סרחיו ראמוס :: נפרדים מהקפטן המיתולוגי

לא כל הליגה זה ריאל ואתלטיקו, בליגה האנגלית משחקים יותר על כדורי גובה וכל קרן זה מלחמת עולם, לכן כל הבלמים והשוערים גם בקבוצות הקטנות הם מפלצות שאמורות למנוע שליטה של הקבוצה היריבה ברחבה ולכן יותר קשה להקיע שם בקרנות וכדורים חופשיים, במשחק שדה הקבוצות הספרדית בשנים האחרונות הרבה יותר הגנתיות מהספרדיות.

הוא לא שיחק לבד, במשחקים הגדולים שיחקו לידו פפה שהוא בלם יותר טוב מראמוס ווראן שלדעתי גם טוב מראמוס רק שהוא לא מנהיג.

ראמוס בן 36 וואן-דייק בן 29 כאשר שנה לא שיחק כדורגל, כלומר בממוצע כמעט אותו הדבר.
איך שער בריאל ששולטת לחלוטין ב90 אחוז מהמשחקים שלה בליגה יותר קשה משער בכרוניגן וסאת’המפטון שרק מתגוננות?

טיטי פשוט מעייף. בכל פעם הוא ימצא איזושהי פירצה או פינה לגמד את ההישגים של ראמוס ולהעצים את אלו של ואן דייק.
פעם זה דרכון, פעם זה הליגה פעם זה הגרביים. חכה עוד יציין את זה שהוא עם אחת הנשים המלהיבות בעולם מה שגורם לו לישון יותר טוב בלילות לפני משחקים.

את דעתך האישית כבר ידענו והבנו. נקסט.

את הקריירות נסכם בסוף, זה שואן דייק לא משחק שנה לא מוסיף לו אלא כנראה מוריד לו בסופו של דבר מבחינה היסטורית, סביר להניח שלא יבקיע עוד 30 שערים בקריירה.
ואן דייק אגב בעוד פחות מחודש בן 30, איך שלא תהפוך את זה כמות השערים שלו בקבוצות גדולות ומשחקים גדולים כנראה לעולם יהיו כמו של ראמוס.
לכבוש בכרונינגן לא יותר קל אלא קשה יותר מריאל, רק שזה לא ממש מעניין… מה לעשות שלהבקיע בליגת האלופות ובקלאסיקו קצת יותר נחשב מאשר בליגה ההולנדית, גם ערן זהבי כבש בצרורות בסין, אני לא מחשיב אותו כאחד הכובשים הגדולים בהיסטוריה נכון?
ואגב פנדלים גם נחשבים… שחקן שבועט פנדלים ובאחוזי הצלחה גבוהים כנראה ראוי לעשות את זה ועם המיומנות לבצע את התפקיד.

אז תעשה נקסט ואל תכתוב את התגובה הכי מיותרת של היום.
כתבתי שראמוס אחד הטובים בעולם בדורו, אתם אלה שרוצים להפוך בלם מלא פגמים לטוב בהיסטוריה.

אני חושב שראמוס פגש ברוב תקופתו במועדון שחקני התקפה היסטוריים כמו מסי, רונאלדיניו, סוארס, ניימאר וכן הלאה. בחלק מהזמן הוא שיחק עם בלמים פח אשפה והיה גדול כבר בגיל 20, עם וובוס, מהמצטיינים באליפות של קאפלו.
וגם בתקופה בה ציינו אותו לטובה בעיקר בזכות השערים, אל תשכחו את עבודות ההגנה שלו. הוא כבש צמד נגד באיירן בחצי הגמר, זה נכון, אבל בברנבאו היה לו גם משחק הגנתי מושלם לצד פפה וגם בגומלין. וגם בדסימה. ואני יכול לציין פה המון משחקים גדולים בליגת האלופות. אם זה לסגור את דיבאלה בטורינו ולמנוע ממנו את השוויון בטורינו כשאנחנו מובילים 0:1. אם זה בגמר נגד ליברפול, אם זה בגמר ההוא נגד יובנטוס. אני לא זוכר את ריאל כקבוצה שיודעת ללחוץ כמו ליברפול של קלופ, אולי רק לתקופה קצרת תחת מוריניו.

בכל מקרה “ואן דייק בלם היסטוריה וטוב מראמוס וזהו-זה” - טיעון לא מספיק טוב שבטח לא מזמין לנהל דיון כאן. ועוד מישהו כאן הזכיר את טיאגו סילבה שחצי קריירה העביר בצרפת, נו באמת. לראמוס היה משחק הגנה מושלם גם בנגיחה. ואן דייק בן 29, גם ראמוס פעם היה צעיר. אמנם לא פפה אבל בטח ובטח ובטח שמעולם לא איטי. ואם כבר פפה, גם הוא היה יוצא קדימה ולוחץ בעיתוי לא מתאים וספגנו הרבה שערים בגללו. ראמוס קורא משחק לא פחות טוב מפפה.

שערים מחשבים לפי ממוצע, לא כמות…

וכן חשוב להבקיע פנדלים, זה תא הופך אותך תשחקן יותר טוב, גם ואן דייק יבקיע פנדלים אם יבעט, הוא פשוט לא ראמוס אז משאיר את הפנדלים למי שצריך.

אתה נוטה לא לזכור הרבה דברים כמו העובדה שהלחץ המהולל של קלופ לא עבד העונה וכל לחץ של ליברפול נגמר בשער חובה, למה? כי ואן דייק לא שיחק… ואן דייק היה האחראי הראשי ללחץ הזה כשהוא היה הפקק מאחורה שלא נתן לפקק להשתחרר.

כל אחד כותב כאן כל שטות שהוא רק יכול לחשוב עליה, ואז כשאתה מעמיד אותו מול העובדות הוא מאשים אותך שאתה הזוי… אבל אני חייב לציין שאני אוהב את המשחק הזה, זה היה יום מוצלח היום, מישהו הזכיר את עניין הסמים :grin:

גם וגם, ממוצע זה חשוב אבל עקביות לא פחות, שחקן שכבש ב30 משחקים 20 שערים כנראה יהיה טוב יותר משחקן שכבש שער אחד במשחק אחד לא?
ראמוס עושה את זה כבר שנים על הבמה הגדולה מכולם, ואן דייק נהדר אבל נמצא פחות או יותר 3 שנים בטופ.

אכן, אבל ואן דייק עוד מעט בן 30,כלומר שיחק כמה וכמה משחקים רק שהוא לא שיחק עדיין כמו ראמוס שהוא כבר בן 36, אז ממוצע הוא השיטה הכי טובה להשוואה.

רק רוצה לציין שאריין רובן גם התחיל בקבוצה האפורה מכרוניגן ודווקא עשה מסלול קריירה מרשים מאוד.

הרבה מהטיעונים פה טובים ואני לא חושב שיש לי עמדה ברורה בנושא. אבל חייב לציין שטיעון הדרכון הוא לא פחות מהזוי.

עוד הזוי, היום הזה רק הולך ומשתפר :heart_eyes:

אם ראמוס היה צרפתי, איטלקי, ארגנטינאי או ברזילאי היה הופך לאגדה בריאל כמו שהוא הפך? האם ראול היה הופך לאגדה? האם קסיאס? בריאל שיחקו שחקנים יותר טובים מהם שלא הפכו לרבע מהם, למה דווקא הם כן והשאר לא?
מספיק רק לציין שיש כאן הרבה שרואים בפאקינג גוטי אגדה, למה? אם לא הדרכון אז למה?

אשכרה הפכתם את ואן דייק למסי של הבלמים, הוא בלם גדול עם הרבה יכולות אבל הוא ממש לא נכנס לטופ שלי. אפילו הדומיננטיות שלו התור הבלם הכי טוב בעולם בשיאו שטענתם פה בלי סוף לא מתקרבת לקנאברו לדוגמא בשיאו.
בלי שום קשר להעלות תכונות של שחקן ולהתעלם מהיכולות ההתקפיות שלו כי זה לא תומך בתיאוריה הופכת את הדעה שלם לסתם מניפסט.

קודם כל, אני לא אומר שאתה הזוי, הרבה מהטיעונים שהבאת כאן נהדרים, הכוונה שספציפית טיעון הדרכון הוא הזוי.

אולי מסלול הקריירה לא היה מביא לריאל.
אבל אפילו אתה אומר שואן דייק אגדה בליברפול(גילוי נאות לא קראתי מילה במילה ואולי הבנתי את הנימה שלך לא נכון ולא אמרת את זה אז מחילה אם זייפתי פה).

אתה אומר שואן דייק עבר בסלטיק ואז סוטון כי הוא הולנדי? אנחנו לא משחקים פה בנדמה לי.
יש דוגמא לעוד הולנדי שהתחיל באותה קבוצה והוא ממנה התקדם מטאורית.
יכול להיות שכהולנדי מכרוניגן ראמוס היה עובר מיד לאייאקס ויוצא לענקית מהיבשת, ויכול להיות שלא, אבל אין לנו דרך לדעת. מה שאנחנו כן יודעים זה שואן דייק התחיל בקבוצה אפורה בהולנד וממנה עבר לעוד שתי קבוצות אפורות. שחקנים הולנדים אחרים לא עשו זאת.

אתה לא יכול לדעת מה היה קורה אחרת, ולכן הטיעון לא רלוונטי בכלל לדיון.

מתקרבת ועוד איך מתקרבת, יכול להיות שאפילו יותר ממתקרבת.

קודם כל אף אחד לא התעלם מהיכולות ההתקפיות של ראמוס, רק שמנו יותר דגש על היכולות ההגנתיות שלו משום ש… הוא פאקינג בלם.
ובכל מקרה התקפית לא בטוח שואן דייק נופל ממנו

לא, אני אומר שראמוס הפך להרבה יותר גדול ממה שהוא בגלל שהוא ספרדי, בדיוק כמו ראול, קסיאס ופאקינג גוטי.
לואן דייק אין את אותה אפשרות כי הוא הולנדי ואין ריאל בהולנד, הוא כן יהפוך לאגדה בליברפול, אבל עדיין לא ברמה של ג’רארד ופאולר, למה? כי הוא לא אנגלי.

וההתקדמות של ואן דייק היא הרבה יותר מאותו אחד שגם יצא מכרוניגן, ואן דייק בשנתיים וחצי שלו בליברפול היה ללא שום צל של ספק הבלם הטוב בעולם, הפצוע ההולנדי תא היה קרוב להיות הכי טוב בין שחקני ההתקפה.

לגבי קנאברו אני רחוק ממך בדעה.
לגבי החלק השני שחקן זה סך איכויות שלם, זה שהוא בלם לא אומר שהוא לא צריך להיות איכותי בחלקים אחרים של המשחק, במיוחד בכדורגל המודרני.

אכן כדורגל מודרני וזה, אבל בלם קודם כל צריך להיות טוב בהגנה, חלוץ קודם כל צריך לתת מספרים, ורק אחר כך נבדוק מה הוא תורם בצד השני של המגרש.
ובכל מקרה, ואן דייק לא נופל מראמוס בתרומה התקפית, הוא לא רץ בריצות אמוק להתקפה להציל את המולדת ומשאיר חור מאחורה ורק גורם לעבירות ונבדלים מהצד השני שתוקעות התקפות שלנו כמו הספרדי, אבל אני בספק אם זה חיסרון.

ומה שכתבת פה אחי זה ראייה סלקטיבית פרופר. רוב השערים של ראמוס זה ממצבים נייחים.

גם רוב המצבים של ואן דייק.
רק שברוב המשחקים שאנחנו בפיגור ראמוס רץ להתקפה ורק גורם נזק, הגנתית והתקפית, ואן דייק נשאר מאחור ממשיך את הלחץ הגבוה וכך מספק עוד ועוד אפשרויות להתקפה להבקיע. כלומר, מה שמצופה מבחם עילית בעצם.

הנקודה היא לא מה עשה ההולנדי השני שאני מסכים איתך שלא הגיע למעמד של ואן דייק.
לא ראיתי אותו בכרוניגן את ואן דייק, קשה לי להאמין שהיה מגלה יכולת כזו ולא נחטף על ידי העסק המסחרי של אייאקס אם היה נהדר גם בגיל הצעיר.

אני מאמין שאם ואן דייק היה עובר ליברפול בגיל 19 ומשחק ככה רוב הקריירה הוא דווקא כן היה נחשב לאגדה גדולה מאוד.
קני דלגליש סקוטי שהיה אגדי בליברפול(תקן אותי אם אני טועה).
קלופ אני מאמין בסוף הימים גם ייחשב לאגדה גדולה.

הספרדיות של ראמוס בהחלט תרמה לקונצנזוס המדרידיסמו שלו. אבל הדיון פה הוא מי יותר גדול לאורך ההיסטוריה, לא מי יותר אגדי בקבוצתו. או שאולי זה אני שפספסתי את הנקודה לגמרי.