לה מאסיה- מה העתיד צופן?

אמנם יש פה חולי כדורגל, אבל אם מישהו פה צופה בליגה השלישית בספרדית עדיף שילך להתאשפז :joy::joy:

צריך לחכות ולראות. שוב אני לא פוסל אותו, בטח לא על פי סרטון שלך תדע מי ערך, אבל גם אני לא אזכיר אותו באותה נשימה עם פדרי בגלל אותה סיבה, או בגלל סטטיסטיקה סבירה פלוס בליגה השלישית…

זה ליטרלי מה שאני עושה למחייתי. וספרד 3 זה בהחלט משחק שאחריו אני רוצה להתאשפז. אני כן אוהב את ספרד 2 אבל, למרות שכולם במחלקה שונאים משום מה.

ליאור, הכדורגל השתנה. גם תיאגו זה שחקן שמשחרר כדור מהר יותר מפעם. אין לי ספק שצ’אבי של היום היה צריך לשחק יותר מהר מפעם. אתה כל הזמן חוזר לזמנים הקודמים, בלי להבין שהכדורגל הוא משחק שמשתנה. זה כמו לבקש ממסי לשחק כמו מרדונה, זה לא יכול לקרות בכדורגל הנוכחי. הצורך הוא למשחק יותר מהיר ושחקני אמצע שמשחררים כדור יותר מהר, כי הלחץ עליהם גדול יותר והזמן שלהם עם הכדור קטן יותר.

עכשיו זה מסביר הרבה דברים :joy:
לא ידעתי שאתה עובד בתחום.

אם ראית אותו אשמח לחוות דעת. גם על אריבאס מאצלינו, שחקן שבדקות המועטות ששיחק בקבוצה הראשונה תפס לי את העין.

אף אחד לא ביקש שהקשר יתמהמה עם הכדור ולא נראה לי שזה מה שצ’אבי או אינייסטה עשו… ההיפך הגמור. השאלה היא לאן אתה מוביל את עצמך ואת הכדור ובזה צ’אבי ואינייסטה היו גאונים וזה משהו שחסר לנו כרגע ובגלל זה אנחנו מאבדים שליטה על רוב המשחקים.

פימי העלה אותם לפליאוף , שהוא הגיע הם היו ליד הירידה.

“גארסיה פימיינטה מאמן לא רע, אבל הוא לא חבר טוב של לאפורטה. לא כמו סרג’י. אז בקיץ הוא פוטר מבארסה ב’, בינואר קיבל את לאס פלמאס ועכשיו לקח אותה לפלייאוף עם 5 ניצחונות רצופים ו-11 משחקים ללא הפסד. בעונה הבאה אולי הוא אפילו יאמן מול בארסה. וסרג’י? הוא פספס את הפלייאוף. בליגה השלישית.”
https://twitter.com/Liraninho/status/1531009700279500805

זה יותר אקסים ומושאלים, לא?

מקווה שהוא יפתח רגליים מולנו במשחק מכריע. אחרת בשביל מה הוא שם?

חלק מהזמן לא היו לו שחקנים כי לקחו את כולם לקבוצה הראשונה בגלל פציעות. חלק מהזמן הוא עצמו לא היה שם בגלל חילופי המאמנים בקבוצה הראשונה. כל העונה לא היה לו את השחקנים שהוא בנה עליהם, כמו ניקו וגאבי.
ועם כל זה הוא פיספס את הפלייאוף ב 3 נקודות.
פימיינטה הגיע לפלייאוף עליה לליגה השלישית בה משחקת בארסה. יופי וכל הכבוד לו, אבל לעשות השוואות על סמך הישגים בליגות שונות זה להשוות תפוחים לאגסים.
לפי ההגיון הזה, מאמן עבר הכי טוב שלנו הוא אדר סראביה. העלה את הקבוצה שלו 2 ליגות בשנתיים.
שלא לדבר מי הנשיא הכי טוב בכל הזמנים :grinning:

קודם כל פימי עלה לפליאוף של הליגה השניה בספרד. (דרך אגב הוא גם עלה לפליאוף עם ברצלונה בעונה שפיטרו אותו והיה רחוק אם אני זוכר פנדלים מלעלות ליגה) שפימי היה בליגה השלישית עם ברצלונה עשו לו את אותם הדברים (לקחו לו שחקנים לבוגרת) והוא לא תירץ ולא התלונן.

אי אפשר לברוח מזה ולתרץ ולהגן על ההחלטה של לאפורטה לפטר אותו ולמנות את החבר שלו בתור המאמן. זה היה טעות מטומטמת לא רק בזהות המפוטר אלא בזהות המאמן שהחליף אותו.

אני מבין שאתה פה מנסה להטריל אותי באופן ידודתי אבל אני חייב להודות שאני לא מסוגל אפילו לצחוק מזה. ימח שימו וזיכרו.

יש הבדל בין לקחת כמה שחקנים שישבו על הספסל וישחקו אחת לכמה משחקים לבין הצרכים שלכם מקבוצת הנוער העונה.

גב אותם שחקנים באותו סדר גודל לקחו לו אז אני עקבתי מספיק אחריו… ודרך אגב השנה ניקו וגבי זה שחקנים של הקבוצה הראשונה לכל דבר. אז אין קשר בין הדברים.

פה בכלל יש טעות. כי ניקו וגאבי השנה הם שחקני סגל של הבוגרת הם לא היו בכלל אמורים להיות שלו. אם אני לא טועה…

גם זוטלגה ישב לכם על הספסל חצי עונה בערך וכמוהו גם אבדה.
יש גם איזה מגן שמאלי לדעתי שקבוע היה לכם על הספסל (באלדה אם אני לא טועה, לא יודע אם הוא שייך לנוער).
זה לא רק הדקות אלא יותר החלק בו ברגע שהם בסגל שלכם הם לא בסגל שם.

ברור שזה לגיטימי וקורה תמיד אבל העונה הנוכחית הייתה קיצונית הרבה יותר מבחינת כמות שחקני הנוער שלקחתם.

לצורך העניין העונה היה שלב שלריאל לא היו שחקנים ואף אחד לא הבין למה לא מביאים שחקני נוער ומישהו כתב בפורום שדובר על כך שראול ביקש להשאיר את השחקנים אם יש ברירה כי הם זקוקים להם.

ריאל מדריד קאסטיליה היא בוודאות קבוצה פחות טובה ללא מרין, בלאנקו, החלוץ 9 ששכחתי את שמו ואריבאס למשל. הם לא היו מגיעים להישגים שהגיעו אליהם בלעדיהם.

אתה כן. טועה…

זו הייתה עונה כל כך כל כך ארוכה… שכחת שגאבי וניקו שיחקו עם מספרים של שחקני בארסה ב׳.
ניקו -המלך (אני לא רוצה שאייל ישלח לי מאפיונרים הבייתה) חתם על חוזה בקבוצה הראשונה איפשהו במהלך העונה.

היה פה דיבור ארוך על כך שצ׳אבי לא יכול לשתף יותר משלושה שחקני בארסה ב׳ בכל זמן על המגרש, ושעבדה וז׳וטגלה תופסים את המשבצת הזו שהוא היה מייעד לניקו במקרה אחר.
פדרי היה פצוע והיה צריך מי שישחק עם דה-יונג (ובמקום דה-יונג)…

בקיצור, כן… חצי עונה לפחות שתינו שחקנים מבארסה ב׳ בלי הכרה בכלל.

אני לא נכנס לסוגיה הטכנית. אבל כולנו היה ברור מהתחלת השנה שניקו וגאבי הם שחקנים של הבוגרת. הם לא נספרו השנה בסגל של ברצלונה ב. אין על מה להתוכח פה. כמה דקות גאבי וניקו שיחקו השנה בברצלונה ב יוסי?

וזה עדיין חסר משמעות כי לפימי שתו שחקנים באותה צורה. זה סתם תירוצים.

אני די בטוח שאם לנשיא שלנו היה קוראים ברתומאו והוא היה עושה את אותו הדבר אף אחד פה לא היה נכנס איתי לסוגיה של כמה שחקנים רשמו לבוגרת ואלף ואחת תירוצים.

זה בדוק הנתון הזה? לעומת שנה שעברה שפימי היה מאמן? אני למשל לא בדקתי את זה. אתה מוזמן להוכיח לי את זה.

ליגת RFEF השניה היא הליגה הרביעית בספרד, אחת מתחת לאיפה שבארסה ב’ משחקת עכשיו.
אני חס וחלילה לא טוען שפימי מאמן רע ולא מצדיק את לפורטה. אני אומר שהנתון שציטטת לא מוכיח כלום. לפי אותו נתון, אדר סראביה יותר טוב משניהם.

כן, ניסיתי להטריל אותך בקטנה, אבל נראה לי לא הבנת. זה היה בהתיחס לאנדורה, והנשיא שלה ג’רארד פיקה. לפי התגובה שלך, כנראה חשבת על ברטומיאו.

רק מראה כמה אני שונא את ברתומאו לול

התכונתי שהוא עלה לפליאוף עם ברצלונה לעליה לליגה השניה.

אני לא מספיק עוקב אחרי שחקני ברסה ב בכנות.
אשמח שתגיד לי אילו שחקני לה מאסיה שיחקו בבוגרת שנה שעברה ואשווה לשנה הנוכחית. אני זוכר את אילאיש ומינגסה. אפשר לראות כמה משחקים הם היו בסגל.
מרגיש לי ששנה שעברה לא הייתה כמות כזו, ושהעונה הם היו אפילו שחקני הרכב ככה שלא יכלו גם לחזור לשחק בברסה ב׳ אחרי שפתחו ולא סתם ראו כמה דקות או ישבו על הספסל.

בעונת 20\21 רק שני שחקנים מבארסה ב’ שותפו בליגה בקבוצה הראשונה : מינגסה ומוריבה. ביחד שותפו ב 41 משחקים ושיחקו 2437 דקות.
בעונת 21\22 56 שחקנים קיבלו דקות משמעותיות בליגה בקבוצה הראשונה. גאבי, ניקו, זוטגלה, אבדה, באלדה. אני לא סופר פירורים ודקות בודדות של עוד כמה. החמישה שותפו ביחד ב 82 משחקים ושיחקו 4500 דקות.
גאבי הספיק לשחק משחק אחד בבארסה ב’ בספטמבר, לפני שקומאן שתה אותו סופית לקבוצה הראשונה. אם לא סופרים אותו, אז צריך גם לא לספור את מינגסה שנה קודם. גם הוא שיחק משחק אחד בלבד בבארסה ב’ לפני שקומאן קידם אותו.

נראה לי סטטיסטיקה די ברורה. לפמיינטה לא היה בלם אחד וחצי שנה לא היה לו קשר אחד. לסרג’י לא היו כמה שחקנים, ותקופה מסוימת לא היו לו בכלל שחקני התקפה. באותה תקופה בארסה ב’ הייתה בסכנת ירידה אפילו, עד שז’וטגלה ואבדה חזרו והתחילו להבקיע.

בכלל, אנחנו לא צריכים להשוות מאמני בארסה ב’ על סמך המיקום בליגה או האם הגיעו לפייאוף או לא. העבודה שלהם היא לייצר שחקנים לקבוצה הראשונה. פמיינטה הצליח בזה, סרגי’ עוד לא היה מספיק זמן כדי לדעת.

רגע נחזור לאחור:

פימי הגיע לברצלונה ב מפורקת, הגיע לקבוצה שבדרך לירידת בטוחה לליגה , בתקופה שברתומאו עבד במרץ רב יחד עם השליח הנאמן שלו פפ (להגיד לא לקרויף זה להגיד כן לברצלונה) סגורה להרוס את הלה מאסיה בתור מפעל ואת ברצלונה ב בפרט . רק להזכיר שבשיא תקופת ההרס וההשמדה השיטתית של המחבל ברתומאו, בברצלונה ב שיחקו פחות שחקני לה מאסיה מאשר בקבוצה הבוגרת של ואלורדה. אני חוזר וכותב למי שלא מאמין, ואלורדה, בנקודת זמן מסוימת, שיתף יותר שחקני לה מאסיה מאשר המאמנים בברצלונה ב… זה באמת מטורף.

אומנם שהוא הגיע הוא לא הצליח למנוע את הירידה שלהם ושלא באשמתו, אבל עונה אחרי זה החזיר בקבוצה סדר שיתף יותר לה מאסיה ובמשחקים לא מעטים גרם לי הנאה יותר גדולה לצפות בברצלונה ב מאשר הבוגרת, והצליח להגיע
במרחק של פנדלים מלעלות ליגה. לעומת זאת, סרגי ירש ממנו את הקבוצה ובשום שלב של השנה לא היה באמת קרוב לעלייה. למרות הסיום שלה.

עכשיו , לעומתו, פימי הגיע באמצע השנה ללאס פלמאס , שהיתה קרובה לירידה וסיים איתה בפליאוף ואלי גם יעלה איתה ליגה אם ירצה השם, אחרי 11 משחקים ללא הפסד. ועכשיו זה עדיין לא מספיק בשבילנו לדעת שלפטר את פימי מברצלונה ב זה היתה החלטה איומה של לאפורטה?

מצטער. יש לי את כל התימוכין בעולם בשביל להגיע למסקנה הזאת. ולמה זה אמור לעניין אותנו? כי גם אם חלק מאיתנו לא באמת אכפת מהלה מאסיה וברצלונה ב זה סתם קבוצה בשבילו. גם אותם אנשים אמורים להבין שלנוכח המצב הכלכלי של הקבוצה, כן אותה שלא מסוגלת להחתים שחקנים בגלל המצב הכלכלי שלה. אז הלה מאסיה וברצלונה ב במיוחד הפכו להיות נכס מציל חיים בשבילנו. פימי עוד מהנוער שלו עבד וקידם שחקנים בצורה אדירה. מה עשה לאפורטה? פיטר אותו ללא שום הסבר והביא מאמן אלמוני וכושל (תבדוק בויקי את קורות החיים שלו)

צודק במאה אחוז ועשיתי לייק להודעה שלך, רק על המשפט הזה. וזה הסיבה הכי גדולה למה אסור היה לפטר את פימי. אבל בזמנו, שהיה יותר נוח , קראתי בכל מיני מקומות אנשים שהשתמשו בטיעון של “אי ההצלחה לעלות ליגה” בתור התירוץ.

למעשה, ברצלונה בפיטורים של פימי הפסידה בשתי המשימות שלה:

גם בהשגיות וגם בקידום של שחקנים צעירים לבוגרת. קידום צעירים לדעת רבים, אמור להיות התפקיד היותר חשוב של המאמן של ברצלונה ב. יצאנו ערומים מכל הכיונים.

משה… אני חושב שהיה ברור שההחלטה הזו הייתה נגועה במניעים אישיים עוד ברגע שבו היא פורסמה. פימי היה מאמן טוב וזה דיי הציל לנו את התחת בעונה הנוכחית עם העזיבה של מסי וכל החיסורים. אפשר להגיד מה שרוצים על ההפסד בגמר וזה שלא עלו לליגה השנייה, אבל לא חושב שמישהו האמין שזו הייתה הסיבה לפיטורין או שסרג’י יקח את בארסה ב’ ויהפוך אותה למפלצת. הכי הרבה קיווינו שהוא יהיה מאמן טוב ולא ייפול מפימי. זה לא קרה…

אתה כועס על ברטומיאו, זה מובן. גם על ההחלטה של לאפורטה שדפקה אותנו בגיזרה הזו וגם זה מובן.
אבל קח אוויר ותרגע. לא חושב שמישהו פה מסנגר על סרג’י או על ההחלטה למנות אותו. כל מה שאומרים פה זה שההשוואה בין השניים היא לא השוואה מדוייקת כי התנאים ביניהם היו שונים. ואז באנו וקשקשנו קצת על כמה התנאים היו שונים. לא באמת התכוונו שבגלל שהתנאים היו שונים אז סרג’י הוא הצלחה מסחררת. הוא לא.

אוקיי, מאיפה זה בא?