הצוות המקצועי בראשות רונאלד קומאן :: פוטר, והיינו כחולמים

התוכנית ככל הנראה לוקחת כמובן מאליו השתתפות באלופות.

על עצם ההשתתפות הקבוצה מקבלת מענק שמן, על כל תוצאת תיקו/ניצחון בבתים מקבלים עוד מענק, על כל מעבר של שלב מקבלים עוד מענק כמו כן מענק על הדחה משלב שמינית הגמר. כמו כן, בסוף העונה מחלקים כסף על סמך זכויות השידור.

אם אני לא טועה כל הדבר הזה מצטבר לסכום כסף מאוד גבוה. המענקים של הליגה האירופית לא מדגדגים אפילו במעט את אלו של הצ׳מפיונס, מכאן הפחד של הרבה אנשים באי עלייה.
מספיק לראות את הרחשים שהיו בעונה שעברה על ההשלכות של אי העפלה אפשרית של יובנטוס.

מה שפוסל מבחינתי הגעה של מאמן עכשיו זה לא ליגת האלופות. כי גם אם קומאן אנחנו יכולים להתרסק עוד יותר, בטח ברגע שהשחקנים יבינו שהוא איבד את הסמכות והאמון. מבחינתי הבעיה שכל מאמן שיגיע עכשיו ידרוש חוזה לשנתיים לפחות.

אני הייתי מוכן להיפטר מקומאן א ולהסתכן בקומאן ב אם הייתי יודע שהוא בא רק לשנה הנוכחית ובאותו השכר. אבל איזה מאמן יסכים לזה?

תבדקו את קצב צבירת הנקודות שלנו בשנה שעברה. אם שנה שעברה סיימנו במקום השלישי אני חושב שגם השנה נסיים כך.

Shusaku

אני מבין את תחושת התיאוב כלפי קומאן. אבל בחיים חשוב יותר לחשוב רציונאלי. אי השתתפות בליגת האלופות לברצלונה בשנה רגילה זה מכה קשה. בתקופה של קרוב לפשיטת רגל זה איום ונורא. זה אובדן הכנסות גדול ולא פחות מזה, קבוצה שלא משתתפת בליגת האלופות קשה לה למשוך אליה שחקנים איכותיים.

אני מבין אוהדים שחושבים בגישה כזאת. אבל ללאפורטה אין את הלוקסוס הזה. הוא לא יכול לחשוב בצורה כזאת ואסור לו.

זה מה שישאיר את ההולנדי אצלנו .

הערה קטנה - לדבר על קצב צבירת נקודות אחרי מחזור אחד באלופות (מול באיירן), ו-3 משחקים בליגה - זה לא אומר כלום. אבל לשם הצחוקים:

1. בשנה שעברה היינו עם 7 נקודות אחרי 3 משחקים בליגה, ו-7 גם אחרי המשחק הרביעי. ניצחנו את ויאריאל וסלטה, תיקו מול סביליה, הפסד מול חטאפה.
  2. השנה אנחנו עם 7 נקודות אחרי 3 משחקים בליגה. ניצחנו את סוסיאדד וחטאפה, וסיימנו בתיקו מול בילבאו.

די…דומה. אם לא נפסיד לגרנאדה, בליגה מצבנו אפילו טוב יותר מאשתקד.

קצת בעייתי להשוות נקודות.
בסוף גם לנצח 3 משחקים רצוף זה לא כזה הזוי, ועדיין אף
אחד לא ידבר אחרי 3 משחקים על קבוצה כלשהי שהיא בקצב של אליפות היסטורית שלא נראתה כמוה. גם לא אחרי 10 משחקים לצורך העניין (אם כי זה קצת יותר מדויק).

אתם כרגע באותו קצת של ריאל. מה זה אומר? כלום.

חכו קצת. דברו על היכולת. קצב צבירת הנקודות שלכם כרגע הוא פשוט לא ניתן למדידה כרגע.

הממ

בדיעבד זה תמיד נחמד. בפועל, יש המון קבוצות שהיו להם סגלים מעולים שלא מיצו את הפוטנציאל שלהם. גם על זה צריך להגיד שאפו, זה לא קל לעמוד בציפיות ובטח לא לחבר את כל החלקים גם אם הם מאוד טובים.

כן אבל זאת נקודה מעניינת. צריך לזכור שהוא הגיע תחת הנהלה מושתתת שהרצון שלה לבנות משהו שאף ל0. אם אתה מסתכל דווקא על המהלכים שלו בספרד, הוא לא מפחד לקחת סיכונים וכן בונה נבחרת צעירה חדשה והוא לקח על עצמו את התהליך שהיא הייתה צריכה לעשות. לדידי, לא מין הנמנע שלוצ’ו רצה לשנות, וכמו פפ ראה קיר שכל קשר בינו לבין מקצועיות שואף לאפס, ולכן הוא הלך.

אני רואה אותך כבר תקופה חוזר על השם של פימי.

מי אמר שהוא יהיה טוב?
מי אמר שהוא מתאים לקבוצה בוגרת?

גם על קיקה סטיין חשבנו ככה והוא עוד אימן קבוצות בוגרות.

לגבי צאבי,
אני מניח שההנהלה רואה את מקרה פפ (ואולי זידאן) מצד אחד אבל יש גם מקרה פירלו ולאמפרד מצד שני.

לא הגענו למיליארד, זה היה תכנון ל 20\19 שלא התקיים.
התקציב ב 20\21 היה כ 600 מיליון. לשנה הבאה לדעתי יהיה פחות מ 500 מיליון.
עצם ההשתתפות של ברצלונה בליגת האלופות מביאה כרגע כ 50 מיליון יורו. אפילו אם נפסיד את כל המשחקים 10-0.
כל נקודה שווה כ מיליון יורו. עליה לשמינית שווה כ 10 מיליון נוספים.
בנוסף
מקבלים סכום כסף מסוים על כל משחק. הסכום תלוי במספר משתתפות של אותה המדינה באותו שלב, ובמקדם פופולריות של הקבוצה.
זה הרבה מאוד כסף בשביל ברצלונה הנוכחית.
בנוסף, זאת גם פגיעה לטווח ארוך. חלק מהתשלום מבוסס על מקדם של הקבוצה שמחושב 10 שנים אחורה. ברצלונה כרגע במקום ה 3. אם תהיה שנה שבה היא תקבל ניקוד נמוך , זה ירדוף אותה 10 שנים.

וכמו שאתה יודע, יש הרבה שחקנים שלא רוצים לעבור לקבוצה שלא משתתפת בליגת האלופות. יהיה קשה יותר למשוך שחקנים או מאמנים בקיץ אפילו אם יהיה כסף.

אני יוצא מנקודת הנחה שכרגע אין שום מועמד ראוי להחליף את קומאן.

לכן אני באופן עקרוני ובאופן שגורם לי להקיא נאלץ לאכול את הצפרדע… ולקבל שקומאן עד סוף העונה.

התנאי שלי להחלפה של קומאן:

מאמן שיסכים לבוא לטווח קצר וללא התחייבות.

למה פימי? אני עוקב אחריו מהתקופה של הנוער עד ברצלונה ב אני סומך עליו. אין יותר שחקנים עם אגו גדול חלק מהשחקנים הוא מכיר כי הוא הכין אותם לבוגרת ומבחינתי כל עוד שנה הבאה נהיה חופשים לבחור מאמן במקרה של אי הצלחה אז לא נפסיד כלום.

לא יסכים? אז להשאר עם קומאן.

אתה משווה את זה לסטיין? אני לא , כי למדתי את הלקח. סטיין קיבל שנתיים ונאלצנו לשלם לו פיצוים. אני לא מוכן לתת למאמן את הפיצוים האלו.

דעתי על צאבי ידועה. טעות לתת לו את המשוכות עכשיו. הוא צריך ללמוד ולצבור ניסיון. ליגה בקטאר לא נחשבת עבורי בתור מאמן לטווח ארוך בברצלונה.

@Shusaku אמרתי לך.

לקח ללמוד לפעם הבאה, לא לאתגר אף פעם את ברתומאו ביכולת שלו להיות “מחבל” .

לא ברור לי הסכום.
זה אומר שפיצוים על השנה הם 13 מיליון? או שזה מתחלק בין השנה לשנה הבאה?
זה מעניין כדי להבין את ההפרש בין פיטורים עכשיו לבין לחכות לסוף השנה.

אין מצב שאין דרך להחזיר חלק מהכסף מהארנקים השמנים של ברתומאו והחברים המושחתים שלו. אין מצב שהוא לא תכנן את כל זה ואין מצב שהוא יכול לצאת מזה נקי.

מישהו יודע אם יש לזה תקדים? מסיים חוזה ואז צריך לפצות בכסף צד מסוים.

אין לי ספק שברתומאו עשה דברים בשביל לחבל בצורה מפורשת בברצלונה. זה לא טעויות או רשלנות. האיש הוא איש עסקים ממולח בחיים הפרטים שלו. צריך דחוף ועדת חקירה ותביעה אזרחית גדולה בבית משפט.

יש לנו עכשיו 5 משחקים ב 13 ימים, כולל הקינוח מול אתלטיקו.
אני רוצה לראות איך קומאן מנהל את הסגל, כמה דקות והמשכיות הצעירים מקבלים, והאם ההרכב מתאים ליריבה או שזה תמיד יהיה אותו דבר פחות או יותר.
אני חושב שאחרי הספרינט הזה, לפורטה יכול לשבת בשקט שבועיים ולחשוב מה עושים איתו.

ניסיתי להבין מה קורה פה, וזה מה שהצלחתי לדוג מהאינטרנט. אני יכול לטעות, אז קחו בערבון מוגבל.

ה 6 מיליון שבארסה צריכה לשלם לו כפיצוי על אי חידוש לעונה שלישית. זה בעצם פיצוי על כך שקומאן שילם מכיסו (!!!) להתאחדות ההולנדית כדי להשתחרר לבארסה. זה אותם 5-6 מיליון שקודם דווח שבארסה צריכה לשלם להתאחדות. הם כבר שולמו על ידי קומאן עצמו.

ה 13 מיליון הנותרים (אני קראתי על 14) הם השכר של קומאן לשנתיים.
אם העונה השלישית היא אופציה, והוא מפוטר עכשיו, אני לא מבין למה בארסה צריכה לשלם פיצוי על שנתיים. מה אופציה בזה? נראה לי יותר הגיוני שהסכום היה נכון לתחילת דרכו אצלנו, לא כשהוא כבר בשנה השניה שלו.
נראה שאם הוא מפוטר עכשיו, בארסה תצטרך לשלם לו משהו כמו 13 מיליון, לא 19.

דבר נוסף מעניין, זה שאם קומאן מפוטר בסוף העונה, בארסה תצטרך לשלם לו את ה 6 מיליון שהוא הוציא מכיסו. אם הוא ממשיך לעונה השלישית, בארסה תשלם לו את ה 7 מיליון משכורת. כלומר מבחינת בארסה להשאיר את קומאן לעוד עונה יעלה 1 מיליון בלבד.

מקורות - מארקה, אס(שמצטט את esport3), ספורט, ואתרים שעלו בגוגל בחיפוש “radio catalunya koeman”.
באתר של רדיו קטאלוניה לא מצאתי את הידיעה. בכל אתר שמסתמך עליהם ומתרגם לאנגלית, כתוב 13 או 14 מיליון. בשום מקום מלבד בארסהמניה שאייל ציטט לא ראיתי 19 מיליון.

אתה באמת צריך את השבועיים האלו כדי לעשות הערכה מה השויי של קומאן?

גם אם ברצלונה תנצח את אתלטי ולדעתי זה לא. קומאן לא יהיה מאמן טוב יותר.

שנה פלוס לא הספיק לך?

אני צריך את השבועיים האלה כדי להחליט אם קומאן שווה פיטורים עכשיו או בסוף השנה.

סוף העונה הוא מסיים חוזה. :slight_smile:

אם טן האח מעוניין, ואם עלות השחרור שלו מאייאקס לא אסטרונומית, אני חושב שלהחליף בו את קומאן זה שווה למועדון להשקיע סהכ איזה 20 מיליון יורו.

כבר הרבה זמן שאני חושב שהוא הדבר הכי נכון לברצלונה. קרויפיסטה, רקורד יחסית מוצלח, מנוסה בעבודה עם צעירים ובלקדם אותם ומנוסה בלשחק במועדון עם תקציב מוגבל. לי זה נשמע בול.

טן האח מסיים חוזה בסוף העונה.
כמובן שזה תלוי ביכולת להביאו והכל, אבל אני חושב שעדיף לכם לחסוך פיצויים ושיהיה לו עם מה לעבוד מאשר לשלם עכשיו 19 מיליון על פיטורי קומאן ועוד מה שלא תצטרכו על חטיפת טן האח.