סרחיו ראמוס :: נפרדים מהקפטן המיתולוגי

יהיה עוד מספיק זמן כדי להקניט את ראמוס על זה שהעז לדחות את ההצעה שהמועדון הגיש לו, שלא מדובר באובדן מקצועי גדול. היום אני עצוב. אמנם לא כמו בעזיבה של ראול אבל זה חץ בלב לא פחות מאשר כריסטיאנו. ולא הגיע לו לעזוב ככה גם אם זה באשמתו, אחרי עונת אשפתות בה לא זכינו בשום תואר ובעיקר…שכחנו איך הוא רץ על כר הדשא. בניגוד לכריסטיאנו, הוא הגיע כילד מבטיח עם שיער ארוך ופשוט עשה הכל, גדלנו איתו ביחד, שלב אחר שלב. אחד הבלמים הטובים בעולם ואז מנהיג מפלצתי.
מאז אותו יום קסום ב-24 במאי הוא אשכרה גרם לי להאמין שכל כדור קרן יכול להפוך לשער, הסכנה הכי גדולה בכל מצב נייח. הצמד נגד באיירן עוד קודם. השער בסופר קאפ האירופי נגד סביליה. שער השוויון בקאמפ נואו ב-1:1, שער הניצחון נגד דפורטיבו לה קורוניה.אני חושב שעכשיו זה הזמן להלל אותו על השער בדסימה, לא? שער שפתח את עידן ההצלחות ראסמי, ‘יצר’ את המורשת שבוא-תבוא עם שלוש הזכיות הרצופות, מקבוצה שעפה בחצי הגמר בצורה טראגית בזו אחר זו - לכזו שאי אפשר להמר נגדה בליגת האלופות, שזה המפעל שלה.
אני רוצה לספר סיפור מטופש אבל עם כזה שמסמל משהו. מפגש ברמת החייל, רבע הגמר נגד באיירן מינכן ב-2016/17. חלק באו עם חולצות של רונאלדו אבל היו שם איזה 30 אנשים עם חולצה של ראמוס. קראתי לחבר’ה במחצית לעשות תמונת ראמוסים בתנאי שאני באמצע וכולם מסמנים ‘טלפון’ כמו שראמוס היה חוגג בעונת הדאבל הזו. דקה אחרונה, מצב נייח, ראמוס כובש את ה-1:3 וכולם בטירוף וצורחים לי ‘אתה גאון’. לבאיירן לא היה סיכוי להתמודד מולו. בסוף השער נפסל בגלל נבדל אבל למי אכפת.
הקפטן הגדול בהיסטוריה של המועדון הגדול בהיסטוריה, היחיד שזכה שלוש פעמים ברציפות בליגת האלופות. בלם עם נפש של חלוץ, ווינר מטורף, שחקן של פעם ב-50 שנה. תודה על כל כך הרבה רגעים מרגשים ובראש ובראשונה הגול בדסימה שגרם לי לבכות כמו מטורף כי הייתי שם. לא יודע מה זה ריאל מדריד בלי ראמוס. דור רומנו תמיד כותב אלפי מילים על שחקנים לא מעניינים ומשחקים זוטרים, הפעם הידיים רועדות ולא מסוגלות [האמת שכל הסימנים בימים האחרונים דווקא הראו שימשיך. טוב שהסאגה הזו נגמרה]. Gracias Por Todo. Eterno Ramos

אני לא רוצה להיות שלילי אבל זו השנה הכי מחורבנת שלי כאוהד ריאל. לא זכינו בכלום, כצפוי, שיחקנו כדורגל רע לפחות חצי מהעונה הזו, גם זידאן הלך, גם ראמוס הלך והעתיד לא מבשר טובות.

לפני כמה שנים שספרד ביקרה בארץ, הוא ביקר את המשפחה של השוטר מגב שנרצח בפיגוע (לא זוכר את השם). מאז למדתי לכבד אותו.

שהיה לו בהצלחה.

עצוב, אבל לדעתי זה מהלך נכון ומחויב המציאות.
החוזה של ראמוס אסטרונומי - הוא שחקן ההגנה שמרוויח הכי הרבה בעולם, גם אם היו מקצצים לו 10%.
בנוסף הוא כבר בן 35 ואחרי עונה עמוסת פציעות. המהירות כבר לא מה שהייתה וברור שדברים לא הולכים להשתפר בגיל הזה.
במצב הכלכלי של המועדון אין ספק שעדיף להיפרד.
מבחינה מקצועית נטו זאת לא אבידה גדולה, אחרי העונה האחרונה. מבחינת ווינריות ואופי זאת אבידה עצומה. מישהו יצטרך להיכנס לנעליים שלו ובסגל הנוכחי רק קאסמירו מראה ניצוצות של מנהיגות ברמה הזאת. זה מעט מידי.

אם גם וראן עוזב אנחנו בבעיה. עם כל הכבוד לאלאבה אני לא כ"כ סומך עליו בתור בלם בציוות של שני בלמים. בבאיירן הוא לא התעלה בתור בלם. בשיטה של 3 בלמים הוא יותר מתאים. או שיחזור לשחק מגן שמאלי.

מקווה מאוד שהמועדון יצליח להיפטר גם מעוד חוזים שמנים כמו של איסקו, מרסלו ואסנסיו.

חייב לציין שדי נמאס לי הקרקס התקשורתי סביב ראמוס כל פעם שהוא רצה לחדש חוזה. אני שמח שלפחות הפעם המועדון לא נכנע. חצי שנה התחננו בפניו שיחתום והוא סירב. הוא יכול לבוא בטענות רק לעצמו. הפעם אי אפשר להאשים את המועדון שהוא לא יודע לכבד אגדות.

הקפטן הראשון שראיתי אותו מתחילת הקריירה בריאל ועד סופה. מבול של רגשות וזכרונות מציף כרגע את הראש. ילדון בן 18 מסבילה נחת כאן עם שיער ארוך ופרצוף של ילד טוב ומהרגע הראשון הבהיר לנו בדיוק איזה סוג שחקן הוא. מלא רגעים עולים לראש מהגול בדסימה ועד החיסול הממוקד של מסי בקלאסיקו המקולל ההוא, השערים, המנהיגות והכריזמה.
בתחילת דרכו בריאל כשהוא צבר יותר אדומים מגולים היה לי משפט קבוע עליו לחברים, כששחקן מגיע לאחד על אחד מול ראמוס אני רגוע כי זה או שהוא עוצר אותו או שהוא הופך אותו באוויר, אין באמצע.

מבלם למגן ימני לבלם שוב הוא הוכיח את עצמו כאחד מהשחקנים הגדולים ביותר שדרכו על הדשא בברנבאו. תודה גראנד קפיטן אתה חתום על אחת התקופות המהוללות בתולדות ריאל מדריד ונבחרת ספרד. לך תמשיך לכתוב את האגדה שלך איפה שתרצה, רק בבקשה אל תשחק נגדנו אף פעם הלב שלי לא יעמוד בזה.

אלאבה בן 28, אבל ראמוס 35.
אני בכלל לא בטוח שאלאבה פחות טוב מראמוס של היום.
אלאבה יכול לשחק גם כקשר אחורי ומגן שמאלי, 2 עמדות בהן אין לנו עומק כלל.
אלאבה מהיר הרבה יותר.
אגב, לפי מה כתבו פה, אלאבה חקבל 12 מיליון לעומת ה25 של ראמוס. לקבוצה נואשת לכסף זה משמעותי.
אז זכינו בשחקן לא פחות טוב, וורסטילי יותר, צעיר יותר וכל זה עם חיסכון של 13 מיליון לעונה.

אתה צודק, אבל כמו שאמרת זה לא תלוי בנו.
מה כן? הכסף של וראן הוא כנראה ההבדל בין רכש לאין רכש לחלק ההתקפי שאנחנו נואשים בו לרכש.
מרכז הגנה של אלאבה ומיליטאו עם נאצ׳ו כגיבוי הוא בהחלט מרכז הגנה חזק מאוד ומהטובים באירופה. אם זה יעזור לנו לגרום להתקפה להשתדרג אז מדובר בשדרוג של הקבוצה.

ממה שרשמתי למעלה אני ממש לא מסכים איתך, מעדיף את אמבפה על חשבונו. ואם אמבפה לא תלוי בכסף של וראן אז אעדיף שהכסף הזה יבטיח לנו שחקן התקפה נוסף מהטופ בקיץ הנוכחי או בקיץ הבא.

לטעמי יש לנו כזה - וולוורדה.
את הכסף הייתי משקיע במקום אחר.
בעולם אידיאלי ברור שאתה צודק, אבל כשהכסף כל כך נחוץ לנו אני מעדיף להשקיעו היכן שבאמת חסר.

נכון, בדיוק בגלל זה עזיבה של ראמוס והמשכורת שלו הכרחית, בדיוק בגלל זה עזיבה של ווראן הכרחית.

מסכים. מחפשים פרייאר בשוק שייקח אותם על משכורתם. אל תשכח שלא מדובר בשחקנים מבוקשים מידי.

הודעה יותר רלוונטית לראמוס.
ראמוס שחקן ענק ואגדה פה במועדון.
מדובר מבחינתי בקפטן הטוב ביותר שהיה בהיסטוריה וגם בבלם מהטובים בהיסטוריה.
מבחינתי הוא השחקן שמסמן את ריאל מדריד בצורה הטובה ביותר:
מפוזר, פתיל קצר, אבל אחד הווינרים הגדולים ביותר!
הוא שחקן שאתה תדע שיפשל מידי פעם אבל ברגעי האמת הוא תמיד יהיה שם.

מקצועית עזיבה היא הדבר הנכון, אבל אני ממש לא שמח מכך.
לדעתי מקומו לצד הגדולים ביותר בהיטוריה של המועדון. 50 שנה אחורה והיו בונים מגרש על שמו.

אחחחח איזה שחקן ואיזה תקופות. אני לא טוב בסיכומים.
אבל יש שער אחד שלו במדי סביליה שחרוט לי בראש. שער שמראה עד כמה הוא היה פסיכי, ווינר, חצוף ועוצמתי:
https://www.youtube.com/watch?v=sy-Sv0NYHbE

Gracias

תודה ענקית לראמוס על כל מה שנתן למועדון, אני אישית אף פעם לא התחברתי אליו(בלשון המעטה), ודעתי האישית שהוא עלה לנו כ 2 אליפויות.
מקווה שיעשה בוכטות של כסף ביעד הבא.

לא להתחבר לראמוס זה לא להתחבר לריאל. הוא תמצית המדרידיסימו. הסיבה היחידה שיש לך לשנוא אותו זה כי הוא פצע לך את סלאח.

הוא אגדה ואחד הגדולים ששיחקו בריאל, תודה ענקית על כל מה שנתן. השלמתי כבר עם זה שהוא עוזב אז מבחינתי זה לא שוק ואין עצב או כעס.

הציעו לו הארכת חוזה כבר לפני חצי שנה, בחר לשחק את המשחקים שלו, יצא מאוד טיפש ובזבז לעצמו ולנו את ההזדמנות לפרוש במדי ריאל. הביא את זה על עצמו.

יכול מאד להיות שראמוס הוא האשם פה, בהחלט יכול להיות.
אבל בשורה התחתונה התוצאה הסופית תמיד זהה גם אם בכל פעם הנסיבות אחרות- אף שחקן גדול לא זוכה לפרוש בריאל מדריד אבל יותר מזה הטונים הצורמים של העזיבות של קסיאס, רונאלדו וראמוס הן תעודת עניות גדולה לנו ובעיקר לפרז.

ובאופן אישי- עצוב לי, מאד.
כשסרחיו הגיע אלינו הייתי חייל שרק התגייס, היום אני נשוי עם 2 ילדים והוא עבר איתי את כל הדרך.
הרגעים השמחים ביותר שלי כאוהד היו איתו ובחלקם הוא היה הגיבור הראשי, לא פחות מכריסטיאנו, אולי אפילו יותר מראול.
נקווה שלא רחוק היום שנצליח להצמיח את המנהיג הבא שלנו, אלה נעליים עצומות שיהיה מאד קשה להיכנס אליהן.

אני רוצה רגע להגיב בנושא ה״אף שחקן גדול לא פורש במועדון״
אנחנו ריאל מדריד, קבוצה שמתחרה על הכל!
שחקנים היום לא פורשים בגיל 31. אז הם מגיעים לשלב הירידה ביכולת. במצב כזה יש 2 אופציות:

1. להבין ולקבל את הירידה ברמה אפילו אם זה אומר לשבת על הספסל ולקבל שכר לפי הרמה שלך.
  2. לעבור לשחק כדורגל בקבוצה פחות גדולה.

בסוף אנחנו מועדון תחרותי. לא בית תמחוי. חשוב לראמוס לפרוש בריאל? אחלה, הנה מה שאפשר לעשות:

1. להפסיק לדרוש לשחק לפני שחקנים טובים יותר. עם כל הכבוד לתארים שזכינו איתו אין שום סיבה לאבד תארים בגללו.
  2. לקבל חוזה נמוך יותר בהתאם ליכולת. הוא כבר לא הבלם הכי טוב בעולם ואפילו לא השני הכי טוב בקבוצה.
  3. להסכים לשבת על הספסל.

היחס בין שחקן ומועדון הוא לרוב הדדי. כמה ששחקן נתן למועדון הוא גם קיבל. ריאל לא הייתה ריאל בלי ראמוס, אך גם ההפך נכון.
בינינו, ראמוס קיבל את השכר הכי גבוה בעולם לבלם למשך יותר זמן משאשכרה היה הבלם הטוב בעולם

ממש לא מסכים, זה אפילו ההפך מזה.

ואני לא מתחבר אליו הרבה לפני שידעתי מי זה סלאח.

נוטה להסכים עם רוב מה שכתבת.
ועדיין, אי אפשר להתעלם מזה שתמיד תמיד זה נעשה בטונים צורמים, גם צ’אבי עזב, גם אינייסטה וגם שחקנים ממועדונים אחרים ובדרך כלל זה נעשה מהדלת הראשית ולא ככה.

אגב, זה משתנה בריאל ב180 מעלות אחרי הפרישה של השחקנים.
גוטי, ראול, זידאן, ארבלואה, ואלדנו, בוטרגניו ועוד ועוד כולם קיבלו תפקידים במועדון בשלב כזה או אחר וזה דבר חיובי, מאמין שגם סרחיו יגיע בשלב מסויים אלינו.

טקס הפרידה מראמוס עבר יפה ובצורה מכובדת.
לא נראה שיש דם רע.

Sergio Ramos: “Real Madrid will always be in my heart. This is not a goodbye, it’s a see you later. Because I will be back. I would like to thank the president, my coach, my teammates and the club’s staff. It’s been a long time here. I will always carry you in my heart.

Florentino Perez: Today is not an easy day. It is an emotional day for all Madridistas, including me. I will not forget September 8 when he arrived here 16 years ago. The Madridistas will always carry you in their hearts, a player who never gives up. Thank you for defending our shirt fighting until the end.

אם כבר נראה שפרס עצבני רצח…

אגב להתייחסות קצרה לנושא המקצועי בהנחה שוראן נשאר איתנו. קאדר בלמים של - וראן-אלבה ומיליטאו-נאצ׳ו זה כנראה רביעיית הבלמים הטובה בעולם כרגע.

הגופה עוד לא התקררה…:cry:

ראמוס אמר במסיבת עיתונאים שהוא רצה להישאר והסכים ברגע האחרון להאריך חוזה לעונה אחת בלבד, כמו שהמועדון רצה, אבל המועדון אמר לו שההצעה כבר לא על השולחן.

ההצעה הייתה על השולחן חודשים ארוכים וראמוס סירב לקבל אותה, ולפי הדיווחים אפילו אמר לפלורנטינו לתכנן את העונה הבאה בלעדיו. בעקבות זה סגרו חוזה עם אלאבה. ברגע שהחתימו את האוסטרי כבר אין דרך חזרה. גם מבחינת תקציב וגם מבחינת סגל כבר אין היגיון בהשארת ראמוס.

ראמוס לקח הימור ענק כשסירב להאריך חוזה ואז הכל התהפך עליו. נפצע בלי הפסקה, שם את השיאים האישיים שלו בנבחרת לפני טובת הקבוצה, מיליטאו ונאצ’ו התעלו בהיעדרו ואלאבה היה שחקן חופשי.

מעניין מה תהיה התחנה הבאה שלו ואיזה חוזה הוא יקבל. מניח שיהיו כמה קבוצות גדולות שירצו אותו, קשה לי להאמין שהוא יקבל את השכר שהוצע לו פה.

תוספת:
ראמוס מאשר את הדיווח מלפני כמה חודשים על כך שאמר למועדון לתכנן את העונה הבאה בלעדיו.
Sergio Ramos: “It’s true that I told the club to start planning for next season without me. It’s because I understand no one is bigger than the club.”