ת'רד היריבות: יוחזר ברתומאו לאלתר!

אני לא יודע אם עושים לו אובר הייפינג(אני לא בטוח איך מודדים את זה), אבל ימאל משחק כדורגל ברמה מאוד גבוהה העונה. בגיל 16. הגיוני שיעשו לו הייפינג משמעותי.

את המשחק במדי ספרד נגד ברזיל הוא סיים לקול תשואות של הקהל. בברנבאו. היה לו משחק מעולה.
הבן אדם שמנהל את בטוויטר של בארסה השתעשע/הטריל(למען הסר ספק אני ממש לא אוהב שמורידים מאחד כדי להאדיר את השני). אמנם זה חשבון רשמי, אבל זה פאקינג טוויטר. 99% מהציוצים שם הם חרבוני מקלדת. בטח נתנו את זה לילד מתלהב. לא הייתי מייחס לזה שום חשיבות.

אגב, אולי אני היוצא דופן בסיפור, אבל זה פעם ראשונה שאני נתקל בדבר הזה. סביר להניח כי אני בכלל לא מסתכל בחשבונות טוויטר של המועדונים.

אשמח לדבר על זה בהזדמנות, אבל בכל מקרה יהיה קשה לנולה בגלל ההתפוצצות המטורפת של סינר שלחלוטין מזכיר לי בסגנון את נולה.

מבין את זה, אבל ממה שראיתי לאמין בגיל מאוד מאוד צעיר נמצא רק במעט, לטעמי, מתחת לוויני.
הוא מוסר טוב יותר, בועט טוב יותר, יש לו דריבל הרבה יותר נקי ומראה בגרות.
מדובר בתינוק בן 16. הוא הולך להשתפר כל שנה. אם ישמרו עליו אני באמת חושב שהוא עוד מסוגל להיות עשירית מסי, שזה שחקן טופ 3 בעולם בקלות.

מסכים עם הסטטיסטיקה, אבל בכדורגל עובד גם מבחן העיניים.
אני לא זוכר, ותקן אותי אם אני טועה, שחקן ברמה הזו בגיל כזה. אולי אמבפה, אבל גם הוא לא היה כזה מגוון.
המשחק מול ברזיל נתן לי הרגשה שההייפ מסביב לילד הזה מוצדק.
נקווה שידעו לפתח אותו ולשמור עליו.

ללאמין ימאל בהחלט יש פוטנציאל להיות טוב מויני.
הבעיה במשפט הזה היא שהוא משפט פופוליסטי שלא אומר הרבה. להמון שחקנים יש פוטנציאל להיות טובים מויני, אפילו לויני עצמו יש פוטנציאל להיות טוב מויני (של היום).

אם רוצים להגיד משהו עם משמעות תשוו רגע על כמה שחקנים המשפט הזה נאמר וכמה מהם הפכו להיות ויני.
לצורך העניין על כמה שחקני התקפה היה הייפ ענק בשנים האחרונות וכמה הצליחו להגיע ל20-20 במשך 2 עונות ברציפות? אלה מספרים טובים מהזאר, בייל ומאנה לצורך העניין.

אז כמובן שלהגיד שלימאל יש פוטנציאל גבוה מויני זה לא טעות, אבל כשחושבים על כמה שחקנים זה יכול להאמר (ונאמר, גם אם בהשוואות לשחקנים אחרים) אז מבינים שזה לא כזה מרגש.

ההייפ סביב ימאל בהחלט מוצדק, ומסקרן לראות מה יעלה בגורלו, אבל רק לפני שנתיים היה לכם שחקן שנראה אפילו טוב מימאל, שלא הצליח לממש את הפוטנציאל שלו. אז נכון שהייתה מעורבת בכך פציעה, אבל זה לא מאורע כל כך נדיר לשחקנים כשרוניים (חסה ואסנסיו בריאל למשל).

מה שבטוח, הוא שלסרב ל200 מיליון על שחקן שבציפיות הכי ורודות יהפוך לשחקן של 200 מיליון זה הדבר הכי טיפשי שאפשר לעשות, בטח במצב הכלכלי שלכם.

לא מסכים עם הפסקה האחרונה שלך, אבל מעבר לזה הדבר היחיד שאני חושב שהוא לא מדוייק זו הטענה(שאני משער שאתה מייחס לפאטי) שלפני שנתיים היה לבארסה שחקן שנראה יותר טוב מימאל. פאטי לא הגיע לרמה שאנחנו רואים כרגע מימאל.
חוץ מזה מסכים עם כל השאר.

גם אני לא מסכים עם החלק האחרון, 200 מליון יורו כנראה לא יעזרו לברצלונה מבחינת איכות הקבוצה - למכור את יאמל תהיה פגיעה רצינית בתדמית של ברצלונה

ובנוסף זה לא שהם יביאו רכש איכותי יותר לכלל הקבוצה - המחירים גם ככה מטורפים וכל שחקן עם שווי הרבה יותר גבוה מהערך האמיתי שלו, וכמו אחרי מכירת ניימאר - קבוצות ינצלו טוב טוב את ברצלונה אחרי שהם יודעים שהיא קיבלה 200 מליון (כשבכל מקרה בארסה לא פוגעת ככ ברכש בסטיואציות כאלה),
זאת אומרת שבמקרה הטוב הם יקנו עוד שחקן שכנראה פחות טוב מיאמל פלוס היציאה מחובות(לא סגור על כמה החובות שלהם אז כנראה שהחלק הזה לא מדויק)

נכון שלדחות את ה200 מליון האלו זה חתיכת הימור אבל זה הימור שלדעתי שווה להם לקחת אותו אם ניקח את המשתנים - ההייפ סביב השחקן והקבוצה (בקטע השיווקי), ללכת על הסופרליג, היכולת של יאמל בתקווה שלא יפצע ביחד עם בניית קבוצה בצורה מאוזנת כן תוביל אותם להישגים, השארת התדמית סביב השחקנים שגודלים להם באקדמיה וששחקנים גדולים לא עוזבים את הדבר הזה שנקרא ברצלונה ובמיוחד שחקן בית

לא אמרו אותו הדבר על קרקיץ’ ? ועל פאטי ? ועל עוד איזה מיליון ואחד צעירים שלהם ? את טריניקאו מישהו זוכר ?
הכל בגלל שמסי יצא משם, אם לא מסי אז ימאל או ג’מאל הוא עוד שחקן כמו שחקן מהאקדמייה של אייאקס.

להשוות אותו לויני ? אני לא סובל את ויני אישית הוא הוא כרגע בפלאנטה אחרת, שחקן בן 17 שכל מה שיש לו להציע כרגע זה 4 שערי ליגה, כמו קרבחאל.

לא בקטע של לזלזל בימאל או לטעון שאין לו כישרון, יש לו כישרון בטונות, אבל צריך להרגיע מיד את ההייפ, אבל זה כל מה שנשאר לברצלונה למכור כך שאני לא מצפה שזה יקרה.

אני חושב שאתה לא זוכר כמה פאטי היה טוב. הוא באמת היה הדבר האמיתי. גם המספרים שלו היו גבוהים בהרבה כשכל משחק כשקיבל דקות הוא הפציץ.
בעונת 19/20 כשהיה בן 16/17 (כשגילו אותו) הוא הבקיע 8 שערים ובישל 1 ב1300 דקות.
ימאל העונה עם 6 שערים ו7 בישולים ב2200 דקות.

טעיתי עם השנתיים, הזמן טס בלי ששמתי לב חחחח.

מסכים לגבי התדמית, אבל ממש לא מסכים לגבי אי היכולת לבנות עם זה קבוצה. לצורך העניין אני די בטוח שאם תנסו תצליחו להביא את מוסיאלה בחצי מזה

מה זה אם תנסו? אני אוהד ריאל בכלל! ועוד אחרי שנתיים פה בפורום…:sweat_smile:

לעניין, שוב זה מסתכם בכמה החובות שלהם, אבל גם מוסיאלה אם יבקש לעזוב הוא לא יעזוב בפחות מ100, וה100 השניים לצורך הדוגמא יכסו להם את החובות

לא בנית קבוצה פה, פשוט החלפת שחקן ראש בראש, וגם אם קיבלת שחקן שהוא יותר טוב עדיין לברצלונה יש הרבה חורים ועמדות שהם יצטרכו לתקן ולשפר - סתם לדוגמא אני זורק שקאנסלו ופליקס בכלל מושאלים, לבאנדובסקי גיל 35 והקישור שלהם על אף השמות הגדולים לא באמת עובד כמו שצריך לפחות במשחקים שאני ראיתי

ובנוגע לשחקנים שיהיה אפשר לקנות ב100 מליון, לא בטוח שהם יהיו עדיפים על ימאל. באיירן לא ישחררו את מוסיאלה אלא רק אם ידרוש לעזוב, לי עולה רק השם של וירץ בראש שהם יוכלו להביא במקומו, וגם אז תהיה להם תחרות ענק וגם ינסו לסחוט אותם טוב טוב

שלאמין יעשה את מה שויני עשה לליברפול סיטי וקבוצות בדרג הזה שנה אחר שנה במשך 2-3 עונות, תוכל להשוות אותו לויני, בנתיים במקסימום הוא עובר שחקנים של אוסוסונה וקאדיס, וזה מבלי לזלזל בו. אני זוכר את אנסו, אסנסיו, חסה, אודגורד, בויאן ויש עוד המון דוגמאות ( פשוט בשעה כזאת לא עולה לי) אנחנו זוכרים איפה כולם סיימו, תנו לילד לקרוע זוג נעליים לפני שאתם מנאחסים אותו והופכים אותו למסי הבא.

התגובה למעלה נכונה ב-100%, אבל אני חייב לציין שהיא נכונה גם כלפי בלינגהאם. אני קצת מודאג מהיכולת בחודשים האחרונים וההכתרה שלו כשחקן הטוב בעולם הייתה מאוד מאוד מאוד מוקדמת.

גם לי מתחילה להתפתח הרגשה כזאת. הוא התחיל את העונה בכושר כל כך טוב וביכולת עילאית, אבל מאז ינואר, הפציעה בכתף, הריבים עם השופטים, הפוקוס והכניסות מהיריבות, עוד פציעה ועוד הרחקה, הוא פשוט נראה לא בכושר טוב. אני עדיין מקווה שזו תקופה רעה שלו והוא יתאזן כשיתחיל להתרגל למציאות החדשה. מרגיש לי שבתחילת העונה הוא עדיין לא עיכל לאיפה הוא הגיע וכמה משקל יש לו על הכתפיים, וברגע שהוא התחיל להרגיש את הלחץ והציפיות אז זה השפיע עליו, המשחק שלו יותר לחוץ ולא משוחרר כמו שהיה.

העניין הוא שהוא כל כך מעט זמן כאן, והפוקוס עליו כל כך גדול, שכל חריגה ביכולת ישר מדליקה נורות אזהרה. אני חושב שאנחנו (ואני מדבר גם על עצמי) צריכים לשחרר מהילד ולתת לו את הזמן שלו. הוא לא פה לעונה או שתיים, הוא צריך את הזמן.

בלינגהם משחק בעמדה שלדעתי לא מיטיבה איתו.
כלומר, הוא שחקן נהדר ובגלל זה הוא יהיה טוב בכל עמדה, אבל הוא פשוט לא צריך לשחק בשלישיה ההתקפית. אני חושב שהיכולות שלו יועילו הרבה יותר מאחורה ושם הוא יישפט על הדברים שהוא באמת הטוב בעולם בהם.
הוא לא צריך להיות השחקן שעושה 1 על 1 באגף, הוא לא אמור להיות הספרינטר שרץ לשליחות גבוהות, ובטח שלא השחקן שאמור לחכות ברחבה.
הוא השחקן שצריך לשחרר אותנו מלחץ, לפרוץ ולהעלות קצב באמצע, להלחם בהגנה ולהצטרף להתקפה מקו שני כשהוא בא על הפנים.
כקשר כשמעליו חלוץ, הוא יעשה את כל זה.

הוא פשוט שחקן כל כך טוב ככה שהוא מצליח גם כחלוץ נסוג. הוא גם יצליח כמגן ימני וקשר אחורי. השאלה היא כמה מצליח. בקישור הוא שחקן ברמה היסטורית בעיני. בהתקפה הוא עוד שחקן טוב.
בגלל זה אני לא כל כך מתחבר לכל שאלות המה נעשה אחרי הגעת אמבפה, משום שבאידיאל שלי מי שצריך לשלם את המחיר הוא לא רודריגו, אלא דווקא אחד הקשרים. שניים מבין קמא, פדה, קרוס וטשואמני יצטרכו לשחק מתחת בלינגהם.

תוסיף לזה את היכולת ההגנתית שלו שלא מבוטלת בכלל

לגבי ג’וד בלינגהאם:
-אף אחד לא חשב שקצב הכיבושים שלו יימשך ככה גם אם ישחק בעמדה קדמית. הוא באמת עשה גול כמעט מכל מצב. יש לו 40 איומים לשער העונה והוא הבקיע 16. יותר מחצי למסגרת.
-אני חושב שהייתה תקופה שהוא שיחק טוב - נניח הסופרקופה הספרדי - ולא הצליח להבקיע, אז אמרנו, ניחא.
-במשחקים האחרונים, כולל המאסטייה כשגנבו לו גול וזו שערורייה מארץ השערוריות- הוא גם לא ממש שיחק טוב.
-נגד מנצ’סטר סיטי למשל אני מציב אותו כקשר הקדמי מבין ארבעה, חשובה העבודה הטקטית שלו גם.

לאמין ימאל גם נראה חזק מאוד בגיל 16 לטעמי, מעבר לכך שוב זה נדיר ששחקן בגיל כזה משחק בעקביות והוא המטרה מספר אחת בהתקפה של קבוצה ברמה של ברצלונה. מרקו אסנסיו דווקא צבר שנתיים כמות גולים גדולים ומכריעים נגד יריבות ובמעמדים גדולים שלא מביישים חמש שנים. אבל זה היה פיקים, “אני לא צריך להיות זה שסוחב את המכונית”.

מי שראה את בלינגהאם בפגרה במדי אנגליה רגוע לגביו,היה פשוט נהדר בכל נגיעה כמעט,כשיש מאחוריו קשר אחורי ולפניו חלוץ מרכזי זה מוציא ממנו את המקסימום.
אנצ׳לוטי הוא כמו הילד הזה שמתלהב מהצעוצע החדש שקנו לו אז הוא רוצה לקחת אותו איתו לגן,לישון איתו בלילה ולהיכנס איתו למקלחת.

הוא ממש לא היה אותו בלינגהאם. היה כבד מהרגיל, איטי מהרגיל, במשחק הראשון הוחלף בדקה ה60 אחרי התכווצויות בשריר וזה עוד אחרי ששני משחקים לפני כן הוא לא שיחק איתנו. במשחק השני הוא אמנם שיחק את כל המשחק ובדקה האחרונה גם כבש, אבל זה היה בלינגהאם בחצי יכולת. גם בעונה הקודמת וגם בחצי העונה הראשונה אצלינו הוא פשוט היה שחקן טוב יותר.

קייל ווקר ונתן אקה נשארים במנצ׳סטר ולא נוסעים למדריד,גבארדיול עלה לטיסה אבל לא בטוח שיהיה בסגל הסופי.

אי השתתפות של ווקר זה דיל ברייקר בשבילנו. ויני יכול לחגוג על הקו. אבל אני מאמין שדווקא בגלל זה פפ ישמור על קו הגנ נמוך יותר וינסה לשחק על תוצאה. אבל בעולם מושלם שבו קרלו הוא לא המאמן שלנו, זה עלול להיות הסיפור של הנוקאאוט. והאמץ, למרות קרלו ויני כל כך טוב במשחקים האחרונים שהוא יכול לגמור את ההתמודדות עם שלושער וכמובן לקבל צהוב אחר כך ולהיות מושעה מהגומלין. ויני קלאסי כזה.

איפה חותמים?