הסופרליג :: יקרה או לא יקרה?

ראיתי שיש כבר דיון , אז סליחה אם אני חוזר על מה שנאמר.

בשבילי “מצליח” זה כמות המשחקים שאני מרותק למסך. היום בליגת האלופות אין כמעט משחקים מעניינים לאוהד כדורגל נייטרלי. מתחיל בערך ברבע גמר.
אנשים רוצים לראות שחקנים גדולים וקבוצות גדולות. לא אלופת ישראל או קפריסין, וגם לא מקום 4 בגרמניה מול מקום 2 בהולנד.
ליגת האלופות היא כשלון , כי סופרליג יכולה להוציא פי 2 או פי 3 יותר כסף מגופי השידור. זה כמו יונדאי ופרארי. זה שיונדאי לוקחת אותך ממקום A למקום B לא אומר שאתה צריך להסתפק בה והכל טוב.
הנתונים שהבאת על גמר ליגת האלופות לא רלוונטיים עבורי כי אני לא שופט ליגה על סמל הגמר. צריך להשוות את כמות הצופים הממוצעת בליגת האלופות מול כמות הצופים הממוצעת בסופרליג. אם גופי השידור מוכנים לשלם יותר, הם מניחים שיותר אנשים יצפו בזה.

אני ממש ממש ממש לא מסכים. כדורגל בקרואטיה לא ידעך אם קבוצות מקרואטיה לא יגיעו לליגת האלופות או לסופרליג. השחקנים עדיין יגיעו, בקבוצות זרות. הילדים בקרואטיה רוצים להיות בובאן, שוקר, מודריץ, ולא מעניין אותם להצליח דווקא במדי דינאמו זגרב או היידוק ספליט.
היום יש סקאוטים בכל פינה בעולם. אתה כאוהד ריאל צריך לדעת את זה יותר טוב מכולנו. ריאל קונה ברזילאים בני 18 בעשרות מיליונים שבקושי שיחקו בקבוצת בוגרים בברזיל בעשרות מיליונים. לאחרונה גם בן 16 ב 70 מיליון. מה עשו אותם שחקנים בליגת האלופות לפני כן? וכך בכל העולם,] לא רק בדרום אמריקה.
הכשרונות יגיעו לליגות הגדולות גם בלי לשחק בליגת האלופות.
מבאפה זה בכלל דוגמה לא רלוונטית. הוא לקח אליפות מ PSG כשהיה בן 18, אין שום קשר לליגת האלופות.
האלאנד קרע רשתות בליגת האלופות במדי זלצבורג, זה נכן. ככה הוא נודע לך ולי. אבל אתה חושב שהסקוטים של דורטמונד או קבוצות אחרות לא עוקבים אחרי הליגה האוסטרית? הוא היה מגיע לדורטמונד בכל מקרה, רק במחיר נמוך יותר.

בתכנון המקורי השאירו 5 מקומות לקבוצות אחרות. אם במזרח אירופה יש קבוצה ששווה את זה , היא יכולה להשתתף.

הפופולריות הייתה אותו הדבר בדיוק. לילד שמשחק בחצר בניו יורק היה אותו סיכוי להגיע ל NBA כמו לילד מ LA.
ואם יש הצדקה כלכלית, היו עושים NBA2 במזרח.
אתה מודע לזה שבארה"ב יש עוד ליגות כדורסל מקצועניות פרט ל NBA?

אתה יודע שב NHL (ליגת הוקי קרח) יש קבוצה מפלורידה? אין שלג בפלורידה, אני בספק אם יש יליד אחד של פלורידה בקבוצה. זה שלילד מפלורידה יש סיכוי אפסי להגיע ל NHL, לא אומר שהספורט לא פופולרי.

הם כבר שינו את הקונספט וירדו מהראיון של ליגה סגורה או הברידית. אבל אופ"א עדיין מתנגדת. אין פה מאבק על כדורגל, יש מאבק על כוח ושליטה.

גם אם לא, אני עדיין מעדיף לראות אתלטיקו-אינטר מהכוכבת התורנית של ליגת האלופות. אני לא מכיר את השחקנים שלה, ובשנה הבאה היא תחזור לבינוניות. הכוכבים הגדולים יגיעו בכל מקרה לקבוצות הגדולות.

ראית את הסדרה בכלל?
יש שם קטע על הפרמייר ליג, שהוקמה ב 1992 נדמה לי. גם היא דאז זכתה לאותה התנגדות כמו הסופרליג עכשיו. אפילו אותן קלישאות של גרידיות, ליגה לעשירים בלבד, הופכים כדורגל לעסק, וכו’. והיום זה מקור הגאווה של אנגליה.

לא הבנתי. הם יכולים להיות גם נגד הקטארים וגם נגד הסופרליג, זאת לא סתירה.

תרשה לי רגע. תפריד מקצועית וכלכלית, כי מה שטבאס עושה אולי מעצבן ותוקע קבוצות מקצועית, אבל כלכלית כולן הולכות קדימה.

ברצלונה אחרי פשעי ברתומאו ואתלטיקו מדריד אם לא תעלה לליגת האלופות נאלצות\ייאלצו לחתוך משכורות, משמע - נכשלת? תעבוד קשה כדי לתקן את המצב. לעומת זאת, מועדונים כמו בטיס, ריאל סוסיאדד, ויאריאל, אוססונה, מצליחות לבנות סגלים תחרותיים, להגיע להישגים מעל הציפיות, משמע ההכנסות גדלות בהתאם.

בניגוד לרעיון האמריקאי שלפיו קבוצות יוכלו להיכשל חופשי, העיקר שהכסף זורם. אברטון היא הדוגמה הקלאסית. ואגב, אם באנגליה היו הגבלות כלשהן, גם אם הקבוצות היו ממשיכות להכניס סכומים אסטרונומיים, הן לא היו מסוגלות להוציא סכומים כאלה כמו עכשיו.

אולי מקצועית בטיס איבדה את המגן השמאלי שלה וריאל סוסיאדד איבדה חלוץ, ויאריאל איבדה שחקן התקפה, אבל הן עובדות מספיק טוב כלכלית כדי להביא מחליפים הולמים בלי הצורך בכלל להתאבל על האובדן שלו. מה גם, שהמכירות האלה הן ברכה לחשבון הבנק שלהן ולספרי לה ליגה.

כולי תקווה שטבאס\יורשו ימצאו תכנית כלכלית שתועיל מקצועית טוב יותר בטווח הקצר.

קטאר היא ספונסר של באיירן מינכן אם זה מפתיע מישהו

אה וואלה את זה לא ידעתי. תודה על התיקון. אני זוכר תמיד אותם במתח עם פסז. טוב אז לפחות הם לא מאכזבים כמו שחשבתי.

אתחיל בכך שמרגיש לי שגם אתה לא לגמרי מבין את טענותיי כלפי הסופרליג.
בשאלה של סופרליג או המצב הקיים אני לגמרי בעד הסופרליג. זה גם מה שכתבתי במספר מקומות.
אני פשוט מכיר בעובדה שמהסופרליג לא תהיה דרך חזרה ולכן אני חושב שמזל שהתנגדנו לרעיון כדי שהוא יחזור בצורה טובה יותר וספורטיבית יותר. אני גם בטוח שזה יקרה ושהרעיון לא מת לגמרי.

כבר אז דיברו על סופרליג ללא סגירות, אך בגלל המכה שהם חטפו מאופא והאיומים זה כבר היה מאוחר מידי והם הורידו פרופיל.
באמת שזה כל מה שאני רוצה, שיחזרו עם רעיון שלא כולל ליגה סגורה. באמת שזה יספק אותי.
כמובן שהייתי שמח לעוד שינויים, אבל נושא הסגירות הוא הנושא שהכי מפריע לי.

אחלה, זה גם מה שאני רוצה. זה לא יקרה בזכות ליגה סגורה, זה יקרה אם ישנו את הפורמט שנקרא ליגת האלופות. אני פשוט רוצה שיעשו אל השינוי הזה בצורה נכונה.
כלומר מה שיביא את אותו שיפור מבחינתך הוא שיפור האיכות בטורניר, לא העובדה שהוא יהיה סגור. לצורך העניין למישהו יש ספק שמשחק מול אייאקס של 2019 יהיה מעניין יותר ממילאן של 2015? למרות שהראשונה היא אייאקס והשניה היא מילאן?
זה מה שאני רוצה, ליגה של הקבוצות הטובות ביותר ולא של השמות הגדולים ביותר.
בדיוק כמו שאני רוצה שקרלו בריאל ירכיב את ה11 הטובים ביותר ולא את השמות המפוצצים ביותר.

נתוני הצפיה באו להמחיש כמה ספורט, מעניין ככל שיהיה, לא יצליח להגיע לרמות של הכדורגל כאשר הוא סגור. זה בעצם הופך את הספורט להיות שייך למדינה מסוימת ולא לכל העולם.

זה לטעמי ממש לא נכון, לראיה אפשר להסתכל על אחוז האירופאים בNBA. זה פי כמה וכמה מההייפ שיש בפרמיירליג על שחקנים אנגלים.

בשום מצב לא טענתי אחרת ובשום מצב לא טענתי שאני בעד אופא.
הסברתי למה אני שמחשהרעיון שהציעו אז לסופרליג נכשל.
הוא חזר בו על עניין הסגירות, אבל זה קרה אחרי שכבר הקבוצות האנגליות עזבו אם אני לא טועה ואחרי שכבר היה מאוחר מידי מכדי להרים את הסופרליג מחדש.

הגרידיות ממש לא מפריעה לי. זה לא שאופא זה ארגון שפועל בהתנדבות בשביל ההנאה של חובבי הכדורגל בעולם. גם זה לא שהיום הכדורגל הוא לא ליגה של עשירים בלבד.
יש הבדל ממצב בו כסף הוא יתרון מאשר מצב בו כסף הוא תנאי.

אני לא בעד הסופרליג שהוצא ולא בעד אופא. זה נבלה וזה טרפה.
אני מתנגד לסופרליג רק כי אני יודע שהמקימים יחזרו עם רעיון טוב יותר. על זה אני גם בונה.

הלוואי שגם יצליחו לבנות את הטורניר הזה בצורה בה הוא לא יאפיל על הליגות המקומיות. אבל עיקר הטענות שלי הן נגד הסגירות

לדעתי הסופרליג כבר לא תקרה והיא די מתה, יותר מדי מים עברו מתחת לגשר והדחיות הללו אין בהם יותר מדי היגיון מעבר ללתת לרעיון למות בלי לעשות פאדיחות לפלורנטינו. אין לסופרליג זכות קיום בלי 10-20 הקבוצות הטובות באירופה וכרגע יש תמיכה במיזם על ידי 3 מהמועדונים בלבד (וזה כשיובה כבר לא של אניילי ולא רלוונטית).

מה שכן אולי יכול לקרות, זה שיתוף פעולה כלשהו עם אופ"א לשינויים שיהיו יותר מוסכמים, אבל לדעתי זה יהיה מעט מדי ומאוחר מדי. הפרימייר ליג הופכת דומיננטית יותר ויותר לדעתי זה כבר כמעט בלתי הפיך שהיא בעצמה תהפוך לסופרליג ולא רחוק היום שבו התואר שם יהיה חשוב למועדונים האנגליים הרבה הרבה יותר מהצ’מפיונס.

לפלורנטינו הייתה ההזדמנות לעצור את זה אבל התוכנית שלו נכשלה לחלוטין (מכל מיני סיבות) והגיע הזמן להכיר בזה. האלטרנטיבה, היא, לצערינו, שקיים סיכוי גדול שתוך 10-20 שנה מה שקורה מחוץ לפרמייר ליג כבר פשוט לא יהיה כזה מעניין או רלוונטי. במקסימום זה יהיה איזו מקבילה לכדורסל מכללות בארה"ב.

אחלה גב, אז אני ואתה רואים דברים אחרת.
אני מעדיף סופרליג סגורה על פני ליגת האלופות במתכונת הנוכחית.
אני מוכן לוותר על קבוצות כמו אייקס שפעם ב 20 שנה עושות עונה נפלאה , ולא לוותר על קבוצה כמו מילאן שיש לה תקופות טובות ותקופות רעות. בהסתכלות על הרבה שנים, יש סיכוי יותר גדול לקבל כדורגל טוב ממילאן מאשר מאייקס.

כמות האירופאים ב NBA לא קשורה לדעתי לכמות הקבוצות האירופיות ב NBA. כדורסל הוא לא ספורט הכי פופולרי באירופה, הוא הרבה מתחת לכדורגל. ילדים שמצטיינים בספורט רוצים להיות כדורגלנים.
יש רק מדינה אחת באירופה שאני מכיר שבה כדורסל בא לפני כדורגל - ליטא. זאת מדינה של 3 מיליון אנשים, ויש לה נציגים ב NBA מאז נפילת מסך הברזל.
אם הספורט פופולרי, יצמחו גם שחקנים. שנה שעברה היו 5 ליטאים ב NBA, שיחסית לגודל האוכלוסיה זה אולי יותר מהייצוג של ארה"ב ב NBA.

כמובן יש את כל הדרום אמריקאים שמגיעים לכדורגל האירופאי למרות שהקבוצות לא משחקות בליגת האלופות. יש להם קבוצות מקומיות להתבלט בהן, ויש סקאוטרים שמגלים כשרונות ומביאים אותם לקבוצות גדולות וקטנות בליגות הגדולות של אירופה.

אין לי שום בעיה שאופ"א תנהל את הליגה האירופית או תחרות דומה. כל אותן קבוצות שלא יהיו בסופרליג יוכלו להשתתף בתחרות אחרת. אם יש קבוצות טובות שם, גם אני אצפה בזה. אבל אין לי כוח לראות את ה “לא כוחות” בשלב הבתים של ליגת האלופות גם אם יש הפתעות לפעמים. אין לי זמן לזה. אני צריך לבחור משחקים בפינצטה, אז אני רוצה קבוצות גדולות אחת נגד השניה.

זה לא הפריעה לבאיירן לבקר את PSG .
בנוסף, הדיל נגמר בקיץ וכנראה לא יחודש בגלל מחאות האוהדים.

אבל זה בדיוק מה שאני אומר.

אבל החלופה היא לא לבחור באייאקס בעיוורון מוחלט תמידי, החלופה היא לבחור באייאקס מתי שהיא חזקה יותר ממילאן בלבד.

רק כדי שיהיה ברור. אותן קבוצות חלשות עליהן מדובר הן: באיירן, פריז, דורטמונד, נאפולי, אייאקס ובנפיקה. לא על שריף ומכבי חיפה.
אני בהחלט אתבאס אם הליגה שתקום לא תכלול קבוצות כאלה.

בגלל זה אני חושב שמה שלא יקרה, חשוב שהליגה תהיה פתוחה והרמונית עם יתר הכדורגל העולמי.
היא לא צריכה להתנגח איתו ולבוא כנגדו, היא צריכה לבוא עם פתרונות.
לא מבין למה מישהו מופתע שהרעיון נכשל? באו 12 נשיאים והציעו להפוך את כל מה שהוא לא הם ללא רלוונטי, ברור שכל מי שהוא לא הם יתנגד לעניין.

האמת שהרבה אנגלופילים טוענים שהיום הזה כבר הגיע.
אבל כן, ייתכן שבעתיד הלא רחוק זה יהיה קונצנזוס גם בציבור הרחב, שהפרמייר ליג > צ’מפיונס ליג. זה שכבר היום הפרמייר ליג > כל ליגה מקומית אחרת, זה בוודאי קונצנזוס.

נראה מתי כוח המשיכה של הפרמייר ליג יגבר גם על כוח המשיכה של ברצלונה ומדריד. זה שאסטון וילה גונבת לויאריאל את המאמן, או בורנמות’ מתחרה עם מילאן על שחקן, זו התחלה טובה…

אני לא מבין למה זה או מילאן או איאקס. או שפיספסתי פה משהו. בעיני הבחירה צריכה להיות בין ליגה שאיאקס מילאן בפנים וכל החזקות איתם לבין מה שיש היום שקבוצות ברמה של מכבי חיפה יכולות להכנס בגלל ההגרלה הפוליטית של אופ"א.

דרך אגב אני מעדיף את איאקס על מילאן אבל זה בגלל שאני משוחד ונוסטלגי.

פחות מבין בנושא, אבל האם איחוד ליגות זה משהו שיכול לקרות?
למשל אם זה יהיה המצב למה שלא יאחדו בין הליגות השונות בעולם כדי לתת קונטרה לפרמיירליג?

כפי שאני רואה את זה זה יכניס סכומי כסף גדולים יותר לליגה אחת וכך הליגה תוכל להתחרות נגד הפרמייר ליג, גם כלכלית וגם מקצועית.

האמת שבזמנו היו מגעים לאחד בין הליגה הבלגית לליגה ההולנדית.
מניח שצוואר הבקבוק העיקרי הוא מיקום גיאוגרפי. למשל ספרד יכולה להתאחד עם פורטוגל או עם צרפת.
בתיאוריה אפשר לאחד בין כל הליגות באירופה, ולקרוא לזה… סופר ליג.

סתם כי זה עלה, זו בדיוק הסופרליג בה אני מעוניין.
מי היה מאמין שהפתרון האידיאלי כל כך פשוט?

אני לא בטוח כמה זה פשוט.
כלומר, כן, רעיונית זה פשוט. אבל פרקטית?
איך אתה קובע עכשיו מ-55 ליגות אירופאיות מי יהיו בין 20 קבוצות ליגת העל של הסופר ליג?
ומה עושים עם הליגות הנמוכות של כל מדינה?
בפרט, קבוצה בליגה השנייה באנגליה מול קבוצה בליגה הראשונה בסן מרינו?
מוזמן להציע פתרון שמכנס את כל הליגות לליגה אחת. ולציין גם כמה עונות ייקח לו להתייצב.

לי עצמי אין פתרון טוב… אולי משהו בסגנון ליגת האלופות הנוכחית, פשוט שהיא באמת ליגה ולא גביע, ובפרט מחליפה את הליגות המקומיות עבור הקבוצות שמשחקות בה. אבל גם אז, לא מדובר באיחוד בין הליגות במובן הטהור של המילה, אלא פשוט שהקבוצות הכי בכירות מכל מדינה עולות לליגת על, אבל הירידה היא עדיין לכל מדינה וההיררכיות שלה.

אתה גם אומר שאתה נגד הסופרליג במתכונת שהוצגה.
ואז אתה מנסה להוכיח טענה שזה יפגע בכדורגל במקומות שבהן לא יהיו נציגות.

אני התיחסתי לדוגמא של מילאן ואייקס כקבוצה אחת שהוזמנה מראש לסופרליג והשניה לא. למרות שבעונה מסוימת אייקס הייתה יותר טובה ממילאן.

ואיך יודעים מתי אייקס תהיה חזקה? עונה לפני ההגעה לחצי גמר אייקס לא הצליחה לעלות לשלב הבתים אפילו. עונה אחרי עפה כבר בשלב הבתים ובאירופה ליג עפה מול חטאפה…
איך אתה יודע לזהות מראש את הפיק הזה ביכולת של קבוצה כדי לתת לה מקום בסופרליג?
לא, אני מעדיף קבוצה גדולה גם אם היא עוברת משבר.

אתה רואה את טבאס למשל משחרר חלק מהכוח שלו למישהו אחר?

לא ראיתי שדווח פה, אבל למרבה הפלא זאניולו סירב לשחק בבורנמות, והוא רוצה למילאן.

אולי אני מיושן והתרגלתי, אבל תנו את את הצ’מפיונס כמו שהיא אבל קחו את זה מאופ"א זה לבד יספיק לי.

אפשר נראה לי להודות שזהו הסופרליג כבר לא יקרה

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1666138527401115660

יובנטוס פרשה רשמית מהסופרליג ובתמורה אופ"א תבטל את כל האישומים נגדה.

מכרה את עצמה בקיצור למאפיה של צ’פרין

לא מאשים אותם אי אפשר להילחם לבד בארגון פשע הזה. אני מקוה שברצלונה בשביל האינטרס הפרטי שלה תעשה אותו דבר.

טבאס על הפרישה של יובה מהסופרליג: “שהאחרון יסגור את הדלת ויכבה את האור”