סרחיו ראמוס :: נפרדים מהקפטן המיתולוגי

מעניין אותי לדעת אם זו דעה שאתה עדיין תומך בה.
לא זוכר אילו בלמים היו בשוק באותה עונה, אבל אתה באמת לושב בדיעבד שזה היה הרגע הנכון להפרד?
אחרי אותו שער ראמוס נתן מספר עונות נהדרות ולא במקרה בזכות הגנה בעיקר לקחנו 3 תארי אלופות רצופים. אחד מהם בזכות שער שיוויון שלו בגמר.
אתה עדיין חושב שהיה טוב יותר לו היינו נפרדים ממנו אז?

אני איתך אגב שהוא אוברייטד. אבל הוא אוברייטד כי מחשיבים אותו לבלם הטוב בדור ואולי אף בהיטוריה ולא כי הוא אינו מהטובים בדור כלל. כלומר הוא אוברייטד כי הפכו אותו ל״רונאלדו״ של הבלמים בעוד הוא רק ה״אמבפה/ניימאר״ שלהם, לא כי בפועל הוא ״הדמבלה״ של הבלמים.

כן.

הייתי מחליף אותו בבלם אחר גם אם קצת פחות טוב אבל שיהיה הרבה יותר סולידי והרבה פחות פוזה.
את החלוצים שלי אני אוהב עם פוזה, את הבלמים לא.

מבחינתי אחת הסיבות ליחס האליפויות השלילי של ריאל מול ברצלונה בתקופת ראמוס היא תיפקודו של הבלם הספרדי.

מצד שני הוא הסיבה גם ליחס החיובי בגביעי אלופות.
בליגה הוא טועה מידי פעם, בליגת האלופות הוא תמיד מגיע כסופר סרחיו.
בכמה אליפויות יותר היינו זוכים אם לא ראמוס אלא בלם פחות טוב ללא פוזה היה משחק שם (נאצ׳ו נניח)?
הוא בלם מ2012? כלומר האליפויות שבסימן שאלה הם 2013,2014,2015,2016,2018,2019,2021
מתוכן, ב2013, 2016, 2018, ו2019 לא היינו פקטור גם אם ואן דייק היה משחק אצלינו, והעונה ראמוס גם ככה היה פצוע בזמן שהיינו חזק בתמונת האליפות ואת האליפות איבדנו כשבמקומו שיחק בלם סולידי ללא אגו.
כלומר אנחנו מדברים על 2 אליפויות בלבד - 2014,2015.
להפיל את איבודי האליפויות האלה עליו זה לא הוגן.
בכל אופן נניח שבאמת עם בלם פחות טוב ללא אגו היינו זוכים בהן, מה בנוגע ל2 גביעי אלופות שזכינו בזכות הראש שלו? ובכללי כל משחק באלופות בו הוא היה בלתי מנוצח? כולל 2017 ו2018.
אל תשכח גם שהוא היה אחד המצטיינים באליפות ב2020.

אני חושב שפה אתה כן ממעיט מערכו יותר מידי.
כל בלם טועה גם, ככה שזה שתוריד את כל הטעויות שלו לא אומר שהמחליף שלו לא היה טועה (טעות אחת ב2012 או 2020 והאליפות של ברסה).

מי שחושב שאני ממעיט מערכו אני מקבל זאת, זה בסדר, אבל אני לא מסכים ורק כותב את דעתי כפי שהיא.
עדיף היה לנו בלם מסוג אחר.

איכשהו כולם אצלנו נופלים ממקבילהם ׳בפיק׳. באופן כללי, מגיע יותר כבוד לכל מי שהיה דמות מרכזית באחת הקבוצות החזקות ביותר בתולדות הענף. ב- 16/17 היינו הקבוצה הכי טובה בעולם בפער.

אם כבר הדיון ה׳השוואתי׳ הזה, אז עם דמויות כמו פרנקו בארזי, פאולו מלדיני, וידיץ׳ וכו׳

@PedjaMijatovic עשה עבודה יפה בלהבהיר את מה שמייצג גם את דעתי.

הוא אפילו לא היה יותר טוב מסקולס או למפארד (בטח אם אתה מחשיב את ׳תיאוריית הפיק׳ - למפארד של מוריניו, לדעתי העונה השניה, ושל הדאבל של קרלו). גם לא ממודריץ׳, דרך אגב. אפילו את טיעון התארים אין לו.

זכותך לחשוב כך כמובן.
בשיאו ג’רארד היה ללא ספק הקשר המרכזי הטוב בעולם.

לא התייחסת לשאר ההודעה שלי.
אני בגדול ברוב הדיון פה מסכים איתך, פשוט חושב שהזמן המושלם להפרד מראמוס היה בקיץ שעבר ולא ב2014.
כלומר קיץ שעבר זה לגמרי בדיעבד היות ששבמאני טיים העונה היה פצוע, לא תמכתי בזה בזמנו, ולא הייתה שום סיבה לתמוך בזה בזמנו.

אבל לנושא, מתוך ה2 אליפויות האפשריות שהצגתי שאפשר אולי לשים אותן על כתפיו של ראמוס (לא יותר מעל כיו של כל שחקן אחר אבל למען הדיון אזרום). אתה באמת חושב שבלם סביר היה עושה לנו יותר טוב?
אגב, אני כרגע קולט שספרתי שם את עונת 2014, כאשר שיברנו רק על החל מ2015.
אז מתוך האליפות האחת הזו שהפסדנו על מספר נקודות קטן (2015) כמה היה משתנה אם היה משחק שם בלם אחר?
אל תשכח שזה יבוא יחד עם 3 תארי אלופות שאחד הושג בזכות גול של ראמוס ולא רק הופעות מרשימות מבחינה הגנתית

בספרד ובצרפת ממשיכים לעסוק בסרחיו ראמוס. “סביבתו טוענת שזה בסך הכל רעש של התקשורת אבל זה מרגיז אותם. פ.ס.ז’ לא שוקלת להתיר את חוזהו. אבל מקורבים של ראמוס מאשימים את העיתונאים שהם לוקחים חלק במשחק הזה עם העיתונות בצרפת. ראמוס עצבני ומת כבר לשחק ולהוכיח לכולם שהוא התאושש”, נטען. אנטון מיאנה מקדנה סר אמר: “המפתח הוא - מתי הוא יחזור. בקבוצה אופטימיים שהוא ישחק אחרי הפגרה. אלא שהמאמץ העילאי שלו לאורך כל הקריירה - עשה את שלו (מספר המשחקים). הוא שיחק המון במדריד ובנבחרת והוא משלם על זה מחיר כעת בהתאוששות”. אלברו בניטו מגן עליו: "לא הייתי מפקפק לעולם במקצועיות שלו. סיכומים עושים בסוף. אם ראמוס יתחיל לשחק באופן סדיר למשל אפילו רק בינואר, ובסופו של דבר יהיה מכריע (ויוליך את הקבוצה להישגים) - זה לא משנה. “בדיקה רפואית ממצה. פ.ס.ז’ לא יכולה להגיד דבר בפומבי כי זה יעמיד את הרופאים במצב לא נעים”, טען שחקן העבר גוסטבו לופס. ראול רואיז מסכם: “קשה מאוד להאמין שבצוות הרפואי של המועדון לא זיהו פציעה. קשה לי להאמין שראמוס שיקר להם”. כשהוא כבר יותר מבן 35 וחצי, זה אולי האתגר האחרון בקריירה של ראמוס - לחזור לעצמו…

כמה זה מוזר, הא? כמה זה לא טבעי: סרחיו ראמוס ערך הופעת בכורה בהרכב פריז סן ז’רמן. אחרי 207 הקפטן לשעבר חזר לשחק כשהתמודד, כנראה, על כל הבעיות הפיזיות שלו. עד עכשיו ראמוס נכלל בסגל לראשונה רק במשחק נגד מנצ’סטר סיטי באמצע השבוע וחיכה כמעט עד דצמבר לפרמיירה. המשחק האחרון שלו עד היום היה נגד צ’לסי בגומלין חצי גמר ליגת האלופות במהלכו היה חיוור. “זו תחושה ייחודית, אני שמח מאוד ומרוצה. זה יום גדול עבורי אחרי שסבלתי כל כך הרבה זמן מבלי לשחק. חשוב לי לעזור לקבוצה, להיות כאן איתה ולשחק 90 דקות. הכל הלך טוב מבחינתי במשחק הראשון, ניצחנו והייתה לנו הופעה טובה. בהמשך אכיר את חבריי טוב ונשתפר יחד. אני מרגיש טוב עם חבריי על המגרש”.

אני כועס עליו על חצי השנה האחרונה - שהחזיק אותנו בביצים והתמהמה, על הדרישה של השכר ואורך החוזה וכדומה, על כך שבחר בשיא ההופעות בנבחרת על פני הקבוצה שלו 16 שנה. ואין ספק שפלורנטינו צדק. ועדיין כמה שזה מוזר וקצת עצוב - זה גם משמח לראות אותו שוב על כר הדשא. מאחל לו בריאות ושיעשה חיל, באמת. הגול בדסימה ובעיקר כל מה שנתן - לא יישכח מבחינתי לעד.

הגיע לו לחגוג יום הולדת במצב אחר לגמרי אבל אנחנו נמשיך להאמין שהוא עדיין לא אמר את המילה האחרונה. המון מזל טוב לקפטן לשעבר ולאחד השחקנים הגדולים ביותר בהיסטוריה של ריאל מדריד: סופר-סרחיו ראמוס כבר בן 36.

הרכש הכי גדול במועדון אולי פרט לכריסטיאנו רונאלדו, מי שהגיע כילד אבל כבר אחרי דקה הפך לגבר והיה הבוס בהגנה. כבלם, כמגן ימני, לצד כל שחקן הגנה אפשרי. היורש האמיתי של פרננדו היירו. כבר אחרי מחצית אחת נגד סלטה ויגו בסנטיאגו ברנבאו הגדרנו אותו כרכש העשור. כמה שחקנים הגיעו בגיל צעיר ועם תג מחיר והוכיחו שריאל מדריד גדולה עליהם – הלחץ מהאוהדים, הלחץ מהתקשורת, הלחץ מההנהלה והמאמנים, הסביבה, השאיפה למצוינת. אבל לא ראמוס.

ראמוס סימל את ריאל מדריד בצורה מושלמת – זו שלעולם אסור להספיד אותה ושרק טיפש מהמר נגדה. זו שתנצח תמיד, איכשהו, בווינריות מדהימה – ברגע האחרון ותזכה בתארים. זו שלעולם לא תסתפק במה שיש. וגם הקבוצה עם החזה הנפוח והאף למעלה, השחצנות הזו. “סן לורנצו הקבוצה של האפיפיור? - ריאל מדריד היא הקבוצה של אלוהים”, אמר בגמר אליפות העולם למועדונים ב-2014, באותו טורניר שגם אמר “אני בלם עם נפש של חלוץ”.

אם יום הולדתו הייתה ב-24 במאי זה היה יותר מגניב, אבל זה לא משנה. ראמוס היה אגדה עוד לפניכן אבל הוא לנצח ייזכר כ"אדון הדסימה", כשבדקה ה-92:48, בגמר ליגת האלופות, כשהיה נראה שהכל אבוד, הרחבה בצורה ומלאה בשחקני אתלטיקו – הוא הגיע בצורה מושלמת לכדור הקרן של לוקה מודריץ’ ונגח לרווח היחיד, הסנטימטר הפנוי בין הידיים הארוכות של קורטואה, אז בצד הלא נכון – לרשת. שער שגרם לפרס לתשואות ביציע ולנו לבכות – בין אם הייתם במגרשים כמוני, בין אם צפיתם בברנבאו, ובין אם סתם בבית או עם חברים. 12 שנה חיכינו לגביע הזה והאושר היה עילאי (כמובן שעם נוייר הוא סגר חשבון עוד בחצי הגמר).

בהמשך היה גם ראמוס הקפטן היחיד שזכה שלוש פעמים ברציפות בליגת האלופות, מסמל את ריאל ההיסטורית יחד עם זידאן-כריסטיאנו-מרסלו ואחרים. “אמרו שאי אפשר לזכות בגביע הזה פעמיים ברציפות והנה אנחנו חוגגים איתכם פה בפעם השלישית ברציפות”, אמר בחגיגות בברנבאו ב-2018. ראמוס גרם לי להאמין שכל כדור קרן יהפוך לשער כשהוא בסביבה, כפי שקרה נגד לה קורוניה לדוגמא בדקה ה-90 – NoventaYRamos.

כמה זה סמלי שהוא הגיע ברגע האחרון של חלון ההעברות כשפלורנטינו שם על השולחן את סעיף השחרור שלו, חצי שעה לסיום, וגרם למונצ’י המנהל המקצועי לבכות. עד הרגע האחרון. עד הרגע האחרון האמנתי שהוא יישאר והעזיבה שלו הייתה קשה ועצובה עבור כולם, בכינו יחד איתו במסיבת העיתונאים. אבל לא נרחיב על זה. אנחנו לנצח נזכור אותו כאגדה ונחכה לסגירת מעגל, כי אלה הם חוקי הטבע. כתבנו עליו כל כך הרבה לאורך השנים אבל זה מרגיש שזה לא מספיק.

סרחיו ראמוס וריאל מדריד היו שידוך משמיים, והוא עוד יחזור. בלי קשר אני בספק אם אוכל לחוות בחיים שלי רגע יותר עוצמתי מהשער שלו בגמר ההוא, בטח כשהייתי שם. זה הרבה מעבר לספורט. אני לא אחווה שום ריגוש שמתקרב לזה. אז תודה על הכל, ראמוס, אנחנו עוד ניפגש.

אין לי בעיה לפרגן לראמוס . אחלה גבר שבגברים .

“במקביל, אחת הסצינות המרגשות נרשמה כאשר סרחיו ראמוס פגש את סרחיו ראמוס הילד. מדובר בבנו של השוטר שנרצח בפיגוע לפני חמש שנים, האוויל סתאווי, שהיה אוהד מושבע של ריאל מדריד וקרא לבנו סרחיו ראמוס כי העריץ את בלם הבלאנקוס דאז. אחרי שנרצח בפיגוע, שבמהלכו נאבק במחבל באומץ והותיר אחריו אישה ותינוק בן שבועיים, הכדורגלן הספרדי כבר נפגש עם הילד, אבל אתמול ראמוס שוב נפגש עם ראמוס, התחבק עמו והעניק לו מזכרות”

יש מה ללמוד ממנו

בהחלט יפה מצידו של ראמוס.

*רק אני קיבלתי קרינג׳ מהנאומון של אדמס? מנסה למכור את ישראל בצורה מגוכחת ובכלל חצי מהשחקנים של פסז בטח לא מבינים אנגלית (זורק בדיחות למסי שאין לו מושג מה הוא רוצה). גם איך שהוא הציג את הילדים והכל פשוט הרגיש חמוץ.

אני חושב שאתה היחיד שטרח לשמוע אותו :grinning:

מקווה של הצוות המקצועי של פסז לא טרח לשמוע אותו גם :sweat_smile: זה היה קצת מביך.

על רקע תמונה שלו ולמטה שני גביעי היורו בהם זכה וכמובן המונדיאל - הקפטן לשעבר סרחיו ראמוס מגיב לראשונה לכך שלא נכלל בסגל של לואיס אנריקה ונבחרת ספרד למונדיאל הקרוב.

"העונה שעברה הייתה קשה, בגלל פציעות והסתגלות למועדון חדש ולעיר אחרת. עבדתי בגוף ובנפש כדי להתאושש ולהרגיש שוב כמו עצמי, כשלנגד עיני תמיד היו המטרות והחלומות שאני מציב לעצמי. למרבה המזל, אני יכול לומר שהעונה אני שוב מרגיש כמו עצמי ונהנה מכדורגל, מהמועדון שלי ומעיר נהדרת כמו פריז.

"המונדיאל? כמובן, זה היה אחד מהחלומות הגדולים האלה שהייתי צריך להגשים להגשים. חיפשתי את המונדיאל החמישי שלי (2006, 2010, 2014 ו-2018), אך לצערי אצפה בו מהבית. זה קשה, אבל כל יום השמש זורחת שוב. שום דבר לא ישתנה בי. לא המנטאליות שלי ולא התשוקה שלי ולא ההתמדה שלי ולא המאמץ והמסירות של 24 שעות ביממה בהן אני חושב על כדורגל.

“זו ההרגשה שלי ורציתי לחלוק אותה איתכם. תודה לכולכם על האהבה 🥰, יש הרבה אתגרים ויעדים שצריך לעמוד בהם.
נתראה בקרוב אני מאחל לך את הטוב ביותר. ¡Vamos, España!”.
SR4.

אם הוא רוצה להגיע לנבחרת שפשוט יעבור לברסה

העונה הוא באמת משחק והרבה, הוא בריא. קשה לי לשפוט אותו שם בליגת הגמדים בצרפת בקבוצה שטובה פי 300 מכל יריבה. ברור ששחקן כזה אתה לא יכול לשים על הספסל תיאורטית אבל יש לו מקום וקצת עצוב. צי הבלמים הספרדים לא מי יודע מה ומה לעשות שעושה לי חלחלה לראות את אריק גארסיה (אתם יודעים מי עוד היה צריך להחליף אותו). נוכחות של ראמוס הייתה יכולה לגרום לי להיות קצת יותר מזוהה עם הנבחרת שבכל זאת אני אוהד אותה.

הייתי מבין את אי הזימון שלו (ושל נאצו) כי רוצים להצעיר את הנבחרת.
אבל אז פיקה זומן…

פיקה לא זומן באמת. הוא היה ברשימה הגדולה שהכילה איזה 50 שחקנים.

הוא לא בסגל למונדיאל.

ברור לי שהוא לא בסגל הסופי, הוא גם פרש.
הכוונה שלי היתה שהוא זה שנכנס לרשימה המורחבת בגלל פציעה של בלם אחר ולא ראמוס או נאצו שבטוח הראו יכולת טובה יותר גם בליגה וגם באירופה (בטח ראמוס).