מי יותר גדול? השוואות בין כדורגלנים

זו אכן נקודה טובה. רוב האוהדים מכירים את רוב השחקנים מתקצירים של משחקים.

מזכרוני הייתי רואה מגוטי מסירה שבאמת התלהבתי ממנה פעם בהרבה זמן.

אראה את הסרטון שצירפת, ואעדכן.

נסכים שככל שהמעמד חשוב יותר, אז מסי נוגח טוב יותר מרונאלדו :wink:

אני בהלם על כך שאתה מערער על זה. אנחנו כאוהדי ריאל אמורים לדעת טוב טוב איזו מפלצת הוא היה.

אגב, אין באמור שום זלזול בגוטי, אחד המוסרים הכי גאונים שראיתי, פשוט מסי זה מסי.

גוטי טופ 3 מוסרים שראיתי בחיי. מסי טופ 1.

שמע, זאת הייתה תקופה שעוד הייתי עוקב אחרי המון משחקים של ריאל אז יש לי באמת כמה נקודות על גוטי:

1. הוא וסולארי היו סופר סאבים מדהימים בתקופת הגלאקטיקוס. זה היה ברמה שכשזידאן היה בדעיכה בשלהי הקדנציה שלו כשחקן במדריד לא הבנתי למה גוטי לא מקבל יותר קרדיט על חשבונו.

2. הייתה לו עונה אחת באמת טובה לדעתי היא הייתה איי שם בעונת האליפות עם שוסטר. היתה לו מסירה ספציפית שהוא היה מנצל אותה כל הזמן ב half space בין הבלם למגן. זה לרוב הייתה בהטעייה לבעיטה, לפעמים היו לזה ואריאציות עם העקב, אבל זה הפך לסוג של מהלך חוזר שלו שלא הבנתי איך מעולם קבוצה לא סגרה את האפשרות הזאת עבורו מעולם.

3. הוא “נכבה” יחסית מהר, קיבל קרדיט יחסית מאוחר והשיא לא היה גבוה מספיק מבחינת ההישגים של ריאל. אני לחלוטין יכול להניח שבגלל זה הוא לא מקבל את בקרדיט לו הוא ראוי, כי אחרי האליפות כל קבוצה ושחקניה נראו “קטנים” לעומת ברצלונה של 08/09.

4. לגבי הצורך לנסות להקביל אותו למסי, ואז לכעוס על זה שאנשים לא זורמים עם ההקבלה על השחקן הטוב בהיסטוריה שמסירות זה חלק ניכר בארסנל שלו (בניגוד לנגיחות ששם באמת כריסטיאנו עדיף עליו) זה קצת… יומרני? אפשר לדון על הקרדיט המוצדק/לא מוצדק לגוטי בקריירה, אבל ההשוואה למסי היא משהו שלא בטוח שגוטי עצמו היה מבין.

להיפך אני חושב שיותר לגיטימי לדון על הדבר הכי טוב שיש לגוטי כשחקן להציע מול הטופ של אירופה. היו כאן עוד דעות פרט לכך שגוטי “רק” נופל ממסי. הציבו אותו כעוד שחקן שיודע למסור ועל זה אני ממש לא מסכים… כמובן שאתה תמיד מוזמן להביע את דעתך. ריאל מדריד קיבלה את גוטי גם עם המינוסים שלו. הוא לא היה יציב, הוא לא יכל לעשות הגנה אף פעם, חמום מוח, אדומים. כתבתי על זה משפט גם בספר שלי, שבוע אחד ב-2006/07 מסמל את הקריירה שלו: משנה משחק מהספסל נגד סביליה בצורה מדהימה עם שניים וחצי בישולים מדהימים ואז פותח בהרכב נגד אספניול - חלש אמנם כמו כל הקבוצה - מאבד כדור, הפריקוס מבקיעים ולספסל…

אני חולק עלייך על זה שהמסירה שלו כביכול הייתה וואן טריק פוני ותמיד באותה וריאציה, ממש אבל ממש אבל ממש לא לדעתי. בכל מקרה אני תמיד אוהב שאתה מגיע ומזכיר לי קצת את הימים בהם התאהבתי בכדורגל.

גוטי ב-2007/08 - שיאן הבישולים בליגה:

גוטי ב-2000/01 כחלוץ שני וסקורר:

גוטי "סופר-סאב:

סליחה שאני לא משתחווה ולא אומר מסי על כל דבר, מתנצל. אני מקווה שזה בסדר ואני לא צריך לחשוש לזכות שלי לכתוב פה בפורום.

חנן אני שוב אגיד, אתה לא ראית, לטעמי, את ריאל מדריד של הגלאקטיקוס. יום טוב.

אתה יומרני מדיי. זה שאתה זוכר מה התאריך לידה של הגלידה שראול אכל בשלהי חורף 2004 לא הופך אותך למבין גדול.

אצלך כל מי ששיחק באותה קבוצה אחד מהגדולים בהיסטוריה. אני השתחררתי מהתפיסה הזאת כבר לפני 15 שנה, זה כל ההבדל.

יום טוב.

אני לא אמרתי שאני מבין יותר ממך בכדורגל או בריאל מדריד. אני לא משחק אותה אובייקטיבי בכוח, אני לא מנסה להרים להם בכוח. אני כותב שוב - לדעתי אתה לא ראית את ריאל מדריד של הגלאקטיקוס בלייב ויש כאן עוד אוהד “בכיר” מהצד שלנו שהודה בזה בעבר, מה לעשות שאני זוכר דברים לא חשובים. מליוני אוהדים התלהבו מהמשחק שהראיתי כאן לא מזמן בהקשר אחר אבל לאדון חנן זה היה נראה משחק סתמי שהיום אוססונה-אתלטיק בילבאו מאפיל עליו.
אלה השחקנים שגדלתי עליהם ויש לי פינה חמה אליהם, אני מקווה שזה בסדר מבחינתך. ראול השחקן הנערץ עליי איי פעם ותמיד ידעתי למקם אותו בדירוג הנכון בפן ההיסטורי. כנ"ל לואיס פיגו, כנ"ל זינדין זידאן, כנ"ל רוברטו קרלוס. העברתי ביקורת גם על השחקנים האהובים עליי ביותר וידעתי “לשחוט” וגם על הקבוצה שהכי נהניתי מהכדורגל שלה והייתה לה הילה אבל כשלה על המגרש.

האמת, שלא ציינתי את זה במטרה לצייר אותו כוואן טריק פוני, אלא לציין שהוא בגדול לקח את היכולת הזאת למקסימום. כמו המסובבות של רובן לחיבור. אתה יודע שזה יקרה ועדיין לא מצליחים לעצור את זה.

אף אחד לא טען שאתה צריך לחשוש או לא להביע את דעתך, מין הסתם שזה לא עובד פה ככה. מה שכן, לחלוטין תצפה לתגובה אם אתה מייצר השוואה כזאת, כי זאת זכותם של מי שלא ירצה להגיב לטענה הזאת.

הדבר היחיד שאני לא מבין זה למה להפוך את ההיעלבויות מטיעונים נגדיים על ריאל ושחקניה ל"וואן טריק פוני" שלך.

אתה מוזמן להסביר לי עוד פעם למה התכוונת במסירה. אם זה האיכות, אם זו אותה מסירה כביכול תמיד. אתה מתכוון שכולם ידעו שהוא ינסה תמיד למסור לעומק? או שזה היה הדבר היחיד ששם אותו קרוב לטופ איכשהו (עם זה אני מסכים). בתקופה מסוימת הוא היה יותר בועט לשער, הרגיש לי שמאז 2003 בערך הוא חיפש כמעט רק למסור. אני דווקא חושב שלמעט נבחרת ספרד שהוא לא היה אף פעם בטורניר גדול ורשם מעט מדי הופעות, הוא כן הפיק מהקריירה שלו הרבה. היה יכול לעזוב לאינטר ולמילאן אבל אמר ש-20 דקות בריאל מדריד שוות יותר מדקות מבכל קבוצה אחרת. הגלאקטיקוס כיבדו אותו והקהל עף עליו. הוא גם לא היה בסגל באף גמר צ’מפיונס שלנו, זה קצת מבאס. מבחינתי הדיון על גוטי, אני התייחסתי רק ליכולת המסירה שלו.

אבל אני אומר לך שהערכה שלך היא לא נכונה, ואני בין 2003 ל2004 התחלתי לעקוב בצורה אדוקה. את עונת 2004/05 כבר ראיתי במלואה, עונה או שתיים אחר כך כבר הייתי כאן בספורטאנטר מדבר וקורא על המשחקים! אני לא מבין למה אתה מתיימר לקבוע דברים מהמקום שלך כשברור שהם לא נכונים.

אגב, אני יודע שאתה ממש אוהב חולצות, אז קח:

יותר מזה אני לא אתווכח איתך, כי אני לא זוכר באיזו שעה פאבון הגיע לאימון באותו יום שבו ניצחנו את כושילאמו בגביע :grin::grin:

בקשר למוסרים שמותייהם של דניס בארגקאמפ, צ’אבי אלונסו, צ’אבי הרננדס ופירלו חייבים לדעתי להיכנס לדיון, דיוק, זוויות, מסירות אומן.
לא מדרג אותם אבל הם היו מוסרים בחסד עליון.

חושב שגוטי היה מוסר טוב וזה היה די היחודיות של המשחק שלו אבל שיאו בעניין היה קצר מידי, נדב כבר צייון את העונה של שוסטר שם זה בלט.

עכשיו אתה חייב להגיד מי מספר 2 שלך?

בנוגע לדיון, מבחינת מסירת עומק וראיית משחק גוטי באמת אחד הגדולים.
כשהכדור היה ברגליים שלו היתה את ההרגשה של אם הוא רק ינסה למסור קדימה אז הוא יסדר פה בישול/מצב לשער, ואם הוא עולה מהספסל (ואם זה בפיגור עוד יותר) אז בכלל זה בטוח להגיד שיתן בישול כמו להגיד לפני משחק שמסי/רונאלדו עומדים לשים גול בשיא שלהם (הגזמתי בכוונה)

על מסי אי אפשר לערער, אבל המסירות שלו הן יותר פותחות ומרווחות את המשחק מאשר נסיון לשים שחקן באחד על אחד - ברור גם שהוא יכול וזה שאלה של אם רוצה, אבל הוא גם נהנה משתי דברים שלא היו לגוטי:

1. התמקדות של המון שחקנים עליו שמנסים למנוע ממנו בעיטה או דריבל, גם שחרר המון שחקנים וגם לא התמקדו בלמנוע את המסירה - כמובן שזה גם לזכותו של מסי ובגלל הגדולה שלו, אבל אם מדברים רק על יכולת מסירה ויכולת לשים שחקן באחד על אחד בכל רגע נתון - נסו לדמיין את גוטי מקבל את כל היכולות של מסי למעט היכולת מסירה שנשארת של גוטי עצמו או להפך - מי לדעתכם היה שם יותר שחקנים במצבים בטוחים לשער?

2. מסי היה בתוך קבוצה יותר טובה, שיטת משחק וכימיה עם אותם שחקנים מגיל 13 כמעט, וגם שחקנים יותר גדולים לידו (לא יודע להגיד לגבי תקופת הגלאקטיקוס, מדבר על גוטי שאני ראיתי בין 2007-2010)

את מי עוד הייתם שמים בדיון הזה? אני הייתי מוסיף את אוזיל ודה בריינה (שמבחינתי דווקא מועמד להיות ראשון)

אני רק חייב לתת את הקול של נדב יעקובי (הענק, בלי טיפה של ציניות) ולשאול. מה עם דה לה פנייה?

אגב, אם כבר שחקנים שמסירה זה הקייס היחיד שלהם ברמה הכי גבוה אז מהצד השני של הפורום יש מוסר ענק שהוא די אנדרייטד בעניין הה, איבן דה לה פנייה, אחד המוסרים הכי גדולים שראיתי, במיוחד למרחקים ארוכים.

וואוו… כתבנו בדיוק באותה שנייה על פאקינג דה לה פנייה, מה הסיכויים ? :grinning:

להגיד שגוטי היה סתם עוד מוסר טוב כשיש לא מעט אנשים אוהדי ריאל (ואני ביניהם) שמוכנים להישבע שהוא המוסר הכי טוב שראו מימיהם (וראינו גם את הגמד כמובן) זה סתם הטרלה.

כל הדיון מסביב על הבינוניות של גוטי מיותר כי זה לא רלוונטי לדיון. ברור שהוא היה שחקן בינוני. אבל את היכולת שלו למסור כמו אף אחד אחר אי אפשר לקחת ממנו.

שווים לסיכויים שעכשיו אתה לא חושב “ועכשיו אספניול משווה ל-2-2”.
בכל מקרה, לנושא. מסי הכי גדול בכל קטגוריה אפשרי, ובנושא הספציפי הזה דה ברויינה שני לו. אחרי זה שה הפאלש של זידאן ואז השאר.

את גוטי לא היית חייב לנטרל מחוץ לרחבה ברמה של הנה הוא הולך לבעוט מ-20 מטר לחיבורים. אצל ליאו מסי לא ידעת מה הוא יבחר - הוא יכול לעשות הכל. אני באמת חושב שגוטי אחד המוסרים הגדולים ביותר. הזכירו את צ’אבי אלונסו, מבחינתי הוא בקטגורייה הקצת יותר משנית. הדיוק שלו מדהים, בעונת האליפות אצלנו בישל עשרה שערים, אחד הבישולים הכי גדולים שראיתי של שחקן ריאל זה שלו לאלבארו ארבלואה בדרבי 2009-10, עם הפנים לשער שלנו אשכרה ובסיבוב איזה 60 מטר. אבל גוטי נתן המון פסים לגול. ואין לא היו אז סטט’ Opta וכו’ אבל אני חושב שביחס לזה שהוא לקח סיכונים ולא הלך על בטוח - האחוזים שלו היו גבוהים.
כשהקישור שלך מורכב ממהמאדו דיארה ואמרסון אתה לא יכול לשחק בעמדה קדמית אלא צריך ממש לרדת אחורה. בלעדיו בעונת הקאפלו לא חיברנו שתי מסירות. הוא ירד המון אחורה, לקו מחצית המגרש. לא אומר את זה “בהשוואה למסי” או גדול ממנו, אלא לטובת גוטי.

זה לא שגוטי הראה את יכולת המסירה שלו רק באמצע הקריירה, אני ממש לא מסכים עם זה. הפיק שלו ברמת הבקעות היו קצר, נניח 2000 עד 2003 בערך. אגב באותו 2:2 אלוהי שהוזכר כאן - איזה ימים - גוטי עם מסירה מעניינת וטובה לרוברטו קרלוס שיישר את הרוחב ובסוף רוד הבקיע במגרש בלה רומארדה.

השחקנים שאני שם ברשימת המוסרים האלה: גוטי, אוזיל, זידאן, מסי, רונאלדיניו, דה בריינה, מתלבט אם להוסיף את תיירי הנרי.

מספר 2 שלי הוא צ’אבי הרננדס שבשיאו לא היית יכול לתת לו 2 מטר חופשי בשום איזור במגרש כי הוא היה מעמיד שחקן מול שוער. אפשר כרגיל להתפלפל, גוטי מוסר עומק קצת יותר טוב ממנו, אבל באוברול יכולת המסירה של צ’אבי יותר מגוונת ואבסולוטית.

מסכים מאוד (מאוד!) עם הניתוח לגבי מסי. כשיש לך את הדריבל הטוב בעולם והבעיטה המדויקת בעולם כנראה שיהיה לך קצת יותר קל למסור, פשוט כי צריך לסגור לך את כל האופציות האלה, אז אין ברירה אלא להשאיר משהו קצת יותר פנוי.

שמות שעלו ואני מסכים איתם - ברגקאמפ, אלונסו (מוסר הארוכות הטוב שראיתי ביי פאר), שם שתמיד עולה והוא אוברייטד בעיני - פירלו.

מזל שהשם של קרוס לא הוזכר.

לא ראיתי מספיק את ברגקאמפ, אבל לשים את אלונסו לצד גוטי בדיון על יכולת מסירה זה קצת הזוי. אלונסו היה מוסר ארוך מדהים, אבל באוברול יכולת מסירה הוא פשוט היה עוד מוסר טוב. לא היה לו רבע מהדמיון של גוטי. פירלו בכלל לא שייך לדיון הזה, זה כמו להשוות פרארי ליונדאי.

אני יכול לקבל את הדירוג של ניר (טופ 3 של מסי, צ’אבי וגוטי), אבל אני גם לגמרי מסכים עם הניתוח שעלה קודם (למסי היה הרבה יותר קל), ואני אטען שגם לצ’אבי. בגדול, אם באמת מתמקדים בדימיון ומסירות עומק, גוטי כבר משתלט על המקום הראשון די בקלות.

מה עם ברקו הקוסם? מניח שאף אחד לא הזכיר אותו עדיין כי ברור לכולנו שהוא במקום הראשון וממנו נקבע הרף