סרחיו ראמוס :: נפרדים מהקפטן המיתולוגי

אמרת הכל. איפה הוא ואיפה מודריץ’, שמתנהג כמו סמל וקפטן אמיתי.

ראמוס הגיע לנקודה שבה השארה שלו תביא יותר נזק מתועלת.
הוא שולט בחדר ההלבשה כמו חצי דיקטטור. אם רוצים להתחיל איזה תהליך של בנייה מחדש הוא הראשון שצריך לעזוב.
מבחינה מקצועית כבר לא מדובר באבידה גדולה. הוא בן 35, אחרי עונה מלאת פציעות ואיבד המון מהמהירות. הוא מזכיר את היירו בשלהי הקריירה שכבר היה ברור שהוא לא מסוגל לעמוד בקצב המשחק.

כמובן שהרבה יותר רומנטי שאגדה מסיים את הקריירה במועדון. ראמוס יכול לבוא בטענות רק לעצמו. הוצע לו חוזה לשנתיים כבר לפני 5 חודשים. הוא סירב לחתום כי היה צריך לקצץ 10% בגלל הקורונה. האמת לא מגיע לו להישאר. אם הוא רואה את כל אובדן ההכנסות של המועדון בגלל הקורונה, ולא מוכן לקצץ 10% מהשכר הגבוה שלו, אז הוא לא ראוי להיות קפטן ואפילו לא להישאר.

אז מה קורה עם סרחיו ראמוס? בכלי התקשורת עסקו שוב בעתידו של הקפטן. ב-AS פרסם תומאס רונסרו המדרידיסטה הידוע כי ראמוס הבין שטעה ויהיה מוכן לקבל את ההצעה האחרונה שהוגשה לו כלומר עונה נוספת וקיצוץ של עשרה אחוזים. נטען כי ראמוס פגוע, העניין הוא פחות הפן הכלכלי אלא “הכבוד” לאור תקופתו הארוכה במועדון. הוא חושב שחוזה לעוד שנתיים היה הולם אותו ומביא לכך שיסיים את הקריירה באליטה. ב"אל צ’ירינגיטו" נטען כי במרץ פלורנטינו נפגש עם ראמוס שדחה את הצעת החידוש השנייה והנשיא אמר: “אז אצטרך לתכנן את העונה הבאה בלעדיך” וראמוס אמר לו: “עשה זאת”. נכתב כעת כי ראמוס יסכים גם לחדש את חוזהו לעונה נוספת והוא פשוט רוצה שפרס יפנה אליו שוב. “חזרתו של אנצ’לוטי והחתמתם של מודריץ’ ולוקאס נתנה לו תחושה טובה, הוא רוצה להישאר בקבוצה ולפרוש בריאל, אך נראה שזה כבר לא תלוי בו”, נטען בסביבתו.

במארקה כתבו: “המלחמה הקרה” בין פלורנטינו וראמוס: מי יתקשר ראשון? חצי שנה עברה (מאז ההצעה בשיחה המפורסמת לפני המשחק נגד אלצ’ה) והמצב בדיוק באותה הנקודה - אין הסכמה. הפעם ראמוס נראה חושש למצב ומחפש פיתרון כיצד ישאר בקבוצה. הוא מוכן להתפשר, מבחינתו, על שנה בחוזה, מה שהמועדון הציע בעבר (קיצוץ 10% כמו לוקה). במארקה בטוחים שאם ראמוס ייזום בעצמו אז ההצעה כן רלוונטית (בצל הדיווחים כי משכו את ההצעה). עוד נכתב כי מדובר בהחלטת מועדון ואנצ’לוטי, על אף יחסיו הנהדרים עם הקפטן, לא ישפיע על מה שקורה.

חוסה לואיס קלדרון כתב במארקה על המצב הבעייתי עם הקפטן: “ראמוס - הגאווה של הווקיניג” . הוא טוען שאותה גאווה של ראמוס אפשרה לו להבקיע את השער האלמותי בליסבון. השער הזה לא רק הביא את הדסימה אלא הניח את היסודות לזכייה ה-11, ה-12 וה-13. ראמוס כמו ווקיניג אמיתי ידע שריאל לא יכולה להיכנע, לעולם ותילחם עד לשריקת הסיום. “ההערכה העצמית והאמונה הזו שרק הגדולים ביותר מחזיקים בה הובילה אותו לרדוף אחרי הקרן של מודריץ’ ולנגוח לרשת”. מיש נצפה חוגג ביציע הוא לא אחר מאשר הנשיא.

כעת, אותה גאווה של ראמוס מונעת ממנו להיות זה שמרים טלפון לפלורנטינו ואומר לו שהוא טעה ושהוא מקבל בשתי ידיים את ההצעה האחרונה. המנהיגות שלו הייתה יוצאת דופן בישורת האחרונה של 2019/20 ויש לו מניות אדירות באליפות, ובכלל. “אבל הזמן עבר ומשהו השתנה. כעת פתאום אפשר בלעדיו. ראמוס יצטרך להתנער מגאוותו כדי להישאר במועדון. כמה קל, וקשה - להרים שיחת טלפון…”

אני מקווה שה"גאווה" שלו תוביל אותו לפסז’, מיליטאו ונאצ’ו היה השילוב ההגנתי הכי טוב העונה ובפער.

בדיוק, היכולת של הצמד הזה טרפה לראמוס את כל הקלפים והוא יצא מאוד טיפש שלא ירד מהעץ בזמן. אין לו בכלל מנוף עלינו ואין סיבה להאריך לו חוזה אפילו עם הקיצוץ המדובר. מבחינתי למכור גם את וראן בלי לשאול אותו ולהפנות את כל המשאבים לחיזוק ההתקפה.

גלגל מסתובב.
ראמוס חשב שריאל תלויים בו וצריכים אותו מקצועית מעבר להיותו סמל, מסתבר שהסיבה היחידה בגינה ריאל צריכה אותו היא היותו סמל.
אני חושב שמתוך כבוד אליו צריך להשאיר את
ההצעה שלנו על השולחן, אבל בתכלס גם היא נדיבה מידי עבורו.
הוא לא אמור היום לקבל יותר מאלאבה לצורך העניין, ובעולם צודק גם פחות מזה

השמועות שראמוס יורד מהעץ ומוכן להתפשר על קיצוץ של 10% דווקא מעציבות אותי. אין לי סנטימנטים לראמוס והפער בין “אני מוכן לשחק כאן גם בחינם” ל-“הארכת חוזה לשנתיים באותו שכר למרות שאני בן 35 שמשחק רבע עונה” גדול מדי עבורי. המצב הכלכלי של המועדון לא משהו ומבחינה מקצועית, אנחנו לא זקוקים לראמוס. עזיבה שלו תהיה טובה מאוד. חבל.

דווקא על וראן כן הייתי מתאבד. יש לו לפחות עוד 5-6 שנים בטופ ואין סיבה לוותר עליו (אלא אם כן הוא ממש ממש לא רוצה להיות פה). מיליטאו, אלאבה ונאצ’ו לבד זה לא מספיק.

אוהד ריאל מדריד בלי סנטימנטים לראמוס אתה בטוח שאתה בפורום הנכון ? מסכים איתך שכנראה נכון שהוא יעזוב אבל לקבל חוזה לג׳נד לשנה הוא יותר מראוי.

מתאר לעצמי שאם גם וראן וגם ראמוס יעזבו יגיע בלם נוסף.

כך או כך גם מנדי יכול לשחק כבלם. ובשעת הדחק גם קאסמירו. זה לא אומר שלא צריך להתחזק. פשוט כדאי לזכור שכדורגל יכול להיות גמיש יותר ממה שחושבים.

כלכלית, אם אכן מצבנו רע כמו שנראה. ה50-60 מיליון שנקבל עליו שווים לנו יותר בהתקפה כרגע.
די, אנחנו כבר אחרי שלוש שנים של כדורגל חיוור עם ממוצע שערים של איזה 1.5 למשחק. אני בעד תיקון חריף לכיוון ההתקפה ועם ההגנה כבר נסתדר, בטח כשיש לנו 3 בלמים טובים וצעירים יחסית.

וזה בהנחה ואלאבה ישחק בלם, לדעתי לא. יש אפילו שמועות שקרלו רוצה אותו בקישור

טעות אסטרטגית לדעתי. אסור לזרוק לפח את מה שהוא אחד התנאים לקבוצה מנצחת. כמה בלמים ברמה של וראן כשהוא טוב יש בעולם?

מיליטאו ונאצ’ו היו אדירים השנה, כל אחד מהם היה הרבה יותר טוב מוראן שהייתה לו עונה בינונית, מאז הזכייה האחרונה בצ’מפיונס הוא בינוני. הציעו לו הארכת חוזה כבר לפני שבועות לפי המארקה והוא לא רוצה להמשיך, למה להשאיר אותו?
חוץ מזה שוראן בשנים האחרונות מוכיח שהוא לא יכול להיות בלם מוביל וצריך מנהיג איתו, רק להיזכר במשחק נגד סיטי לפני שנתיים כשמיליטאו המיובש היה נראה כמו בלם על לידו.

אפילו עם כל השטויות שלו מגיע לראמוס חוזה לעוד עונה אחת כי הוא אגדה והוא הרוויח את זה. אני אישית רוצה שיילך כי enough is enough הוא לא שווה את הכסף, לא נחוץ מקצועית, והוא חירבן על המועדון עם כל ההתנהלות שלו, פשוט התנהג בצורה מאוד מאוד לא מכבדת, בטח עם כל המרד הזה נגד הקיצוץ בשכר. אם ככה הוא מתנהג אחרי שהוא מכריז שהוא מוכן לשחק בחינם מגיע לו להישאר בלי קבוצה עם הזנב בין הרגליים.

איזה זכרון קצר יש לאנשים בפורום.
ראמוס הוא השחקן הגדול בהיסטוריה של ריאל מדריד. (לפחות מבחינתי). בלעדיו לא היינו במצב הזה היום. גדלנו עליו, ראינו אותו בכל רגע אפשרי; בין אם זה עצב, שמחה, כעס או גאווה. הוא ה-כ-ל. אם הוא לא יהיה פה שנה הבאה אני אזיל דמעה ואכאב מאוד את העזיבה שלו.

ראמוס הוא לא הבעיה שלנו. הבעיה שלנו כנראה שם למעלה. הבוס.

שום זכרון קצר, פשוט רצון בטובת הקבוצה על חשבון טובתו של ראמוס.
ראמוס נתן המון, אבל הוא גם קיבל. זה לא שהוא עשה את זה בחינם, עשה את זה תמורת המשכורת הכי גבוהה שאי פעם בלם קיבל, ובפער.
הוא קיבל פה את הקרדיט לבעוט פנדלים על חשבון שחקנים שמתחרים על מלכות שערים כזו או אחרת.
הוא קיבל פה הכל.

אבל לא הוא לא מעל המועדון לטעמי.
כשהמצב הכלכלי טוב זה לא נורא, אך זה לא המצב כרגע. הכסף הזה נחוץ לנו מאוד.
ההישארות של ראמוס כרגע תתרום לו יותר מלנו, אבל במקום שראמוס יתפשר מצפים מהמועדון להתפשר.
אם היו אומרים לך שה20 מיליון האלה הם ההבדל בין אמבפה לכלום? עדיין תרצה את ראמוס בכל מחיר?

העונה ראמוס החל להפצע ואפילו לא זומן ליורו. זה עדיין שחקן שבעיניך שווה את המשכורת הגבוהה ביותר בעולם (גם 2 מיליון קיצוץ לא ישנו את זה).
הוא צריך לקבל פה את השכר שמגיע לו לפי התרומה. כשהיה אל הוא קיבל שכר של אל, עכשיו כשהוא עוד שחקן (מקצועית) זה גם השכר אותו הוא אמור לקבל. אבל הוא לא מוכן לכך וגם לא ליותר מכך, הוא דורש הרבה מעל מה שמגיע לו

ראול, קסיאס, צ’אבי הרננדס, אינייסטה ואני בטוח שיש עוד הרבה דוגמאות של סמלים במועדון שעזבו אחרי השיא כי לא נשאר להם תרומה כזאת אפקטיבית לקבוצתם. ייתכן שחלק מהם עזב מרצון הקבוצה וזה לגיטימי לגמרי לדעתי… הכדורגל המקצועי ברמות הגבוהות דורש הרבה, והקבוצה לא אמורה להשאיר שחקנים כדי לשלם להם פנסיה. אולי לראמוס נשאר קצת פיזיות בארסנל, אבל המהירות ירדה ומספר הטעויות עלה.
אני מאוד אוהב את ראמוס כי בכל זאת הוא אחראי על השער שצרחתי בו כמו אחרון המשוגעים אבל אני מעדיף עם כל הדרמה שהפרידה תהיה עכשיו…אותו דבר לגבי מרסלו

צ’אבי היה אחלה שחקן 12-13 בעונת הטרבל של ברצלונה, כזכור לי הצליחו לשכנע אותו להישאר ברגע האחרון והתוצאה הייתה נהדרת. ראמוס, בניגוד לכוכבי העבר הגדולים האחרים שלנו (למשל ראול שסירב להיות מחליף, איקר קסיאס שאולי היה צריך לעזוב אחרי הדסימה, גוטי) - נמנה עם ‘קבוצת רונאלדו’ - כלומר מבוגר אבל תותח מקצועית וכזה שיכול היה להמשיך, לדעתי הייתה לו עונה אדירה ב-2019/20 ומעבר לכך כמובן - הריגוש, המנהיגות, הניסיון וכן הלאה. אבל זה רלוונטי רק לעונת האליפות האחרונה. השנה המצב אחר, מעבר לקורונה - הוא בקושי שיחק. כמה שחששנו מפציעות בגלל הגיל - לא ציפינו לחמישה משחקים ב-2021. הוא הרגיז אותי עוד בבחירה ללכת לשחק בנבחרת ומשחקי האגו כאילו אנחנו ב-2015, חבל.

הסוף :cry: :cry:

מכל החוזים המטומטמים שהמועדון חילק בשנים האחרונות, קצת מאכזב אותי שבסוף ראמוס היה זה שאצלו המועדון התעורר ואמר “stop”

ככה באמת מתחילים בנייה מחדש.

עם אנצ’ולוטי ,שיפוץ איצטדיון והאין כסף לחדש חוזים?

זה היה בציניות …
בנימה רצינית,
אלבה לבלם ביקום סרחיו זה מינוס. אלבה גם בן 28 הוא לא בן 22-24.
קונדה/ פאו טורס במקום ווראן זה מינוס. אבל במקרה הזה אין מה לעשות, אם אני המועדון אני יורד על 4 ומתחנן שווראן יחתום.
צריך קשר התקפי שיתרום מספרים.
צריך שחקן התקפי שיתרום מספרים.
צריך להיפטר מהחוזים של איסקו, בייל ומרסלו שזה לבד 60 מיליון.
אנחנו מכוונים במקרה הרגיל לעונה פיננסית מספר 4 ברציפות.
אם יתמזל מזלנו יהיה לנו את הצב מקדימה ועוד איזה קשר, אבל השאר ילדים שלא מספיק טובים.