לה מאסיה- מה העתיד צופן?

נכון, גם ואלדס וגם ריינה שחקני בית טהורים עד כמה שאני זוכר.
גם רוברטו.

אגב פחות מבחינתי, שחקן ששוחרר מקבוצת הנוער בגיל 16 ועוד הספיק לשחק בעוד קבוצות נוער ועשה תהילה לפני שחזר לבארסה בגיל 24-23 לא הייתי קורא לו שחקן בית.

גם פיקה גבולי בעיני, שחקן שעזב בגיל 17 לנוער של יונייטד, שיחק מעט בבוגרים שם ובסראגוסה וחזר לבארסה בגיל 21.

ההבדל מבחינתי בין אלבה לפיקה זה שפיקה היה בחוץ 4 עונות לא צבר תהילה אמיתית, חזר והתפתח אצלנו.
אלבה היה בחוץ 8 עונות וזכה להיות כוכב ושחקן הרכב כבר בולנסיה ולכן לטעמי אלבה בטוח לא ופיקה גבולי, יכול להיות כן.

חחח לא התכונתי מימי המנדט הבריטי אלא מהחדשים. אני מזמן כבר הפסקתי לעקוב אחרי הלה מאסיה.

לאפורטה מבחינתי חף מהרבה דברים שאנשים מנסים להדביק עליו בקדנציה הזאת. ועם זאת, יש איזה 3 כוכביות שאני חושב שהיו טעויות קשות שלו. השחרור של פימי הוא אחת מהן.

לאפורטה סגר החודש 3 שנים מאז שהוא חזר לנשיאות - ואם יש משהו אחד שאפשר להגיד שעובד טוב בתקופה הזאת זה הלה מאסיה. המון שחקני בית צעירים מקשטים את סגל הבוגרת, בארסה ב’ העפילה לפלייאוף בעונה הקודמת ומתמודדת על העפלה ישירה בעונה הזאת - ואם נחזור בקרוב להיות מועדון מתפקד, אז המסלול הזה של נוער → ליגה שנייה → ליגה ראשונה הוא מסלול שיכול לעזור לנו מאוד לפתח צעירים כמו פרמין שלאו דווקא יכולים להשתלט על ההרכב גיל 15 או 16.

בריאל מדריד הקימו מחדש את הקבוצה השלישית, כדי שקסטייה תעלה לליגה השנייה וריאל C תגיע לליגה השלישית.
כרגע זה לא הולך להם, אבל זה כן סימן שאולי יש מקום להקים מחדש את בארסה C, למרות שמאז שהקבוצה נסגרה התחילה הצלחה ענקית.

המטרה של קבוצת מילואים היא להוות שלב בין הנוער לבוגרים, גם אם יש שחקנים שמדלגים על הB ישר לבוגרים, זה שלב חשוב גם אם לא להרבה זמן.

בכל אופן, אם בארסה ב’ תהיה בליגה השנייה ובארסה ג’ בליגה השלישית\רביעית, נראה יותר פרמינים מנסים את מזלים בליגות הנמוכות, בזמן שבבארסה ב’ יגיעו עוד שחקנים מבחוץ.

לגבי השאלה מי מהסגל הנוכחי מבחוץ ומי מבית, זה עניין של הגדרה. פרמין הוא אנדלוסי מהואלבה, אבל הגיע בגיל 13 מבטיס. במקרה הזה אפשר לנכס לו כמה זהויות. גם גאבי דומה בקטע הזה. שניהם שחקני בית כי הם עשו התקדמות גדולה עד לקבוצה הבוגרת.

אראוחו למשל מבחינה רגשית לא גדל בבארסה, אבל יש שיגידו שהוא שחקן בית בגלל החיבור אליו. הוא הגיע בגיל יחסית מבוגר ועוד ממדינה אחרת.

בכל אופן, הנה קצת שחקנים בולטים ומתי הגיעו:
אנדר אסטרלגה (שוער) - גיל 14, אתלטיק בילבאו
דייגו קוצ’ן (שוער) - גיל 13, אמריקאי
ממאדו אמבקה (מגן ימני) - הגיע הקיץ מושאל מלוס אנג’לס, בעונה שעברה שיחק מושאל בוויאריאל ב’ בליגה השנייה
מיקה פאי (בלם) - הגיע הקיץ מהליגה השנייה בקרואטיה
ג’רארד מרטין (מגן שמאלי) - הגיע הקיץ מקורנייה
אונאי הרננדס (קשר) - הגיע בקיץ 2022 מהנוער של ג’ירונה אחרי שכבר זומן לבוגרת שלה
נוח דרוויש (קשר) - גרמני ממוצא עיראקי שהגיע בקיץ מפרייבורג
ז’אומה קוויאר (אגף) - שחקן נבחרת בוליביה, אבל קטלוני מבית שעזב בגיל 16 והיו הוא בסך הכל מושאל מלוגו (ירדה לליגה השלישית).
אנחל אלרקון (חלוץ) - הגיע בגיל 14 מאספניול
דני רודריגס (אגף) - באסקי שגדל בריאל סוסיאדד והגיע לבארסה בגיל 15, כוכב בנבחרות הצעירות אבל מדברים הרבה על סיכויי עזיבה.
נעים גרסיה (אגף) - הושאל בינואר מלגאנס, כבר כבש 3 שערים מאז.
פאו ויקטור (חלוץ) - מושאל מג’ירונה
דייגו פרקן (חלוץ) - נרכש בכסף בקיץ מקולטורל לאונסה מהליגה השלישית

תודה אור!

תסלחו לי על הליברליות. מבחינתי כל מי שיצא מהלה מאסיה זה אחד ששיחק שם יותר משנה שנתיים. קצת לא מבין למה “הטהרנות” הזו, יש גם הגדרה של פיפא שפעם דיברנו עליה, אז אלבה ופיקה לדוגמה זה שחקני בית לכל דבר מבחינתי ולדעתי הם גם עונים להגדרות של פיפ"א או אופ"א.

זה לא הופך אותם לאיזה סמלים גדולים או משהו כזה (פיקה הוא סמל לדעתי בקרירה שלו בברצלונה הרבה מעבר למאיפה הוא הגיע), ארוחאו למשל, הוא שחקן רכש לכל דבר אבל בעיני יש לו לב “ברסאי” יותר גדול מהרבה שהיו שם לכל החיים…

אני גם רוצה להוסיף שנזכור טוב טוב גם לזמנים יותר יבשים מלה מאסיה. את מה שכתבתי אחרי נאפולי, תשימו לב איזה שחקנים מחזיקים אותנו מעל המים, במיוחד בגל הפציעות שאנחנו חוים. תשימו לב איזה שחקנים באמת נלחמים, ואלו עסוקים כל הזמן בתצוגות אופנה באינסטרגראם (קונדה).

פאקינג לה מאסיה!

אז שפעם הבאה יקשקשו לכם, שאנחנו פה חיים בבועה ושהלה מאסיה לא עובדת “ומאז סרגי רוברטו אף אחד לא צמח משם” תדעו שזה הכל מקינאה.

אם הלה מאסיה או הנוער של ברצלונה מצליחה עדין לספק לקבוצה הראשונה כשרונות אפילו אחרי מסע ההרס והביזה של ברתומאו ורוסל בכל הנוער אבל עדיין מצליחים לתפקד. זה רק מראה איזה עוצמה יש לבסיס הזה. אני גאה בלה מאסיה כמו שלא הייתי גאה מעולם!

שתי החלאות שרשמתי למעלה, עשו הכל אבל הכל בשביל להרוס את הלה מאסיה. לשמחתנו נכשלו.

עכשיו אני יכול לחזור לציניות שלי…

תודה אור!!!

מה שלומו באמת? הביאו אותו כפרוספקט לקבוצה הראשונה, לא?

כן, למרות שלאף אחד משחקני הרכש האלה לא מובטח אוטומטית מקום הוא די מרשים.

נראה מה יהיה איתו בקדם העונה, אני די בטוח שיהיה עם הבוגרת.

שחקנים כאלה בדרך כלל מקומם לפחות בליגה השנייה. כשהמילואים של ויאריאל וריאל סוסיאדד הגיעו לליגה השנייה הן שילבו יותר שחקני רכש.

אצל ריאל סוסיאדד יש גם קבוצת ג’ שמצליחה יחסית, אצל ויאריאל פחות.

גם המילואים של סלטה ויגו מועמדת רצינית לעלות לסגונדה, אבל השבוע המאמן שלה עלה לבוגרת.

ראיתי את הנתון של הופעות בכורה לשחקני בית, פפ נתן ל-22 שחקנים ב-4 שנים, צ’אבי ל-16 שחקנים בשנתיים וחצי.

זה בעיקר מבטל את הטיעון ששחקני בית מקבלים הזדמנויות רק בגלל המצב הכלכלי הבעייתי. שוכחים שהקשר האחורי הטוב בהיסטוריה הדיח את יאיא טורה, ושאת הופעת הבכורה שלו הוא קיבל כשבעונה לפני כן הוא שיחק בליגה הרביעית.

יכול להיות שהמצב הכלכלי מקל על השחקנים להראות מה הם שווים כי מן הסתם התחרות יותר ריאלית במצב היום. אבל זה לא סותר את העובדה שתמיד נתנו לשחקנים הזדמנויות, וכשהיה חסר שחקן חיפשו לתת הזדמנויות מבית ולא לערבב שחקנים עם עמדות לא שלהם.

לואיס אנריקה עם 15. תן לי שם של שחקן אחד שקיבל אצלו צ’אנס אמיתי.

אין ספק שלאמין וקובארסי ברמה אחרת, אבל פרמין לא היה מקבל דקות אם כל הקישור שלנו לא היה פצוע. גם באלדה עם היכולת של העונה היה מאבד את המקום שלו בטיל.

פפ פשוט מאמין בצעירים. תראה מה הוא עושה בסיטי עם תקציב בלתי מוגבל. יודעים לקשקש עליו, אבל היריבות שלו לצמרת לא ראו שחקן בית עולה להרכב מאז 1999.

אבל זו השורה התחתונה, בסוף זה תלוי במאמנים ובמדיניות המועדון יותר מאשר במצב הכלכלי של המועדון. גם רייקארד העלה שחקנים להופעות בכורה.

זה מה שהמבקרים מנסים לבטל. הרי בריאל הכל ורוד אז הם לא צריכים שחקני בית.

למה לכתוב שטויות ככה ?

רוצה לפרגן לפפ ? בבקשה ! אבל אל תמציא !
תראה מה קלופ עושה בליברפול.

האמת שפחות התכוונתי לליברפול. קלופ הוא עילוי, ומאוד קרוב לפפ. גם בקטע הזה.

או במילים אחרות, ליברפול היא לא יריבה לצמרת :smiling_imp:

עכשיו הבנתי למה צ’אבי לא נותן לו דקות - כדי שלקבוצות היריבות יהיה סיכוי.

והוא בלם!

אבל השם שלו עולה מלא. אם מוכרים את קונדה/כריסטיאנסן בקיץ אני מניח שהוא יהיה המרוויח הגדול.

נראה שחקן מרשים מאוד.

את הגשם תן רק בעיתו ובאביב פזר לנו פרחים,
ותן שבלמים יבלמו וחלוצים יבקיעו, יותר מזה אנחנו לא צריכים…

המממ… קשרים. אנחנו צריכים קשרים… או יותר נכון קישור.

קשר 10 מקבוצת הנוער של ראיו וייקאנו, מרקוס פרייגו, סיכם בבארסה. כשלפי הדיווחים גם ריאל מדריד ומנצ’סטר סיטי היו במאבק עליו. לדעתי ישחק בעונה הבאה בבארסה ב’, לא יודע אם מתחילת העונה.

image

3 מחזורים לסיום, בארסה אתלטיק הבטיחה את ההשתתפות בפליי-אוף.
יש עדיין סיכוי למקום הראשון ולעליה האוטומטית.

במחזור הבא: בארסה אתלטיק בריאסור נגד דפורטיבו לה קורוניה. ניצחון יצמצם את הפער לנקודה כשיוותרו 2 מחזורים לסיום. הפסד, והפער יגדל ל-7 נקודות, מה שיעלה את דפור רשמית לסגונדה וישלח את בארסה לפלייאוף נגד הרביעית מהבית המקביל (כנראה סאוטה).