ת'רד היריבות: יוחזר ברתומאו לאלתר!

בארסה עולה עם צמד קשרי אמצע (כשפדרי אחד מהם) ועם רבעייה מקדימה: פראן, לבנדובסקי, ראפיניה, לאמין.
על הנייר, מערך דומה ואף יותר התקפי משלנו. לבארסה אין שום כוכבי על שכופים מערך כזה - המאמן שלהם יוצא באיירן, ושם באמת יודעים לשחק במערך הזה באופן מוצלח.

מעניין איך יילך להם, והאם שתי הקבוצות ידבקו במערך הזה לאורך העונה. יהיה מעניין בקלאסיקו.

משחק שני שברצלונה מקבלת שטחים ללא הגבלה, הקבוצה ממול במשחק התקפי ופתוח ומפקירה הגנתית, נראה שהעונה הם יחגגו מהבחינה הזאת כשנגד ריאל כך הקבוצות יבואו לשחק נסוג וחזק.
לא תירוץ עבור אנצ’לוטי רק כותב מה שאני רואה עד עכשיו.

לדעתי זה קשור לזהות היריבות. מבילבאו ו-ולנסיה אני לא מצפה להחנות את האוטובוס מולנו.

ועדיין, לא נקבל את הבית זונות מאחורה שהם הראו נגד ברצלונה, משחק כזה נגדנו היה מסתיים ברביעייה קלילה של אמבפה כבר במחצית.

במחצית השניה אתלטיק שיחקה סגור ובכל זאת בארסה הייתה שווה לפחות שני שערים. משחק מרשים שלה הערב. אני רואה גם הרבה מקום לשיפור אינדיווידואלי.

האליפות תוכרע לפי מי שתצליח לקחת נקודות בתקופה הפחות טובה שלה.

איזה סגור ? תקפו והשאיר פרצות וחזרו לאט להגנה כאילו לא אכפת להם, היו כמה וכמה התקפות עם יתרון מספרי לברצלונה, רק שמסירות רשלניות והחמצות מנעו שערים.

ברצלונה הזאת חלשה מאוד, היא לא מתמודדת על האליפות, תסיים אחרי אתלטיקו.

אני גם חושב שהיא תסיים במקום השלישי אבל עוד נראה. אנחנו לקראת תקופה של חוסר יציבות עד שהקבוצה תתחבר. בשנה שעברה ניצחנו את המשחקים בתקופה הזאת בשן ועין עד שדברים התייצבו ונראה אם גם העונה דברים ילכו לנו אותו דבר.

בסופו של דבר בילבאו והמסטאיה הם משחקים מהיותר קשים בליגה. ברור לי שברצלונה עוד תאבד נקודות והליגה עוד ארוכה אבל בינתיים הם נראים הרבה יותר טוב משחשבתי שיראו.

ברצלונה לדעתי לא תסיים שלישית,יש לה סגל יותר טוב משל אתלטיקו (תסלחו לי על זה שאני לא כזה מחזיק מאלבארז) ומאמן הרבה יותר טוב משלנו,הם יהיו יותר טובים מעונה שעברה,השאלה אם אנחנו נצליח לשמור על קצת צבירת נקודות כמו של עונה שעברה,אם כן,אז אין להם סיכוי לאליפות.

מסכים שברצלונה תסיים לכל הפחות במקום השני.
יש לצ’ולו יותר מידי שחקנים שרוצים לשחק כדורגל העונה, היסטורית זה לא ממש מסתדר לו.

וזה חוץ מזה שבלי קשר לברצלונה יש סגל עדיף, עם כל הכבוד.

לברצלונה אין סגל עדיף על אתלטיקו. מלבד מרכז ההגנה של ברצלונה שהוא חזק יותר אתלטיקו עדיפה על ברצלונה בכל חלק במגרש. הסגל שלה גם יותר עמוק והפרויקט שלה רץ יותר זמן עם מאמן יותר מנוסה שמכיר את הליגה.

אם אני מוכרח להחליף סגל לעונה הקרובה עם אחת מבין אתלטיקו וברצלונה, אני מחליף עם אתלטיקו מבלי לחשוב פעמיים. יש לברצלונה סגל לא מאוזן ומאולתר לגמרי.

די, נו. לאתלטיקו יש סגל בינוני בלי אקס פאקטורס. בלמים באמת מביכים, קשרים בינוניים ואחרי השיא, והתקפה חדשה עם שחקנים שלא הוכיחו שהם מהרמה הגבוהה ביותר. שים את מה שנשאר מלבנדובסקי שם והוא השחקן הכי טוב אצלם ביי פאר.

גם לבארסה חורים בסגל, אבל יש להם כמה וורלד קלאסיים אמיתיים וגם מי שעוד לא שם כמו ימאל הוא כן elite באספקטים מסוימים של המשחק.

אבל היי לפחות יש לה קשרים. בארסה בינתיים משחקת שם עם פדרי שלא מובן לי איך לא נפצע עד עכשיו וברנאל שעושה יותר חורים מתת מקלע. לבנדובסקי כבש פחות שערים מסורלות בעונה שעברה, חוליאן אלברז זה שחקן שאוהדי ברצלונה גם כאן בפורום וגם מחוצה לו היו חולמים עליו, וגריזמן למרות שעבר כמה חודשים לא טובים עדיין לא סיים את הקריירה.

השחקנים “הטובים” של ברצלונה, שהם פדרי דה יונג ואראוחו לא יהיו זמינים לפרקים מהעונה, חוץ מזה לבנדובסקי כבר לא מה שהיה, ימאל עדיין לא מה שהוא יהיה, הם אמנם ניצחו את שני המשחקים הראשונים שלהם אבל לא צריך לצאת מפרופורציות.

אפשר לדעת על איזה שחקני וורלד קלאס מדובר?

אני מזהה בקושי רב את קונדה ולבה ו…זהו בערך.
לצערי אין גונדואן וגם כנראה שאין קאנסלו.

אולי דה יונג ואראוחו אבל שניהם בינתיים פצועים עם תאריך חזרה עמום.

מצטער לבאס אותך בן אדם… קונדה רחוק שנות אור מלהיות וורלד קלאס

ועדיין, צ’ולו פחות או יותר כבר עשור תורם לבארסה 6 נקודות עוד לפני שהתחילה העונה, עם כל הפציעות עדיין לאתלטיקו אין שחקנים בלבל של אראוחו וקונדה בהגנה או דה יונג ופדרי בקישור ובינינו? חוליאן אלברז הוא ה-רכש בלה ליגה השנה (חוץ מקיליאן כמובן) אבל אם תצטרכו להמר מי יכבוש יותר שערים העונה? הוא או לבאנדובסקי?
באמת שהכל יכול להיות העונה אבל אותי לפחות יפתיע מאד אם אתלטיקו יסיימו מעל הקטלונים.

אתה ממש לא מבאס אותי.
דעתי על קונדה לא משהו ואני הייתי בעד להיפרד ממנו בהקדם למרות שיש אצלו השתפרות החל משלהי העונה הקודמת דרך היורו.
בכל אופן בעיני הוא רחוק מוורלד קלאס, רק ניסיתי למצוא מי כן עונה להגדרה הזאת בעיניים של jese וכתבתי שאני מזהה בקושי רב

דה יונג, אראוחו, טר שטגן. פדרי כששיחק רציף היה באיזורים האלה ולבנדובסקי עדיין שווה 30 שערים בעונה. בדרגה מתחת יש את ימאל, ראפיניה, קונדה, אפילו כריסטיאנסן כשהוא כשיר. הם לא אגדות בהתהוות(טוב, אולי לאמין) אבל כל אחד מהם באתלטיקו היום יהיה שחקן פרנצ׳ייז.

זה לא הסגל של פפ או של רייקארד אבל זה כמה רמות מעל הדה פאולים והיורנטיים של אתלטיקו.

זה עוד לפני צ׳ולו שבעיני הרבה אחרי השיא ואין לו ממש מה להציע במשחקים שהם לא ראש בראש נגד יריבה גדולה.

בשנה שעברה אתלטיקו מדריד כמעט כל העונה הייתה פנטסטית בוונדה מטרופוליטאנו ובאמת היה קשה להסתדר נגדה, אולי זה גם משמעותי. לברצלונה עדיין אין את קאמפ נואו. לא חושב שצ’ולו סימאונה ‘גמור’ אבל מתחבר לרוב מה שאמר זה שמעליי.

מה שכן, אחדד: ציירו כאן תמונה ורודה מדי מצד ברצלונה ואני דווקא מלא הערכה כלפיה על שני המשחקים הראשונים. אני שם את לאמין למאל בראש רשימת ‘הוורלד-קלאס’ התיאורטית לגביה לצד מארק אנדרה טר שטגן ורוברט לבנדובסקי. אם נסתכל על פציעות נוכחיות ובכלל מספר המשחקים ששחקנים משחקים בדרך כלל - מרכז השדה טוב ועמוק גם אחרי שאילקאי גונדואן עזב אבל זה קצת שקר. אני לא חושב שפרנקי דה יונג ייתן בעונה השישית את מה שלא נתן עד עכשיו.

הלוואי ומולנו קבוצות היו משחקות כמו שמשחקות מול בארסה. משחק פתוח, גם כשראיו עכשיו ביתרון היא משחקת כדורגל ולא עושה בונקר. איפה זה ואיפה שני המשחקים שעברו עלינו בליגה עד עכשיו.