קורונה :: הדיון של הקוביד

תעשו זאת מהר, כי זה מתחיל לפגוע גם בהנאה של אוהדי ריאל, הנה אני אפילו אין לי חשק לבוא ולהטריל אצלכם קצת, לאן הגענו ?

לא. אני לא מהווה סכנה על החברה. עבריינים מהווים סכנה על החברה למרות החוק.

טיטי לאט זה כבר לא יהיה נכון? כי הרכבת הזאת כבר מזמן מזמן יצאה מהתחנה.

אתה מבין שכמה מהפושעים הגדולים ביותר באנושות הם אנשים טובים על פי ההגדרה שלך?

לדעתך אתה לא מהווה סכנה לחברה (גם לדעתי אגב). אבל אני פשוט לא מסכים עם הקביעה שכל אחד יפעל לפי החוקים שנכונים לדעתו כי עובדתית האמונות שלי ושל אחר יהיו שונות.
בכל מקרה אנחנו ממחזרים טיעונים. אני כבר לא אשנה אותך ואני מאוד מקווה שתדע לשמור על החוקים בדברים החשובים.

“אני לא רואה באופק ביטול של התו הירוק מכיוון שזה שומר עלינו ומאפשר את השארת המדינה פתוחה” בנט היום.

אתם לא אוהבים איך הם ממשיכים עם השקר של “התו הירוק שומר עלינו”??
אז יאללה חברים, להתכונן לבוסטר כל 6 חודשים.
הדבר הזה לא הולך להיגמר לעולם כנראה.

אני כל כך מקנא בנורבגים.

האם אתה תמיד הולך לפי החוק ? אף פעם לא נסעת מעל המהירות המותרת ? ביום קיץ חם ולוהט לא הורדת את המסיכה קצת כדי לנשום אוויר נקי ? האם אתה עובר את הכביש תמיד רק במעבר חצייה ?
אז מה אתה שונה מ Ganjo שאתה מנסה להפחיד אותו שהפעולות שלו יכולות לגרום לאנרכיה ?

מה קורה אצל הנורבגים ?

הם הסירו את כל הגבלות הקורונה: אין תו ירוק, אין חיסון חובה, אין מסכות, אין שום דבר. הם ביקשו מהציבור להתנהג בחוכמה ולשמור על עצמו וזהו.
כמעט 60% מהם מחוסנים.

הממשלה אמרה שהם עושים את זה כי הם שמו לב שהעם פשוט התעייף.

אצלנו כשהממשלה שמה לב שהעם התעייף זאת הזדמנות מבחינתם להנחית עוד מהלומות :man_facepalming:

אבל עזוב אוסטרליה זה סיפור הצלחה כי הם כבר שש פעמים יצאו ונכנסו מסגר

אבל ברצינות, ההבדל או יותר נכון, אחד מההבדלים שאצלנו ההנהגה לא מסוגלת להגיד לעם את האמת. זה מחלה, מחלה מסוכנת שיכולה להרוג ולגרום לעומס אבל החיים והכלכלה יותר חשובים מלנסות ולשמור על 0 נדבקים. תסתכל מה עשו לשקד שהיא אמרה את האמת “להכיל את המתים”. (עכשיו אני ירק בפה כדי להביע את הכעס שלי עליה) אצלם אין את זה.

הפחד של העם יותר חשוב לשליט מרווחתו של העם.

כשנסעתי מעל המהירות המותרת וקיבלתי דוח אני לא האשמתי את המצלמה אלא את עצמי. בטח ובטח שלא אעודד אנשים לצפצף על משטרות ולנסוע איך שבא להם.

יותר מזה, אם יבוא אליי שוטר ויגיד לי לפעול לפי החוק אני אעשה זאת.

אני מעולם לא אמרתי לאנשים תסעו 20 קמש מעל המותר כי גוזרים עלינו במהירות בגלל נהגים גרועים.

מה קשור המצלמה? מדברים על החוק, אסור לנסוע מעל המהירות המותרת, למה עברת על החוק? ואיך זה שונה ממה ש Ganjo עשה כשהוא עבר על החוק והאשמת אותו שהוא גורם לאנרכיה?

מי כן אמר? הסגר לא חל עליי, כי זה חרא חוק בעיניי ואני מוכן לשאת בתוצאות, מי שרוצה להישאר בבית מוזמן, בדיוק כמו שאתה נסעת מעל המהירות למרות שהיו לידך אנשים שנסעו במהירות המותרת.

כשאני אבוא ואקרא לאנשים להתעלם מחוק המהירות זה יהיה שקול.

הנה.

אני לא חושב שזה בסדר להתעלם מהחוק. קורה שעושים את זה אבל אני ממש לא אצהיר על כך בגאווה.

צא מהבית ותעשה מה שאתה רוצה, אבל אל תחשוב שאתה בסדר כי לפי המוסר שלך זה בסדר. החוק לא נקבע לפי המוסר שלך.
אגיד יותר מכך, כנראה שלא תהיה לי שום בעיה עם המוסר שלך, אבל כמוך יש עוד מיליון ומוסר של מישהו אחר יהיה שזה בסדר לגנוב אם זה ממישהו עשיר.
לכן זו אמירה מסוכנת להגיד ״אני פועל לפי צו מצפוני בלבד בלי קשר לחוק״. גם אם זה נעשה פה ושם האמירה ומתן הלגיטימציה מסוכן גם כן.

אני קורא ומפציר מאנשים להתעלם מחוק המהירות בכבישים בינעירוניים. מעמיד בשורה את מי שנוסע על 90 קמ"ש ויורה. לא באמת מה נסגר עם המגבלה הזו? מה אנחנו בתקופת המנדט?

יש חוקים שנכתבו בידיעה שיתעלמו מהם בצורה כלשהי.
למה השלט של ה90 נשאר 90? כי ידוע שכולם נוסעים 10-20 קמש יותר וככה שומרים על כך שרוב האנשים ינהגו שם 110.
אם יגבילו את המהירות ל110 אנשים יסעו 130.

ככה זה גם עם מסיכות. אם תושבי המדינה היו מתנהלים כמו האירופאים שמשווים אותנו אליהם אז היה אפשר לשחרר את
הרצועה.
אבל ראית בעצמך, מרגע שמותר להסתובב בחוץ בלי מסיכה אז אנשים גם לא מביאים אותה למקום ציבורי.

כשאומרים בגרמניה שאסור לעשות משהו אז אנשים לא עושים אותו, בגלל זה אפשר לתת חוק מדויק יותר.

השוואה מתאימה היא החבר הזה שאתה יודע שכשתבוא לאסוף אותו אתה תחכה לו מחוץ לבית. בכנות, לא היית גוזר עליו זמנים?
לי יש חברים שאני אומר להם שעה ויודע שהם יהיו שם, ויש חברים שאני יוצא כשהם מוכנים כי אחרת אחכה להם למטה.

במדינת ישראל, כשכל אחד מותח את הגבולות כמה שרק אפשר הבינו שאם רוצים לשמור על גבול מסוים צריכים שהחוק יהיה מתוח בהרבה.

לגבי הלמה אנחנו לא מדינה אירופאית כלשהי, תסתכל סביב ותסתכל מי הם אזרחי המדינה שלך. לטוב ולרע.
אני הייתי לא מעט פעמים באירופה, בכל פעם נהניתי מכמה שמקומות נקיים כי אנשים לא זורקים זבל, מכמה שהתורים עובדים טוב כי כל אחד מתחשב בשני ולא עוקף, ומהנהיגה הרגועה (שבעקבות כך גם מהירה יותר). אבל בישראל זה לא עובד.

ברגע שתפסיק פה תרבות ה״מגיע לי״ ואנשים יתחשבו ויצייתו לחוקים גם החוקים יאפשרו יותר.
זה לא יפתור את בעית המסיכה לגמרי, אבל תראה איך פתאום לא צריך להתנהל בהפחדה וקנסות ואיך פתאום הלשים מסיכה יהפוך לבקשה נעימה רק איפה שבאמת צריך.

https://twitter.com/Nadav_Eyal/status/1452627362491797511

הבנאדם גנב דעת בומר והכי גרוע, תומך בפשיזם רפואי, לצנזר מתנגדי חיסונים ומה אחרי ? אנשים שחוששים מחיסון? אנשים ששואלים שאלות?. כך מגיעים לאוסטרליה.

והכי גרוע שהוא דביל, מגלה בפעם הראשונה שחברה מסחרית רוצה למקסם את הרווחים שלה.

דרך אגב, מעניין אם הוא תומך בצנזור של “תומכי מחבלים” aka בצלם או שוברים שתיקה…

חברים, במיוחד אלה שהתחסנו פעמיים ולא רוצים לקבל את הבוסטר, זה כנראה מה שמחכה לנו.
האמת? זה כבר לא מצחיק. זה כבר פשיזם מהסגן המסוכן ביותר…
אם האנשים לא יתעוררו, יהיה לנו קשה מאוד לחזור מזה בלי המון אבדות בחיי אדם.

אני לא חושב שיש מישהו שעצבן אותי יותר ממנו מאז תחילת הקורונה. צריך לשאול אותו מה עם קטיעת שרשראות ההדבקה שהוא הבטיח לנו

https://twitter.com/Nadav_Eyal/status/1246112231491874829?lang=da

אם לא ההתעקשות לדחוף פוליטיקה לכל מקום היה הרבה יותר קל לתת לך לייקים, רק אומר… :smile:

לא דחפתי שום פולטיקה. הוא רוצה לצנזר מתנגדי חיסונים אבל הוא ישכב על הגדר בשביל לאפשר חופש ביטוי לבצלם ושוברים שתיקה.

אתה אמור להבין ממה שכתבתי שאני מתנגד חריף להשתקה של שתי הצדדים. שאת אחד מהם אני מתעב. וזה לא מתנגדי החיסונים.

בלי קשר, אני בעד חופש ביטוי מלא, כל עוד זה לא מסית לאלימות . ואם כל התיעוב שלי למכחישי שואה ודומיהם. גם למכחישי שואה ואנטישמים מגיע חופש ביטוי. ברגע שאתה בעד חופש הביטוי אבל רק לדעות שאתה מסכים איתם, אז אתה לא ליברל ולא דמוקרט.

חופש ביטוי זה ערך קדוש בעיני ומשהו שצריך להילחם עליו.

חייב להודות שטעיתי לגביך בהתחלה. גם בדיון על פייסבוק. וגם פה.

אתה מדגים שגם אם יש דעות מנוגדות, אפשר למצוא שפה משותפת :slight_smile:

בקיצור אם יש לכם ילדים ואתם מחסנים אותם זה בשביל להיות להיות שפני ניסיונות של חברות התרופות הגדולות. תודה על ההבהרה!

https://twitter.com/RealMattCouch/status/1453108850916302855

*בישראל מתו מקוביד מהיום הראשון עד עכשיו שישה ילדים בגילאים 5-11 מהטבלה שטל הביא.