הסופרליג :: יקרה או לא יקרה?

אני לא רואה בעיה עם העומדים בראש הפירמידה.
לא חושב שסגן נשיא מארסנל אומר שארסנל מעל בארסה בהיררכיה. ההכנסות יחולקו לפי 4 קבוצות, ובארסה תיכנס לקבוצה הראשונה. לא חושב שגם ארסנל תהיה שם.
לא חושב שנשיא של אחת הקבוצות בתור יו"ר הוא בעיה בהגדרה. הכל תלוי כיצד הכסף יחולק. כל העניין הוא סביב הכסף, והכסף מגיע מזכויות השידור, ולשם מהאנשים שרוצים לראות את הדבר הזה. אם הליגה הזאת לא תהיה ספורטיבית, היא תקרוס.
אני מאוד אופטימי.

ההבדל טמון באופציה שניתנת לקבוצות ולשחקנים. תיאורטית, דה יונג, דה ליכט ואמבפה לא היו חייבים לעזוב את הקבוצות שלהם, ואז הקבוצות המדוברות היו יכולות לייצר המשכיות במפעלים הגדולים ביותר. במצב הנוכחי הקבוצות אין לקבוצות אפילו על מה להתדיין מול השחקנים כי אתה פשוט מונע מהם להוכיח את עצמם מראש במפעלים הללו, ללא תלות בהאם הקבוצה טובה או לא. כשאין לקבוצות הללו אופציה להוכיח את עצמן אתה פוגע בענף.

האמת שאין לי מושג מה בדיוק קורה בצרפת, אז אני לא יכול ממש לדון איתך על זה, אשמח לשמוע עוד.

לגבי הטענה השנייה שלך, אני רואה את זה קורה בגלל דעיכה בפרוייקטים ארוכי הטווח. כל הקבוצות רוצות להצליח כאן ועכשיו. כולם מפחדות ליפול למעמד של קבוצות כמו ארסנל או מילאן, אז הן רוצות להתחיל להניע את “גלגל ההצלחה” כמה שיותר מהר. בפועל יש דוגמאות יפות של קבוצות שנמצאות בפער משמעותי מהגדולות בכל הנוגע לתקציבים וטכנולוגיה שבונות לעצמן מעמד יפה בהדרגה בזכות ניהול נכון כמו לסטר, לידס, אברטון, סביליה, ויאריאל אטאלנטה וגם הקבוצות הפורטוגליות. המצב הקיים עוד מאפשר במידת מה לקבוצות הללו להתקיים, הסופרליג עלולה למחוק אותן.

קראתי כבר את מה שהוא אמר (תודה על הקישור בכל מקרה), והוא אומר באותה נשימה שהליגה היא פתוחה ויחד עם 15 החברות הקבועות הוא יהיו 5 חיצוניות. זה בערך כמו להגיד שהקופה אמריקה הוא טורניר עולמי כי הוא מאפשר כל פעם לשתי אורחות מחוץ ליבשת דרום אמריקה להשתתף. זה פשוט לא נכון או הגיוני.

שתי האופציות הקיימות לא באמת טובות, ואני מקווה שהקבוצות יגיעו לפשרה מול אופ"א. זה הדבר הכי קרוב לצדק שנוכל לקבל פה עבור כל צד.

אני אישית מעדיף 5 קבוצות אורחות על פני 50 קבוצות אורחות. זה יותר מעניין עבורי כאוהד כדורגל. מה שאופ"א עשתה מליגת האלופות זה לא הגיוני.

אני מסכים ששתי האופציות לא טובות. אבל אני חושב שהסופרליג עדיפה על ליגת האלופות הנוכחית.
באידאל, תהיה תחרות נוספת כל שנה על השתתפות בסופרליג ועל הכסף הגדול בה.

לא יודע יותר מידי מה זה אומר. אבל איך זה עוזר לריאל שנשיא הליגה הוא הנשיא שלה?
בסופו של דבר מה ריאל מקבלת שברסה לא מקבלת? מה ארסנל מקבלת שברסה לא מקבלת?

ברסה קיבלה קביעות בליגה, בדיוק כמו ריאל וארסנל.
מבחינת הכנסות, לא יודע לפי מה הן חושבו אבל ארסנל תכניס יותר כסף מברסה במפעל? אם כן אז קיימת בעיה, אם לא אז לא מבין על מה התלונה. גם תחת אופא טענו שיש לפלורנטינו פרוטקציות. לפחות הפעם הוא יהיה תחת זכוכית מגדלת

זה הצד שאמור ליצג את הרומנטי וכל מה שיפה בכדורגל אה?

https://twitter.com/MadridXtra/status/1384425074682437632

During the Serie A meeting:

Serie A clubs:“With €350 million available every year, the Scudetto will always be won by Juventus, Milan and Inter.”

Agnelli: “It’s been like this for 80 years anyway, if I’m not mistaken.”

ציטוט שרץ כרגע ברשת מתוך ישיבת קבוצות הסרייה א’.

שקר גס. בשנת 76 גנואה לקחה אליפות!

רוצחים את כל הרומנטיקה בכדורגל :joy: :sob: :joy:

כמה נקודות נוספות לגבי כמה דברים שהועלו פה (ובמקומות אחרים):

1. לא מדובר ביצירת “קרטל” ומי שמדבר כך לא מבין מה זה קרטל. קרטל בהגדרה לא מאפשר לתחרות לצוץ ובמובן זה הוא אנטי קפיטליסטי. יצירת הסופר ליג היא מהות הקפיטליזם והיא לא חוסמת שום תחרות שהיא: כל אחד רשאי ויכול להקים טורניר מתחרה ולנסות לשכנע כל קבוצה שרק ירצה להצטרף. העובדה שהסופרליג עצמה סגורה לא הופכת אותה לקרטל אנטי קפיטליסטי מכיוון שזה לא מה שמגדיר קפיטליזם או קרטל.
  2. כרגע אני לא ממש רואה איך ברצלונה יכולה להיפגע מזה שפלורנטינו מנהל את העסק. מדובר במנהל מעולה ואדם הגון עד כמה שאנחנו יודעים, אני לא חושב שהוא יחפש לדפוק את בארסה בתור נשיא ריאל מדריד. זה קצת ילדותי לחשוב ככה. מעבר לכך, סביר להניח גם שזה רק לתחילת הדרך ואם וכאשר הליגה תתפוס תאוצה עם השנים יקום ארגון מסודר עם הנהלה אובייקטיבית. אין לי כמעט ספק שזה יקרה.
  3. כן, קפיטליזם הרבה פעמים יכול להרוס את הרומנטיקה, אבל צריך להבין שבהגדרה, אם המהלך מסוגל להביא יותר כסף זה אומר שהביקוש למוצר הזה יהיה יותר גדול, כלומר אוהדי הכדורגל ברחבי העולם (ולאו דווקא אוהדי הקבוצה הספציפית), בכיסם ובזמנם, יעדיפו את המצב החדש על פני הקיים. אין שום דרך אחרת שבה הצעד הזה יהיה מוצלח כלכלית. אז להגיד שהרומנטיקה תמות עם המהלך זה אולי קצת נכון, אבל להגיד שמדובר ב"גניבת הכדורגל" ובצעד שדופק את חובבי הכדורגל - זה כבר שטויות במיץ עגבניות. אם זה היה נכון, הוא לא יכול היה להצליח כלכלית.

בנוגע לניהול של הליגה.
אני לא חושב שיש משמעות לזה שפלורנטינו פרס הוא ה"מנהיג".
זה בסה"כ פורום של קבוצות. מאמין שכל ההחלטות יתקבלו במשותף. הוא נבחר כפרצוף של הדבר אני מאמין אך ורק משיקולים ציבוריים וכדומה.

הוא גם אמר בריאיון אתמול שאם צריך אז מישהו אחר יעמוד בפרונט. אני חושב שזה מחזק את ההשערה שכתבתי.

קודם כל לאהוב ולהתרגש ממשחק כדורגל זה במובן מסוים ילדותי, איך פרופ ליבוביץ פעם אמר “אחד עשרה גברים רודפים אחרי כדור”. אני לוקח את זה בתור מחמאה. :slight_smile:

עדיין לא עניתם לי על השאלה. למה ברצלונה מעמד רגיל ואני מצטער , אפשר להקים מין מועצת מנהלים אובקיטיבית כבר עכשיו.

מין הסתם אוהדי ריאל לא מוצאים בזה בעיה. אני אוהד ברצלונה וזה בעיתי מבחינתי. ומי שחושב שפלורטינו פרז מגיע יהיה סתם בתור “דובר” מצחיק אותי, לריאל יש פה הכי הרבה מה להפסיד . העסק נכשל ואופ"א לא יסלחו לפלורנטינו על זה לעולם. מי שלא מבין בזמן שהוא מנהל משא ומתן עם אופ"א על רפורמה בליגת האלופות הוא מאחורי הגב עקץ אותם עם הסופרליג. שזה מבחינה מסוימת אכזרי אבל גם מאוד מרשים. אין לו סנטימטים לבחור. אם זה נכשל, אני באמת לא מרחם על ריאל…

שאר הנקודות שלך אני מסכים.

בנושא אחר, פפ הוא בעיני אגדה שלא תיגמר, אבל אני חייב להגיד שהוא די צבוע ולא בפעם הראשונה בשנה האחרונה הוא מאמן קבוצה “ששותה” כישרונות מקבוצות עניות יותר וללא שום יסורי מצפון אז מי הוא שיטיף מוסר לאחרים?

https://twitter.com/GuardiolaTweets/status/1384495490503479306

בדומה למחאה המזויפת שלו על BLM גם פה זה מתנפח ומלא בvirtue signaling מגעיל

סיפורי סינדרלה, לפחות לטעמי, אינן רק קבוצות שבאו מכלום וזכו באליפות, אלא גם קבוצות שבנו את עצמן לאט לאט והצליחו להתברג כקבוצות צמרת. הצליחו בזכות עבודה קשה ונכונה ולא בזכות כסף.
דורטמונד היא כזו, אתלטיקו, טוטנהאם…
אייאקס חוזרת להיות כזו, עד לפני 5 שנים היה מדובר בקבוצה פאתטית והנה היא היום נספרת (על אף הנפילה העונה).
אברטון ולסטר בדרך הנכונה ולא נופלות מחלק מקבוצות הטופ 6 באנגליה.
סביליה בדרך הנכונה ובהחלט טובה מחלק מ12 הקבועות (ארסנל).

ליגה כזו תמנע עליות כאלה.

אני תומך ברעיון הכללי, לא בביצוע.
2 ליגות של 10/12 או 4 ליגות של 6/8 (לשמור גיוון ועניין ולא ליצור יותר מידי משחקים) שלאחריהם פליאוף.
פליאוף תחתון גם כן הקובע את היורדות.
ללא קביעות.
לצד הליגות המקומיות.
כל קבוצה מדורגת היכן שהוא ותוכל להצטרף.

האידיאל הוא שתהיה ליגה משנית אשר ממנה 4 הראשונות עולות לפליאוף כשהראשונה והשניה עולות אוטומטית ו2 האחרות ישחקו בהצלבה מול היורדות על הכרטיס.

יהיה עניין.
תהיה תחלופה.
יהיה גיוון במשחקים בזכות הבתים ולא נקבל כל עונה 4 משחקים מול כל קבוצה שתגיע לאותו פליאוף.
אין קביעות.
קבוצות יוכלו להתקדם
קבוצות גדולות יצטרכו להתאמץ להשאר בעניינים.

האם הביקוש למוצר יגדל? או שפשוט הכסף יגיע אך ורק למועדונים הגדולים?
הרי למי יגיע יותר כסף? למנהלות הליגות? למארגנים? לקבוצות הגדולות? לקבוצות הקטנות? לאוהדים?
כנראה שרק לגדולות.

מקווה שזה לא אומר שהשידורים כעת יעלו כסף

אני לא נגד הרעיון שלך. אין לי בעיה בכלל עם פורמט כזה. מצידי להפוך את הליגות במדינות לסיבוב אחד בלבד שבו כל קבוצה פוגשת כל קבוצה, לוותר על הגביע ולקחת את 200 הקבוצות הטובות באירופה, לחלק אותן ל-10 ליגות עם עולות ויורדות ולתת לקבוצות את האפשרות לחלום.

הבעיה שאופא לא תתמוך בדבר כזה, כי זכויות השידור שיכנסו לליגות 3-10 יהיו קטנות עד לא קיימות והליגה השנייה תכניס בערך עשירית מהמיליארדים שהליגה הראשונה תכניס.

אם אופא לא הייתה מנסה להיכנס למלחמה עם הקבוצות, היה על מה לדבר. אופא עם חלוקת הכספים שלה יצרה את הסופר ליג, ואופא עם ההתעקשות שלה תשאיר אותה ליגה סגורה.

אל תשכח שריאל היא קבוצת אוהדים בסופו של דבר. לכאורה האוהדים ידיחו את פרס במידה ו. הדאגה הגדולה פה היא לשאר הקבוצות שהן לא בבעלות כזו.
אם כבר לפלורנטינו באופן אישי יש הכי הרבה מה להפסיד.

אני פשוט לא מאמין ששאר הקבוצות ייתנו כל כך הרבה כוח לאדם מקבוצה אחרת. מאמין שמדובר בשת"פ מלא.

מסכים עם כל מילה שנכתבת פה במאמר/ של גיא לייבה:

"“הסופרליג היא מהלך של תאבי בצע שחושבים רק על עצמם”. אי אפשר שלא לצחוק כשמגלים מי צייץ את המשפט הזה בטוויטר: לואיס פיגו. ההוא שעבר מברצלונה לריאל מדריד והיום מנסה להגיע לתפקיד עסקן בכיר באופ"א.

למרבה הצער, לואיס פיגו ואופ"א מובילים את הנרטיב המצחיק של מתנגדי הסופר-ליג, לפיו הליגה הזאת תהרוס את הכדורגל. זה בערך כמו שטוני סופרנו יתלונן שהמשטרה לא מספיק יעילה.

הרומנטיקה הקדושה של הכדורגל העולמי מתה מזמן. ליגת האלופות היא מפעל סגור משלב רבע הגמר ומעלה, ומועדון הזוכות מצומצם להחריד. הסופר-ליג בסך הכל שמה את הדברים על השולחן, אין באמת תחרות בכדורגל האירופי. אותן הקבוצות זוכות בתארים שנה אחרי שנה. פעם בעשור יש הפתעה כמו פורטו ב-2004 ולסטר ב-2016 בפרמייר ליג, לא יותר מזה. יש גם את המפתיעה התורנית שמגיעה לרבע/חצי גמר, כמו איאקס או ליון בעונה שעברה, אבל מדובר בבלוף. עבורן זה חד פעמי, הן לא יגיעו לשם שוב בקרוב. זאת לא תקרת זכוכית, זאת תקרת ברזל. אי אפשר לשבור את ההגמוניה.

עד עכשיו היה ניתן לשקר ש"כל קבוצה יכולה לנצח", למרות שזה לא נכון. אין שוויון בכדורגל האירופי. אם היה, לה קורוניה לא הייתה היום בליגה השלישית בספרד. אותה לה קורוניה שהגיעה רק לפני 15 שנים לחצי גמר ליגת האלופות, אבל “איכשהו” לא מינפה את זה והיום היא לא איתנו. גם לידס האנגלית ירדה ליגה אחרי הצלחה יפה בתחילת שנות האלפיים והצליחה רק העונה לחזור. מאז הקמה הפרמייר-ליג ב-1992, רק שבע קבוצות הוכתרו לאלופות. אחת מהן, בלקבורן, כבר לא רלוונטית. ב-NBA, ליגה עם תחרות אמיתית, היו 11 אלופות שונות באותו זמן.

אלכסדר צ'פרין ופלורנטינו פרס

אלכסדר צ’פרין ופלורנטינו פרס. אף אחד מעולם לא שיחק לשם שמיים

(צילום: EPA, רויטרס)

לאופ"א כל זה לא הפריע עד עכשיו, להיפך - היא תרמה בחפץ לב להפיכת הכדורגל לכמה שיותר מסחרי ולהפיכת ליגת האלופות למועדון פרטי. היא איפשרה את ההשתוללות הקבועה בחלון ההעברות, לא הגנה על הקבוצות הבינוניות וגרמה למעשה לחיסול מעמד הביניים בכדורגל העולמי. יש ענקיות ויש את השאר, שקיבלו מדי פעם איזה פירור.

אופ"א נתנה יד לחיסול התחרות בכדורגל האירופי והגדלת הפערים כי זה השתלם לה כלכלית. על פניו כולם הרוויחו מכך, הקבוצות הגדולות שמרו על מעמדן ואופ"א קיבלה מעמד מכובד של ארגון ששומר על התחרותיות בכדורגל. כולם עבדו על כולם והכל תיקתק. אף אחד לא התלונן על כך שבכל עונה ראינו את אותן הקבוצות בשלבי ההכרעה.

עכשיו המסיכות נקרעו וגילינו שמה שמעניין את כל השחקניות בזירה זה כסף. בוכים על מות הרומנטיקה כאילו עד עכשיו כולם שיחקו לשם שמיים. אני שואל: איפה הייתם 25 שנים?

ככל שעובר הזמן אני מבין יותר ויותר שאופא זה הגוף הכי מטומטם ומושחת שקיים. אני בטוח שהקבוצות לא רצו לייצר ליגה כזו, אלא רצו להגיע לליגת האלופות הרבה יותר כדאית להם ואופא לא הסכימה להתדיין על זה באמת.
אם כל הגועל על הבטחת הישארות, צריך לזכור משהו מאוד חשוב שלא מדובר עליו בכלל, כל הקבוצות לקחו הלוואה שמעורכת בכמה מליארדים ואיזה אינטרס יש להם לקחת הלוואה כזאת אם לא יהיה להם הבטחת הכנסה. מגעיל אבל מובן, שלא כמו אופא שזה מגעיל אבל מושחט.
בנוגע לאלו שטוענים שזו ליגה פתוחה כי יהיו עולות ויןרדות ה השקר הכי גס שאפשר לספר, 15 קבוצות מובטחות ועוד 5 קבוצות מוזמנות שלאחר מכן 5 אמורות לרדת ו5 אחרות אמורות לעלות, תעשו את החשבון מה יירד. (רמז, לאוו קשור לאלו שנכשלו וסיימו אחרונים).
בנוגע לאלו שטענו שקבוצות יוכלו להשתתף אם ימשיכו להשתפר השאלה שלי אליהם למה להם להשקיע שאם ידוע שגם אם יגיעו לסןפרליג שנה הבאה הם יורדים ולא יכולים לדעת מתי הם יחזרו בכלל.
בקיצור אופא זה המקום הכי דוחה שקיים, גם גנבו, אחק כך לא הסכימו להתדיין ואז רצים לבכות ולהאשים את הצד השני.

יש את פיפ"א הם יותר גרועים…

אתה מניח שכל שנה 5 קבוצות מוזמנות יוחלפו לא משנה מה.
לא ראיתי קביעה כזאת בשום מקום שקראתי.
אם נניח סביליה תוזמן ותציג יכולת טובה, למה שתעוף שנה אחרי זה? אין שום סיבה.
כמו כן, 20 קבוצות זה נכון לרגע זה. אף אחד לא אמר שזה לא יגדל (או יקטן) בעוד שנה או שנתיים.
הראיון הוא לייצר יותר כסף. אם אייקס או זניט או שחטאר מייצרות כסף, אז למה להעיף אותן?
לקבוצות האלה יש אינטרס להשקיע כדי לזכות לזימון ולכסף הגדול גם בשנים הבאות.

יותר מושחטים בוודאות, יותר מטומטמים אחרי שקראתי את הראיון של צ’פרין לא הייתי אומר (ההוא עבד עליי, ההוא שקרן, מביך מאוד)

על פי הפרסומים הקיימים, אני לא נביא, זה מה שפורסם ולפי זה אני מתייחס נכון לעכשיו, כמו שנכון לעכשיו זה מהלך שמונע מקבוצות להשקיע. ועם זה קשה להתווכח, הלוואי וזה ישתנה.