הסופרליג :: יקרה או לא יקרה?

בזמן שהסעודים והקטארים בוזזים את הכדורגל האירופאי. אני רוצה לשאול את החבורה של הנאיבים בפורום, אם הם עדיין חושבים שהסופרליג תהרוס את הכדורגל? או שהם סוף סוף מבינים שעשו עליהם סיבוב?

רק חבל שזה מאוחר מידי וכמו החלילין מהמלין כך האידיוטים השימושים של אוהדי הכדורגל הרסו את הסופר ליג…

ורק את מוראטה הם לא קונים. לפחות נחזור לסמל הקודם שלנו.

צ’פרין המאפיונר מה הוא אומר? פתאום הוא לא כזה גבר כשיש ביריון חדש בעיר.

שני הדברים הטובין שייצאו לנו מההשתלטות העוינת הזאת:
הברימיר ליג תהיה כל כך עליונה על שאר הליגות שכולן יהיו חייבות להשתפר כדי להיות רלוונטים.
והמועדונים יתנו הזדמנות לילדי האקדמיה שלהם והכדורגל יחזור להיות פחות ציני ורודף בצע, ואולי שוב ירגש.

אתה תמים, בסופו של דבר גם הפרימיר ליג תסבול מזה. גם הכדורגלנים שם אוהבים כסף.

אבל בגדול, זה זמני. כמו עם סין וארהב גם זה יעבור מתישהוא מהעולם. אבל הכדורגל ימשיך להדרדר כי הוא מנוהל ע"י מאפיונרים וחובבנים.

לא לא תמים. יש מספיק שחקנים בעולם שיתחלקו בין הברימיר ליג לסעודיה. פשוט כולם באירופה יגמרו באנגליה וקצת לפני הפרישה יעופו לסעודיה.

בסין וארה"ב לא משלמים 100 מיליון לעונה ואין להם את כל הקטע של הכבוד וההשתלטות העוינת שרואים עכשיו. זו רמה אחרת לגמרי.

דיס שיט איז ריל.

תזכרו מי עשה את זה ראשון:

#תודה_דיבו

אני חושב שבפורום כולם תמכו בסופרליג באופן כללי.
הטענה היחידה הייתה נגד מודל הקביעות.
אין שום סיבה שהסופרליג צריך להיות תלוי בקביעות, שתנאי לקיום המודל הוא שקבוצות שהיו שם בהתחלה יוכלו לשחק בלי פחד מירידת ליגה.

באמת שלדעתי האשמים האמיתיים בכך שהסופרליג לא קרה הוא המייסדים עצמם.
זה קצת כמו הבכי של אנשים על ביבי שהוא הלך עם החרדים אחרי שלא השאירו לו ברירה אלא ללכת עם החרדים. מה מצפים מביבי לעשות? לפרוש? מה מצפים שאוהדי הקבוצות שאינן מאותן 12 יעשו? יעברו לעודד את ריאל מדריד?

נכון שמדובר בקבוצות האהודות בעולם, אבל זה לא שלכל שאר הקבוצות יחד יש 2 אוהדים וחצי. מדובר באוהדים רבים שהסופרליג פשוט יחרבן על הקבוצה שלהם. אני ממש לא מופתע שאוהד סביליה או ווסטהאם לא יתמוך ברעיון לפיו לקבוצה שהוא אוהד אין עוד זכות קיום בכדורגל.

הסגירות זה אינו הבסיס שעליו מבוסס הרעיון שנקרא סופרליג וזה ממש לא חלק הכרחי ברעיון. זה סעיף שכל מטרתו הוא הבטחת כוח רב יותר למייסדות על חשבון חווית המוצר שלנו האוהדים.
תמיד לקבוצות יהיה על מה לשחק, כי גם אלה שלא זוכות בליגה יצטרכו לא לרדת. באידיאל, הרעיון של עולות ויורדות נועד כדי לשמור על הרמה גבוהה ככל האפשר. נסכים כולנו שקבוצות שיש להן על מה לשחק משחקות טוב יותר.

חוץ מזה, אני מסתכל על קבוצות כמו נאפולי, אייאקס, סביליה, לייפציג ובנפיקה כקבוצות מאוד מרעננות שמסמלות דברים מאוד חיוביים בכדורגל. לא מעוניין לוותר עליהן לגמרי.
אפשר להוסיף גם את דורטמונד, טוטנהאם ואתלטיקו של לפני עשור.
אני גם נהנה מקבוצות קצת יותר קטנות שעושות דרך יפה: וויאריאל, ריאל סוסיאדד, בטיס, ווסטהאם, ניוקאסל, לברקוזן, רומא, ברייטון. בקיצור הכדורגל מעניין גם בזכות הקבוצות הקטנות.

בקיצור, אני תומך בסופרליג, מדובר ברעיון מעולה, אבל המייסדות ניסו להגביר את כוחן על חשבון חוויית הצפיה שלנו האוהדים בבית.
אני מסכים שהמון אנשים פסלו את הרעיון ללא שום סיבה, סתם כי סובבו אותם על האצבע, אבל המייסדים לא באמת עשו כל מה שאפשר כדי למקסם את המוצר שנקרא כדורגל, יותר את המוצרים שנקראים ריאל מדריד, ברצלונה, יובנטוס…

אף צד אינו תמים בקרב של הסופרליג מול פיפא. מדובר בשני צדדים שלא אכפת להם באמת מהאוהד.

בגלל שהפתרון כל כך פשוט, זה מאוד מרגיז אותי שהמייסדות לא הסכימו לרדת מהעץ עליו טיפסו (עד שכבר היה מאוחר מידי).

כמעט כל מה שכתבת פשוט לא נכון.
ההצעה המקורית של הסופר ליג כללה יורדות ועולות.
הקביעות שהוצעה לקבוצות המייסדות היא רק ל30 שנה.
הNBA שהיא ללא ספק הרמה הגבוה ביותר של כדורסל משוחקת בלי עולות ויורדות.
איך בדיוק זה שסביליה/רומא/וואטאבר עדיין יכולה לזכות בסופר ליג ועל הדרך אתה מקבל משחק גדול או יותר פעם בשבוע שבועיים פוגע בחווית הצופה שלך?

צ’פרין לא אומר כלום כי הסעודים לא כפופים לאופ"א.
גם אם יגיד משהו, מה זה מזיז להם? או לנו?

בפרמייר ליג גם ככה הרבה קבוצות הן צעצועים של מיליארדרים או מדינות. זה לא עסק למטרת רווח.
מה שעוצר אותם מלשלם 100M שכר לשחקן זה חוקי הפייר פליי. כן, גם להם יש.
אם הם ייראו שהשחקנים הטובים בורחים למפרץ, הם ישנו את הפייר פליי של הפרמיירליג. ואם צ’פרין יתחיל לנבוח, הם גם ייצאו מליגת האלופות. כבר עכשיו ההכנסות של האנגליות מהליגה הרבה הרבה יותר גדולות מההכנסות מהצ’מפיונס או האירופית.

אתה לא יכול להגיד את זה על סין. מחר הממשלה תחליט שהליגה הסינית צריכה להיות הטובה בעולם, ואז הם יתחילו לשלם לשחקנים סכומים שגם לסעודים ייצאו העיניים ותיפול הלסת.

ברור, אבל הוא בריון ומאפיונר שפתאום הוא לא הכי חזק בעיר. במקום לדאוג להתנגח במועדוני העל ולהקיא גבעים כמו הזה שזכתה בו ספרד, היה חייב לשפר את הכדורגל פה ולתת לשחקנים האלה סיבות להישאר.
וזה שאין לו שליטה עליהם לא אומר שהוא לא צריך לנסות ולעבוד עם פיפא ולעשות משהו בנידון, אבל על מי אני צוחק?? הם עושים מיליארדים שמה בפיפא ולא יילחמו בסעודים.

ובקשר לשחקנים, לצערי אני באמת מבין שזה אבוד וקשה לי להאשים אותם. 8 מיליון בשנה זה המון כסף אבל כולם בעילית רגילים לכסף הזה, אז ברגע שמציעים לך פי עשר מזה על עונה אחת זה קל מאוד להתפתות וללכת לשם לשתי עונות ולהרוויח כמו בקריירה שלמה.

חשבתי שהסעודים יקנו רק שחקנים לפני פנסיה, אבל כשברנרדו שוקל ללכת לשמה אני חושב שאנחנו קרובים למהפכה אמתית.

לא חושב שזה הסוף. יבואו שחקנים חדשים והליגות יהיו חייבות להתפתח ולהשתפר וכולם דמה יורידו קצת את האף וינסו להשתפר.

לא יידע כמה העם שמה אוהב כדורגל האמת. הסועדים מתים על המשחק, והסינים כבר ניסו אבל זה לא באמת תפס.
גם אין לי שום מושג כמה כסף יש להם לעומת מדינות הנפט שנראה שיש להם בור בלי תחתית פן אינטינדד.

אה סליחה, הליגה תהיה סגורה רק לעוד 30 שנה…
המייסדות הן 12 קבוצות, הליגה תהיה בין 12-15 (לפי ההצעה הראשונית). אז איך זה בדיוק יעבוד? כל שנה כל הקבוצות שהן לא המייסדות יורדות ליגה (כלומר 3 המקומות האחרונים מבין כל מי שלא מייסדת) או שפשוט בשנה בה רק קבוצות מייסדות מסיימות בתחתית אין יורדות?
בכל מקרה, ככה או ככה אתה מבין שזו לא באמת ליגה פתוחה?
ליגה פתוחה זה ליגה שבכל שנה הקבוצות הפחות טובות יורדות. בליגה פתוחה אין קביעות.

אפילו לא אכנס למה יהיה הפערים לאחר 30 שנה בין המייסדות לבין שאר הקבוצות שפתאום יורשו להשתתף…
גם כלכלית וגם מבחינת כוח משיכה לשחקנים, לא תהיה פה תחרות בכלל.

אז מקווה שזה מסביר לך למה נאפולי (דוגמה יותר מתאימה מסביליה, ובטח מרומא) לא יכולה.

איך ליגה פתוחה פוגעת בחוויית הצפיה שלך?

עכשיו לשאלה שלך, הנה כמה סיבות לאיך ליגה סגורה פוגעת בחוויית הצופה שלי אל מול ליגה פתוחה:

1. הבאת את הNBA כדוגמה. איך נראית קבוצה שאיבדה סיכוי לעלות לפליאוף? כמה היא נותנת מעצמה במשחקים? כנראה שבעיקר שומרת רגליים. זה יפגע ברמה של המשחקים וברמה של הליגה. תחרותיות בסוף גוררת יכולת גבוהה.
  2. איזה קלאסיקו יותר מעניין, קלאסיקו שמכריע אליפות, או קלאסיקו כשהליגה גמורה? באותו אופן יהיה מעניין הרבה יותר לראות קבוצות משחקות על משהו. בליגה פתוחה יהיה גם מאבק ירידה שלדעתי יכול להיות לא פחות מעניין ממאבק אליפות.
  3. איזה קבוצות יותר מעניינות מבחינתך, אייאקס של 2019, נאפולי ובנפיקה של העונה ודורטמונד של 2012, או ארסנל, מילאן ואינטר של עד העונה ויובנטוס של העונה? לטעמי הרביעיה הראשונה יותר מעניינת, וזאת למרות שהרביעיה השניה קיבלה קביעות. פה הנקודה שלי, ברגע שנאפולי יותר טובה מכל הקבוצות האיטלקיות, היא זו שצריכה להיות בסופרליג.

מספר הבדלים:

1. הNBA הוקמה ב1946. לא דומה בשום צורה להיום. הכדורגל האירופאי היום מבוסס הרבה יותר מהקבוצות שאז לא התקבלו לNBA.
  2. ייצוג - על אף שהNBA הוא ספורט מקומי (אמריקאי) יש בו עדיין ייצוג של 22 סטייטס. בסופרליג המדובר יהיה ייצוג ל5 מדינות. לזה אפשר להוסיף שיש הרבה יותר דמיון וקשר בין קולורדו וג’ורג’יה מאשר ספרד ואסטוניה. הרבה עניין סביב המשחק ירד.
  3. מספר קבוצות - בNBA יש 30 ובסופרליג דיברו על 15. זה לטעמי מעט מידי קבוצות לליגה סגורה. אפילו ביורוליג יש יותר.
  4. חשיפה של כדורגלנים ממדינו אחרות - כמה מכם שמעו על האלאנד לפני ששיחק בליגת האלופות? אני חושב שזה יהפוך את הכדורגל להיות ספורט של אנגלים, ספרדים וכו’, הרבה יותר מהיום. זה יגרור רמה נמוכה יותר כי אם מאגר השחקנים רחב יותר ככה יש שם יותר שחקנים טובים.

אני חושב שהמייסדות עשו טעות והכשלון של הסופרליג באשמתן. האוהד הממוצע שנלחם בסופרליג לא אידיוט, הוא פשוט הבין שכל עוד הוא אוהד קבוצה שלא בין המייסדות, זה רעיון גרוע עבורו.
אני לא מבין למה זה מפתיע מישהו, אם היו מציעים לאוהדי ברצלונה סופרליג ללא ברצלונה, הם היו בעד הרעיון? ברור שלא.
אגב, בליגה שכל מה שחשוב בה זה כסף ואין שום מגבלה גאוגרפית. תוך כמה שנים לדעתכם אל הילאל או אל נאסר יכנסו לסופרליג עם קביעות בעצמן?

אני באמת לא יודע מה אופ"א יכולה לעשות נגד הסעודים. אי אפשר להגביל הוצאות, יש להם כסף, אז יש להם זכות לשלם.
אני כועס על צ’פרין כשהוא לא אוכף את הפייר פליי נגד PSG או סיטי, כי זה תחת שליטתו. או האמירות הפופוליסטיות שלו נגד סופרליג, רק כדי שהכח יישאר אצלו.
אבל פה אני לא רואה מה הוא יכול לעשות.

גם אני חשבתי ככה. חשבתי שהשחקנים שמקבלים 8 מיליון יעדיפו לשחק באירופה במקום לקבל 80 מיליון בסעודיה. רובם עדיין כן, אבל ככל שהליגה הסעודית תתחזק, יהיה להם יותר קל ללכת לשם.
מה שמוזר זה שהסעודים משלמים שכר עתק, אבל כמעט ולא קונים שחקנים ביוקר. נבש הוא היחיד שעלה מעל 50 מיליון, אני לא זוכר אם מישהו אחר עבר את ה 30.

זה לא חשוב מה העם הסיני אוהב. מה שחשוב זה האם הממשלה הסינית תחליט שליגת הכדורגל תשרת את האינטרסים שלה. לממשלת סין יש יותר כסף מכל המפרץ גם יחד.

למה חשבת ככה ? אולי יוותרו על כמה מיליונים אבל על עשרות מיליונים לא יוותרו, גם אלה שנראה שמוותרים(מודריץ’) אני די בטוח שהם כבר חתומים מהעונה הבאה, זה לא שהרוב מוותר כמו שאתה כותב, זה פשוט שהרוב לא קיבל הצעה כזאת(עדיין).

אולי הסעודים רוצים להקים סופר ליג משלהם ולהזמין את ריאל וברצלונה(וכל הגדולות) להצטרף ? :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:
אם ישלמו לכל קבוצה 200 מיליון על השתתפות לא נראה לי שיהיו מתנגדות.

אם הסעודים יהיו אלו שיעשו את הדבר ההגיוני הזה, אולי אפילו אתמוך בהם.

יכול להיות מעניין, אבל אני חושב שהם יותר בכיוון של לעשות רעש כדי לקבל את אירוח המונדיאל שהם מתכננים להגיש יחד עם יוון אם אני לא טועה, רוצים לארח מונדיאל אחרי שהאחות הקטנה קטאר הצליחה, עניין של אגו, לא נראה לי שכדורגל מעניין אותם כל כך.

יון וסעודיה? ביחד זה בכלל אפשרי?

ככה קראתי פעם, ובדקתי עכשיו וזה כלל גם את מצריים :exploding_head:

אבל בסוף החליטו לא להגיש מועמדות ל 2030

הנה -

אולי הסעודים מתחילים לתכנן מועמדות ל 2034 ? :thinking:

ראיתי שהם הסירו את המועמדות שלהן ל 2030.

בטוח?

כנראה כתבנו את ההודעות באותו הזמן, תסתכל הודעה מעליך, תיקנתי את עצמי.

דווקא ממודריץ’ או מסי הייתי מצפה לקחת את ההצעות הסעודיות. הם ממש בסוף הקריירה , הכסף יותר חשוב מלהראות משהו למישהו.
משחקנים שעוד יש להם כמה שנים, הייתי מצפה אחרת. שייראו מה הם שווים בליגה חזקה. כמו שהשחקנים לפעמים מוותרים על הצעה מפתה כדי לשחק בליגת האלופות.
גם 4 או 8 מיליון זה המון כסף, ולרוב זה אמור להספיק כדי להיות מסודר לכל החיים.
אבל אני לא כועס על אף אחד שהולך אחרי הכסף. זכותם.

בינתיים הסעודים הצליחו להחתים בקלות רק מוסלמים ולקוחות של מנדש\פורטוגלים. את מי שהם באמת רצו, כמו מסי ובוסקטס, הם לא הצליחו. כנראה שהם צריכים יותר מכסף כדי לשכנע.

למה לקוחות של מנדש/פורטוגלים רלוונטי?

אני בעיקר מופתע שיש שחקנים ש-״עושים אוסקר״ ועוברים כשיש להם עוד כמה שנים טובות לתת. קוליבלי, קאנטה, נבס… אלה לא שחקנים גמורים.