הצוות המקצועי בראשות רונאלד קומאן :: פוטר, והיינו כחולמים

על גז’ארדו אין כרגע דיבור אמיתי, יש לו חוזה עד סוף השנה, הוא מתמודד על אליפות עם ריבר שנמצאת במקום השני, זה הדבר היחידי שנשאר לו מהעונה הזאת והתואר היחידי שחסר לו ברשימה.

את דעתי על צ’אבי כבר אמרתי, קטאר זה לא מדד לכלום, אין ביקורת רעה בקטאר ואין רמה.
יכול להיות הצלחה מטורפת או כישלון, לא הייתי הולך עליו כרגע בכל אופן.

אני אוהב את רוברטו מרטינז אני חושב שהוא יכול להיול מאמן מעבר מדהים.
מאמן מעבר הכוונה זה מאמן שיבנה את השורשים והבסיס ממועדון מפורק עם שחקנים למשהו עם דרך

טן האח כנראה האופציה המועדפת על כולם

קצת אוף טופיק, אבל הליגה בארגנטינה ( וגם בברזיל) הן סוג של “חצאי עונה”. כלומר שאתה אומר סוף השנה, וזה שהוא מושקע בליגה אתה מתכוון לעד החורף?

כרגע הדיבור היחיד זה בין מרטינז לצאבי.

אני לא רוצה את שתיהם. אבל אם דוחפים אותי לקיר ואני חייב לבחור מבינהם , אני הולך על צאבי.

לא רואה צורך להתיחס על פנטזיות שלא יקרו כמו טן האח.

חבל שלא ניצלו את הפגרה של הנבחרות. היתה יחסית ארוכה.

רק שלא נקבל קומאן ב.

יש פגרה נוספת בקרוב, מיד אחרי משחק הליגה מול אתלטיקו ב-2/10. יש מצב שלשם מכוונים מבחינת מהלכים גדולים, גם בגלל הפגרה, וגם בגלל אתלטיקו.

אני בספק אם הוא ישרוד עד המשחק מול אתלטי. אני לא יודע אם אנחנו נשרוד…

הליגה נגמרת באמצע דצמבר.
לגז’ארדו יש חוזה עד סוף דצמבר
מונייקו בשנים האחרונות מחדש חוזה לשנה כל תחילת שנה

האמת שהדיבורים על מרטינז באמת גרמו להגיע למסקנה שאין לי דעה לגביו. לא הכרתי ממש את העבודה שלו לפני, וקשה להתרשם ממה שיש למאמן במשהו כמו טורניר נבחרות, שם פשוט אתה עובד עם שיש.

קצת הסטוריה על התקופה שלו כשחקן ומאמן (בעיקר היה באנגליה):

וגם קצת ניתוח על המשחקים של בלגיה, והמערך בו הוא השתמש:

אני לא נבהל ממספרים במערכים. אחרי שנים של צפייה במאמנים וכדרוגל אפשר להבין שברוב המקרים המערכים הרבה יותר פלואידים, ולאו דווקא מקובעים כבעבר, אבל כן אפשר ללמוד על הסגנון אליו הוא שואף.

• אין המון BUILD UP מהאמצע.

• המון מעורבות של שחקני האגף.

עכשיו אפשר לטעון שזה סוג של Necessity. בלגיה מחזיקה בשחקני אגף מצויינים. קראסקו, האזאר, מרטינס, האזאר ג’וניור וכ’ו, יחד עם פריבילגיה שליותר מחלוץ חוד טוב אחד (כשהראשי זה לוקאקו). מנגד, זו נבחרת עם קישור לא רע כשבראשם עומד דה בריינה.

בנוגע לבניית תשתית, אני לא רואה עדות כלשהי לאיזו הצלחה שלו בעיניין. הוא טייל לפני הנבחרת בקבוצות בסדר גודל של אברטון, סוונסי ו-וויגאן, כשמכולן הוא זכה בעיקר ב FA CUP. אני לא יודע איך נתנו לו להיות מאמן בלגיה אחר כך, אבל זה מה שקרה בגדול.

לפי ההסטוריה שלו, אני לא סומך על מה שיש לו להציע כפתרון כלשהו למצב הקיים, בטח לא לטווח הארוך. אם מדובר על פלסתר עד סוף העונה, רק בשביל לשחרר את השדים הרעים שיש כרגע במועדון זה נראה לי סביר, אבל אני לא רואה שום סיבה לסמוך עליו כמישהו שירים אותנו על הרגליים כמינוי ארוך טווח. בנוסף, אני מצטער שאני אומר את זה, אבל עם כל החיבה לתיירי הנרי, אני לא רואה גם שום יתרון בזה שהוא יגיע כעוזר המאמן שלו לבארסה לאור קריירת האימון הכושלת שלו עד כה. כפי שכבר ראינו לא פעם, זה שהשחקן היה טוב, לא בהכרח אומר שיהיה מדובר במאמן טוב.

אני מעדיף את ההימור על צ’אבי.

עריכה ל- @EHUD :grin:
תזמון מושלם.

תנו לי את צ’אבי. אפס מטרות רק לשחק יפה. זה יהיה קל לטעמי. תוצאות זה כבר סיפור מסובך אבל כבר לא מעניין אותי

אני רוצה להטריל לגבי מרטינז.
קומאן החליף אותו באברטון. ב 3 שנים שלו שם , מרטינז השיג 72, 47, 44 נקודות. קומאן בעונה אחרי ה 44 השיג 61. אחר כך פוטר בתחילת עונתו השניה שם.
לפני כן בסאותהמפטון קומאן השיג 60 ו 63 נקודות. מרטינז ב 4 עונות בווגאן השיג בין 36 ל 43 נקודות בעונה. שתי קבוצות קטנות, כן?
אם הייתי צריך לבחור בינהם על סמך ההצלחה בליגה האנגלית, הייתי בוחר בקומאן.

מרטינז מצליח מאוד בנבחרת בלגיה והם כבר 3 שנים מקום ראשון בדירוג, לפני כל האימפריות. קומאן הפך את נבחרת הולנד מקבוצה שלא עלתה ל 2 טורנירים גדולים בחזרה לנבחרת חזקה מאוד.

אין פה הטרלה לדעתי. אני מסכים לחלוטין איתך. להחליף את קומאן במרטינז ועוד לטווח ארוך זה טעות קשה. פאקינג תוצאות טובות בבלגיה. אני מצטער עם הסגל שיש לבלגיה לדעתי אפשר להגיד שהוא גם מאכזב שם.

רוברטו מרטינז לקח עם וויגאן גביע ועם בלגיה מקום 3 במונדיאל, וואט דה קאץ’? :grin:

לקומאן הייתה קריירת אימון זוועתית בלי קשר לולנסיה שם הוא כמעט פירק את המועדון

חוץ מאליפויות עם אייאקס ואינדהובן בליגה ההולנדית שזה איך נאמר יותר סביר מפציעה של אדריאנו וואיזה עונה של מקום 7 עם סאוטהמפטון הוא לא עמד ביעדים אמיתיים.
ולנסיה, פיינורד, אברטון עם תקציב מטורף, בנפיקה, הולנד רק בליגת האומות.

אם הוא לא שחקן עבר הוא לא שם שחושבים עליו בחיים…זה היה תסריט ידוע וגרוע מראש

אני רוצה להביע מחאה חדה ונוקשה - צ’אבי היה אחד הכדורגלנים הכי אלגנטיים וסקסיים שאני נתקלתי בהם. הוא כמובן גם היה מאוד יעיל, אבל עבורי לפחות כמעט כל רגע שלו עם הכדור היה תענוג אסתטי. השחקן האהוב עליי בכל הזמנים והקשר הטוב בהיסטוריה.

אידיאלית, גם אני מסכים שעדיף שהוא ישתפשף קצת כמאמן ראשי בליגה נורמלית או בבארסה ב’, אבל אם טן האח, וגז’ארדו לא באים - הוא מבחינתי האפשרות השלישית בטיבה.
אני יודע שאני קצת מבסס את מה שאני הולך לומר עכשיו על כלום בפיתה, אבל בהינתן ה-IQ כדורגל הפסיכי של צ’אבי, אני מאמין באמת ובתמים שהוא יהיה בסופו של דבר מאמן מעולה.

נו למה אתה מתאר פה את איניסטה? מדברים על צאבי. :joy:

אל תתחיל איתי משה.
עם כל הכבוד לסאן אנדרס, ויש הרבה מאוד, זה לא אותו דבר.

ולמה הצלחה עם נבחרת וגביע בקבוצה קטנה נחשב להצלחה שמצדיקה אימון ברצלונה?
קומאן הצליח בנבחרת הולנד. הוא לא צריך לקחת מונדיאל כדי שזה ייחשב להצלחה. הם לא עלו לשני טורנירים גדולים לפניו, למה אתה מנמיך הישג של מאמן שהגיע ומייד עשה אותם נבחרת חזקה שוב?
מקום 7 עם סאותהמפטון זה הישג גדול. זאת קבוצה קטנה כמו וויגאן, ומרטינז לא הגיע לזה עם וויגאן.
הבאתי את אברטון כי הם אימנו אותה שנה אחרי שנה. לא בדקתי, אבל אני מניח שזאת הייתה פחות או יותר אותה קבוצה. קומאן הביא הרבה יותר נקודות בעונה הראשונה, ונכשל בשניה.

מדוע ההצלחות של קומאן בליגה עם 3 גדולות לא נחשבות לזכותו, אבל הצלחה של מרטינז עם נבחרת עם סגל מטורף כן נחשב?
עם כל ההשוואה הזאת, אני לא מתלהב מרוברטו מרטינז. אין לו הישגים יותר טובים מאלו של קומאן.

ועוד משהו קטן - ביורו האחרון מרטינז שיחק קבוע עם 2 בלמים בני 35 ו 34, אחד מהם מהליגה היפנית. אני לא מאמין שבכל בלגיה אין בלם צעיר שראוי לצ’אנס. זה לא מאמן שיפתח צעירים.

שאני רואה את רשימת השמות אני מתייאש. באמת. זה נראה שיש סרטן בקבוצה. כך אני מרגיש. מדהים הבינוניות הזאת לא עוזבת אותנו.

איך לעזאזל חושבים על תיירי הנרי אפילו בתור מועמד? מה לעזאזל הם לוקחים שם.

צאבי הוא כרגע המועמד היחיד שנשמע לי סביר ואני כותב את זה בצער כי לדעתי הוא לא מתאים כרגע. אבל פאקינג תיירי הנרי…

טאן האח אפילו לא מועמד.

קומאן זה סוס מת, אומנם מבחינה מקצועית, אני מעדיף לסחוב איתו עד סוף השנה ולא לקבל איזה תיירי הנרי. אבל אי אפשר להמשיך בצורה הזאת איתו. הוא עבר כל גבול. שיגמר לו ההאנג אובר מכל הראיונות שלו הוא יבין שזה יחסום לו עבודה בעתיד.

איפה הנרי רשום כמועמד?

https://twitter.com/Barca_Buzz/status/1440923553252130817

משה, יש עיניין של מי פנוי בשוק. הגיוני בשלב זה של העונה מה שיש בחוץ זה בעיקר בררה, בטח אם לא מתחשק לך לשים כסף על פיצויים לקבוצה.

זה שגז’ארדו מסיים בדצמבר נגיד זה מעניין.

אז או שישאיר את קומאן עד סוף שנה, או שימחל על כבודו ויתקשר לפימי ויבקש ממנו לבוא עד סוף שנה.

מה יעזור אם יתנו לעוד איזה בינוני להגיע לפה ושנה הבאה נתקע עם עוד איזה מאמן בינוני.