2014 והוא עדיין היה השחקן הכי טוב בנוק אאוט בנבחרת ארגנטינה בכל טורניר ששוחק ולמעשה כנראה גם בטורניר. בהחלט הייתה חסרה לו הקילריות הטיפוסית שלו בגמר ההוא.

ב2022 הוא היה שחקן פחות טוב עם פחות יכולות אבל יותר “מנהיג” והתעלה על עצמו.

@SantiagoBernabeu, לא יודע אפילו איך להתייחס לאמירה שהזוכה בקטאר “נבחרה מראש”.

דבר אחד הוא להגיד שלדעתך ארגנטינה נהנתה מטעויות שיפוט במונדיאל (כמו בלא מעט זכיות צ’מפיונס של ברצלונה וריאל לאורך השנים), ודבר שני להגיד שזה נקבע מראש.

היו כל כך הרבה רגעים במהלך הטורניר בהם ארגנטינה יכלה להפסיד את הגביע הזה, פאקינג פעמיים דו קרב פנדלים, עצירה של דיבו בדקה 123, שערי שיוויון שספגו בדקות הסיום אחרי שריקות כנגדם לפנדל ובעיטה חופשית סמוך לרחבה ובכלל עוד אינספור רגעים בלתי תלויים. מתמודד לטיעון ההזוי ששמעתי כאן.

לגבי היגוואין, לדעתי שחקן שנעשה לו עוול בנבחרת. הוא היה יותר טוב מקון לצורך העניין כמעט בכל טורניר של ארגנטינה. אני שונא שמכתירים שחקן כלוזר או ווינר על סמך החטאה אחת בגמר כזה או אחר, זה נכון גם לרובן וגם לפיפיטה וגם לרוברטו באג’יו.

הבעיה עם היגוואין היא שנוצר לו רצף של שלושה גמרים ברציפות בהם החטיא מצב גדול לשער ברגע קריטי. כדור שלג. הייתי שמח בשבילו אם היה סוגר מעגל כמו מסי והיה מצליח לקחת גביע.

אסף האמירה שלי היא שערורייתית ואולי מגזימה, אבל להגיד לך שדברים לא היו נראים לי תמוהים? אשקר אם אני אגיד שלא. כל מה שקשור לפיפא ואופא מריח לי בשנים האחרונות קצת מסריח וגם הטורניר הזה לא יוצא מן הכלל. יותר מזה לא חקרתי או השקעתי מחשבה כי למען האמת לא אכפת לי, אני לא אוהד אף נבחרת ולא נגד אף נבחרת. זכור לי שהיו שריקות לטובת ארגנטינה שחשבתי שהן הזויות ומריחות רע, אבל לא יכול להצביע עליהן כי שוב לא ממש אכפת לי כדי לזכור אותן.

בכל מקרה היה מונדיאל טוב, באמת שנהנתי. עדיין לא תופס מהטוניר הזה ולא מאמין לשום דבר שפיפא עושה.

ראיתי משחקי ליגת אלופות עם החלטות ש"מריחות רע" פי כמה רע ממה שהיה עם ארגנטינה במונדיאל. בארסה וריאל בראש המצעד אגב. אפשר להחליט שכל מפעל שבו יש החלטות שיפוט תמוהות מדי פעם אז הוא חסר ערך. זה לא ייגמר.

זה שאתה לא תופס מטורניר המונדיאל באופן כללי מבחינה מקצועית זה משהו אחר ודעה כאמור סופר לגיטימית. זה טורניר שמבוסס הרבה על רגש ואם אין לך נבחרת אהודה אפשר להבין מדוע זה פחות מעניין אותך מכדורגל קבוצות.

תודה על זה, אני אומר את זה כבר שנים.
פיפיטה החטיא מצבים שקון לא הגיע אליהם בכלל.
אגוארו באותם שלישיית גמרים היה נעלם אחד גדול והוא יותר מאכזב אותי מהיגוואין שנעשה לו שיימינג גדול

קון אגווארו גם בשיא הקריירה שלו היה בספק רציני למשחקים גדולים בגלל פציעות. הסגנון שלו פשוט הרבה יותר סקסי וזה העניין. היגואין הפך לחלוץ רחבה בלבד ולפחות וירטואוז מאז הפציעה בגב ב-2011 בערך. סתם בדקתי לצורך העניין, המאזן של היגואין טוב יותר משל קון שכבש במונדיאלים למשל שני שערים ב-12 משחקים. זה נכון אולי להרבה מאוד שחקנים אבל מה שבונה לאגווארו רקורד טוב בנבחרת זה בעיקר משחקי הידידות. קון בנבחרת ככוכב גדול זו אשליה שעוצבה על ידי האוהדים, פנטזיה כי הוא חבר של מסי ועזר לו כשהיו צעירים. היגואין היה כמו ברווזון מכוער בנבחרת וכך הסתכלו עליו. הוא אפילו השאיר איזה כמה רגעים במונדיאל 2010 למשל. הרקורד שלו במונדיאלים ובקופה אמריקה טובה מזל של קון.

שוער בהחלט. כל היתר זה חוכמה בדיעבד לטעמי. מסצ׳רנו היה ענק כל הטורניר וגם שם גדול יותר כמעט מכל הסגל של 22. קישור והגנת 22 כמעט כולם התעלו ולכן הפכו מ-no-bodies או has beens (שלום אוטמנדי, למשל) לאגדות. די מאריה היה צעיר יותר והרבה יותר טוב (אולי בשיאו). סאבאלטה סופר אנדרייטד. אפילו גאגו שם גדול יותר מחלק מהשמות בקישור 22. היתרון המובהק היחיד שאני רואה ל22 פרט לשוער וקישור, ובענק, זה המאמן וההתעלות המנטלית.

וזה עוד בלי לדבר על השאלה של אם לבעוט משם הייתה הפעולה הנכונה שפיפה היה צריך לבצע

זה הכל רעשי רקע ביחס למסי של 2014 שהגיע שנה אחרי שהוא דפק 2,500 גולים בשנה קלנדרית

אני מבין שהדיון על די מריה מול רובן מיצה את עצמו.

:joy: