ת'רד היריבות: יוחזר ברתומאו לאלתר!

לפניכם ציוצים על שני שערים שהובקעו,אחד בגמר ליגת האלופות,השני במשחק אימון בארה״ב בהרכבי טלאים,נחשו מי זה מי.

ומי מהם אמר: ריאל מדריד מנצחת את הקלסיקואים החשובים.
ועדיין, לי טיפלה מפריע שנחנו לא מנצחים גם במשחקי הידידות.

במחלקת המדיה של ברצלונה מקלידים מהר

פעם זה היה מפריע לי, אבל התגברתי על זה. אני קונה את המשחק של אתמול שוב פעם בלי לחשוב בכלל (מינוס השעה המטורללת וההפסקה באמצע שבגללה היום הזה הולך לי עקום). בסך הכל ניסיון טוב לשחקנים הצעירים, הופעות טובות של ארדה ומיליטאו (למרות שלבנדובסקי ברח לו בשער הראשון הוא היה נראה הרבה יותר טוב מסיום העונה), בלי פציעות, לא אכפת לי מהתוצאה. שנפסיד עכשיו וננצח במשחקים האמיתיים.

תראה הפאו ויקטור הזה כבש כבר שלושה שערים. אני לא יודע כמה זה ימשך הפורם הזה אבל מבחינת ברצלונה שחקן שכובש בשני משחקים 3 שערים זה מלהיב.

בכל מקרה משהו בויסות של המועדון הזה קצת לא מכוון. הכל שם על טורים גבוהים, מראש המועדון ועד התקשורת והאוהדים בטוויטר.

כשקבוצה של אנצ’לוטי פוגשת קבוצה של מאמן שיודע לאמן(במקרה שלנו פליק) עם הרכבים משניים הקבוצה של אנצ’לוטי בהכרח תפסיד, בלי השחקנים הטובים אין לאנצ’לוטי מה למכור, אצל פליק יש שיטה והיא מביאה יתרון.

כוח האש שאנחנו באים איתו שנה הבאה הוא באמת לא סביר מכמה בחינות והוא לגמרי יחפה על קבוצה שלא מאומנת ברמה הכי גבוהה.

נכון היו את הBBC הגדולים אבל בפועל, קרים היה איטי ומחמיצן לא קטן, בייל ורונאלדו לא היו חזקים בשטחים צפופים.
ויני ואמבפה הם מכונות התקפה של איש אחד ברמה הכי גבוהה שיש ויודעים לייצר יש מאין לבד לגמרי. רודריגו הוא כדורגלן שלם מאוד, למרות התנודות ביכולות. אני חושב שהתקפה של שלושתם היא חריגה ביכולת ייצור המצבים וביכולת לשחק מול כל סוג הגנה.

כדובדבן לגיבוי יש את בראהים שהוא מכדרר מעולה, גולר עם נגיעות אוזיליות/חאמסיות ואת אנדריק שנראה מבטיח גם הוא.

דעתי האישית היא שכל אחד מה bbc יותר טוב מכל שחקן התקפה שיש לנו כרגע, רק שמהצד השני אין msn

כרגע אין מה להשוות בין הBBC למה שיש היום, זו לא אותה ליגה. מצד שני להשוות שחקנים צעירים שכל הקריירה לפניהם לאגדות של המשחק זה גם לא חכם. נקווה שהם יצליחו לשחזר את ההישגים של הקבוצה הקודמת באירופה ואולי להתעלות עליהם בסוף הקריירה. אחרי הכל, ויני כבר עם שתי זכיות באלופות, הוא בדרך הנכונה.

היחידי שבלתי ניתן להשוואה זה כריס. עם כל הכבוד לקרים אמבפה משמעותית דומיננטי ממנו ועם מספרים הרבה יותר מרשימים… בייל מול ויניסיוס זה כבר דיון יותר מעניין, אני מאוד אהבתי את בייל של השיער הקצר ב2 עונות האחרונות בטוטנהאם והעונה הראשונה אצלנו, הוא באמת היה משהו מיוחד. ויניסיוס כבר שלוש עונות נותן מספרים יותר טובים ממה שהוא אי פעם נתן בעונה בודדת בקריירה.

זה היה נראה לי מוזר אז הלכתי ובדקתי, וזה כמובן לא נכון.
בייל היה מעורב ב43 שערים בעונת הבכורה אצלנו, ויניסיוס בעונת השיא שלו (הקודמת) היה מעורב ב41 שערים. היו לוולשי עוד כמה עונות של מעורבות ב30+ שערים, כשויניסיוס סיים על 39 בעונת הפריצה ו33 השנה.

לדעתי אם ויניסיוס ובייל היו מתחלפים בקריירות, בייל היה מביא מספרים יותר טובים כרגע בתור הmain guy. גם מבחינת יכולת, ויניסיוס עוד לא הגיע לשלמות של פריים בייל ולא לקטלניות שלו, אבל יאמר לזכותו של הבריזלאי שהוא משחק עם צוות מסייע פחות טוב ועדיין שומר על אותה רמת השגיות אם לא יותר.

זה גם לא נכון, בעונת 2022/23 שלא הייתה עונה מוצלחת של הקבוצה אבל העונה בה ויניסיוס כבר היה הכוכב כשקארים בנזמה נע בין האנגאובר אחרי הבלון ד’אור לבין הפציעות - ויניסיוס כבש 23 שערים ובישל עוד 21 קרי מוערבות ב-44 שערים. לך עונה אחת אחורה וכתוב 22 שערים ו-20 בישולים. לא אגיד אם הוא טוב מגארת’ בייל או לא, אבל ויניסיוס שחקן שכשיר לשחק כדורגל הרבה זמן, עד לעונה שעברה הוא בקושי נפצע. הפערים בין המספרים שאנחנו רואים בסטט’ פה או שם להערכתי היא האם להחשיב סחיטת פנדל כבישול, וזה אכן מצחיק אם ויניסיוס גם סוחט פנדל ובסוף גם יבעט אותו ויבקיע…

בייל בריאל מדריד זו אגדה עם התעלות בגמרים, היו לו עונות של סתם, כבר העונה השנייה שלו בה היה בריא ולא נתן אימפקט אמיתי בשום משחק גדול. בשלישייה באנפילד ניצחנו בלעדיו, גם ה-1:3 על ברצלונה ועוד ועוד. הם שני שחקני התקפה ולא באמת שחקני כנף כמו לואיס פיגו בעבר או שחקנים כאלה אבל הסגנון שלהם מעט שונה. ויניסיוס דומה יותר בקצת לשחקן כנף והוא גם יותר ועושה בלאגן ומשחק בסגנון מסוים. הנה וינסיוס כבש גם בשני גמרים. השער של בייל בדסימה היה חשוב אבל יכול להיות שהיינו מנצחים בין-כה כשאתלטיקו גמורה תרתי משמע ונופלת מהרגליים.

דור כבר כתב אבל כן אני זכרתי תרומות של 40+ שערים בשתי עונות רצופות ובנוסף עונה שעברה מדהימה מבחינת יחס בישולים/שערים למשחקים.

לדעתי הגרסה הכי טובה של בייל שאי פעם ראינו הייתה בעונה האחרונה בטוטנהאם כשהוא קיבל את המפתחות להתקפה ושיחק בתפקיד חופשי לגמרי מאחורי החלוץ ונע בכל מקום על המגרש. זה היה מחזה מרהיב ואפילו אגיד שמבחינת איכות שערים אולי העונה הכי מטורפת שראיתי משחקן כדורגל, הוא כבש שערים בלתי אפשריים בעונה הזאת מכל זווית.
אם היית נותן לו את המפתחות ככה בריאל מדריד בשיא שלו יכול להיות שהיה מביא מספרים טובים יותר, תמיד הרגשת שהסנדול לאגף ימין לא עושה איתו חסד.

ויניסיוס כבר שלוש שנים משחק כדורגל אחר, ונותן הופעות ברמה הכי גבוהה שיש בקלאץ שנה אחר שנה ברמות שבייל אף פעם לא נתן לנו בעקביות, וגם המספרים שלו כפי שאמרתי טובים יותר.
על פוטנציאל אפשר להתווכח אבל להיות הmain man שלנו ולספק את הסחורה ויני עושה בענק.

בייל באותה עונה שבר שיא לדעתי של גולים מחוץ לרחבה באנגליה. מה שכן בדסימה הוא היה גדול ובעיקר רעב. הוא קיבל את המפתחות להוביל אותנו אחרי עזיבתו של כריסטיאנו והחזיק מעמד חודשיים. זה לא כמו להיות הפנים של טוטנהאם. אגב מבחינת יכולת ומשחק לבייל אין איזה באיירן - צמד או פארטידאזו ברזומה עם כל הכבוד למספרת.

אני לא ממהר לקטרג את העונה שלהם לכישלון בטח לא לפני המשחק הראשון בליגה, אבל זה פשוט משעשע וזה לא קשור לזה שאני אוהד את היריבה הגדולה ביותר. ז’ואן לאפורטה מדבר כל כמה ימים, אני שומע אותו כמעט כמו את ראש הממשלה בנימין נתניהו וסליחה על ההשוואה העקומה. ועדיין מועדון על כזה כמו ברצלונה תקוע ולא בשנה הראשונה עם רישום שחקנים לליגה והכל על הקשקש ודני אולמו לא בסגל היום. הוא היה כל כך נחרץ גם שהוא מביא את ניקו וויליאמס. בלי קשר, פלורנטינו פרס לא מגיע כבר לאל צ’ירנגיטו, הוא מדבר שלוש פעמים בשנה - כשריאל מדריד זוכה בתואר. אוי ואבוי אם לא ננצל את הכאוס הניהולי שעדיין יש ואת הפער המקצועי כדי לזכות בתואר.

אין להם קישור אחורי. בכל פעם שולנסיה יוצאת קדימה היא מול ההגנה. אם ולנסיה לא הייתה רעה בעצמה היא הייתה יכולה לכבוש עוד שער אחד לפחות. ברנאל וקסאדו לא שווים את ההייפ, בעיקר הראשון.

אותי אתלטיקו מסקרנת יותר, אני חושב שהיא תהיה המתמודדת העיקרית שלנו על האליפות העונה.

כל עונה בעשור האחרון בערך לא מתחילה בלי:

1. 4-5 שמות חדשים של “כוכבי על” מלה מאסיה ועד עכשיו רק 2 אולי באמת קצת מפחידים אותי (ימאל וקוברסי) - אז אני לא מתרגש. שימשיכו להתלהב משחקנים בינוניים כמו גאבי ובאלדה.
  2. בעיות ברישום שחקנים של בארסה.

אבל עדיין, קצת קשה לי עם הזלזול בקבוצה שבסופו של יום מחזיקה חלוץ שאמנם בסוף הקריירה אבל שווה 20 שערים בעונה + כישרון על (ימאל) שלא מפסיק להזין אותו בכדורים + מאמן נהדר + קישור מבולגן אך עמוס ומגוון.
קל זה לא יהיה.

אני לא מזלזל בברצלונה מקצועית והם עשו אחלה ניצחון אתמול (אנחנו עם שני ניצחונות בעשור במאסטייה). אני צוחק על מה שקורה “במועדון” אם זה המצב הכלכלי ובעיות רישום השחקנים - ז’ואן לאפורטה שעושה מעצמו צחוק בכל פעם שהוא מקבל מיקרופון בערך. הם עשו ניצחון יפה מאוד אתמול. אבל גם בלי בלמים ולמרות שטוני קרוס עזב ושנוח להם להיות אנדרדוג וריאל מדריד פייבוריטית ברורה - אני חושש בעיקר מריאל ולא מהם. מחטא היוהרה שלנו והמחשבה שהגולים והניצחונות יגיעו לבד. אני חושב אגב לגבי בארסה שדני אולמו הוא קצת רכש פאניקה, אלא אם כן המטרה מראש הייתה להזיז את אילקאי גונדואן. אולמו שחקן פציע מאוד…

אין מה לזלזל בבארסה, והם הוכיחו כמה פעמים בעשור האחרון שהם יודעים לקחת אליפויות עם סגלים נחותים יותר.
לי נראה שאין תכנון כלכלי קוהרנטי ואחיד בבארסה. לא יודעים אם יגיעו ל 1:1, לא מצליחים למכור שחקנים כדי להגיע ליחס הזה כי שחקנים לא רוצים לזוז, ובכלל מביאים שחקנים כדי לנסות להיפטר מהם תוך שנה, והכל למען הכאן ועכשיו, במקום לבנות קבוצה בריאה מתוך תכנון. לקנות שחקנים בכסף שלא בטוח שיש, ואז לעשות שמיניות באויר לרשום אותם זה מלמד על חוסר מחשבה קדימה, ובהכרח ניצול משאבים לא טוב.
ועדיין, את האליפות משיגים על ידי יכולת עדיפה ולא בזכות עדיפות “על הנייר”.

וגם לא במשחקים ישירים מול המתחרה אלא מול שאר הליגה.

ברצלונה מועדון עם הרבה בעיות, וגם על המגרש הם מתפקדים חצי קלאץ’. אם אנחנו נפסיד את האליפות לקבוצה הזאת זה יהיה הדבר הכי מביך בעולם, ולו בגלל שאנחנו הצלחנו להיות איכשהו גרועים יותר מהם. עם איך שברצלונה שיחקה אתמול הם יפסידו עוד לא מעט נקודות בליגה. גם אני בעד להיות אובייקטיבי ולא לזלזל, אבל הפערים בין הקבוצות אסטרונומיים.