הצוות המקצועי בראשות רונאלד קומאן :: פוטר, והיינו כחולמים

א. אני מבין שזה מהמונדו. כלומר…אמינות וזה.
ב. מה שנדב אמר.
ג. אם הנרי בא לחצי שנה, זה פיזדץ רציני, אבל פיזדץ פחות רציני מאשר אם הוא בא לטווח ארוך. בתנאי, כמובן, שאחרי החצי שנה הזו יגיע מישהו נורמלי.

אין מישהו פנוי, טוב, ומוכח בשוק, ועוד כזה שכולם יסכימו עליו.

אני מניח שאף מאמן לא יגיע לחצי שנה בלבד. בטח לא במצב של ברצלונה.

אם הנרי בא לחצי שנה וזהו אין לי שום בעיה עם זה. יותר מזה, אני מוכן לעזור עם המזודות של קומאן.

אני לא מכיר את המאמן , חושב שפעם כתבת עליו פה.

אשמח לקישור אם יש לך.

בין מרטינז לצ׳אבי אין לי ספק במי אני בוחר.

צ׳אבי הוא גאון כדורגל ושחקן מעוטר. אם או בלי בארסה ב׳ אני בוטח בו וסומך עליו.
על מארטינז לא שמעתי עד לפני יומיים, וגם המידע שדימה הביא בנוגע אליו לא ממש מחמיא.

כדורגל נבחרות זה דראק. לא רואה ולא מעניין אותי. כמות המזל שנדרשת שם לא מעטה, במיוחד בטורנירים. נבחרות שרצו להצליח במיוחד, עשו הכנה רצינית כחלק מתכנית רבת שנים - למשל גרמניה ששמה חצי מהשחקנים שלה בנבחרת (או יותר) לשחק בבאיירן לפני המונדיאל של גרמניה (ממה שאני זוכר), ככה שבנבחרת יהיה תיאום בין השחקנים.

בכל מקרה, המאמן מקבל שחקנים לכמה ימים בכל פגרה וזה ממש כלום ושום דבר לעומת מה שהשחקנים עושים בשאר השנה.

מצטער, רזומה של מאמן נבחרת לא מרשים אותי.

את צ׳אבי לעומת זאת אני מכיר, וגם אם אין לו רזומה אימון מרשים, אני הייתי שם עליו את הז׳יטונים שלי (בהנחה שאין מאמן בכיר פנוי).

ובכל מקרה לא היה אכפת לי פלסטר של חצי שנה, אבל אנחנו במחזור החמישי. עכשיו זה לא פלסטר… צריך להבין שאם מישהו מגיע עכשיו זה יחשב לו לעונה מלאה.

אתה צריך לזכור שאם ברצלונה קורסת כמו עם קיקה. זה יהרוס לו את העתיד בברצלונה.

אולי טל פה כותב בקיצוניות ובצורה בוטה אבל אני מצטער אם מסננים את P.C אז במהות הוא צודק.

זה חוצפה שהוא לא מוכן לאמן את ברצלונה ב או קבוצה בינונית ורוצה את הבוגרת ישר. הוא מתנהג כאילו הוא “נסיך” וברצלונה זה בא בירושה אליו.

מה שטוב לפפ טיטו לואיס אנריקה ואפילו זידאן במדריד . לא טוב לאדון צאבי.

אני מעדיף אותו כי אני חושב שלשמוע על מרטינס ותיירי הנרי בברצלונה (בתור מאמן) זה יותר גרוע…

בינגו.

אני מחכה לשמועות על דה בור, בוחארדה וואן ברונקהורסט.
נראה לי כל שחקן עבר שיש לו תעודת מאמן יהיה מועמד בתקשורת.
לפי ספורט ומונדו, מי שבאמת מועמדים הם מרטינז וצ’אבי. אבל זה לפני שבכלל דיברו איתם, עם המעביד שלהם, על השכר ותנאים.

אנחנו במוד נוסטלגיה? (אפשר עדיין להגדיר את זה כנוסטלגיה כשזה זכרונות רעים?)

אם ככה, אל תשכח את רייזיחר, אוברמארס, פיליפ קוקו (שהבנתי שהשם שלו באמת עלה חחחח) וואן בומל

יש הרבה שחקני עבר הולנדים, אה?
אוברמארס הוא מנהל מקצועי של אייקס. איך שהולך להם עם הרכישות\מכירות, לא הייתי מתנגד לו.

בכלל לא נכון! הבנאדם הלך לרכוש נסיון אימון ראשוני באל סאד שזה שווה ערך לזה שהוא יאמן בבארסה ב’. הוא לא חייב לרכוש את הנסיון שלו בתור מאמן בבארסה.

מרטינז חבר של ג׳ורדי

image

לא אומר שקומאן לא הצליח עם הולנד, הוא הגיע בזמן חילופי הדורות והתחיל שם דור חדש אבל הוא לא התמודד עם הולנד בשום תחרות גדולה וקשה לדעת כמה רחוק זה היה נגמר, ההולנדים כל כמה שנים סובלים מחילופי דורות ולא עולים לטורנירים (ראה ערך 2002)
מרטינז עם אברטון סיים 5 למיטב זכרוני (לא בדקתי נטו זיכרון)

בכל מקרה שמתי השוואות כי שמת השוואות ועם השווואות תמיד אפשר לשחק לצד שנוח.
בכל אופן לקומאן יש קריירה ארוכה יותר משל מרטינז והוא עבר הרבה יותר דברים ולדעתי לא דברים שמספקים לכיסא בקאמפ…אם הכיסא מתאים למרטינז זה כבר וויכוח אחר.

לפי ההתחלה של גורדי אצלנו, הוא עדיף עליו.

ברצלונה ב זה קבוצה מקצוענית לכל דבר. אתה היית מוכן גם שאוסקר גרסיה ממכבי ת"א יבוא לאמן את ברצלונה?

הוא מתנהג כאילו זה פחיתות כבוד בשבילו. לא רוצה ברצלונה ב? שיחפש קבוצה כמו סלטה ויגו ודומה. יש למישהו מושג פה איך הוא מאמן? מישהו ראה מחצית אחת של אל סעד? לא מדבר על קליפים ביוטיוב או כל מיני “הייפ” שעושים עליו.

אני לא רוצה ברעתו, אני רוצה אך ורק בטובתו, אבל יותר מזה בטובת ברצלונה. ולצערי, אם הוא המועמד הבכיר עכשיו, אז אני מעדיף אותו. רק שהיה מוכן לרכבת הרים. פה לא יעשו לו הנחות כמו בקטאר.

התפקיד שלך זה לא לדעת איך הוא מאמן. התפקיד של בעלי המקצוע הרלוונטיים בבארסה זה לדעת.

בארסה ב=מכבי תל אביב=אל סאד=/=סלטה ויגו

עד כמה לדעתכם בנקודת הזמן הנוכחית זהות המאמן באמת משמעותית?

הרי ברור שאין לנו סגל תחרותי לליגת האלופות ולדעתי גם לא לליגה. אני בספק אם בארסה לאורך זמן באמת תסתמך על הגבהות גם אם ההולנדי ישאר, במהות הדברים הוא צודק לגבי המחסור ביצירתיות בחלק ההתקפי.

אנחנו בעיצומו של אפטרשוק אדיר וטבעי שהמתחים יצופו, באיזשהו מקום אני אפילו מעדיף את הקרקס התקשורתי הנוכחי על פני פרדיגמת מזעור הנזקים והשתקת הביקורת תמורת שקט תעשייתי שהיתה בהנהלה הקודמת. אם קומאן יפוטר ויגיע איזה הנרי / מרטינז ההבדל לטוב או לרע לא יהיה משמעותי, אבל עצם האיום והציפייה המפורשת לכדורגל איכותי בשילוב עם הצלחות מלמד שיש מעין משוואה שהנהלת לאפורטה מנסה לבנות ברמה הציבורית (והמאמן הבא יהיה מודע אליה).

הביקורת של טל על צ’אבי לגיטימית, אבל בל נטעה - אין עוד צ’אבי בעולם וכל החלטה שתתקבל לגבי התזמון הנכון עבורו תהיה קריטית. השאלה הנשאלת היא האם לשרוף אותו כרגע על הסגל הנוכחי או לחכות קצת עד שהמועדון יבריא כלכלית ויהיה לו סיכוי אמיתי להצליח. יהיה בהחלט נחמד לראות אותו מגדל את הילדים בסגל, אבל ספק עד כמה הקהל והתקשורת המקומית בשלים לראות עוד עונות בנייה. לדעתי לרוב האוהדים צריך עוד ליפול האסימון לגבי רמת הציפיות המתאימה עבור בארסה הנוכחית.

נקודה נוספת לגבי בארסה ב’ בפרט - מהרגע שבו צ’אבי משולב במועדון הוא יהווה איום ישיר ולא בריא על כל מאמן שעתיד לבוא. פפ בתחילת דרכו לא היה מותג עולמי באותו קנה מידה.

אם בארסה נכנסת לתהליך של בניה מחדש ומה שיש לה טוב זה בעיקר המון המון שחקנים צעירים אז זהות המאמן זה בערך הדבר היחיד שחשוב.

ואגב, עצם העובדה שמדברים על החלפת מאמן בספטמבר היא כשלון מטורף של לאפורטה! מאיזה צד שלא מסתכלים על זה.

אולי כדאי להבהיר שהשיח סביב בנייה מחדש מטעה היות והניסוח גורם לנו לחשוב על תמ"א 38 אבל בפועל מדובר בשיקום בניין שהופצץ.

הסייג רלוונטי גם לנשיא וגם למאמן, הנוכחי או השעיר לעזאזל הבא ברשימת הבינוניים.

אוריה במקור דובר על פרויקט פינוי בינוי. הפרויקט נתקע כי הרבה שחקנים לא הסכימו להתפנות. מה גם שמדובר במבנה לשימור ולכן לא ניתן לשנות את המעטפת. קומאן מנסה להוסיף ממ"ד אבל בפועל, מאחר ולא מדובר בשינוי במעטפת או בהרחבת המבנה אין חובת מיגון וזה סתם יגדיל את העלויות בטווח הארוך. שימור מבנים הוא קצת יותר מורכב מתמ""א 38. דורש ידע ארכיטקטוני ואדריכלי עמוק והרבה יצירתיות ויכולת רסטורציה. מישהו אמר צ’אבי?

על הנייר בכל פעם שמאמן ייכשל בבארסה צ’אבי יעלה כמועמד - עד שבסוף הוא גם יאמן אותנו. צ’אבי לא לחוץ כמו קומאן כשקיבל את הג’וב לפני שנה וקצת שידע שזו הזדמנות אחת ויחידה שלא תחזור.

צ’אבי יוכל לקבל את הג’וב כשהקבוצה תהיה במצב יותר טוב, אם הוא רוצה עכשיו, מבחינתי אני נותן לו את המפתחות. לא חושב שיש אוהד בארסה החושב שהסגל הזה שווה אלופות או אפילו ליגה.

אההה ויש הבדל ענק בין מגן שהיה בועט בעיטות חופשיות לבין הבורג הכי חשוב בקבוצה הטובה בהיסטוריה - המאמן על המגרש והמנצח בפועל. ההשוואה של הסיטואציות חוטאת לאמת.

אם כולם בריאים, אני יכול לפנטז על אליפות. הייתי נותן לנו 20% צ’אנס. ליגת האלופות ממש לא.
מעניין איזה סיכוי נותנים לנו אתרי ההימורים. לא מצאתי אתר רציני של הימורים על הליגה כולה, רק על משחקים בודדים.