לה מאסיה- מה העתיד צופן?

אני חושב שזה יותר מזקק את המהות או את הצורך בלשמוע את השחקן הוגה את שמו שלו. העולםכולו חווה כמה מעברים של מהגרים ממקום למקום, ונראה לי הגיוני שצריך לזרום עם מה שהוא מכוון אליו.

אני חושב שהציטוט של ארלינג הולנד מתמצת את העניין הכי טוב. שאלו אותו אם השם שלו זה הולנד או האלנד, והוא אמר שפשוט לא אכפת לו. בהגייה הנורבגית, AA זה צליל O, אבל בשאר אירופה יקראו את זה כצליל A פשוט. אבל זה לא מפריע באמת, ולא משנה להם באמת.

עוד דוגמה, BENJAMIN LECOMTE, שוער צרפתי שהגיע לאספניול בקיץ, הגיע את עצמו בסרטון “בנחמין לקומטה”, פשוט כי הוא דיבר ספרדית. גם קלמון לנגלה מציג את עצמו בספרדית “קלמנט לנגלט”.

יש ספרדים שיצליחו להגות את השם של למין “ג’מאל”, ויש כאלה שלא. אני מנחש ומהמר שהשחקן ואביו ערבית וכן יודעים להגות את האות ג’ים במבטא מרוקאי.

הבעיה היא שלפעמים זה נשמע מצחיק מידי כששדר במשחק מדבר בהגיה הנכונה.
למשל, מולר זה לא באמת מולר, זה עם הU עם ה2 נקודות מעל.
אבל דמיינו שדר ישראלי מתעקש להגיד את זה נכון כל הזמן, לא אפשרי לא לשים לזה לב וזה לא יפגע בשטף השידור.

או הדוגמה על האלאנד מההודעה שמעליי.

בסוף לא חושב שזה בעיה כל עוד לא מדובר בטעות מכוונת או גמורה. עושים ניסיון להתאים את השם לפי מה שאנחנו מכירים ומסוגלים לבטא בנוחות.

להתאמץ יותר מדי זו גם בעיה. לדבר במבטא גרמני, אנגלי או צרפתי, זאת אומרת לבטא בכח הגיות שאין במבטא הישראלי, זה בולט מדי.

יורם ארבל כשהוא אומר מונדי כל פעם שהכדור מגיע לפרלאן מנדי, סיוט

או כשהחליטו באמצע החיים להפסיק לקרוא לטוני קרוס טוני קרוס ולהתחיל לקרוא לו טוני קרוס.

אפשר רש"י?

המשחק הראשון של בארסה אתלטיק בפלייאוף נגד קסטיליה היום ב 22:00 .
יהיה קשה למצוא לינקים, אנשים לא כל כך משתפים משחקים מהליגה השלישית .

מי שרוצה ומוכן לשלם:
https://insports.tv/

אני לא בטוח אם אפשר לשלם על משחק בודד, אבל יש מנוי לחודש לכל התכנים ב-50 שקלים (כולל שאר משחקי הפלייאוף, מי שרוצה לראות את דפורטיבו לה קורוניה).

לא ראיתי את המשחק בגלל נבחרת ישראל, אבל ברצלונה מנצחת 4-2 בבית את ריאל מדריד.

גומלין 11 ביוני עוד שבוע.

ראיתי בחלקים ולא משחק מלא, דווקא קסטיליה הייתה עדיפה. ברצלונה עם ניצול מצבים מרשים על טעויות בודדות בהגנה של קסטיליה. (די הפוך מהבוגרות)

זה עובד על הפרש שערים?

יש משחק גומלין, המשחק הזה היה בברצלונה.
אם יהיה תיקו בסיכום שני המשחקים, הולכים להארכה. אם גם בתום ההארכה יש תיקו אז קסטיליה עוברת בגלל עונה סדירה טובה יותר. אין פנדלים.

באיזו מסגרת המשחק?

עליה לגמר והמנצחת עולה לליגה השניה.

אם סלטה ויגו, באופן תיאורטי תרד ליגה אז קבוצת הבת שלה תרד לליגה השלישית ואז מי שתנצח במפגש והיריבה בגמר יעלו באופן אוטמטי.

זה כמובן קלוש כי סלטה לדעתי תנצח היום.

אם סלטה תרד הערב, אני מניח שמשחק הגומלין של קבוצת הבת נגד אלדנסה יבוטל. היה יותר הוגן לדחות את הפלייאוף בכמה ימים ומקסימום זו שסיימה מתחת לסלטה ב’ היתה מעפילה במקומה.

את הלוזריות של ברצלונה אי אפשר להמציא… אין דברים כאלו.

מפסידים 3-0 לריאל מדריד קסטליה בפנדל בדקה האחרונה . ראיתי דקות אחרונות בסטרים ממש גרוע. אין לי מושג אם היה או לא.

גם אני ראיתי רק את הדקות האחרונות בסטרים גרוע.
נראה שאכן הייתה שם יד ממש לא מחויבת במציאות.

נוטה להסכים איתך למרות שקשה. אבל דבר אחד אני יגיד אם זה היה הפוך. משחק ביתי, פנדל כזה בדקה אחרונה ובארסה עולה לשלב הבא. או אה כולנו יודעים איזה רעש היה.

בכל מקרה את פימי לאפורטה פיטר כי הוא הפסיד בנוקאאוט בפנדלים על העליה. מעניין מה היה עם מארקז…