סרחיו ראמוס :: נפרדים מהקפטן המיתולוגי

לא צריך לכעוס על אף אחד, רק להפסיק לראות את העולם כמו ילד.

סרחיו ראמוס כבר בקטגורית יוצאי הדופן מעצם העבודה שהוא פה בגיל 34, בשכר עצום, והעובדות הן שהמועדון כן רוצה שימשיך לעונה הבאה. ועובדה שהוא גם לא שוחרר לסין בזמנו. מכאן ועד להסכים לכל דרישה שלו המרחק רב. ומה שהוא עושה בתקשורת בחסות אח שלו כל שנתיים אמנם כשר אך דיי מסריח ופוגע במועדון.

הנוהל שלא להאריך חוזה ליותר מעונה לכוכבים מבוגרים הוא מאוד הגיוני. להתקע עם שחקן מבוגר בעל מעמד וחוזה עתק בסגל בלי שהוא תורם על המגרש (כי אם הוא משחק החוזה הרי כן מוארך בשנה נוספות) זה הרסני ביותר. לגיטימי להחריג את ראמוס כרגע לפי כל מיני שיקולים (אין מחליף בשוק, לא רוצים להוציא כסף, קורונה, יש עמדות חשובות יותר וכו’). לגיטימי מאוד גם לא להחריג ולהראות לו את הדלת. הרי הוא יכול גם לדרוש חוזה לארבע שנים ובמקרה כזה ברור שאף אחד לא יסכים. את הקיצוניות צריך להוריד מהשולחן: הוא לא צדיק ולא קדוש בגלל הגול בדסימה מחד וגם לא צריך לכעוס עליו מאידך כי הוא מנסה למקסם. והמועדון מצידו יכול לסרב ולהראות לו את הדלת וגם זה לגיטימי. אין שום חוק שכל שחקן גדול ששיחק הרבה שנים במועדון חייב לסיים פה את הקריירה.

לא הייתה שום סיבה לשחררו לסין בחינם, בטח במצב הקבוצה, אני רואה את התמונה הרחבה. אתה ראית דבר דומה כזה בקבוצה אחרת שהקפטן הולך אחרי עונת חרפה של הקבוצה בקלות כזו? הוא גם היה מעולה בעונה שעברה אז זה לא מתכתב עם מה שציינת או איך שהגדרת את המצב מקצועית. הוא משחק טוב ולכן הוא כאן, לא בגלל הקעקועים שלו או הגול בדסימה או הפוסטים באינסטגרם ואהבת הסנטיאגו ברנבאו שבימים אלה שומם. לעניות דעתי הוא עדיין אחד מעשרת הבלמים הטובים בעולם, משהו כזה. על הנייר פפה וראמוס היו באותו הגיל כשנקלעו לסיטואציה הזו. בתאכלס ראמוס משחק כמעט תמיד ואף פעם לא נפצע. אני רוצה שהוא יסיים את הקריירה כאן מכל מיני סיבות, אבל שוב, היכולת והכדורגל מנצחים את הרומנטיקה. ריאל מדריד צריכה אותו כרגע. לטעמי מגיע לו חוזה לשנתיים. לא אמרתי ארבע שנים ולא אמרתי חוזה כמו בפ.ס.ז’. כאילו אנשים לא ראו פה מספיק משחקים של ואראן בתקופה האחרונה או מיליטאו. הלגיטימי>לא לגיטימי. רומנטיקה, אהבת השחקן - אני לא מתכחש לזה, הם אולי 10% מהשיקולים שלי. ראמוס נחוץ מקצועית. זה הכל.

אגב זה לא “כל שחקן גדול”, להיפך, אנחנו בנקודת הקיצון השנייה. זידאן השחקן הגדול היחיד מאז שאני רואה כדורגל שסיים כאן את הקריירה, תמיד קורה משהו.

אם הוא משחק תמיד ולא נפצע, והוא כל כך טוב, אז הוא יעמוד במכסת המשחקים בעונה הבאה והחוזה אוטומטית יוארך לשנה נוספת. למה הוא מתעקש שהחוזה יהיה לשנתיים בלי תנאי? כי בגיל הזה יש סיכון גדול שכל זה ייעלם ברגע והוא רוצה תעודת ביטוח.

למה אתה מתעקש שהמועדון חייב להסכים לדרישה שלו? כאוהד של הקבוצה האינטרס שלך הוא חד משמעית זה של המועדון במקרה הזה, לא של ראמוס.

נקודת הקיצון השניה והאופטימלית היא שהמועדון היה יודע לחתוך את השחקנים הגדולים בדיוק ברגע שבו הם מפסיקים להיות גדולים. זידאן, לשמחתנו, חתך את עצמו ברגע שנמאס לו. כל השאר חגגו על המועדון עם משכורות עתק בלי לתת תפוקה תוך שהם תוקעים רפורמות נדרשות בסגל.

אני חושב שמה שגלוי על המשא ומתן זה שראמוס דורש חוזה לשנתיים והמועדון מוכן רק לעונה נוספת. לגבי הארכת חוזה אוטומטית לפי מספר משחקים, אם תגיד לי שיש לך מקור מוסמך או שאתה בטוח שזה סלע המחלוקת אז אני יכול להבין יותר את הצד של המועדון. תמיד קיים סיכון לפציעה זה נכון אבל עד עתה ראמוס משחק ובריא וכשיר הרבה יותר משחקן ממוצע בן 34 (לא כולם הם כריסטיאנו רונאלדו) ולצערי גם במדי הנבחרת (הייתי מעדיף שייפרוש, כנ"ל מודריץ’, אבל אי אפשר להכריח אותו).
לא רואה שום סיבה מצד המועדון לא להסכים להאריך את חוזהו בשנתיים בשכר הנוכחי. היכולת שלו שהיא טובה (ואם היה משחק פחות מ-40 משחקים בעונה זה גם היה עוזר לו), המנהיגות, סימן השאלה לגבי מדיניות הרכש של המועדון - לרונאלדו לא הביאו מחליף, ואראן דעך, מיליטאו הוא סימן שאלה, את הכסף אני אעדיף להשקיע בשחקני התקפה… וכן אפשר להוסיף שהוא השחקן השלישי הכי אהוב עליי אחרי ראול וכריסטיאנו. לא בורח מזה וזה לא הטיעון העיקרי. לא הסברת לי איך על כף המאזניים אצלך המינוסים גדולים מהפלוסים אם ימשיך.

כולנו הסכמנו שהמועדון לא ממש בנה מחדש בזמן המתאים, הגלאקטיקו היחיד שעזב בזמן יחסית הוא פיגו אחרי עונה די גרועה כשסופסל בחצייה השני. לפי הרפורמה שהייתי רוצה קרוס ובנזמה מזמן לא היו פה.

מה שגלוי הוא שהמועדון היה חותם ברגע זה עם ראמוס על חוזה לעונה הבאה ושראמוס רוצה יותר, אחרת לא היה צורך במו"מ. כמו כן ידוע ממקרי עבר שזאת המדיניות באשר לשחקנים מעל גיל 32: חוזה לעונה + הארכה אוטומטית בהתאם לכמות הופעות.

מה בדיוק קורה במו"מ ומה הדרישה שלו - יש כל מיני גרסאות. אחת הגרסאות היא שהוא רוצה הארכת חוזה לשלוש שנים כי זה מה שהוא יכול להשיג בפס"ז. במקרה הזה אני מקווה שגם לך ברור שאסור למועדון להסכים בשום אופן. יש סיכון ברור מאוד אצל שחקנים בגיל הזה גם אם כרגע הכל טוב. אז אתה לא רואה שום סיבה אבל למזלנו מי שמחליט כן רואה.

הימור שלי על איך זה ייגמר: המועדון יבלע את הגלולה של חוזה לשנתיים בתמורה להורדה קטנה בשכר של ראמוס, שתאפשר להעביר יותר בקלות קיצוץ שכר נוסף אצל שאר השחקנים.

לא אמרת עדיין למה לדעתך המצב הזה של חוזה לשנתיים הוא טעות ביחס לכל המשתנים - היכולת שלו, המנהיגות, מצב הקבוצה ויתר שחקני ההגנה וגם השוק - בין אם הקושי להשיג מחליף ובין אם השאיפה שלי להחליף את כל ההתקפה. הפלוסים בהישארותו במצב הנתון לא עולים על המינוסים? לגבי פ.ס.ז’ - לא אתפלא אם זה פייק. גם אל תכניס לי מילים לפה. לא דיברתי על שלוש עונות ולא על שדרוג בשכר.
אתה מתייחס לדעה שלי מנקודת מבט בודדה שאני מעריץ שלו מה שנכון אבל זה לא הטיעון העיקרי שלי ולא עם המשקל הכבד, ולא מסתכל על שאר הדברים. נטל על המועדון היה ואולי עודנו - גארת’ בייל. ולא סרחיו ראמוס.
ובוודאי שאני לא מתכחש לזה שאני אהיה עצוב יותר ממך ומהאחרים ביום שזה ייגמר.

אמרתי וזה גם דיי מובן מאליו. כל המשתנים שלך לא רלוונטיים, רק הגיל שלו.

אבל אם אתה רוצה לפתוח את זה לדיון רחב יותר כתבתי בהודעה הראשונה שלי שאי אפשר לבנות קבוצה חדשה בלי לפרק את הקליקה הנוכחית השולטת בחדר ההלבשה, במיוחד כשמדובר בשחקנים מבוגרים מאוד. וראמוס שולט בחדר ההלבשה של ריאל מדריד יותר מכל שחקן שאני זוכר איי פעם. אם ראמוס יישאר כי הוא מנהיג ואתה אוהב אותו, ומודריץ’ יישאר כי הוא אחלה ונכנס כמחליף ועדיין נותן פסים מרהיבים עם הפאלש, ואותו דבר לגבי בנזמה ומרסלו וקרוס וכו’ - אז שום דבר לא ישתנה. אם רוצים לחדש את ההגנה אז מן הסתם ראמוס בן ה35 בעדיפות שניה לעומת וראן בן ה27, גרוע ולא מנהיג ככל שיהיה. ואם אחד מבין מודריץ’ וקרוס צריך לפנות את המקום ואת השכר שלו לקשר וורלד קלאס חדש - אז זה חייב להיות מודריץ’ גם אם בעיניי הוא טוב מקרוס עם רגל קשורה מאחורי הראש.

אני לא הייתי מחדש את ההגנה, זה העניין, יש סדר עדיפויות ואנחנו לא בקיץ 2009 עם כיס בלתי נגמר לפי הידוע לי. אתה שוב כותב “הוא מנהיג אותה אוהב אותו”. לא - הוא מנהיג, ואני אוהב אותו, והוא משחק טוב. הוא עדיין אחד מעשרת הבלמים הטובים בעולם וריאל מדריד נחלשת משמעותית אם הוא עוזב. תביא ילד מוכשר והוא ייכנס מייד לנעלים שלו? את מודריץ’ יותר קל לספסל מאשר את ראמוס, ביחס לעמדה שלו לדעתי ראמוס צריך ללכת אחרון מבין הוותיקים - קודם מרסלו, קודם בנזמה, קודם מודריץ’, קודם קרוס.
על סמך מה אתה משוכנע שיגיע קשר וורלד קלאס ולא איזה לוקאס סילבה? רונאלדו עזב ולא הגיע אף אחד, זו הדוגמא הכי מובהקת. מאיפה לך שלא יגיע ילד מברזיל? נסכים שלא להסכים. אני חושב שהדעה שלי לגיטימית מאוד. אשאיר את הבמה לאחרים.

אם לא מתכננים להביא שחקנים טובים חדשים אז לא רק שזה לא משנה אם ראמוס נשאר או הולך, אני אפילו מאחל לו ללכת למועדון תחרותי אחר ולהתחרות בטופ.

החידוש בהגנה פחות קריטי גם בעיניי, החידוש החברתי-מנהיגותי כן. אם בונים קבוצה ל3-4 שנים הבאות (או במקרה של זידאן ל15 שנה) - ראמוס לא יכול להיות חלק מזה. כמו שפפ היה צריך להחליף את אטו ודקו, וקאפלו קיבל קבוצה בלי זידאן וזרק את רונאלדו השמן, ומוריניו הראה לראוליטו וגוטי ואיקר את הדלת החוצה.

ראול וגוטי עזבו כשהם גמרו את הסוס\לא היו מספיק טובים להיות שחקני הרכב בריאל מדריד והיו פיגורות אחרות בחדר ההלבשה, זה לא המצב כיום. אני מסתכל לטווח הקצר ורואה קבוצה שנחלשת משמעותית מקצועית. אתה תתאכזב כי המהפכה לה אתה מייחל לא תגיע גם אם ראמוס יעזוב=לא יוחתמו קראקים. בשביל בלם ממוצע מהליגה הספרדית גם היית מוותר על ראמוס? את כולם אי אפשר להשאיר כמובן. קרוס לטעמי לא היה צריך להאריך חוזה כלומר הבחירה בו הייתה שגויה, בנזמה שהוא מנהיג בכאילו גם כן היה צריך ללכת מזמן, גם מרסלו למרות שכל פעם באינסטגרם רואים תמונות שלו מחייך וכובש ועושה מספרת באימון. לטעמי גם מודריץ’ צריך ללכת לפני ראמוס פשוט כי בקישור יש כבר כביכול את ואלוורדה, קאסמירו, קרוס שהשלמתי עם נוכחותו ואודגור מהספסל.

כמו שכתבתי, אם אין רכש זה לא משנה מה יהיה עם ראמוס כי קבוצה טובה לא תהיה פה. אותי זה הדבר היחיד שמעניין. מצידי שיריצו את פאבלו ראמון מקסטיליה במקומו לפחות יהיה סיכוי שיתפתח שחקן לעתיד.

סליחה, אבל הוא כן קדוש…בגלל השער ההוא ; אך לא רק.
נראה שעם הזמן איבדת את הטעם של השער המדובר.

לא מעניין אותי איך מתנהל המו’'מ בין שני הצדדים כרגע, לכל צד יש את האינטרסים שלו. אבל אני בטוח בדבר אחד: מה שהולך לקרות זה הטוב ביותר מבחינת ריאל מדריד - הקבוצה שלנו. מכל הבחינות. גם אם זה בסוף יעלה לנו(לי) בראמוס.

אני נוטה להסכים עם דור שראמוס כרגע, גם מקצועית וגם מנהיגותית, שווה הישארות של שנתיים. זה נכון שהשוק כרגע לא במצב מזהיר, ווראן סינדרלה, ומיליטאו סימן שאלה. אבל האם בשנתיים האלה, ראמוס לא יכול “לחנוך” את מיליטאו? להעביר את המושכות למישהו אחר?

אני רואה גם את ההשקפה של גיא: על מנת לבנות משהו חדש ובריא, צריך להחליף יסודות ישנים. סבבה, הכל טוב ויפה, אבל גם עם משאירים יסוד-שניים אפשר לבנות משהו מעולה. כמו שדובר, בוא ניפטר מבנזמה ומרסלו, ניתן לשלד הקיים לרוץ בדגש על עם חיזוקים (כי השלד הזה פשוט נוראי) וראמוס ינהיג מאחורה שנה שנתיים וייפרוש.

הבעיה היא, שראמוס דורש יותר בשכר וזה משהו שאני קצת לא מבין אם אתה באמת רוצה לפרוש פה. אני לא בקיא בתנאי החוזה, אבל בחייאט, מה עוד 2-5 מיליון ייתנו לך אחרי כל מה שכבר הרווחת? וכן, אני לומד כלכלה, אבל יש שחקנים שסבבה להם עם מה שכבר השיגו.

ובכלל, למה “אסור” לשחקן לפרוש בריאל מדריד? למה ביונייטד את גיגס ופרדיננד, רומא של טוטי, מילאן הגדולה של מלדיני, פויול שפרס בברצלונה, ועוד ועוד? מה, בהשוואה לכל המועדונים האלה ריאל לא יכולה להרשות לעצמה ששחקן ייפרוש פה כי אנחנו “ריאל מדריד” ? פאק איט. לא קונה את זה.

אשכרה השחקן האחרון שפרש פה היה זידאן ב2005 (ממה שאני זוכר). זה לא צורם לכם? למועדון צריך להיות גם אינטרסט תרבותי/תפיסתי/אהדתי שמדיי פעם שחקן או שניים ייפרשו פה. זו דעתי.

TL;DR : ראמוס, שחרר מהדרישות שלך וצא גבר פרוש פה כמו שצריך, בלי דאווינים.

השאלה אם זה לא מייצג לדעתך משהו יותר עמוק באיך שראמוס תופס את עצמו.

מודריץ׳, לפי הדיווחים, הסכים להתפשר והוא גם מקבל את מקומו כאחד שלא תמיד עולה בהרכב. ראמוס לא רוצה להתפשר וזה עשוי לרמז על איזה מעמד מקצועי הוא חושב שצריך להיות לו. הדברים האלה נוטים להיות קשורים אחד בשני.

ומצד שני יש לנו מאמן כמו זידאן על הקווים שיודע להתנהל ואם את כריסטיאנו רונאלדו הוא שכנע לנוח אז סרחיו ראמוס זו משימה שגדולה עליו? שואל ברצינות. בשנה הבאה הוא צריך לנוח ביותר משחקים סטייל שחטאר\קאדיס\ווטאבר ואז ככה מיליטאו באמת יוכל לעשות קפיצת מדרגה מסוימת. גם ראמוס עצמו ייראה קצת יותר טוב, משוכנע בזה. זו לא השוואה מדויקת אבל אתם זוכרים עד כמה צ’אבי היה חשוב בעונה האחרונה שלו בברצלונה כשהתעקשו להשאירו?
ראמוס לא מלמל משהו שהוא רוצה לשחק עד גיל 40 ואם הוא היה רוצה להישאר בריאל עד גיל 40 ואז לפרוש הייתי אומר שזה לא ריאלי והחיים הם לא פלייסטיישן. הדרישה שלו לחוזה לעוד שנתיים נוספות, באותו השכר (כולם יקצצו בגלל הקורונה), בהתאם למצבו הבריאותי ויכולתו על כר הדשא - נראית לי לגיטימית.

בואו נגיד שסדרת המהלכים שהמועדון עשה בשנים האחרונות מחזקת את הטענה שלי ונותן לי סיבה טובה להטיל ספק בשיקול הדעת.

ריאל מדריד בדרך כלל חושבת שנתיים-שלוש קדימה ולא חמש או שש שנים. בגלל זה הביאו את פיגו וזידאן וגם את אדן הזאר. ראמוס לא יהיה יעקב הלל בשנה הבאה.

אפשר לרצות שראמוס יישאר ולא להסכים לתת לו את מה שפסז כביכול מציעים.
לפי ההבנה שלי כרגע ראמוס לא מוכן לחתום לשנה ורוצה שנתיים, מבחינתי לא מדובר בהפסד גדול מידי כלכלית כי ראמוס שחקן חשוב (לגבי החישובים כבר דיברנו מספיק).
ברור שאעדיף שראמוס יחתום לשנה.
השאלה היא מה אם יש אולטימטום, חוזה לשנתיים או ביי.
עכשיו ברור שמבחינת צדק ואגו בא לי להגיד ביי, אבל בפועל מישהו מכם סומך על וראן ומיליטאו עם נאצ׳ו כגיבוי עונה הבאה? מעבר לכך, אם נביא עכשיו את אופמנקנו שינהיג את ההגנה לעשות הקרוב (לא יודע למה אני נתקע עליו). אפילו אם נניח שיצליח (כלום לא מבטיח זאת) אתם מוכנים לוותר על אמבפה בשביל זה?
רענון סגל זה חשוב, אבל היות שאי אפשר בבת אחת לרענן הכל לצערי, אז אני מעדיף לרענן את בנזמה לפני ראמוס, לשדרג את אגף ימין של ההתקפה לפני ראמוס. אלה מבחינתי הדברים החשובים יותר כרגע, אני לא חושב שהמרחק של ריאל מהטופ האירופי הוא כזה גדול, להפטר מראמוס ירחיק אותנו משם לעוד עונה.

פויול הוא דוגמה מצויינת: בגיל של ראמוס הוא קיבל חוזה לשלוש וחצי שנים נוספות. מאז הוא נפצע כמה פעמים, התקשה מאוד לחזור לכושר כי מה לעשות שזה יותר מסובך בגיל הזה גם כשאתה סוס יאור עם תלתלים. למזלה של בארסה הוא החליט לפרוש כשנותרו לו עוד שנתיים בחוזה כי הוא הבין שהעסק נגמר ולא רצה להיות נטל, אבל באותה מידה יכל להמשיך להתאמן בחדר הכושר ולהנות ממשכורת שמנמנה.

גם זידאן פרש עם חוזה ביד מיוזמתו. רמת ה"מכובדות" בעזיבה של שחקנים גדולים את המועדון שלהם תלויה כמעט תמיד בשחקנים. וזה בודאי המקרה של ראמוס. כל עוד הוא כשיר פיזית וחשוב מקצועית המועדון ימשיך להציע לו חוזים לעונה אחת עד מתי שירצה. הוא יכול להסכים ולפרוש בצורה מפוארת כשהוא באמת לא יהיה ברמה הנדרשת. אבל זה לא המצב, הוא רוצה ביטוח גם למקרה שבו הוא כבר לא יתאים לרמה הנדרשת.

קרלס פויול הוא מהזן הנכחד של ראול, קודש הקודשים, אצילות וג’נטלמניות, נקרא לזה ככה. אבל שניהם ממש לא באותו המצב (הוא וראמוס), מה הכוונה: המספרים של פויול - 27 הופעות בכל המסגרות ב-2010-11, 44 הופעות בעונת 2011-12, 22 הופעות בעונת 2012-13 ו-12 הופעות בעונה האחרונה* . תחליט מה הסיבה ומה התוצאה אבל ראמוס נראה הרבה יותר טוב מפויול בשנתיים האחרונות שלו ואם יורשה לי - בקבוצה פחות טובה גם אם שלושה חודשים היינו במוד בונקר. בבארסה כבר אפשר לומר שהתרגלו פחות או יותר לחיים בלעדיו כי הוא נעדר. ריאל מדריד חוטפת שלישייה משחטאר ומפסידה עוד במנהרה בליגת האלופות, זה לא מקרי.

כמובן שבחלק מהמקרים זה היה טבעי ומוצדק שאגדות המועדון לא יתלו כאן את הנעליים ועובדה שאפילו לדי סטפאנו זה לא הצליח וששחקן אחר שחקן אחר שחקן פורש במקום אחר.

סרחיו ראמוס: 44 הופעות, 42 הופעות, שוב 42 הופעות ו-44 הופעות. פויול גם פרש מהנבחרת אחרי 2010 כדי להתמקד בברצלונה וזה יפה ולצערו זה לא ממש הצליח. ראמוס בינתיים שורד עד למנחוס שעשינו לו פה…

נהדר, זה בדיוק מה שכתבתי.

בעונת 12-13 שבה כמות המשחקים של פויול ירדה משמעותית הוא היה בן 34, בדיוק הגיל של סרחיו ראמוס. בדצמבר 2012 פויול חתם על חוזה עד יוני 2016. שזה בדיוק כמו שראמוס יקבל עכשיו חוזה לשלוש שנים כפי שמציעה לו כנראה פס"ז והוא לכאורה דורש מפלורנטינו. דוגמה מצויינת למה לא נותנים חוזה ארוך טווח לשחקנים מבוגרים. אפשר להסכים לחריגות והכל טוב אבל נראה לי שאתה באמת לא מבין את ההיגיון הפשוט ביותר והאינטרס של המועדון - כל מועדון - במצב הזה.

לגבי ראול אתה חי בסרט ולא בא לי להעיר אותך ולגלות לך שסנטה קלאוס לא קיים במציאות. רק תבדוק מי שילם לו את המשכורת בשאלקה כדי שהוא יסכים ללכת באצילות וג’נטלמניות.

לא שלפויול יש במה להתבייש אבל אתה חותם לי עכשיו שראמוס ייפצע ויישחק אותה כמות משחקים? יש סיכון, אי אפשר לדעת. קנבארו בגילאים האלה פחות או יותר רשם 80 הופעות בשנתיים ונפצע פעם אחת בלבד - לפני פתיחת 2008/09. אל תשכח שזו הייתה קבוצה גרועה בליגת האלופות כזו שעפה בשמינית הגמר וגם בגביע הימים של הבושות, כך שתיאורטית מספר המשחקים היה יכול להיות קצת גבוה יותר. קייליני שגם לא פרש מהנבחרת בסביבות ה-34-38 משחקים בעונה. לוסיו באינטר שיחק 41 משחקים. ג’ון טרי בגיל 34 רשם 49 משחקים בעונה בצ’לסי והיה חשוב באליפות האחרונה של מוריניו.
אתה מכניס לי מילים לפה או אותיות למקלדת בכוח. אני מדבר על הארכת חוזה של ראמוס בשנתיים בהתאם לשכרו הנוכחי. לא מצב אידיאלי אבל אני מסתכל על התמונה כולה ולא רק על היכולת של ראמוס כרגע, הסברתי מה אני לוקח בחשבון, אתה העדפת לכתוב “לא רלוונטי כלום חוץ מהגיל שלו” ואני לא מסכים איתך. לא אמרתי להשאיר אותו בכל מחיר, את זה אולי הייתי כותב על כריסטיאנו בזמנו. אמרתי שצריך לעשות מאמץ.

לגבי ראול - אל תעיר אותי מהחלום. הוא חתם בשאלקה בשבוע האחרון של יולי, כלומר היה עוד חודש שלם, לדיונים ולמציאת פיתרון. בטוח ששאלקה שילמה את כל השכר שלו? בכל מקרה אני חושב שראול לא היה מציב אולטימטום או מאיים ב"וייברח" כמו ראמוס ב-2015 ובגלגולי הפורום הישן כתבתי שההתנהגות שלו הייתה מעצבנת.