לה מאסיה- מה העתיד צופן?

לאמין ימאל הופך לשחקן הכי צעיר ב-117 השנים האחרונות שכובש עבור נבחרת אירופית כלשהי.

פרמין לופס רצה לעזור לבארסה אתלטיק בפגרת הנבחרות וקיבל אישור מצ’אבי.
זה נגמר באדום והפסד.
לא ברור אם הוא יהיה זמין למשחק הבא של הבוגרת. מצד אחד הוא מושעה, מצד שני המשחק הבא של בארסה אתלטיק שעה וחצי לפני הבוגרת אז אולי הוא משעה מהמשחק של אתלטיק .

אתלטיק פתחה רע את העונה, 3 נקודות מ 3 משחקים. זאת לא אותה קבוצה כמו בשנה שעברה, רוב הסגל עזב, הוקפצו המון שחקנים , הגיעו חדשים, והטובים ביותר בסגל של הבוגרת.

יהיה מושעה מהמשחק של אתלטיק, ויהיה זמין למשחק של הבוגרת מול בטיס -

כן קראתי על זה, אבל אז הסתכלתי באילו שעות המשחקים.
המשחק של אתלטיק מתחיל שעה וחצי לפני, יש חפיפה בתחילת המשחק של הבוגרת.
נגיד מותר לו לפתוח מול בטיס כשהמשחק של אתלטיק עוד לא הסתיים? או רק אחרי שיסתיים? ואם תהיה תוספת זמן ארוכה ?

לא שזה סופר מעניין, אבל יש פה קוריוז משפטי .

מפתיע? לא ממש, זה ששחקנים עולים לבוגרת רק אם הם לא משחקים במילואים זו נורת האזהרה הראשונה.

https://www.israelhayom.co.il/sport/world-soccer/article/14854233

בקיץ של 2036, פלורנטינו שנלחץ מהיכולות של ג’מאל מחליט לרכוש את רודריגיניוס - הכישרון הברזילאי בן השנתיים ש"כל אירופה רדפה אחריו", עוד ברחם אימו.

תצחקו אבל אנחנו באיזהו מאבק כרגע מול בארסה על עוד ילד ברזילאי בן 16 מכיוון שמסתבר שהוא יכול לעשות דריבל…

אתה מכיר ילד ברזילאי שלא יכול לעשות דריבל?

אתה מכיר ילד ברזילאי שחצי מאירופה לא מעוניינת בו?

בשקט בשקט, בארסה אתלטיק של מארקז כבר עמוק בצמרת של הליגה השלישית.
הם עושים את זה תוך כדי שצ’אבי שולף משם שחקנים בקביעות.

image
בסוף העונה, מקום ראשון עולה אוטומטית לליגה השניה, ומקומות 2-5 משתתפים בפליי אוף.
בשנה שעברה בארסה אתלטיק עלתה לפלייאוף, אבל הפסידה שם לקבוצת המילואים של ריאל מדריד.
הפעם זה לא יקרה, כי קאסטיליה רחוקים מאוד מהפלייאוף.

מישהו שעוקב או צפה במשחקים יודע לשפוך אור על הסיבה להצלחה הזו? מארקז מאמן על? 11 לאמינים/פרמינים/קובארסים בהרכב של בארסה ב’? שילוב של השניים?

הרבה מהשחקנים שבולטים בקבוצה הזאת בכלל לא מגיעים מלה מאסיה.
ששת השחקנים עם הכי הרבה דקות לא גדלו במועדון, בנוסף לעוד כמה שחקנים בולטים ששדרגו את הקבוצה בינואר.

באופן אישי זה לא מפריע לי לראות גם שחקנים כאלה מבחוץ פורצים לקבוצה הבוגרת, או מצליחים בליגה הראשונה בעונה הבאה, אבל אל תפתחו יותר מדי ציפיות מהקבוצה הזאת.

נראה ששחקני בית טובים באמת מדלגים מעל בארסה ב’ בשנים האחרונות. אם הקבוצה תעלה לליגה השנייה בעונה הבאה אני מאמין שכן נראה כשרונות כאלה משחקים יותר בסגונדה.

אני כבר הרבה זמן מבין שבארסה ב’ לא באמת רלוונטית לקבוצה הבוגרת.
כמו שאמרת, השחקנים באמת טובים מהנוער מדלגים ישירות לבוגרים. מי שלא מספיק טוב, או אין לו מקום בבוגרים, ירצה כר גידול קצת יותר מבטיח מהליגה השלישית/השניה בספרד. האמת שגם אנחנו.

יכולים לצוץ פרמינים כאלה או אחרים, אבל אנחנו מתקדמים לעולם שכל טאלנט מקבל יותר ויותר הבטחות לדקות משחק והצעות ממועדונים בכירים. בארסה ב’(כמו שראינו עם ברגוואל) זה לא מקום שמושך.

בליגה השלישית זה באמת בעייתי, אבל אני חושב שאם הם יצליחו לעלות לשניה יהיה לזה קצת יותר ערך.

וגם, מעבר לרמת הכדורגל, יש עניין של להתרגל למועדון, לאידיאולוגיית הכדורגל וכו’.

גם אראוחו לא גדל במועדון אבל התקדם לקבוצה הראשונה.
גם פרמין כמו שהוזכר כאן.
גם קודם זה קרה, פדרו ופויול למשל.
אין לי בעיה אם שחקנים צעירים יגיעו ויקבלו ניסיון וחשיפה מול יריבים טובים יותר. העליה לליגה השניה תשרת את בארסה בסופו של דבר.

מישהו יודע איך הולך עם לאנדרי ובאבא?

בדיוק השבוע ראיתי תקציר של משחק של לאמין, קוברסי ושלו מגיל 12 ששודר בONE. לאנדרי היום קפטן של נבחרת ספרד עד גיל 17, לא רע.

מישהו יכול לעשות סקירה מי התחיל בלה מאסיה ומי הגיע מבחוץ?

מהזכרון, בלי לבדוק:
אראוחו , פדרי, פדרו ופרמין הגיעו מבחוץ.
פויול גבולי, הגיע בגיל 15 או 16.
ססק גבולי כי עזב בגיל 16.
מסי, אינייסטה, צ’אבי, פיקה, בוסקטס, אלבה, קוברסי, לאמין, באלדה, גאבי , פאטי - שחקני בית מגיל הילדים.

שכחתי מישהו חשוב?

ואלדס