הסופרליג :: יקרה או לא יקרה?

הפרימיר ליג זה הסופר ליג.

אבל מה עם הפייר פליי?

אותו טריק שקטאר עושים עם פסז, הסעודים עושים עם ניוקאסל. בן סלמאן רוצה להשתמש בניקאסל בשביל להסתיר את המצב של זכויות האדם בממלכה. אחד לאחד. והבנתי שיש גם ישרא-בלוף שם, שהם שמים “אנשי קש” בשביל שהנהלת הפרימיר ליג תגיד שזה לא יורש העצר הסעודי… אבל העיקר שאין סופר ליג…

בטח שאין, כל הכסף של הכדורגל האירופי נכנס לאופא.

בקצב הזה יהיה יותר קל לבארסה וריאל לעבור לפרמייר ליג מאשר להקים סופר ליג.

או להקים סופרליג מתחרה. כשבאיירן והאיטלקיות יראו שכל הכסף והכשרונות הולכים לאנגליה, ולקבוצה כמו ניוקאסל יש יותר כסף מכל אחד, אולי יחשבו שנית.

איזה עניין יהיה בזה?

למי שתומך בקו הכללי של הסופרליג אבל מתנגד לליגה סגורה, מה דעתכם על משהו כזה - 2-3 ליגות כלל-אירופאיות של 20-30 קבוצות עם עולות ויורדות ביניהן, כאשר הקבוצות שם ישחקו פעם-פעמיים בשבוע במקום בליגות המקומיות. הקבוצות בשנה הראשונה ייקבעו לפי דירוג הקבוצות הנוכחי של אופ"א.

בנוסף לכך, שאר הקבוצות ביבשת כן יתחרו בליגה מקומית, שם הזוכה (/מקומות ראשונים בהתאם לאיכות הליגה) תעפיל לטורניר (סטייל צ’מפיונס שישוחק במקביל לליגה המקומית) שיאפשר לקבוצות שיגיעו בו רחוק העפלה לליגה הכלל-אירופאית הנמוכה על חשבון הנושרות ממנה בעונה הקודמת (שלהן מנגד יובטח מקום בטורניר דמוי-צ’מפיונס הנ"ל כדי לנסות להעפיל חזרה).

נשמע יפה, אבל זה לא מה שמוצע וגם זה לא יוצע כל עוד אופא לא חלק מהתוכנית.
אני רואה הרבה תגובות כאלה שאפשר לעשות ככה וככה והסופר ליג יהיה ליגה פתוחה. אבל לדעתי אני לא רואה סיבה להתדיין על משהו לא קיים.
אפשר להתדיין על התוכנית המוצעת ואיתה יש לי בעיה, מי שחושב שהסופר ליג במתכונתו הנוכחית הוא תחרותי אז שיסביר למה, אני אשמח לשמוע על זוויות נוספות למרות שאני כבר הבהרתי כמה פעמים שאני נגד.
אבל להציע תוכנית שלא קיימת ולהביע עליה דעה, נראה לי סתם לטחון מים.
אגב- עם כמה שזה יישמע אבסורדי אני הייתי רציני עם זה שלדעתי בלונג ראן ריאל ובארסה ייצטרפו לפרמייר ליג.

בתרחיש ההיפותטי שהצעתי אופ"א לחלוטין לוקחת חלק, אין קביעות לאף קבוצה ובכל זאת אמורים לראות מדי שבוע את הקבוצות הטובות ביותר זו מול זו. הביקורת על אופ"א היא לא רק על השחיתות והניהול הכלכלי הכושל, אלא גם המבנה המשעמם וחוסר העניין במשחקים רבים. ההודעה לא רלוונטית למי שאין לו בעיה עם המבנה הנוכחי.

הנקודה היא שכן יש אמצע בין הקונספט הנוכחי שלטעמי לא מספיק מעניין לעומת הפוטנציאל, ובין רעיון הליגה הסגורה שהוא לא ספורטיבי בשום צורה.

אופציה אחרתזה שמשקיעים יתחילו להיכנס לקבוצות בספרד. היה ניסיון עם מאלאגה שהתפוצץ מתישהו, וזה קצת קשה לנוכח העובדה שהמועדונים הגדולים מוגדרים כ"מועדון של אוהדים", אבל אני לגמרי רואה איך אפשר להתשלט על איזו ויאריאל, סביליה או בטיס. אם עשו את זה בפריז בליגה גמורה כמו הצרפתית זה יכול לקרות בכל מקום.

רוב הקבוצות בליגה הספרדית פשוט לא סקסיות כמו ניוקאסל וכאלה (אפשר לראות את כמות האוהדים וההד התקשורתי שכל קבוצה מצליחה להביא), ולנסיה מועדון פאר בליגה הספרדית שקורס שנים ואת אף אחד זה לא באמת מעניין. לצורך העניין אין לי ספק שאם בילבאו תחליט מחר שהיא רוצה בעלים אז עשירי העולם יעוטו עליה. אבל מעטות הקבוצות בליגה שבאמץ מעניינות מישהו חוץ מאותנו.

גם ההתרסקות של אותה ניוקאסל, אסטון וילה, לידס, נוטינגם פורסט, דפעם היו קבוצות פאר לא מעניינת אף אחד.
אם השייחים של סיטי יעזבו מחר וייקחו את כל הכסף, סיטי תחזור להיות אפורה כמו שהייתה עשרות שנים ואף אחד לא יתעניין בה.
אלה קבוצות עם בסיס אוהדים קטן יחסית, וכך גם הספרדיות.

אם תהיה סופרליג אירופאית וסופרליג בריטית בנפרד, אני אצפה באירופאית הרבה יותר.
הקבוצות באירופה שרובן לא שייחות לשייחים צריכות להמציא לעצמם מקורות הכנסה כדי להישאר רלוונטיות. אני לא רואה מה הן יכולות לעשות חוץ מסופרליג במתכונת כלשהי.

אלונסו, בהצעה שלך הרגת את הליגות המקומיות. שום ליגה לא תסכים לזה. אתה בעצם מציע אותו מודל שיש עכשיו בכל מדינה, רק להגדיל את זה לכל אירופה.

אתה ואני נצפה באירופאית בגלל ברצלונה. רוב אוהדי הכדורגל בעולם, בדגש על השוק הסיני יצפו בפרימיר ליג.

אי אפשר להקים סופר ליג בלי האנגליות. בטח לא לצפות להצלחה של מפעל כזה.

לא בהכרח, רק לפני חודשיים קראתי (לא זכור לי איפה) דו"ח על שווי המועדונים, ניוקאסל על אף הכישלון שלה הייתה ממוקמת 10 במועדוני הכדורגל, הרבה לפני אימפריות אירופאיות (מין הסתם הליגה האנגלית שיחקה תפקיד, אבל בעיקר בגלל כמות האוהדים שמגיעים למשחק). לא סתם הם התעקשו דווקא לקנות אותה כשהם יכלו לבחור קבוצה אחרת עם בעלים הרבה יותר קל למשא ומתן מאשר אשלי.
לצערי לליגה הספרדית היו מנהלים כושלים בשנים האחרונות.
רק תדמיין מה היה קורה אם כריסטיאנו ומסי היו משחקים בדרבי של מנצסטר בעשור האחרון ואת הפער שהפרמיירליג הייתה פותחת על השאר. אבל בספרד המנהלים לא השכילו לנצל את זה לשיווק הליגה.
בפועל, הפרמיירליג מתנהלת כנותנת הטון ורק לפני חודש הם קבעו שהשחקנים הדרום אמריקאים לא יוצאים למשחקי נבחרות והגדילו לעשות כששמו פס על הסנקציות של פיפא שנאלצה לבטל אותם בשביל לא לצאת עלובים מול הפרמיירליג. התנהלות nba לחלוטין ואף אחד לא פוצה פה.
הפער הזה רק ייגדל ויעמיק.

לא יודע לגביך, אני אצפה בליגה כלל אירופאית שכזאת כי באירופה יש יותר קבוצות חזקות. יותר משחקים של אחת נגד השניה. בלי קשר לברצלונה.

אתה גם טועה (כנראה) לגבי העדפות של הסינים. מצאתי 2 מקורות שונים, בשניהם האנגליות לא מובילות.
מקור 1 : 1. ברצלונה 2. ריאל 3. צ’לסי 4. באיירן 5. ליברפול .
מקור 2 : 1. ריאל 2. יונייטד 3. אינטר 4. מילאן 5. באיירן

אפשר גם לראות בלינק הבא את כמות העוקבים של המועדונים הגדולים. 5 מתוך 10 מאנגליה, כך שלליגה ללא אנגליות יהיה אותו עניין כמו לפרמייר ליג לפחות. Top 10: These are Europe's most popular soccer clubs

עוד מקור שמשווה פופולריות של המועדונים האירופאיים באסיה:

הם קנו את ניוקאסל כי יש לה הכי מעט חובות. וזה כי הבעלים הקודם השקיע הכי מעט בכל הפרימיירליג. או אולי כי רק הבעלים של ניוקאסל הסכים למכור את הצעצוע שלו.
לא הבנתי לגבי שווי המועדון. אתה מדבר על שווי בבורסה? אז רוב האירופאיות בכלל לא נסחרות. אתה מדבר על שווי הנכסים, כולל השחקנים? ניוקאסל בוודאי לא בין 10 הגדולות באירופה.

אתה חושב שאם המעבר של מסי הפופלאריות לא תשתנה?

ראיתי כל מיני סרטונים ברשת של אוהדי ניוקאסל חוגגים ברחובות את זה שהם נרכשו על ידי הסעודים ועכשיו יהיה להם כסף.
אלה אותם אוהדים שלפני חצי שנה בערך יצאו לרחובות למחות נגד הסופרליג בטענה שלוקחים להם את הכדורגל הרומנטי,כן?
:nauseated_face::face_vomiting:

לא כזה מפתיע. הסופרליג היה מעלים אותה, הכסף של הסעודים יכול להרים. אין פה משהו עמוק. זה שווה ערך לזה שרוב מי שבעד הסופרליג הוא אוהד של “הקבוצות המייסדות”.

תשתנה, אבל בארסה לא תיעלם כמו שריאל לא נעלמה אחרי העזיבה של רונאלדו.
מה שניסיתי להגיד שלכדורגל האירופאי בלי האנגלי יש עניין באסיה.
אם המועדונים האירופאיים שלא ניקנו על ידי שייחים ואוליגרכים רוצים להתמודד כלכלית, הם חייבים לפעול ביחד כדי לייצר לעצמם יותר הכנסות. אני חושב שדי ברור לכלום שמאופ"א הם לא יקבלו יותר ממה שיש עכשיו. סופרליג, בצורה כזו או אחרת, היא התשובה.

אני מאמין שהם חוגגים את עזיבתו של מייק אשלי אחרי שנים של מחאות.

אני היחיד ששם לב להנדסת התודעה והיח"צ המוגזם לגבי הפופולריות של שאר העולם לעומת אנגליה? סבבה, יש פערים והכל. אבל איך שמציירים עכשיו את בארסה וריאל כמועדונים בלי רייטינג כאילו שלפני מסי ורונאלדו לא היה קהל למועדונים האלה. זה נהיה מגוחך.

בארסה נראית לך אותו דבר? הפופולריות והאיכות של בארסה ירדה גם עם מסי, אז בלעדיו עם בארסה הנוכחית? ומה נגיד על ריאל? קבוצה שחיה מקביעת סטנדרט חדש מבחינת רכש של כוכבים פתאום לא עומדת בקצב של האנגליות ונכנסים לעונות פיננסיות? המאמנים הגדולים הגיעו לאנגליה, כוכבים גדולים? לאנגליה (ופריז). הטעות האמיתית של הספרדיות הייתה שהן לא ניצלו את זה כשידן הייתה על העליונה באופן מובהק לפני עשר שנים.

מצטער, אבל הקבוצה הכי איכותית זו אתלטיקו לטעמי, וקשה לי לקרוא לה אטרקטיבית. מקווה שבארסה וריאל יחזרו בקיץ הבא (כן, שתיהן).