מי יותר גדול? השוואות בין כדורגלנים

כבר לא מוסר טוב מאז שנפרד מאופירה…

צ’אבי עד יורו 2008 היה סוג של סביבון, כמובן שזו הגדרה של שיח בשכונה, זה כמעט חצי קריירה ככה. שחקן שאתה לא מרגיש שהוא מסכן אותך, לא לקחתי אותו בחשבון. לא חושב שהוא מוסר לעומק גדול מגוטי. כנ"ל צ’אבי אלונסו שעם מסירות יותר אלגנטיות וגוטי לא סיפק מסירות על 60 מטר. אם היו היום את נתוני ה-Opta אז אלונסו סביר להניח היה במספרים של טוני קרוס כי הוא אף פעם לא איבד כדור. אלונסו מסר יותר לעומק ממנו וממודריץ’ אבל הרבה פחות מגוטי. גם ברשימה הסנסציונית שלי אין מקום לפירלו. אולי גם פירגנתי לתיירי הנרי קצת יותר מדי.

ארבעה קשרים התקפיים צעירים ומבטיחים. את מי מהם אתם מעדיפים?

פלוריאן וירץ הוא המנוע של לברקוזן והקסם שלה. הטיפול בכדור, שטף המשחק הגבוה ומסירות העומק כבשו את הליגה הגרמנית. לעומת זאת מוסיאלה מאוד ייחודי עם הדריבל שלו, שטף המשחק שלו מעט יותר נמוך והוא שחקן יותר ישיר, אבל לא פחות מסוכן ולבטח יותר ורסטילי. צ’אבי סימונס הוא השחקן שעשה את ההתקדמות הגדולה ביותר העונה מבין הרביעיה והפך לאחד השחקנים הלוהטים בגרמניה. את פדרי אני מניח שאני פחות צריך להציג פה אבל בכל זאת כמה מילים, התחיל בצורה מאוד מבטיחה, אבל עבר פציעות והאינטנסיביות שלו ירדה. עדיין מדובר בשחקן מדהים לדעתי.

מי בעיניכם הוא הקשר ההתקפי הכי טוב ומבטיח מבין הרשימה הזאת?

מוסיאלה עקבי ביכולת והכי שלם מבין הארבעה, לדעתי הכי מבטיח. עם זאת לפדרי יש את החוזקות שלו…

מוסיאלה מדהים, אני חייב להודות שבזמנו העדפתי לקבל את מוסיאלה על פני ג’וד :face_with_peeking_eye: כרגע אשמח אם שניהם ישתפו פעולה אצלנו.

בקיצור, מוסיאלה הכי טוב.

למכור את רודריגו ולרכוש את מוסיאלה יהיה מושלם מבחינתי.

וירץ הייתי לוקח לכל קבוצה תיאורטית שאבנה.
מוסיאלה אקח לקבוצה שמחפשת מהירות וכדורגל ישיר ושניהם לטעמי טובים מהשניים הבאים בתור בדיון.

צ’אבי סימונס החל כבר בעונה הקודמת את מסע העלייה שלו ועד כה הוא בשנה וחצי אדירות אך עדיין חובת ההוכחה לטעמי עליו וגם ההגדרה של התפקיד שלו גם באינדהובן ששיחק וגם בלייפציג עדיין לא מוגדרת.

פדרי ויודע שדווקא פה אני בדלפ הוא שחקן שכרגע אני פחות תופס ממנו ולטעמי הוא מאוד תוקע את המשחק של ברצלונה…אם צריך כסף הוא וגאבי הראשונים שמוכר כיום.

תוקע את המשחק של ברצלונה? אני מאוד לא מסכים.

הוא לא אותו שחקן שהיה לפני הפציעות מבחינת האינטנסיביות והיציבות שלו, ואולי גם הזריזות נפגעה, אבל הוא היה ונשאר מוח כדורגל מבריק. לא חושב שהוא תוקע את המשחק בשום אופן. בכללי אני לא חושב שהמשחק של ברצלונה תקוע, הבעיות הן בסיומת ובהגנה.

עם הניתוח לגבי שאר השחקנים אני מסכים. חוץ מזה שגם את מוסיאלה הייתי לוקח לכל קבוצה.

קצת גלשנו מנושא הדיון אבל כשאני רואה את הרצון שלי מהקישור של ברצלונה להיות קישור מהיר יותר מניע כדור אני רואה את זה אצל פרנקי וגונדואן, אני לא רואה את זה אצל פדרי.
אולי אני מפספס משהו ואולי ניתוח המשחק שלי שונה משלך ומשל אחרים אבל ככה מרגיש לי כרגע עם פדרי

אם אתה מפספס אז גם אני מפספס יחד איתך.

לדעתי סנטיאגו בהערכת יתר(ודי מוגזמת) של פדרי, שחקן נחמד ולא יותר(לפחות עד עכשיו) כישרון יש לו אין ספק.

אני חושב שהפציעות עשו לו רע. לפני הפציעות היה קונטנדר רציני לכישרון הגדול של אירופה, כשגם ג’וד מוסיאלה ושאר הצעירים שפרצו לאחרונה לא היו בתמונה…

היום כן, הוא לא ביכולת טובה, אני לא חושב שצריך לקבור אותו בגלל זה.

פדרי שחקן חכם מאוד עם הכדור: חושב מהר, יש לו טאצ’ והוא כמעט ולא טועה. הבעיה היא שהוא לא מחפש את הכדור ובלי הכדור הוא לחלוטין חסר תועלת. יכול להיות מושלם לקבוצה סופר מאומנת שמניעה כדור בטיקי טקה. אם רק הייתה קבוצה ששואפת לעשות את זה…משום מה קומאן וצ’אבי החליטו שחלאס עם בארסה היפה…

דה בריינה vs קאקה.

מי יותר גדול?

לי אישית אין מושג.

בשיאו קאקא בלי ספק לדעתי, אבל לזכות דה בריינה קיימת העמידות לאורך שנים בליגה הטובה בעולם ואולי הכי קשוחה פיזית.
יש לי סלידה מסויימת משחקנים שאין להם דריבל וזה נתון מכריע בעיני.

קווין דה בריינה.

שחקן יותר טוב ויציב, לקאקה יש את הכמה חודשים האגדיים בנוק אאוט של 2007 שתמיד מעצימים מעבר לכל פרופורציה את הקריירה שלו, מה שכמובן העניק לו גם את כדור הזהב האחרון בעידן של לפני מסי-רונאלדו.

אפשר לטעון שבפריים של הפריים קאקה היה טוב יותר אבל בעיניי כקריירה ויכולת ממוצעת זה KDB. הוא אחד המוסרים הטובים בכל הזמנים והקשר הכי טוב בעולם בעיניי כבר 5 שנים ברציפות בערך.

דה בריינה היה צריך לזכות בשני כדורי הזהב האחרונים, של מסי ושל בנזמה. ראינו העונה כמה סיטי לא אותה קבוצה בלעדיו.

מדוייק

אם KDB היה משחק במועדון אמיתי הוא היה נחשב כאחד הגדולים בהיסטוריה וזוכה בכמה כדורי זהב.
פספוס עצום.

זה שדה בריינה לא משחק במועדון גדול גורם לזה שהוא לא יזכר היסטורית כמו שהוא צריך להיזכר, ושהוא לא מוערך כמו שהוא צריך להיות
שימו אותו במועדון גדול ויש לו הילה אחרת, שחקן מפחיד

קאקא זה השחקן הראשון שגרם לי להתרגש ולאהוב כדורגל, אז בשבילי קאקא

אבל באופן יותר רציני ו׳רציונלי׳ לטובת קאקא,כי זה עוד לא נאמר פה -
דה בריינה נעלם במשחקים הגדולים (חוץ ממול ריאל איכשהו) וזה לעוכריו, קאקא לעומת זאת שחקן של מאני טיים - ליגת אלופות ובמעמדים הגדולים, ולא רק ב2007. בישולים בשני גמרים, פירק לבד את יונייטד.
גם בריאל כשהתקופה שלו שם נחשבת לפחות טובה - תמיד בלט ויזם והיה טוב בקלאסיקוס ובדרבים, גם כשנכנס מהספסל בגומלין מול דורטמונד ב2013 הכניס המון שינוי לכמעט רמונטדה שהיתה
בנוסף, היה לו קסם לגמרי מיוחד ואלגנטיות ששמורה לגדולים ביותר

דה בריינה באמת יותר עוצמתי נקרא לזה, ובאמת נמצא בפריים לאורך הרבה יותר שנים
אבל הקסם והאהבה לקאקא גורמים לי ללכת איתו אם אני בוחר הרכב

לא זוכר שום התעלות מאני טיים של קאקה שאתה מתאר כאן פרט ל2007 והבישול היפה בגמר ב2005.

זאת בהנחה ש"מאני טיים" זה רק נוק אאוט ליגת האלופות והמונדיאל להגדרתך.