קורונה :: הדיון של הקוביד

כל מה שכתבת נדב נשמע כמו קלישאה על הישראלי המכוער. לא מציע שנקבע מדיניות לפי הכללות גסות.

ולקבוע התנהלות לפי הציפייה בה כולם שומרי חוק ומכבדים אחד את השני זו לחלוטין נאיביות. עצוב לי להגיד את זה, אבל דווקא כמטפל אני נתקל בהתנהגות כזאת יותר ויותר. אפשר להתווכח על “מי הרוב”, אבל אני לחלוטין רואה צורך להדגיש את הגבולות בכל חוק וחוק.

מעניין אם אתה גם משאיר את הדלתות של הבית שלך פתוחות בלילה, ואת האוטו פתוח עם המפתחות בפנים.

בסגר הראשון הציבור בישראל היה ממושמע לחלוטין מתי זה נשבר? שראו את ביבי עושה סדר עם אבנר ואת רובי ריבלין עם איזה ידידה ואז האמון נשבר.

איך נאמר בסרט האדיר v for vendetta בתרגום חופשי
“הציבור לא צריך לפחד מהממשלה אלא הממשלה מהציבור”

אני בשום סגר לא הייתי ממושמע, דווקא הכבישים היו ריקים והיה כיף, אבל כן מדליק אורות גם בקיץ.

אני עם טיטי. אמרתי כל הזמן לבנות: הסגר לא חל עלינו. הן לדעתי עד היום משוכנעות שהוא היה לכולם חוץ מלנו😁

אני לא לוקח דוגמה ממנהיגים כי אני לא צריך שינהיגו אותי, לכן ריבלין ונתניהו לא משפיעים על התנהגותי.

נדב, יש חוק נגד פריצות ובשלוש שנים האחרונות פרצו אליי פעמיים. הפריצות קרו בלילה. סגר לילי יפחית ב90% את הפריצות לבתי מגורים.

אל תיתן להם רעיונות :slight_smile:

אתה מבין את ההידרדרות? במקום שתסגור את הדלת צריך ליישם סגר לילי כדי שלא יפרצו לך, מש"ל לך תתחסן :wink:

אתה עוד פעם לוקח מצב של הכל או כלום.
אבל בשביל הספק שבאמת אתה לא מבין את ההבדל:
בוא נכתוב את ההבדלים בין מסכה וסגר מבחינת הפגיעה באוכלוסיה מסביב:
מסכה - מציק בפנים.
סגר - פגיעה כלכלית עצומה, מאות אלפי מובטלים, כוח אדם שיאכוף את ההגבלות, פגיעה פסיכולוגית באנשים שישארו מנותקים מאחרים.

אבל זו הסיטואציה, לא? אי אפשר לקחת אחד לאחד את הדרכים של מדינות אחרות כי יש פה מדינה אחרת לטוב ולרע.
כשאומרים למישהו פה שהוא לא יכול משהו הוא לא אומר בסדר, הוא קודם כל חושב על איך דופקים אותו, אחרי זה חושב על איך דופקים רק אותו, ואז פועל מתוך הרגשות הללו.
רואים זאת בכל מקום, בנהיגה המאוד לחוצה בארץ לעומת אירופה, בתורים שפה אנשים לא מכבדים, ובמהירות בה סיטואציות הופכות לאלימות.

דוגמה מעולה לתרבות הישראלית.
הסגר לא חל עליך, התור לא חל על אחר, איסור השתיה ונהיגה לא חל על שלישי, והרביעי פורץ לבתים כי הוא מאמין שהוא אמור להיות עשיר יותר.

גם אני לא כיבדתי ב100% את הסגר, ובכל זאת תאמין לי שהייתי יוצא מהבית הרבה יותר אילולא הסגר.
לא כל חוק מצפה שישמרו עליו בצורה אבסולוטית. גם שוטר יודע שבכביש של 90 יהיו נהגים שיסעו 110, אבל אם לא היה שלט של 90 אז גם היו נוסעים שם 150.
למה? כי אפשר. כי אני ממהר, כי אני יודע לנהוג טוב, כי עובדה שעד עכשיו לא עשיתי תאונה קטלנית.

בכל אופן, הנקודה שלי היא לא למה סגר זה טוב או מסכה זה טוב. לצורך העניין הייתי שמח שיבטלו את שניהם.
הנקודה שלי היא שאחת מהחובות שלנו במדינה זה לציית לחוקיה גם אם אני לא מסכים איתם.
אני גם חושב שזה לא מחיר הוגן לשלם כמעט 50 שקל לפאקינג שווארמה, אבל זה לא מקנה לי אישור לגנוב.

יש לך ילדה בת 6 שעלתה השנה לכיתה א? ניסית פעם ללמד ילד אוטיסט משהו עם מכסה על הפנים? יש לך משקפי ראיה? השמיעה שלך טובה?

שלא תבין לא נכון, זה נורא. אבל זה עדיין במסגרת המציק ולא בסדר גודל של סגר.
אשאל אותך את זה ככה:
סגר לחודש או מסיכה במקומות ציבוריים לחודש?
אני בטוח שגם ילד בן 6 עם אוטיזם, משקפיים ובעיות שמיעה שעולה לכתה א יעדיף מסיכה על פני סגר.

ושוב, אתה מפספס את הנקודה.
למה צריך לציית לחוק? כי זה החוק!!!
אתה יוצא מנקודת הנחה שאתה צודק וכולם טועים ואתה רוצה להעזר במדינה כל עוד זה משתלם לך.
אז זה לא עובד ככה.
גם בעבודה שלך אני בטוח שיש דברים שאתה לא מרוצה מהם. על כל אחד מהם אתה פשוט מפר הנחיות?

קורים במדינה שלנו המון דברים שאפשר לא להסכים אליהם.
אתה לא חושב שצבא פוגע באדם יותר ממסיכות? ועדיין התגייסנו.
חלק מלגור בקהילה ולהנות ממה שיש לה להציע זה להשמע לחוקים שלה.

אם אתה לא מרוצה מחוקי הקהילה אתה יכול לנסות לשנות
זאת. בדמוקרטיה היופי הוא שהרוב קובע. תצביע בבחירות, תנסה להבחר אפילו בעצמך, צא להפגנות. יש לך פתרונות.

בסוף כמו שלך חוק אחד נשמע דפוק ולא תבצע אותו אחר יתעלם מחוק אחר. האם זה אומר שזה בסדר שיתעלמו מהחוק? או שרק לך מותר להתעלם מחוקים?

אתה חושב שכל הנהגים הדפוקים בכביש חושבים שהם נהגים דפוקים? הם חושבים שזה לא משנה שעברו על סך האדום, הם חושבים שההולך רגל ראה שהם לא מתכוונים לעצור לו, והם נוהגים מספיק זמן כדי לדעת שאפשר לעקוף בצורה מסוימת. אגיד יותר מזה, לטעמם הם נוהגים יותר טוב מכל הנהגים הזהירים.

כמו שכבר אמרתי לך, אני נגד המסיכות ונגד הסגרים. ועדיין חלק מתפקידי כאזרח במדינת ישראל הוא לשמור על החוקים. בין אם זה לשים מסיכה ובין אם זה לא לאנוס.

אתה טועה בענק, יש לי ילד בכתה ב’ שלא היה בבית ספר כבר מכתה א’ מאז שהתחילו לחייב אותו במסכות, רשום חינוך ביתי ואני מלמד אותו, רק שלא יחווה את הגועל נפש הטהור הזה של מסכה.
פשוט התרגלתם לטירלול המטומטם הזה שהתחלתם להאמין שילד בן 6 עם מסכה למשך 8 שעות זה בסדר, כי זה “מגן על הסבתא”, לא מעניין אותי משרד הבריאות והחינוך. ובמיוחד זה שאני בחרתי בו ופתאום הוא חושב שזה בסדר לחייב ילד בן 6 לחבוש מסכה 8 שעות רק כדי ללחוץ עליי להתחסן ולחסן אותו.

זו קצת ההרגשה שלי, ולכן אני מאוד כועס ולא מאמין לשום מילה של הממשלה או של משרד הבריאות. הם לא רואים בעיניים והם מוכנים להכריז מלחמה על האזרחים אם זה יעזור להם לנצח את הקורונה על הדרך.

הוא לא, וזו הסיבה היחידה שלא עשיתי בוסטר.

אני לא, ולמרות שמעולם לא יצאתי להפגין, אני אצא להפגין אם זה ימשיך ככה.

הסכמתי לפגוע בזכויות שלי, כי אחריהם היו בסכנה. מהרגע שיש חיסונים ויש להם כלי להגן על עצמם, אני לא מוכן לא מוכן לוותר על אף זכות שלי.

לפי הנתונים של משרד הבריאות, מעל ל90% מהמתים הם בני 60+, הם כבר כמעט שנה ראשיים לקבל חיסון וכמעט 3 חודשים רשאים לבוסטר. אם הם לא מפחדים, אני בטח לא אמור לפחד בשבילם. חוסנתי פעמיים והמדע מראה שאני מוגן, מעכשיו שכל אחד יעשה את השיקולים שלו ושיעזבו אותנו במנוחה.

אני לא מכיר אף אחד שנפגע מקורונה (מכיר כמה שהיו חולים אבל זה לא היה יותר ממחלה רגילה שעברה תוך כמה ימים). לעומת זאת כמעט כל מי שאני מכיר נפגע מהתגובה לקורונה.

אשתי איבדה את אחד הלקוחות הכי גדולים שלה בגלל אבדן עסקים.

אני איבדתי חלק מהלקוחות שלי שפשוט לא יכלו לעמטד בזה כלכלית.

כל הילדים שאני מטפל בהם, ללא יוצא מן הכלל, התקדמו הרבה פחות בגלל הפגיעה המסיבית ברצף הטיפולי. ומעוד מספר סיבות שקשורות ישירות למגבלות. אני עדיין סובל מ2-3 ביטולים בשבוע בגלל בידודים (ומיותר לציין שזה על חשבוני)

השיפור בהכנסה שלי הגיע מזה שהרבה משפחות פונות אליי עם בעיות כמו התמכרות למסכים והתקפי זעם (מניח שבקרוב יתחילו להופיע מחקרים בנושא)

הבת שלי שעלתה לכיתה א לא מצליחה ללמוד את שמות הילדים בכיתה שלה. היא פשוט לא מזהה אותם בגלל המסיכה (בבית ספר שמים מסיכות גם בהפסקה באויר הפתוח).

אז לשמור על החוק? לא תודה. זו אגב אחת הבעיות המרכזיות בחקיקת יתר: שחיקת האכיפה ושחיקת הציות. שים לב שלא הוגדרה אפילו נקודה בה חובת המסיכות יורדת. אין אפילו למה לצפות.

והפרוטוקולים בכלל חסויים ל 30 שנה, אז אנחנו אפילו לא יודעים מה נאמר בישיבות האלה שבהם חייבו אותנו לחבוש מסיכות בשיא החום גם באוויר הפתוח.

אני מסכים עם הרבה ממה שנכתב לגבי מסיכה.
עדיין אני אזרח במדינת ישראל, ולכן כשארצה ללכת
לסופר אני אשים מסיכה.

חוקי המדינה הם לא מה כל אחד חושב. זה מסוכן לפעול בצורה כזו.
זו הדרך לאנרכיה.
אתם מתנגדים למסיכות ולא תשימו מסיכות, אדם שני לא מאמין במיסים ולא ישלם מיסים, אדם שלישי לא מאמין במתן זכות קדימה ולא יעצור במעברי חציה, ואדם רביעי לא מאמין ביחסי מרות ויתחיל (לפי החוק יטריד) עם עובדת תחתיו.

לכל מקרה כזה יש טיעון כלשהו שיצדיק אותו בין אם אנחנו מאמינים בזה או לא. (אני לא חושב שיחסי מרות זה בסדר למען הסר ספק, אבל מי לא שמע על זוג שזה עבד לו לצורך העניין?)

שורה תחתונה יש חוק וצריך לכבד אותו.

בואו להפגנה נגד המסיכה ונגד התו הירוק. אני לא חושב שהמדינה מתנהלת נכון. אבל אנרכיה זו לא התשובה!

גב אני מבין מה אתה אומר ועדיין… מה שמבדיל אותי מהכבשה באחו זה שאני כן צריך רציונל מסוים לפעול על פיו. לא מספיק לי שבנט אמר. הוא עובד אצלי ולא להפך. עם חוקים רבים אין לי בעיה לחיות. מידי פעם מגיעים כל מיני תקנות וחוקים שציות להם יפגע בי יותר ואז קדושת הציות לא חלה עליי. כל אדם נורמטיבי חי כך. גם אתה. בסוף אני נשמע לצו מצפוני ולא לספרי חוקים. בעיניי זה יותר מוסרי ויותר בר קיימא.

ליאור אתה מבין את מה שאנחנו הימין הכלכלי ניסה להגיד לך שנים וזה עודף חקיקה זה רע. אולי נעשה ממך קפטליסט בסוף :slight_smile:

מחר קלאסיקו וזה השירשור החם בפורום…אפילו הת’רד של הF1 פעיל יותר מאלה של הקלאסיקו.

תמיד פלירטטתי עם קפיטליזם. בכל זאת גדלתי בקיבוץ קומוניסטי…

טיטי הקלאסיקו בהדחקה כי אני יודע מה אני הולך לחטוף מחר. והאמת אני די מצפה לזה כבר… להסיר את קומאן כמו פלסטר

ואתה לא חושב שזה מסוכן?
אני אשמור על חוקי המדינה עד שהם לא יתאימו לי. איך זה שונה ממה שכל עבריין אומר?
וואלה לי לא מתאים לשלם מיסים. אז מותר לי לסרב? תאמין לי שתשלום המיסים פוגע בי הרבה יותר ממסיכה.

כל פשע ופשע שאתה רואה במדינת ישראל מגיע בסוף מהטיעון שלך.
לא רוצה לקחת את הדיון למקום הזה, אבל תחשוב לעצמך כמה מהפושעים בעולם פעלו לפי צו מצפונם, שהיה מעט שונה מהכלל.

שוב, אני מאוד מסכים לגבי סגרים וחלוק בדעתי לגבי מסיכות.
ועדיין אני תומך בחוק.