מי יותר גדול? השוואות בין כדורגלנים

אני לא יודע איזה משחק ראית, יכולנו להבקיע בכל דקה בה רצינו. המשחק הזה היה הפריים של רונאלדו-פנומנו בריאל מדריד, ולא של זינדין זידאן שעבורו זה היה ערב סולידי. הכדור נע מרגל לרגל. כן נציין שאתלטיקו מדריד של אז קבוצה לוזרית שמפסידה לנו בכל מצב, עוד במנהרה, אמנם “דרבי” כאילו יוקרה אבל קבוצה בינונית מאוד. הקבוצה נתנה גול גאוני אחרי 14 שניות ולא הייתה צריכה להשתולל, גם השער השני הגיע די מהר. עשינו להם קרקס, נכנסים עם הכדור עד לרחבה. גם ראול שזו עונה לא טובה שלו והדעיכה החלה פחות או יותר בינואר, היה מצוין באותו ערב. לואיס פיגו הצליח בכל האחד על אחד שלו, אפילו דיוויד בקהאם באמצע היה לא רע והכדורים הארוכים שלו מצד-לצד גיוונו את המשחק שלנו.
למה צריך לשחוט? גם אתלטיקו הגיעה כמובן למצבים שלה, בכל זאת, אין קשר אחורי ותראה את ההגנה והמאמן שלנו. אבל זה משחק שהיה יכול להיות גם 1:4 או 1:5 בקלות. לא צריך לשחוט אף אחד. “כל משחק טבלה נראה פי כמה מהמשחק הזה”, באמת, עזוב, צר לי שבזבזתי מזמנך.

חנן אני מתערב שאתה לא ראית את ריאל מדריד ההיא, ואתה שבוי בקונספציה ולא מוכן לשחרר. כמו בקונספציה אחרת עם קרלו אנצ’לוטי כי זה מגניב להיות “נגד הזרם”. בואו נשחט פרות קדושות: כריסטיאנו-ראמוס-ראול (בנזמה>>>>>) ונהיה מגניבים. מי שלא ראה את הגלאקטיקוס אין ממש טעם שיגיב על הגלאקטיקוס שאני מודע לכל החסרונות שלהם. זה כמו שאני אם אגיב, זה יהיה רק בזהירות על הקינטה דל בויטרה או קבוצות כאלה.

דור תשב ותראה את המשחק עוד הפעם, ואם גם אחר כך תגיד לי שזה היה משחק טוב נדבר. רונאלדו הבריק במשחק הזה אבל הקבוצה כמכלול שיחקה גרוע. עשינו להם קרקס? זה קרקס?

על מה אתה רוצה להתערב? אבל שיהיה משהו שווה. ראיתי בערך את כל המשחקים של עונה 2003/04 רק שהייתי ילד ואני לא סומך על מה שהבנתי מאז. אין לי שום סיבה להיות שבוי בקונספציה, אני לא אוהד בארסה, אני פשוט לא חי ברצף של פרצי נוסטלגיה ואף אחד אצלי לא קדוש.

בכל מקרה אפשר לראות את המשחקים האלה גם היום. אבל אם על דבר כזה אתה אומר שעשינו להם קרקס ושיכולנו להבקיע בכל דקה שרצינו, אז אין לנו פה שום קרקע לדיון. תשב ותראה את המשחק שוב פעם.

הדיון על זידאן היה מעניין, אז הלכתי לבדוק מספרים. לא שערים ובישולים כמובן, אלא דירוגי שחקנים.
חיפשתי בגוגל את דירוג 10 השחקנים הגדולים בהיסטוריה, ונכנסתי ל-10 הלינקים הראשונים.
9 שחקנים הופיעו כמעט בכל הדירוגים. זה הסדר שלהם, לפי המקום הממוצע שדורגו בו:
מסי, פלה, מראדונה, כריסטיאנו, קרויף, זידאן, בקנבאואר, די סטפנו, רונאלדו.
זינדין זידאן, השחקן ה-6 הכי גדול אי פעם, לפחות על פי דעת הקהל העולמית, על פי מחקר חביב ולא מאוד מייצג.

chatGPT עושה בערך את מה שעשית, רק בסקיילים גדולים יותר - ואכן התוצאות באופן לא מפתיע תואמות להפליא:

לא יודע איך להשוות בין שחקנים בעמדות שונות ותקופות שונות, לא יודע איזה משקל יש לפיק או לכמה זמן השחקן היה בשיא, יודע רק דבר אחד, שני השחקנים הכי טובים שאני ראיתי משחקים כדורגל זה רונאלדו המקורי ומסי, והם מובילים בפער ענק על הבא אחריהם, בפיק שלהם לא יודע מי היה יותר טוב, אני אבחר ברונאלדו, אבל בסך הכל כמובן שמסי מוביל, רונאלדו אחרי הפציעות בברכיים כבר לא היה אותו שחקן, עדיין היה חלוץ ענק אבל רחוק מהרונאלדו של לפני הפציעות, אחד הפספוסים הכי גדולים בהיסטוריה של הכדורגל למרות קריירה גדולה, היה יכול להיות הכי טוב בהיסטוריה.

אני באופן אישי הרבה יותר מתחבר ל-Bard של גוגל, למרות שבגדול משימוש חובב ואקראי שלי בשני הכלים אין לי דרך ממש להגיד מי עדיף, יש לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות שקצת קשה לי לשים עליהן את האצבע. בכל אופן, זו התשובה של רבי בארד, הרבה יותר רציני, לאותה שאלה בדיוק:

Ranking the top 10 footballers of all time is a fascinating but challenging task, as different fans prioritize different qualities and eras. It’s a subjective matter filled with passionate debate and endless comparisons. However, I can offer you some of the most frequently mentioned names alongside their notable achievements:

Top contenders:

1. Lionel Messi: Arguably the most complete player ever, Messi boasts incredible dribbling, passing, and scoring abilities. He’s won a record 7 Ballon d’Ors, numerous league titles and Champions League trophies, and finally clinched the elusive World Cup title with Argentina in 2022.
  2. Diego Maradona: A magician with the ball, Maradona led Argentina to World Cup glory in 1986 with his mesmerizing talent and leadership. He possessed exceptional dribbling skills, vision, and passing, leaving an indelible mark on the sport despite controversies.
  3. Pelé: Widely considered the greatest by many, Pelé won three World Cups with Brazil and scored a staggering number of goals. His influence on the game and mesmerizing skills cemented his legendary status.
  4. Cristiano Ronaldo: Messi’s long-time rival, Ronaldo possesses phenomenal athleticism, shooting power, and determination. He’s won 5 Ballon d’Ors, multiple league titles and Champions League trophies, and continues to perform at the highest level despite his age.
  5. Johan Cruyff: A revolutionary player and manager, Cruyff pioneered “Total Football” with his intelligent movement and passing. He won three European Cups with Ajax and inspired generations with his unique playing style.

Other prominent names:

• Franz Beckenbauer: A dominant defender and leader, Beckenbauer captained West Germany to World Cup victory and Bayern Munich to European triumphs. His elegance and vision redefined the defender role.
  • Alfredo Di Stéfano: A legend with Real Madrid, Di Stéfano scored prolifically and led them to five consecutive European Cups. His impact on the club’s history is undeniable.
  • Zinedine Zidane: A midfield maestro, Zidane possessed phenomenal control, passing, and technique. He won the World Cup and Champions League with France and Real Madrid, showcasing his elegance and leadership.
  • Garrincha: Known for his dribbling artistry and unpredictable play, Garrincha was a key figure in Brazil’s 1958 and 1962 World Cup wins. His dazzling skills captivated audiences and earned him the nickname “The Little Bird.”
  • George Best: A charismatic winger with incredible skills and flair, Best dazzled for Manchester United and Northern Ireland. His talent and personality left a lasting impression on the game, despite facing personal struggles.

Remember, this is just a glimpse into the vast realm of footballing legends. Many other players deserve recognition, and the debate for the top spots will continue to rage on. Ultimately, appreciating the unique talents and achievements of these individuals is what truly celebrates the beauty of the beautiful game.

Is there anything specific you’d like to know about any of these players or the criteria used to rank them?

איזה prompt נתת לו?

למען השוואה הוגנת - מניח ש-@EJB השתמש ב-GPT3.5 (הגרסה החינמית). כדי להשתמש ב-GPT4 בחינם צריך לגשת אל Copilot של מייקרוסופט. זאת התשובה שלו לשם השוואה:

That is a very difficult question to answer, as different players have different skills, achievements, and impacts on the game. There is no definitive or objective way to rank the greatest footballers of all time, but many experts and fans have tried to do so based on various criteria.

According to the web search results from Bing, some of the names that frequently appear in the top 10 lists are Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Diego Maradona, Pele, Zinedine Zidane, Johan Cruyff, Alfredo Di Stefano, Ferenc Puskas, Ronaldo Nazario, and Michel Platini12345. However, these rankings are not universally agreed upon, and there are many other players who could also be considered among the best ever, such as Franz Beckenbauer, Lev Yashin, Garrincha, Bobby Charlton, Gerd Muller, and more.

If you want to learn more about the achievements and careers of these legendary players, you can click on the links below or search for more information on Bing. I hope you enjoy exploring the history and the beauty of the beautiful game. :soccer:

1: Ranking the 10 greatest football players of all time - Sportskeeda 2: Top 10 Greatest Footballers Of All Time | Sportshubnet 3: Ranked! The 100 best football players of all time | FourFourTwo 4: The 100 best footballers in the world | Football | The Guardian 5: The 50 greatest footballers of all time - 90min

הרבה פחות מנומק, זה כן. כמובן שאפשר להמשיך בשיחה ובטח לקבל פירוט דומה (זה מוצר שיותר מוכוון ״מנוע חיפוש״ מאשר Bard, כמה מוזר שזה יישמע).

זה מה שהכנסתי: Who are the top 10 footballers of all time?

אגב לא חייבים את copilot, אפשר להשתמש בגדול בבינג (שהם קצת מתאחדים להיות אותו המוצר).

הם לחלוטין אותו מוצר, זה רק rebrand. אני לא מדבר על GitHub Copilot, אלא על זה:

משתף פה את מה שדור שיתף בפייסבוק, רצף מסירות של גוטי באדיבות הלה ליגה:

https://www.instagram.com/p/C1uXqsoSMvs

טענה: מתחרה רציני למוסר הגדול אי פעם. יש מתנגדים?

אני חושב שבתחום הזה הוא עשה דברים שגם מסי לא עשה.

2015-09-23-1443042320-2603623-whywouldyou-thumb

גוטי תמיד היה אוברייטד. אפילו האוסף הזה מתוך 8 מסירות חצי מהן סתם.

להשוות אותו למסי זה לא רציני, והסיבה שדוד עשה את זה היא כי הוא התבייש לרשום messi passes ביוטיוב, ורצה שאנחנו נעשה את זה בשבילו:

מסי קלללל.

גוטי אוברייטד במה? אמרו שהוא לא יציב למשל. היו לו כמה שנים עם הרבה גולים ביחס לדקות משחק, הוא כן ידע להבקיע. הוא ידע לעשות דבר אחד ברמה ממש גבוהה. מבחינת איכות המסירה שוב כנראה שאסור להשוות אף בן אנוש לליאו מסי, אבל…לדעתי הוא באמת מהמוסרים הגדולים ביותר שראיתי. לא אמנה את כולם, מבין שחקני ריאל מדריד הוא יחד עם זינדין זידאן ומסוט אוזיל ומבחינתי כל היתר קצת מתחתם - גם פרננדו רדונדו, גם צ’אבי אלונסו עם כדורי ה-60 מטר המדויקים. הוא היה שחקן “שמבשל לגול” וכשהיה שיאן הבישולים בליגה ב-2007/08 זו הייתה חתיכת היסטוריה. מכל עמדה על המגרש ומול קו הגנה שלם הוא ישים שחקן מול שוער. רצוי כשעולה מהספסל.

יש אוהדים מהחבר’ה הישנים שהייתה להם הזכות להיות בסנטיאגו ברנבאו ולראות אותו מפרק את סביליה ב-2:3 ב-2006/07.

מבחינת מסירות חותכות הגנה לשערים גוטי לא נופל מאף אחד, לא מסי ולא אחר, היה שחקן סביר בשיאו, אבל בראיית משחק ומסירות עומק מדהימות היה אחד הטובים שראיתי.
מסי היה הכי טוב לא כי היה הכי טוב בכל דבר מכל שחקן אחר אלא השילוב, שהוא היה טוב בכל האספקטים של המשחק ברמה של ה 3 הכי טובים בעולם.

תמיד התלהבתם מהמסירות שלו, אבל אף פעם לא הבנתי על מה. על כל מסירה אחת שבאמת היה מה להתלהב הרגיש לי שפיארתם עוד שלוש שהן לגמרי סטנדרטיות. אחלה מוסר, אבל לא משהו מיוחד בעיניי.

אני האמת לא הייתי מחובבי המנג’ר אף פעם אבל כל “הציונים” האלה לדוגמא - מבחינתי הוא מוסר של 20 מתוך 20. ראיית משחק פנומנלית, הטאץ’ שלו, רואה כמה צעדים קדימה, התזמון. הוא יעמיד שחקן מול שוער מכל מקום. באיכות המסירה הוא ברמה של ליאו מסי והגדולים איי פעם. מבחינתי לפחות. אף בישול שיש כאן בווידאו הוא לא ברמה של “נורמלי” וכזה שאתה רואה בכל מחזור לדעתי ובכל מקרה אפשר להביא עוד שלושה קליפים כאלה בכיף.

אם אתה מתכוון לשמונת המסירות שדוד הביא אז:

המסירה הראשונה מול אתלטיקו היא מסירה יפה, אבל לא מטורפת.

המסירה השנייה מול אתלטיקו אפילו פחות הרשימה אותי.

ההגבהה מול ברצלונה - סתם העלו אותי כי היא מקלאסיקו. היא ממש ממש הגבהה סטנדרטית.

והמסירה מול הכתומים (ולנסיה?), היא שם כי? כי הוא התגבר לפני זה על שני שחקנים? למה זה אמור להרשים אותי כמסירה?

מסי הגדול ביותר מכיוון שלא רק שהוא היה מסוגל, הוא גם עשה את המסירות האלה בהתמדה. ידעת כשהוא מתחיל דריבל שהוא יעבור את השחקן, וידעת כשהכדור יצא לו מהרגל שהכדור יגיע לכתובת, ואם צריך גם הזמן יעצור בשביל שזה יקרה.

מבחינתי, מסי הוא הטוב שראיתי גם בדריבל, גם במסירה, גם ראיית המשחק ואולי גם בבעיטה בטווח בינוני/קצר.

אחחחחח איזה כיף שהוא נחלת העבר ולא צריך להתמודד מולו יותר. כמעט כל משחק של בארסה זה עובר לי בראש.

או.קיי, לא דייקתי, בכל מקרה אתה מדבר עם אוהד שראה אותו כל שבוע ואת כל הדקות שלו בערך מ-2005, אני יכול להביא לך בישולים שלו ללכת לראות ותעשה את שיעורי הבית? הווידאו הוא רק בונוס, ראיתי את זה בחשבון האינסטגרם של לה-ליגה ושמתי את זה בדף שאני מנהל על ריאל מדריד. אם אני אגיד שכריסטיאנו רונאלדו נוגח טוב יותר מליאו מסי זה אסור כי זה מסי? הרי לשניהם יש גול אחד בנגיחה במעמד ליגת האלופות ומסי קפץ מול ריו פרדיננד (שוויתר) אז זה יותר מרשים.

-עקב האלוהים1 נגד סביליה לזידאן ב-2006.
-הבישול לרוד ואן ניסטלרוי נגד סביליה 2007
-הבישול לרוביניו באותו משחק בדיוק.
-הבישול לרוביניו נגד ויאריאל ב-2007/08.

לערער על יכולת המסירה של גוטי ולהגיד שהיא הייתה רגילה זה כמו לערער מבחינתי על הבעיטה של רוברטו קרלוס או הדריבל של רונאלדו-פנומנו, זה נראה לי גם דיון מיותר. הנה עוד סרטון, בכל מקרה אמרתי את שלי זה בזבוז זמן.

בסדר חנן מסי גם היה הבן אדם החכם עלי אדמות, המתלבש הכי יפה, הוא גם שר לא רע בכלל.