הצוות המקצועי בראשות רונאלד קומאן :: פוטר, והיינו כחולמים

לפני שפפ קיבל את הבוגרת , הוא הגיע מברצלונה ב שזה קבוצה מקצעונית לכל דבר. ובאמת תבדוק מה פפ עשה בשביל לקבל את התפקיד. הוא נסע לדרום אמריקה לדבר עם ביילסה על כדורגל עשה סדנאות עם סאקי … צאבי יושב כאילו הוא ה"נסיך המיועד" ומשמין מכסף בקטאר.

הבדל עצום.

אני לא אנטי צאבי. אני רוצה פשוט שיצבור ניסיון לפני. זה לא בושה או מתחת לכבודו, לצבור ניסיון ולבוא בעוד שנתיים שלוש לאמן את הבוגרת, שהקבוצה הבוגרת תהיה במצב יותר טוב. זה לא שנאה לצאבי או זילזול בו. ההפך הגמור. אני יהיה מאושר אם יהיה לנו עוד “פפ” בתור מאמן. אבל אני לא חושב שצריך לתת למישהו קבוצה כמו ברצלונה רק כי הוא “אגדה”.

נ.ב לוצו זידאן ופפ כולם הגיעו דרך קבוצת המילואים והצליחו. פירלו הגיע אך ורק המוניטין שלו ביובה וקרס. צירוף מקרים?.

ומקסימום אם זה לא ילך אפשר לעשות save ליתר ביטחון לפני המינוי של צ’אבי ואם זה לא ילך נעשה load לנקודה הזאת.

דן על זה אני מדבר כשאני אומר שיש ציפיות לא הגיוניות. אם זה היה כזה קל כל קבוצה הייתה יכולה לעשות את זה. יש הרבה גורמים ל"מה גורם לקבוצה להיות טובה" ובבארסה צריך שינוי יותר עמוק מ"יאללה נחתוך חוזים ונעשה איזה כמה בינגואים ברכש" המציאות ברוב המקרים לא מתיישרת עם זה.

עזבו צ’אבי… יחי סרגי המגן הכי מהיר בתולדות הקאמפ איך הייתי חולה עליו, בצד המקביל שלו פרר. שני סילונים. איך סרגי היה גירסה מוקדמת של אלבה ו…

טוב נו, לא מאמין שהמכונה הולך לעמוד מאחורי הקווים

חחח זה קצת מזכיר שאני הכרתי מישהו שרצה שקומאן יאמן בבארסה כי כשהוא היה קטן כולם אצלו בשכונה היו צועקים “קומאן!” כשהיו בועטים טיל.

מדהים כמה אנחנו האוהדים זה עם מטומטם ונוסטלגי.

בנוגע לצ’אבי:

העולם לא מתחלק להגעה בנסיבות המושלמות, רק בתחילת פרוייקט, רק עם סגל מושלם ומצב מושלם מאחורי הקלעים - ואי הגעה. יש נסיבות אז צריך להתמודד. וחשש מאי הצלחה הוא גם לא סיבה לאי הגעה. עם כל מאמן צעיר יש חשש, גם עם כל מאמן לא צעיר. מספיק מאמנים שהיו אמורים להיות הצלחה גדולה, נכשלו - ומספיק מאמנים שהגיעו במצב הכי קשה - הצליחו (זידאן למשל).

צ’אבי לא חייב להיות הצלחה בקאליבר פפ. זה לא צריכה להיות אמת המידה של מאמנים. אבל הוא חייב להתנות דרך ואידואולוגיה שנכונה למועדון, אה ופאקינג להתחיל לאמן תרתי משמע את השחקנים, די כבר עם בית הפינוקים הזה לספורטאים מקצועים שמרוויחים מיליונים. וזה אני מאמין שהוא יעשה.

דבר אחד אגב שצ’אבי לדעתי כן צריך לדרוש לפחות לעונה הבאה - שינוי הצוות הרפואי. כן, קומאן אשם באיזה 60% מזה, אבל הסיפורים עליהם זה לא מקומאן ולא מאתמול.

על טאן האח:

הוצע לו להיות המאמן בקיץ, הוא סירב. הוצא לו למיטב ידיעתי (לפי דיווחים זרים כמובן) גם לאמן בקיץ שעבר, גם סירב. מה זה פה? מפעל תחנונים לטאן האח?

מי גם דיווח שהוא עוזב את אייקס בסוף העונה? סתם הנחת עבודה של אופטימיים.

פאקטור פיצפון אבל גם משמעותי - הוא לא דובר ספרדית וזה יקשה.

כמובן שמן הסתם אני מקוה שהוא יסכים לבוא. אם הוא לא ירצה תמיד אפשר למצוא מאמן אחר. מה שהיה בקיץ או שנה שעברה לא רלבנטי לשנה הבאה.

תכירו את המאמן הזמני עד שצאבי יגיע:

https://twitter.com/albert_roge/status/1453627259370233857

image

אין הוקוס פוקוס, זה ברור. אבל התקרה נמוכה וזו סיטואציה מעולה להגיע לכל מאמן. קשה מפה לרדת למטה אבל מי יודע. כתבתי הודעה לפני מה הדרישות שלי לשנה זו, יודע מה, גם לשנה הבאה. כדורגל שבלוני עם כבוד לתקשורת ורוטציה קצת יותר בריאה הנותנת הזדמנות לכל שחקן. זהו. לא צריך יותר

@mos56

איני מעוניין לפתוח חזית, אני אוהב את צ’אבי פי אלף מפפ ואין לי את הסגידה שיש לך אליו.‘פפ למד אצל ביילסה’ - לא אומר לי כלום. טן האח וקלופ לא למדו אצלו והם מאמנים נהדרים, גם צ’ולו ולוצ’ו. בארסה ב’ היא מכונה לשיתוף צעירים וחפיפה לבוגרת. ההישגים של פפ לא מעניינים שם בבארסה ב, רק כמה צעירים הגיעו לבוגרת ביחס לרמת הכשרון והציפייה מהם (יהיה קצת קשה לעשות את החישוב).

צ’אבי לא רק הבין את שגעונותיו של פפ, הוא היה מספיק כשרוני (פי אלף מפפ) גם להוציא את זה לפועל. ולא רק בבאסה אלא גם בנבחרת ספרד, האיש הזה הוא גאון כדורגל ברמה נדירה, ועם כל השנאה שלך לקטאר צריך לעשות את ההפרדה - הבסיס שנתנו הקטארים לצ’אבי לעשות ניסויים הוא מעולה בשבילו. אין שום דבר ששווה לאימון בארסה אבל גם בארסה ב וגם מנצ’סטר יונייטד לא יעזרו.

כל זה לא מבטיח הצלחה לצ’אבי, אבל דחיל ראבק להשוות אותו לטינופת ההולנדית.

אין שום חזית. כולנו אוהדים פה את ברצלונה :slight_smile:

כל המאמנים שהזכרת פה, אחד אחרי השני, זה מאמנים שלפני שהגיעו לקבוצה הגדולה שלהם צברו ניסיון בקבוצות יותר קטנות באירופה לפני שהגיעו לקבוצה הגדולה הראשונה שלהם. תבדוק אותי. קלופ, טן האח, לוצו. לגבי צולו אין לי מושג, כי לא עקבתי אחריו.

למעשה, פירלו שהוא אגדה וקשר אדיר הגיע במסלול דומה (לא זהה אבל דומה) למסלול של צאבי, לאמן את יובה. תזכיר לי איזה קבוצה הוא מאמן עכשיו?

זה הבעיה שלי. ואני מקוה שבעוד שנתיים אתה תצחק עלי פה . אני רוצה לטעות פה. הלואי. אני מאוד ישמח לאכול את הכובע.

ומי השווה את צאבי לקומאן? לא אני.

לא יודע מה זה נסיון באירופה, נסיון טוב או נסיון רע?

לוצ’ו היה נוראי ברומא רב עם טוטי ועם האוהדים כשגם בסלטה הוא לא היה איזה מבריק, ובוא נעזוב רגע את בארסה ב’.

צ’ולו לא אימן קבוצה אחת באירופה רק הסתובב בדרום אמריקה בכמה קבוצות.

טאן האח? הוא אימן את באיירן ב’ ואת אנטרכט מהולנד לפני.

הבנת מה אני אומר, נסיון זה קשקוש. מדדי ההצלחה זה המנטליות והאיכות שיש למאמן X בסיטואציית Y, אם יש לו מה להציע באותו הזמן - הוא יצליח, אם לא, לא יעבוד. פירלו הגיע לקבוצה שלקחה 9 אליפויות ברצף!! חוזר שוב - ברצף!! וסיים במקום הרביעי, הוא לא תרם לסיטואציה זה הכל, הוא עוד יוכל להצליח, בדיוק כמו שלוצ’ו כשבא לבארסה קריירת האימון שלו השתנתה 180 מעלות.

כל זה היה ידוע כבר ביולי. בסוף לא חתכנו בהוצאות, נתנו לליגה 6 נקודות פור, הסתבכנו אולי ללא חזור בצ’מפיונס, הפסדנו כסף בגלל הפסדים עלובים ונשלם פיצויים מלאים. אז או ששלושת החודשים האחרונים רשומים כפיאסקו של לאפורטה או שהוא היה צריך להשאיר את קומאן. אי אפשר להגיד אין כסף לפטר ואז 3 חודשים אחר כך לפטר. לאפורטה עושה מאיתנו צחוק. בדיוק כמו עם רייקארד. עכשיו צ’אבי יבוא וינקה את הבלאגן.

אם המשפט הזה נכון,אז אין משחק שאני יותר מצפה לו בשנה הקרובה מאשר הגומלין שלכם באליאנץ ארנה,שחזור היסטורי בפוטנציה.

אפשר שגם הסרג’י השני יהיה בבארסה ב’?

די, אתה מגזים. אני משוכנע שקומאן לא זרק גרעינים ללוקר של ריקי. פשוט כי הוא לקח לו את הלוקר ממזמן.

לפורטה עבד עליי ועל כל הסוסיוס.
רק לפני שבוע השווה את קומאן לרייקארד, ואחרי שני הפסדים פיטר אותו. את רייקארד הוא לא פיטר במצב אפילו גרוע יותר.
כמו שמישהו כבר כתב, אני לא מבין איך בקיץ אין כסף לפיצוים, וחודשיים אחרי פתאום יש. זה לא שלקחנו הלוואה חדשה או מישהו עזב ופינה משכורת.

המוניטין שלנו הרוס גם ככה, עם או בלי קומאן. אבל אם יש כסף , זה היה פשע לא לפטר את קומאן בקיץ. אנחנו נשלם על זה פי כמה, רק ההדחה מליגת האלופות תעלה לנו הרבה יותר מהפיצוים של קומאן וכל הצוות שלו.
שגיאה גדולה מאוד של לפורטה.

אילוסטרציה:
לאפורטה: שמע, אנחנו לא נמשיך איתך. בעוד שבועיים נוציא הודעה מסודרת.
קומאן: …
לאפורטה: טוב, אין לנו כסף לתשלום פיצויים. אנחנו נמלא את החוזה איתך עד סוף העונה.
קומאן: אז זה אומר שאני יכול לעשות מה שבא לי?
לאפורטה: לא. אתה מאמן ברצלונה, פשוט תעשה את התפקיד שלך.
קומאן: אבל אמרת שאין כסף לפטר אותי.
לאפורטה: נכון.
קומאן: אז אני יכול להחריב את המועדון.
לאפורטה: …
קומאן: …
לאפורטה: אתה אגדת מועדון, אני בטוח שתנהג באופו מקצועי.
קומאן: לא שומע אותך, בדיוק משתין על הדשא של הקאמפ נואו.
לאפורטה: רונאלד, אני מצפה ש…
קומאן: אמרת משהו? אני בדיוק מפצח גרעינים וזורק את הקליפות ללוקר של ריקי.
לאפורטה: רונאלד!!
קומאן: מצטער עסוק בלדרוס אוהדים. בייייייייי

אני הראשון שרצתי לראות את קומאן בחוץ כבר בקיץ, אבל לאפורטה ראה שאין אפשרויות מדהימות בחוץ, ושהקבוצה לא במצב מספיק טוב כדי לשים 18 מיליון פיצויים למאמן כדי להביא מאמן בינוני אחר. האם הוא טעה? כן. האם מישהו פה חזה באותה תקופה שקומאן יחליט להחריב את המועדון בתגובה? כולם חשבו שקומאן הוא סתם זבל של בן אדם, אף אחד לא יכל לשער שהוא יחשף במלוא תפארתו כתת אדם, יצור כה מתועב שהייתי שם תמונה שלו במוזיאון של הקאמפ עם הכותרת המאמן הגרוע בהיסטוריה של המועדון.

לאפורטה טעה, אבל המתקפה עליו הזוייה. אתם אחרי עשור עם נשיא שפירק סביבות 700 מיליון אירו על דמבלה קוטיניו וגריזמן. סליחה באמת שללאפורטה לא נשאר 18 מיליון לפיצויים למאמן שאמור לסיים גם ככה סוף העונה.

בנושא אחר:

הקבוצה ממשיכה להסריח תחת צ’אבי עד סוף העונה, ובקיץ טן האח חופשי - נפטרים מצ’אבי או לא?
הבקוצה ממשיכה להסריח תחת צ’אבי גם שנה הבאה ואז גם קלופ חופשי - נפטרים מצ’אבי או לא?

אני לא מבין את האובססיה על צ’אבי, כשהוא חסר ניסיון והמועדון בסיטואציה קטסטרופלית. אתם טוענים שאין לו איך להפסיד מהסיטואציה, ואני טוען שלא הוא ולא אנחנו יכולים להרוויח ממנה.

אם הקבוצה לא תראה טוב לאורך זמן (סנריו סביר) - האוהדים ירצו שינוי וזה לא משנה אם הוא הקשר הכי גדול בהיסטוריה של המשחק, ואחד מגדולי שחקני ברצלונה בכל הזמנים. כבר היה לנו פה תפוז רקוב שהיה אגדה ולאף אחד אין סבלנות יותר.

אם הקבוצה תיראה טוב יותר אבל לא נתחרה על תארים (סנריו סביר) - ברצלונה עדיין נחשבת לטופ של אירופה, ולשחק כדורגל טוב מבלי להתחרות על תארים יגרום למרמור ורצון לשינוי במאמן שכן יכול להביא תארים.

אם הוא יתחרה על תארים (סנריו לא סביר) - טוב הוא מאמן בברצלונה, מה חשבתם? יש לו מלא יהלומים עם ים פוטנציאל בסגל, והוא עושה מה שכל מאמן סביר אמור לעשות.

אנחנו צריכים מאמן עם רקורד שישרה ביטחון על כל המערכת. כזה שיצליח להוציא יותר מהסגל הזה וגם אם לא יתחרה על תארים, אז נדע שזה יקרה איתו בוודאות. קיצר אנחנו צריכים את טן האח.

קצת לא מבין את האנטי צ’אביות הזאתי, רק כי טאן האח עדיין חי?

אין לכם שום ערובה שהוא בכלל רוצה לעזוב את אייאקס, אין לכם שום ערובה שהוא ירצה לעזוב דווקא לבארסה. וזה אחרי שהוא כבר סירב כמה פעמים בעבר.

אישית, רק המחשבה על צ’אבי מאמן ומדריך את ריקי, פדרי, גאבי, ניקו ודה יונג - מלהיב.

כי קוראים לו צ’אבי?

אני מת על צ’אבי, אבל אני רוצה מאמן שאני יודע שיחזיר לי את החשק לראות את ברצלונה. צ’אבי הוכיח בכל קריירת האימון הארוכה שלו עד כה, שאין לנו מושג אם זה יקרה וזה יכול להיגמר בקלות כמו פילרו ולאמפרד.

גם פפ לפני שהגיע אלינו היה יכול להיגמר כמו פירלו ולאמפרד. אני מבין אוהדי כדורגל לא של בארסה שמרימים גבה ולא מבינים אבל אנחנו? טן האח יכול לקפוץ לי. הוא וכל המאמנים הגרמנים. אני רוצה צ’אבי כי הוא יותר טוב מכולם. איך אני יודע? פשוט יודע.

זה אמוצנאלי לגמרי.

אין קשר לאנטי צאבי. בעיני זה לא גישה רצינית שמכבדת כתיבה בפורום רציני, לפחות מנקודת מבט שלי. זה לא בעד או נגד צאבי. לא יקרה שום שום דבר נוראי, אם במקום לאמן השנה אז הוא יאמן בעוד שנתיים או שלוש. לא כל מי שספקן או חושש אז הוא “hater”. מה זה שחור או לבן?

ואפשר להגיד על טן האח שיקפוץ והכל אבל זה לא עניני בעיני. אם הוא לא רוצה לבוא,אז שיביאו מאמן אחר. אבל צריך לעשות לפחות מאמץ ולהביא אותו. לכו תראו טיפה אייאקס ואחרי זה את אל סעד ותבינו לבד.

באמת? זה רק הסיבה? או טיפה הכדורגל שאיאקס משחקת עכשיו כולל ברמות הכי גבוהות. רק לפני שבוע הם אנסו את דורטמונד בצורה שכמעט והזמינו להם משטרה… ואני לא רוצה לחזור “לאונס” שהם עשו בזמנו לריאל בברנבאו. זה כבר היסטוריה.

אני צופה מידי פעם באיאקס של טן האח. מישהו פה צפה פעם אחת במשחק של אל סעד בקטאר?

נו באמת. קרויף ראה את מה שפפ עושה בבארסה ב’ והיה לו ברור שהוא יצליח גם בקבוצה הבוגרת.

אני מסתכל על הליגה שצ’אבי מאמן בה, ולא מבין איך אוסקר גארסיה שאימן בליגה הישראלית האימתנית לא מוזכר באותה נשימה.