לה מאסיה- מה העתיד צופן?

אני אומר אחרת, שיתאמנו וישחקו תחת מאמן אמיתי בבארסה, אח"כ שיזומנו בגיל 20 לנבחרת ספרד. לתת להם הרכב בנבחרת ספרד זה גדול על כל ילד, אולי בנבחרת לוקסמבורג זה נחמד לא בספרד.

רק ילד כמו מסי יכול להכנס בגיל 17 לנבחרת. רמת הבשלות הנדרשת משחקן נבחרת היא גבוהה מחממה של קבוצה.

אז אני מבין שאנסו פאטי, האלאנד ואמבפה צריכים לחכות עד גיל 20 כדי להיכנס לנבחרת? כלומר הנקודה שלך ברורה לי, אבל אם השחקן הוא עילוי (ולא בהכרח חד פעמי כמו מסי) אז מגיע לו גם דקות בנבחרת. כנראה שלא הרכב ראשון, אפילו לא להיכנס בכל משחק, אבל דקות בהחלט.

ממש מנסה להבין מה אנריקה עושה שקומאן לא עושה.
הוא רק זימן אותו לסגל, לא נתן לו שום הכוונה מקצועית. אפילו דקת משחק הוא עוד לא הביא לו.
גם קומאן צירף אותו לסגל, ובניגוד לאנריקה גם נתן לו דקות.

הטענות שלכם נגד קומאן והצעירים היא שאין באמת יד מכוונת. כאשר אנריקה ייתן אחת כזו הוא יחשב אחד שברמת מקדם אותם בניגוד לקומאן. עד אז הוא לא.

אנסו פאטי, האלאנד ואמבפה טיפ טיפה יותר טובים מגאבי ופדרי.

מאמן של נבחרת לא יכול לקדם צעירים והוא בטח לא צריך לעשות את זה. מאמן של נבחרת צריך לזמן את השחקנים הכי מתאימים והכי טובים שיש לו. מפרגן לגאבי, שהיה לו מזל טוב. ושיהנה, אבל אם אני הייתי אוהד נבחרת ספרד ולא אוהד ברצלונה הייתי שואל כמה שאלות עכשיו.

כל השחקנים שרשמת הם שחקנים שונים מגאבי ופדרי. ברור שהם הרבה יותר חשובים או שחקנים גדולים יותר , אבל מה ההשואה בין אמבפה לפדרי? חוץ מהבדלי הגיל בינהם.

את ההשוואה לא אני עשיתי ואני מסכים איתך לחלוטין

איך הזימון הזה ישפיע בעתיד עליו אי אפשר לדעת. יש שחקנים שהלחץ רק מדרבן אותם והברכיים לא רועדות להם בכלל, אחרים אולי באמת צריכים להתבשל לאט יותר. זה יותר עניין של גישה ומנטליות מאשר כישרון ויכולת.

אני גם לא חושב שלהכוונה רעה כביכול,ששחקנים צעירים כמוהו מקבלים עכשיו תחת קומאן, בהכרח תהיה השפעה שלילית על ההתפתחות שלהם לטווח הארוך. גם פה זה אינדיבידואלי ואני מאמין שהרגלי משחק או גישה של שחקנים יכולים להשתנות בעתיד עם עבודת אימון נכונה.

אם לואיס אנריקה חושב שגאבי כבר עכשיו, עם ה200-300 דקות בוגרים שלו, יכול לתרום לנבחרת יותר משחקנים מעולים כמו פביאן, ברהים דיאז, דני אולמו וקרלוס סולר, זכותו. אם הזימון לא נובע ממניעים מקצועיים זה משהו אחר אבל אני לא מסכים עם הטענה שהמזומנים חייבים להיות כאלה ש"הרוויחו את זה" לפי סקר דעת קהל.

אין לי בעיה שהוא מזמין אותו, אם הוא חושב שהוא מתאים אהלן וסאהלן. אבל לא בשביל לקדם לו את הקרירה.

שתי דברים שונים.

מסכים מאוד, לדעתי לגאבי בן 17 שנכנס לכל משחק עם אש בעיניים, לא פוחד להיכנס לתיקולים, מכסה שטחים ורץ כל הזמן לא תהיה בעיה להיכנס לקצב.
הוא ילד בעל יכולות של קשר ברסאי טיפוסי וכישרון עצום לגילו עם מנטליות של “פועל שחור”. מזכיר לי מאוד את פדרו בנושא הזה…

ושוב רק כדי להבהיר לא אמרתי שהוא צריך להיות שחקן הרכב כרגע, אבל אין שום בעיה בזימון הזה כל עוד לואיס אנריקה חושב שהוא אחד מה5,6,7 קשרים שהוא רוצה בסגל שלו.

אתם מתעלמים מהעובדה שנבחרת משחקת 2-3 משחקים פעם בכמה חודשים. אחרי שבחרת 4-5 קשרים, אין צורך להטריח עוד שחקנים בכירים כדי להשאיר אותם על הספסל או במקסימום לתת להם 5 דקות בסיום המשחק כדי לשמור על תוצאה.

לזמן שחקן צעיר שעושה רושם שיוכל להתברג בשנים הקרובות בנבחרת, כדי לתת לו לשחק 20-30 דקות אם הקבוצה מובילה זה אחלה.

אפשר להודות באמת, גאבי לא שווה זימון לנבחרת וכל מאמן אחר שהוא לא לואיס אנריקה לא מזמן אותו. אתה לא מזמן שחקן לנבחרת בגיל 17 בגלל משחק טוב נגד לבאנטה.

אולי יש בקשה מלמעלה לתת לו לטעום נבחרת, אבל אני באמת חושב שזה פשוט לואיס אנריקה שראה, אהב, ובגלל שהוא מבארסה הוא קיבל זימון. פשוט.

החלטה מטומטמת של לאפורטה וזה התוצאה

https://twitter.com/fcbcanteranos/status/1495805198257864709

קצת להצית את הדיון פה לפני שאחפור יותר דיון הטקטיקה, אני רוצה להציג לכם ילד מרשים (19) שדווח שמגיע לברצלונה מראסינג סאנטנדר לברצלונה ב’, ומסתמן שישתלב בקבוצה הבוגרת: פבלו טורה.

כרגע בעונה הנוכחית עם ראסינג סאנטנדר בליגה השלישית עם 10 שערים ותשעה בישולים, ואחרי השלושער האחרון שלו נגד ראיו מחדהונדה (שם מונפץ, אני יודע), הרבה בספרד מתחילים להבין על מה מדובר, ותוהים איך כמו פדרי, ברצלונה מצליחים למצוא עוד שחקן מתחת לראדר.

הבעיה: קאדר גדול של קשרים. גם אם ריקי לא ישאר (מקווה בשבילו), בארסה הנוכחית עם יותר מידי קשרים- ניקו, פדרי, גאבי, פרנקי, קסיה וגם איזה פיאניץ’ שאמור לחזור מטורקיה, איפה נכנס לדינמיקה עוד כישרון בן 19 לברצלונה?

אני חושב שהסיפור פה הוא סביב פרופיל הקשרים @Eyal וש אמר כמה פעמים שאנחנו עם הרבה ראקיטיץ’ים בקבוצה ומעט מידי פדרי-ים שיודעים לנהל את הקצב של המשחק (תלונה שנאמרה גם לא פעם ע"י @Ganjo ). פבלו טורה בהרבה מהאיכויות שלו מזכיר מאוד את פדרי. כן מתעקש לדחוף את המשחק קדימה, כן רוצה לשחק מהר ובנגיעה ומחפש לנווט את המשחק, וזה פרופיל ש קשה מאוד למצוא בעולם הכדורגל, שכן התכונה הכי נדירה היא שחקן חכם שיודע גם לחשוב מהר. אני באמת חושב שפבלו טורה עם לא מעט עבודה הוא בעל פוטנציאל מאוד גדול להיכנס לתפקוד הזה.

יש לברצלונה לא מעט בעיות לקראת העונה הבאה, והרבה דברים שהם מעבר לרכש, כי כמו שצ’אבי אמר בראיון בתחילת הדרך, הוא צריך להסביר מחדש לשחקנים דברים שהוא למד בגיל 10 בלה מאסיה. הקישור יצטרך שיפוץ רציני ושיפור תודעה,ונראה אם בהתאם נתחיל לראות שינוי תפיסתי מכל הפקוספקטים הצעירים, שלא לדבר שיום אחד נצטרך למצוא את מי שיירש את בוסקטס.

בסדר בסדר, אני אצפה. אוף! איזה לחץ!

הבעיה הכי גדולה שלי מהסרטון הבאמת מרשים הזה, היא ש…אממ…זה סרטון. אני מניח שגם לאספינוזה/סאמפר/ריקי יש והיו סרטונים לא פחות מרשימים, וכולנו רואים מה יוצא ו/או יצא מהם. אני צריך קצת מהדבר הזה שנקרא “מראה עיניים”, אפילו בכמה משחקי קדם עונה. השאלה אם צ’אבי ייתן לו לנסות. פדרי, גאבי ומיקו נזרקו מהר מאוד למים, שזה סימן טוב שכן יש סיכוי שהדלת פתוחה בפנים צעירים. הסימנים הרעים? שזה קרה אצל קומאן ועדיין לא אצל צ’אבי (אני יודע, רק חצי שנה והכל. לא שללתי, רק אומר שלא יודע איך צ’אבי יתנהג איתו), וש…יש את פדרי, גאבי ופרנקי. וקסייה. איפה פבלו טורה ייכנס בכל זה?

לא יודע… מסתכל על הסרטון ואומר לעצמי שחסר לי רוגע. כולם כל כך אינטנסיבים בתנועה של עצמם שזה הופך את המשחק ל-frantic (לא מוצא לזה מילה מתאימה בעברית). אנחנו צריכים קשר רגוע שחושב. שמנהל את המשחק, שיכול לשנות קצב כלפי מעלה וכלפי מטה. זה מה שחסר לי בפדרי גם.

תראו שניה את צ’אבי ותיזכרו… כדורגל שקט בטוח ורגוע שמוביל לגאונות. הכל בשקט וברוגע.

ליאור, תחפש סרטונים של צ’אבי בגיל 19. זאת השוואה לא רלוונטית.

השוואה בין מי למי? אני לא משווה שום דבר. אני טוען שתכונה חשובה מאוד אצל קשר שאנחנו צריכים זה שיהיה שקט ורגוע ולא רק יחפש קדימה כל הזמן. אם יש כישרון בן 17 או 18 או כבר ממש זקן בן 19 - אפשר ללמד אותו את זה. השאלה אם הוא מסוגל להחזיק בכדור כשהוא לא בתנועה הכי מהירה של חייו. האם גם ברוגע הכדור השאר לו ברגליים והולך לכתובת הנכונה.

בוא נסתכל רגע על הפרופיל עליו ליאור מדבר, בהגדרה מדובר ב controllers או אפילו registas באיטלקית. שחקנים שיודעים להכתיב את קצב המשחק ולנהל אותו מרחוק. שחקנים שבגדול יודעים לענות להגדרה הזאת הם כאלו כמו טיאגו אלאקנטרה, צ’אבי, פירלו, דה בריינה, גונדואן, קרוס ועוד. כל השחקנים הללו הם כאלו שהיו צריכים לעבור חישול ארוך מאוד ועברו כמה גלגולים לפני שהם הגיעו לתצורה הסופית הזאת בסגנון המשחק שלהם.

בדומה ל scarlet witch:

A controller isn’t born he is forged, היחיד שהיה לחלוטין היוצא מין הכלל הוא ארתור שכבר לא בקבוצה. פדרי הספיק לשנות לא מעט את הסגנון שלו לכיוון הזה והוא איתנו רק שנתיים.

אני מאוד מחכה לקיץ לראות את המיקרו מנג’מנט של צ’אבי עם הקשרים, שכן יכול להיות שלנסות להסביר איך אתה רוצה לראות את הכדורגל זה משהו שקשה לבנות תוך כדי לחץ של משחקים. הקשרים שלנו עוד צעירים והם צריכים לגבש עוד את הסגנון שלהם מעבר להסתמכות על היכולת האישית שלהם.

אגב מתנצל אם מדובר רק על סרטון, נראה לי מוגזם לתת לכולם לראות משחק באורך מלא של סנטנדר בליגה השלישית. הסטטיסטיקה שלו גם מרשימה לקשר, אבל מין הסתם כל אלו זו לא ערובה להצלחה, אבל אחת לכמה זמן יש פרוספקט שיודע לשלב כמה אלמנטים יחד (לפחות למראית עין).

מסכים עם נדב בעיקרון רק שהחשש שלי הוא שיש כיוון או אופנה בכדורגל של ימינו לכיוון מהירות ואינטנסיביות על חשבון ניהול מושכל של משחק. אני מסתכל אל הכדורגל המודרני והמהיר הזה ואני תוהה אם הוא עדיף על הכדורגל הסבלני של העשור הקודם. חד משמעית לא! בטח שלא לנו. בארסה הייתה הורגת את המשחק ברכות. משתלטת על המשחק כמו בשח. הורסת את היריב ומרתקת אותו לחצי שלו. מנצחת עוד לפני שעלתה למגרש בכלל.

נדב, תראה שוב פעם את הסרטון שצירפת להודעה הקודמת ותשים לב כמה זמן לוקח לבחור לשחרר את הכדור. הוא נוגע יותר מדיי בכדור, והראש שלו תמיד למטה. בסרטון שליאור צירף על צ’אבי (מעבר לכך שזה סרטון גרוע מאוד עליו שלא באמת מראה את היכולות שהפכו אותו להגדה שהוא) אפשר לראות אותו מרים את הראש ומתחיל את הפעולה שלו עוד לפני שהכדור מגיע אליו.
יכול להיות גם שהסרטון עושה לו שירות גרוע ביחס למה שהוא באמת ובדרך כלל הוא כן משחק מהר ואינטנסיבי, אבל הסרטון הזה כרגע הוא כל מה שיש לנו להסתמך עליו.

אז היינו בקרב עליו איתכם, אתם זכיתם בו, אבל לא הרגשתי פספוס גדול. יש לו טכניקה טובה ודריבל טוב, אבל זה רק קצה המזלג ויש לו עוד הרבה דרך לעבור עד שיגיע לרמה של הקבוצה הראשונה. לא פוסל את האפשרות שהוא יצליח כמובן אבל הוא רחוק מלגרום כאבי ראש חיוביים לצ’אבי בשלב הזה לדעתי.

אני חושב שאם הייתי מביא לפה לפני שנה סרטים על פדרי היינו כותבים אותו דבר.

לרעה ולטובה אני לא סומך על סרטונים. יש פה מישהו שראה אותו משחק כדורגל בעינים?