הצוות המקצועי בראשות רונאלד קומאן :: פוטר, והיינו כחולמים

לא ייצא מהעונה הזו הרבה, אבל אפשר לפחות להשתמש בה לבניה. לא תהיה בניה כזו כל עוד קומאן פה, ולכן שווה אולי לשלם את הסכום כבר עכשיו. מה גם ש-6 מתוך זה נשלם גם בסוף העונה.

הוא לגמרי גם עדיפות שלי, אבל אני חייב לציין ששמות כמו קונטה או לב שמתייחסים אליהם בבוז הם אופציות מצויינות, וטובים יותר מכל מאמן שדרך פה מאז שפפ עזב לפני כמעט עשור.

תביא את טן האח עכשיו לא יהיה לו עם מה לעשות כלום ואז הוא יחטוף ויתחילו לזרוק עליו אבנים.

אני חושב שבעיני המאמן שיבוא במקום קומאן צריך לענות על שתי תנאים:

1. מגיע לטווח קצר ובלי התחיבות לעונה הבאה.

2. שכר סביר.

בשביל שמאמן מסוים יסכים לתנאים כאלו הוא צריך לאהוב מאוד את ברצלונה בתור מועדון ואחד שבכל מקרה אין לו עבודה בתחם האימון עכשיו. בוא ננחש איזה מאמן עונה לתנאים האלו?

כמובן שאם פפ או קלופ יהיו מוכנים להתפטר ממקום העבודה שלהם אז הכל מתבטל ולרוץ ולהחתים אותם. אבל זה חלום שגם בתור פנטזיה לא יקרה.

מה שיותר פתטי שאותם אנשים שצוחקים על קנטה ועל לב זה אותם אוהדים שהיה להם בסדר גמור כל הואלורדות והקומאנים של העולם שעבדו פה מאז שפפ עזב…

אם ככה למה בכלל להחליף את קומאן? אם אתה אומר שחבל להביא מאמן טוב ולהתחיל לבנות פרויקט חדש עכשיו כי זה לא יצליח, למה להביא מאמן רע אחר לטווח קצר וגם לבזבז כסף על הפיצויים של קומאן?

או שאפשר להוציא מהסגל הזה יותר ולהתחיל לבנות יסודות להמשך- במקרה הזה אין שום סיבה שלא ללכת על האיש הכי מתאים שזמין ולהחתים לטווח ארוך, או שאף אחד לא יכול לעזור במצב הנוכחי ואז חבל על הכסף.

אם מביאים מאמן לטווח ארוך אתה צריך לעשות עבודת מטה מאוד עמוקה וכרגע אין פשוט שום מועמד ריאלי.

טן האח מחויב לאיאקס ולא נראה לי שהוא ישבור להם את המילה ויעזוב. בשביל ההרס של ברצלונה

אתה חושב שהוא זמין? למה? איאקס “יתרמו” לנו אותו עכשיו?

אם הוא זמין ומוכן אין לי בעיה. אבל הוא לא יגיע. מאמן שיבוא עכשיו זה בסגנון מרטינס, המאמן של בלגיה.

לא הכל חייב להיות אידאלי. אני חושב לדוגמא על תחילת הדרךשל זידאן, בתור מאמן בקבוצה הראשונה בקריירה אחרי שהוא מקבל קבוצה עם מורל ברצפה, אחרי שהם מקבלים בראש בקלאסיקו מבארסה של לוצ’ו, ופתאום הכל משתנה מין הקצה לקצה.

זה לא אידאלי להתחיל ממשהו, אבל עם כל משחק שעובר אני חושב שהמצב ילך ויחריף. לאבד מקום בצ’מפיונס זה משהו שכרגע אי אפשר לספוג אותו. צריך להתחיל ממשהו, ואם זה יעבוד טוב אין סיבה ששזה לא יהיה ארוך טווח.

מסכים. בשורטליסט שלי נמצאים טן האח, גז’ארדו וצ’אבי. הייתי גם בסדר עם לראות את קונטה ולב למען האמת, אם כי קצת ספקן. אחרת עדיף שלא לבזבז את הכסף. הייתי רוצה לתת לפימיינטה צ’אנס, אבל…

בסיכון שאני יקבל את הרושם המוטעה שאני מגן פה על האידיוט שמאמן אותנו עכשיו. אני חולק עליך בנקודה הזאת. אתה יכול לקבל מאמן שבכח האינרציה (כולנו יודעים השפעה של החלפה לטווח קצר של מאמן) יתחיל טוב השנה ואז שנה הבאה הכל יתפוצץ.

אני חושב שזמנו של קומאן תם בלי קשר למה שאני כותב. אבל צריך להיזהר מלהתקע עם עוד מאמן בינוני, שיעשה כסף עלינו גם שנה הבאה עם כל הפיטורים האלו, שלאפורטה נכנס לתפקיד הוא אמר במפורש שתם עידן השחקנים הבינונים בברצלונה אני רוצה שיחד עם זה גם שיסתיים עידן המאמנים הבינונים בברצלונה. די נמאס לי שאנחנו לוקחים את כל הואלורדות של העולם , בזמן שצלסי לדוגמה, לוקחת את טוכל (עדיין זוכר איך כל מיני אוהדים מהפורום של בארסה הקודם צחקו על טוכל ).

הלואי שטן האח יגיע השנה. אבל זה לא ריאלי וצריך להפסיק אפילו לחשוב על זה בתור אופציה. הוא לא יעזוב את איאקס ואיאקס לא תיתן לו לעזוב השנה. אין בזה שום היגיון.

זה אולי משהו בנאלי בשלב הזה, אבל עוד אספקט ספציפי שמעצבן אותי בהתנהלות של ברתומאו היא שקומאן הוא, בכל זאת, אגדה של המועדון, סמל ומישהו שיש לי הרבה כבוד אליו.
היה ברור לחלוטין שהוא מאמן לא מספיק טוב ולא מתאים. עצם העובדה שברתומאו שם את המועדון ואת כולנו בסיטואציה שצריך להעיף מישהו כמו קומאן מבאסת אותי. מגיע לו יותר כבוד במובן מסוים.
אני כמובן לא חולק על זה שהוא כרגע עושה עבודה רעה מאוד וגם אני הייתי מעדיף לראות מאמן אחר.

אני הפסקתי לרחם על קומאן. ההתנהלות שלו , היהירות והפוזה שלו. האוהדים של ולנסיה ניסו להזהיר אותנו והתעלמנו.

זה שהוא כבש שער היסטורי (אני זוכר את זה בשידור ישיר!) לא “מכשיר” את כל ההתנהגות שלו עכשיו.

וזה אחת הבעיות שממנים שחקני עבר גדולים לתפקיד רק בגלל “השם” שלהם. אני מתחיל לחשוב אותו דבר על גורדי קרויף…

מחשבה שמסקרנת אותי-
האם יש מניעה או איזה שהן השלכות משפטיות במידה ולאפורטה מחליט להודיע לקומאן שהוא מהיום המאמן על הנייר אבל בפועל הוא “מתאמן לבד”? ולתת לפיקה נגיד לקבוע הרכבים.

אני בטוח שאין מניעה.
אני זוכר שטייקון רוסי קנה קבוצה, שם מאמן בובה עם תעודה, אבל אימן בעצמו בלי תעודה.
אבל אני לא חושב שקומאן היה מסכים לדבר כזה. לא הכל בחיים זה משכורת.

עריכה: מצאתי את זה. זה היה באלאבס.

אותו אחד קודם קנה את ראסינג סנטאנדר ורצה לאמן אותה, אבל שם ההתאחדות עשתה לו בעיות.

נזכרתי גם ברוד הוליט וג’נפראנקו זולה, שהיו מאמנים-שחקנים, אבל זה לא היה בליגה הספרדית ואני לא יודע אם הייתה להם תעודת מאמן או לא.

איזי שרצקי הצטרף/ת לשיחה.

קריית שמונה זה עובד מצוין.

דרך אגב אני לא משפטן, אבל זה יכול להחשב “הרעת תנאי עבודה”

בוודאות זה הרעת תנאי עבודה.
זה שבארץ מאמנים מכרו את האתיקה המקצועית שלהם לטובת שקל וחצי מאלי טביב לא הופך את זה לחוקי.

בהינתן השמות שנזרקו פה לפני כמה ימים (בואו, פפ וקלופ לא יגיעו, אז אין טעם לפנטז), מי אתם הייתם רוצים כתחליף לקומאן?

כדי להיות ברור, אני מתכוון לאפשרות שהמאמן שיגיע יהיה מעכשיו, ולטווח ארוך (לפחות בתכנון). לא פלסטר עד סיום העונה. אז כל מיני ג’ורדי קרויפים למיניהם לא רלוונטיים.

1. רוברטו מרטינז.
  2. טן האח.
  3. צ’אבי.
  4. גז’ארדו.
  5. פימיינטה.
  6. לב.
  7. מישהו אחר שפספסתי.

מי אני רוצה שיגיע: טן האח, לב או קונטה.

מי יגיע בסוף: מרטינז, צ’אבי או קומאן של בית"ר.

קצת מבאס, כי אני חושש שהם לא באמת ישנו משהו.

מבין ה-3 הראשונים, או השניים, יש לך עדיפות?

כן, לפי הסדר שרשמתי. המאמן הכי טוב שאנחנו יכולים להביא זה טן האח, עם חוזה ארוך טווח, שיתחיל לבנות בסיס טוב לרוץ איתו כדי שב2023/24 נוכל לחזור לטופ של אירופה. הוא עשה את הז באייאקס, ובגלל קומאן כל הסגל שלנו כבר הולנדים.

לב עשה עבודה טובה בגרמניה, אבל יש שם דעיכה בשנים האחרונות, ואני לא יודע עד כמה זה בגללו. כן הייתי לוקח סיכון מחושב איתו, בעיקר בגלל הכדורגל שהציגה גרמניה בשנים הגדולות שלה.

קונטה מאמן מדהים, שפחות מתאים לסנגון שלנו. ועדיין, הוא אופציה הרבה יותר טובה ממאמנים חסרי ניסיון צ’אבי, ריסקיים כמו מרטינז.

מרטינז (שנדמה כי הוא האופציה המועדפת כרגע על ההנהלה) לא הצליח יותר מדי לפני בלגיה. וגם עם קאדר השחקנים של בלגיה, ניתן לטעון שהם יכולים להציג כדורגל הרבה יותר טוב ולהגיע להישגים מרשימים יותר. לא יודע, לא עף עליו.

ועם זאת צ’אבי הוא האופציה שאני הכי פחות רוצה. החוצפן לא מוכן להתחיל מבארסה ב’, וחושב שישר מגיע לו לאמן את הבוגרת. עם כל הכבוד, אנחנו לא מועדון (אל) סעד. רוצה להגיע, שיתכבד בלהראות שהוא מסוגל להגיע להצלחות במקום נורמלי.

אתה יודע טל, יש לך קטע של להיות קצת כפוי טובה לשחקני עבר. גם על לוצ’ו בזמנו טינפת כאילו הוא איזה אוכל חינם, כאילו הוא איזה קומאן ולא אגדת מועדון שגם כמאמן קטף תארים. יהיה נחמד אם לא תתחיל לטנף גם על צ’אבי שלא בצדק. לקרוא לו חוצפן על סמך משהו שלא כזה תלוש מהמציאות מאוד חורה לי, וזה מאוד מרגיז שאתה מתחיל לצייר עוד אגדת עבר באור שלילי.

למען הסר ספק, גם אני הייתי מעדיף את טן האח לשנתיים-שלוש.

שמע, צ’אבי השחקן השני שאני הכי אוהב אחרי מסי. לדעתי הוא גם הקשר הכי טוב בהיסטוריה, ועושים לו עוול כי הוא לא היה סקסי כמו אנדרס או זידאן. פשוט מכונה של יעילות.

יכול להיות שזה באמת לא כזה תלוש מהמציאות, כמו שאתה אומר, אבל לרצות ישר את הקבוצה הראשונה מבלי שיש לך ניסיון כלשהו זו חוצפה לדעתי. פפ, שהוא אולי המאמן הגדול בהיסטוריה התחיל בבארסה ב’. זידאן וראול, שתי אגדות של ריאל אימנו ומאמנים בקסטייה. צ’אבי היה שחקן יותר גדול משלושתם, אבל איפה ההוכחות על זה שהוא יכול להיות מאמן ברמה אפילו של זידאן?

בכל אופן, אני אמשיך לאהוב את צ’אבי גם אם הוא חוצפן במקרה הזה. לא חושב שיש פה מישהו שלא רוצה שהוא יגיע עוד כמה שנים, אחרי שיאמן במקומות נורמליים ויראה שהוא מוכן.

אגב, לוצ’ו אכן מלאך לעומת קומאן. הוא בן אדם סופר עקשן, ולא הסכמתי איתו כמעט על כלום, אבל הוא תמיד הראה אהבה למועדון. כמו כן, ברגע שהוא עזב, זה כבר לא משנה כמה אהבתי את ההחלטות שלו, הוא ראוי לכל ההערכה על התקופה שלו ועל התארים פה. אין מה להשוות לקומאן שמתנהג כאילו ברצלונה זורחת לו מ…
לא זוכר מי כתב פה תגובה לפני כמה ימים על זה שכדורגל הנבחרות הרבה יותר מתאים ללוצ’ו, אבל אחרי השנים האחרונות בספרד, זה לגמרי נראה שהקונספט מסתיר את רוב החסרונות שלו, ומבליט את היתרונות שלו.