קורונה :: הדיון של הקוביד

העיקר מדברים על הדיסאינפורמציה והפייק ניוז אצל “מתנגדי החיסונים ומכחישי הקורונה ההזויים”

ועוד שטות -

כשאתה שייך למחנה “הנכון” כנראה שזה מותר

אין מה להתדיין איתך כי אתה מקרה אבוד, אבל לפחות כדי שלא תטעה פה אנשים אחרים שעלולים לבלוע את השטויות שאתה מפזר פה.

אין בן אדם סביר שחולק על זה שהחיסון מקטין משמעותית את ההסתברות לתחלואה קשה, כמו גם את הסיכוי להתדבקות. זה הוכח בכל מדינה בו החיסון בוצע. היחידים שחולקים על הנתונים הרשמיים האלה, הם אחד משניים:
א. קונספירטורים הזויים שחושבים שכל העולם משקר להם והקורונה הומצאה ע"י משטרים אפלים או וואטאבר כדי לשלוט בנו.
ב. אנשים שלא מבינים סטטיסטיקה, וחושבים שאם יש אנשים מחוסנים שנדבקו/חלו קשה, סימן שהחיסון לא עובד.

הדיון פה ברובו נבע סביב השאלה עד כמה המחלה באמת מסוכנת, ובהתאם - עד כמה אנחנו כחברה מוכנים לקבל מגבלות על החירות שלנו, כדי להתמודד עם המחלה. הדעות נעות על המנעד שבין אנשים שסבורים שבכל מקרה אין הצדקה להגבלות על החירות שלנו, גם אם היה ברור שיש סכנה מוחשית (ליאור) ; דרך כאלה שחושבים שעקרונית יש מצבים שמצדיקים צעדים חריפים כאלה, אבל הקורונה היא לא מצב כזה ; ועד אנשים שחושבים שהמחלה מספיק מסוכנת, לחלקים מספיק קריטיים מהאוכלוסייה, כדי להצדיק מגבלות כגון אלו שננקטו עבור כלל החברה.

אבל על הנתונים הבסיסיים כולנו מסכימים (חוץ מטיטי כמובן).

אגיד לך מה מה זה שטויות: מאז ומתמיד ברפואה למילה “נדבקים” לא היה שום ערך כל עוד אין סימפטומים (אולי רק בHIV ומחלות מין, ועם כל הכבוד לקורונה, הוא לא בליגה שלהם), כי כל הזמן חיים עלינו ובתוכנו מיליוני ווירוסים שאנחנו מפיצים. עם הקורונה זה פתאום השתנה, אם אתה רק עובר ליד מישהו שיש לו קורונה אז באוסטרליה אתה כבר הולך לסוג של כלא. לא הגזימו בכלל.

לפי כמה הערכות ששמעתי (אין לי סימוכין ללנקק פה, אבל זה נשמע ממש הגיוני) מספר הנדבקים הלא מאומתים זה לפחות פי 15 או 20 מהמספרים הרשמיים, כי מה לעשות, לרוב המוחלט של האנשים זה עובר בלי שום סימפטום, כמוני למשל (אני בכלל ידעתי שיש לי קורונה רק בגלל שדחפו לי מקל למוח שלי שנגע לי בזיכרונות של הדאבל מ96) אז אם אתה מתחשב בעובדה הזו, אתה תבין שאחוזי המתים מהקורונה הרבה יותר מפחיד ממה שהתקשורת מנסה לדחוף לנו.

אני יכול גם להבטיח לך שמספר המתים של הקורונה, לפחות בסביבה שלנו פה קצת מנופח… עשו בדיקות קורונה לאנשים שבבירור מתו מדברים אחרים… אולי אולי אולי עם קורונה, אבל וואלה, נרשמו כמתי קורונה. אתה קולט כמה זה הזוי?

שמעת את ראש הממשלה המהולל שלנו מדבר על הסופר סאיאן החדש? נראה שהוא פונה אל ילדים מפגרים כדי להפחיד אותם מללכת לטייל לבד ביער האסור… זה היה כזה קרינג’י ומצחיק להקשיב לנאום ה"סופר וואריאנט" כשהוא אומר לישראלים לא לטוס וזה… ומה קורה אחרי יומיים? כל המשפחה טסה לחו"ל… מה, הספורדופרמגה וואירנט לא מפחיד אותו?

ואתה יודע למה זה כזה שטות? יש כבר אלפי וואריאנטים של הקורונה, אז כל ההיסטריה הזו מהזן ה" חדש" הזה מיותרת, במיוחד שאיפה שגילו אותו אומרים שזה לגמרי מוגזם.

אהבתי גם איך הפוליטיקאים מיד רצו להגיד לכולם להתחסן נגד הווריאנט החדש כשנשיא מודרנה עצמו אומר שהחיסון לא יעיל נגדו… וואלה חברים, לפחות תתאמו בינכם את הנרטיב.

נורא מפריע לי שרוצים להכריח אנשים להתחסן בלי שום התחשבות ברצון שלהם.
נורא מפריע לי שאנשים מתעלמים מהמחקרים שלא מתאימים לאג’נדה שלהם.
זה נורא שאין דיון פתוח בלי התקפות אישיות, עלבונות והקשבה לאחר, ורק נסיון להקטין את מי שלא חושב כמונו.
אנחנו כחברה מתקדמים למקום אפל.

מה שקורה היום עם מחנות הקורונה באוסטרליה זו נורת אזהרה לכולם. אנחנו כל יום מחליקים יותר ויותר על המדרון הזה ועדיין לא רואים את הסוף.

אבל כדי לטעון שטות כזאת יש להביא השוואה, כדי להוכיח מדעית יעילות תרופה יש להשוות בין קבוצות ביקורת, קבוצה שלוקחת תרופה לבין קבוצה שלוקחת פלצבו, לא סתם בבדיקה שפייזר עשו הם חיסנו גם את הקבוצה שקיבלה פלצבו אחרי שהסיקו את המסקנות שהם רוצים…טענו שזה לא הוגן כלפי קבוצת הפלצבו שלא קיבלו חיסון אמיתי, איזה רחמנים…
תשווה את המצב בישראל בגל השלישי שהרוב היה מחוסן לגל הראשון שאף אחד לא היה מחוסן, אין הבדל!
תשווה תמותה עודפת בין ישראל המדינה הכי מחוסנת בעולם עם סגרים ובידודים לפלסטינים בלי חיסונים ובידודים אותו הדבר.
אם החיסון היה מקטין את הסיכוי והסיכון להידבק ושאין עוררין על זה הינו אמורים לראות הבדלים תהומיים במקרים שציינתי.

אתה לא בודק ומאמין לכל שטות שמספרים לך ועוד בא להתנשא עליי.

כל אחד בא וכותב שאין מה להתדיין איתי ואז דופק פה מגילה :joy:

אמרו שאין בנאדם סביר שחולק על זה שהארץ שטוחה, אבל מה מתברר?

כיף לך, אבל אתה עדיין מדביק. ואת הבן אדם שתדביק, גם יכול לעבור מחלה קלה, והבן אדם שהוא ידביק גם יעבור בקלות, אבל במעגל החמישי הוא ידביק איש עם מערכת חיסונית מוחלשת והנה מורדם מונשם. אם רק שמונה מעגלים אחורה במקום לדבר על שטויות היית פשוט שם מסכה, ולא מבזבז את הזמן בלהגיד לכולנו להפסיק להיות טיפשים.

גם אחרי האלפא היו מוטציות לא יעילות עד לגל הבטא, וכנל לכל הדלתא וכו’. עד שלא נתחסן ונחסן את העולם השלישי, ימשיכו להיות חממות למוטציות והסיפור לא יסתיים.

לא קושרים אף אחד לכיסא ודוחפים לו מחט. לא נותנים לו להיכנס למקום שהוא לא חיוני. שיעשה את המסקנות שלו בעצמו.

מהות כל העניין.

תתחסנו, שימו מסכה כשאתם ליד אנשים אחרים במקומות סגורים. איזה פאקינג הקרבה באמת

האמת אני שם מסכה בכל המקומות הסגורים.
אחוזי ההדבקה גם במקומות הכי מחוסנים כמו אירלנד וגליבטר הם מאוד מאוד גבוהים.
יעילות החיסון בהורדת ההדבקה נמוכה במיוחד כבר אחרי 3-4 חודשים, אז מה אתה מציע חבר? בוסטר כל 3 חודשים?
החיסון אמור להגן על מי שחוסן, ולי יש זכות לא לרצות להיות מוגן בחיסון הזה במיוחד אחרי ש"החלמתי" ואני לא רוצה להתעסק עם המערכת האימיונית שלי.

אז יש ווירולוגים שאומרים שדווקא החיסונים דוחפים את הווירוסים לעבור כאלה מוטציות ואני בוחר להאמין להם.

נכון, עדיין, אבל משעים אותך מהעבודה בלי תשלום, כמו שעשו לי, מכריחים אותך לעשות בדיקות כל יום למרות שהוכח שמי שמחוסן מדבק אותו דבר אחרי מספר חודשים, מונעים ממך לחיות בצורה נורמלית (הלוואי הלוואי הלוואי שממשלות העולם היו כאלה מאוחדות נגד המאפיות, הסחר בבני אדם ובמלחמה בפשע וכל החרא שהורס לכולם).

באוסטרליה ואוסטריה יש כבר חובת חיסון, בגרמניה כנראה יהיה ובאיטליה שוקלים את זה למרות ש90% כבר מחוסנים ואחוז ההדבקה הוא בדיוק כמו בשנה שעברה…
אז מה אתה אומר על זה? ידחפו לי מחט לזרוע? מה אתה ממליץ לי לעשות כשינסו להכריח אותי לעשות משהו בניגוד לרצון שלי?

מה מהות כל העניין? זה שאני סתם מדבר?

confirmed-vs-estimated

ואם אנחנו כבר פה, מה דעתך על המחקר הזה שיצא ב8.11.21:?

https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/circ.144.suppl_1.10712

.We conclude that the mRNA vacs dramatically increase inflammation on the endothelium and T cell infiltration of cardiac muscle and may account for the observations of increased thrombosis, cardiomyopathy, and other vascular events following vaccination.

וואלה, זכותי לא לרצות לסכן את הלב שלי… האם המספר המוגזם של ספורטאים שמתו השנה מדום לב, קשור לזה? האם זו הסיבה שדיוקוביץ’ לא מעוניין בחיסון?? לא יודע.
אבל בגלל זה חשוב שכל אחד יהיה לחלוטין חופשי לקחת החלטות לו ולמשפחה שלו בלי התערבות ממשלתית ועוד יותר חשוב שיהיה דיון פתוח על הדברים האלה בלי מלחמות ובלי הכפשות.

מבחינתי שכל העולם ואחות יתחסנו כמה שהם רוצים, כל עוד לא מכריחים אנשים.

עריכה: עכשיו קראתי שהבוס של מודרנה אומר שכדי לנצח את הוורינט החדש יש לקחת DOUBLE BOOSTER.
אני האמת “מופתע”.

דאבל? אני שואל באמת את כל אלה כבר התחסנו פעמיים או שלושה: כמה בוסטרים תרצו לקחת? מישהו באמת יודע מה יקרה לגוף אחרי הבוסטר ה5 או ה7? במיוחד אם נתחיל עכשיו עם המנות הכפולות.

שמתם לב שהתחילו דיבורים על הוריאנט החדש שמקדם ההדבקה פתאום קפץ ומספר המאומתים זינק וחזרו הסיפורים על מחלקות מפוצצות וניסו לנצל זאת להגברת קצב ההתחסנות?
ועכשיו פתאום כשכבר ברור לכולם שזה לא זן מסוכן באופן פלא מקדם ההדבקה ומספר המאומתים יורד…

אמרו שזה מדעי לא? מדעי ומושפע משמועות?

אבל יכול להיות בגלל שאני הזוי אני מדמיין דברים הזויים כאלה…

אני כל כך חושש מהחיסונים האלו. מרגיש לי לא סביר שצריך עוד בוסטר ועוד בוסטר ועוד דאבל בוסטר … פשוט מרגיש לא נכון. לא רופא או משהו, לא מתיימר להיות, אבל ההרגשה כל כך לא מרגישה נכון.

משהו בי אולי קצת מתחרט שקיבלתי את החיסון. מקווה שאני טועה, אבל התחושה באמת איומה.

דעתכם על זה? לא תמונה מהיום *

הם אומרים שזה בגלל שאלה הפרוטוקולים שלהם 🤷🏻 הם יכולים מקסימום לעבד 500 עמודים ביום כי אין מספיק אנשים או יש גם המון תרופות אחרות שיש לעבד את החומר שלהם.
מוזר שהם לא מבינים כמה זה חשוב להיות הכי שקופים שיש כשמדובר בנושא כזה קריטי להמון אנשים.

זה גורם לי לחשוב על הרגע כשהבוסים התקשרו אליי כדי “להמליץ” לי להתחסן אמרתי להם שאחותי התאשפזה אחרי החיסון ובגלל זה יש לי פחד רציני ממנו. הם ענו שאין קשר לחיסון ושאני חייב להתחסן.
עניתי שאני מסכים להתחסן בשני תנאים: הראשון שאני אקרא את החוזה המושחר עם פייזר והשני זה שאני רוצה לדעת אם אפשר לתבוע את מי שמכריח אותי להתחסן או את פייזר אם קורה לי משהו, גם הקטן ביותר, כמו שקרה לאחותי. התשובה הייתה “לא” לכל.
המשכתי להתעקש ושאלתי אם הם יכולים להבטיח לי שלא יקרה לי שום דבר בגלל החיסון, גם על זה ענו לי “לא”, וסיימתי עם: “יהיו רק שתי מנות או יותר?”, ועל זה הם ענו שהם לא יודעים.
אז אמרתי: “תנו לי להבין: אני חייב ובניגוד לרצון שלי להכניס חומר ניסיוני לגוף שלי, בלי אפשרות לקריאת כל החומר עליו, בלי אפשרות לתבוע אף אחד, בלי אפשרות לדעת כמה פעמים אני אמור לקבל אותו, בלי אפשרות לפיצויים, נכון? אז לא תודה, מעדיף עוד סיבוב עם הקורונה”.
אחרי השיחה השעו אותי.

בגלל הקורונה החברה התדרדה מהר מאוד ודברים שעד לפני כמה שנים היו טאבו מוחלט הפכו לנורמה. אני לא מבין איך אנשים לא רואים את זה.
מה יקרה כשהחבר’ה במחנות באוסטרליה יברחו במסה?? ירו בהם? ראיתם איך בגרמניה המשטרה עולה על הרכבת ומבקשת באדיבות Papers Please? מה יקרה לי אם תהיה חובת חיסון ויבואו אליי הביתה?
תראו, מה שקורה עכשיו לא נראה לי מדעי במיוחד… מודרנה ופייזר כבר מדברים על חיסון חדש ובנתיים ממליצים על פאקינג בוסטר רביעי או מנה כפולה. חגיגה חברים.

למה אף אחד לא מדבר על הכמות המוגזמת של כ100 ספורטאים שמתו השנה?? כמה מתים בדרך כלל בשנה? 25?השנה קיבלו דום לב או בעיות בלב כ200, חצי מהם לא שרדו.
האם כולם מחוסנים? כן? לא? למה אין דיון פתוח על זה? למה אם אני רק שואל אות זה הופך לבן אדם הרע בסיפור וקוצפירטור משוגע?

לא יודע כמה הציטוט מדויק ואם הוצא מהקשרו… אבל בחיי שזה נשמע הגיוני. וזה נורא.

אני איתך בזה. התחסנתי ולא שלם עם זה. אתה עדיין מושעה? איך מסתדר כלכלית אם אפשר לשאול?

אני עדיין מושעה, אמור לחזור לעבודה ב1.1.2022 אם הממשלה פה לא תחליט להאריך את זה.
מה שמצחיק זה שהם שלחו מיילים לכל הרופאים והתחננו שיבואו לעבוד ביחדית הקורונה ממנה נזרקתי כי אין מפסיק רופאים, אבל לא חשבו לנכון להחזיר אותי גם אם הוכח שמי שמחוסן מדביק אחרים.
הם רצו להעניש אותי וללמד אותי לקח. לא באמת היה צורך אפידמיולוגי או משהו.

בקשר לכסף, תקרא לי פרנואיד, אבל כבר בדצמבר שעבר חשבתי שאיך הטירוף הזה מסביבי הולך ומתפתח בטח יכריחו אותנו להתחסן ויש מצב שישעו אנשים כמוני שלא סובלים כפייה, אז עדיף לי להתכונן לרגע הזה.
אז עבדתי כמו מטורף, הרווחתי כמה שאני יכול ושמתי כל יורו בצד וחיכיתי לראות מה יקרה.

אחרי שראיתי מה קורה, אני לא הולך להסכים לקחת את החיסון הזה וחמשים הבוסטרים שלו גם במחיר שאני לא אחזור לעבוד עוד כרופא.

לראות את הנולד לא נחשב אצלי כפרנואיד. כל הכבוד שהיית מספיק חכם או עם תחושות בטן כאלו שאיפשרו לך להתארגן כלכלית.

אני כמובן נגד חיסונים בכפייה אבל מצטער, לא מבין איך אפשר ברצינות להתייחס לחיסון בכזו חשדנות. אין לי מושג מה יש או אין בחלקים מושחרים בחוזה עם פייזר (יש לי הרגשה שזה לא הודאה בכך שהחיסון הוא רעל לטווח ארוך), ואני גם יודע שכבר אי אפשר להתייחס לחיסון בתור “נסיוני”. כמות המחוסנים, לא מחוסנים ונדבקים בעולם מספיק גדולה בשביל שיהיה אפשר להגיד בצורה שאינה משתמעת לשני פנים: רוצו להתחסן, ומהר.

חשוב לי לכתוב את זה ולו רק כדי שלא ייראה לאורח מזדמן שיש פה איזה קונצנזוס בפורום שלנו. הדעות למעלה הן חריגות ולא הנורמה.

ברגע שלא תהיה כפיה כל תיאוריות הקונספירציה לגבי החיסון יעלמו פחות או יותר. הסיבה שאנשים משקיעים מזמנם לחפש סיבות למה לא להתחסן נובעת מכך שכופים עליהם להתחסן.

אגב לא ממש הבנתי במה ישראל שונה מאוסטריה/גרמניה? הרי גם כאן אנשים ללא חיסון משולש לא חופשיים…

אני אשמח אם תסביר לי איך הגעת למסקה שאינה משתמעת לשני פנים שצריך לרוץ להתחסן. איזה נתונים הובילו אותך להגיע למסקנה הזאת ? העובדה שנתנו כבר המון חיסונים של פייזר לבדה אינה יכולה לגרום לך להגיע למסקנה הנ"ל.

ההגיון המטומטם וההזוי שלי אומר שכדי להוכיח לי שחיסון עובד יש להשוות בין 2 קבוצות ביקורת, למשל בין ישראל לפני החיסון בגל הראשון לבין ישראל המחוסנת בגל האחרון. או מדינה שרוב האוכלוסיה מחוסנת לבין מדינה שכמעט ואין בה מחוסנים באותו הגל.

ועוד הערה קטנה, אני לא חושב שאנחנו כאלה חריגים, לדעתי יש המוני אנשים שמחזיקים באותה הדיעה אבל לא מדברים כי התקשורת גורמת להם להאמין שיש קונצנזוס סביב החיסונים ושהם המיעוט ההזוי, קרו לי הרבה מקרים שפגשתי מישהו שהוא בעד החיסונים ואחרי שידע שאני לא מחוסן ולא מתכנן להתחסן הדיבור שלו השתנה מקצה לקצה.

שים את עצמך במקומי: כשהבוסים התקשרו הכל היה בהתחלה. אף אחד עדיין לא דיבר על הקשר בין החיסון למיוקרדיטס.
אז אני אומר להם שזה קרה לאחותי, אבל אף אחד לא עונה לי ולא רק מתעלמים לחלוטין מהטענות והדאגות הלגטימיות שלי, אלא גם מזלזלים במקרה.
כמו שאתה יכול לתאר לעצמך, זה הוסיף לי המון בטחון במערכת ובתרופה.

בזמן השיחה המדוברת עדיין היה מדובר באישור חירום ובטכנולוגיה חדשה אז ההתייחסות שלי לחיסון כתרופה נסיוניות היה מוצדק לחלוטין.

ברגע שנעניתי באטימות, זילזול וחוסר כבוד כלפי מחלה במשפחה שלי פלוס כפייה, אי רצון לקחת אחריות על תהליך שכופים עליי ואם גם מוסיפים שאין לי אפשרות לתבוע אף אחד במקרה של פגיעה בי (באיטליה הרפואה שונה מישראל, יש אפשרות לתבוע פלילית אם לפציינט קורה משהו, וזה חל על כל תהליך רפואי חוץ מדבר אחד: החיסון לקורונה) אז כל זה לחלוטין ריסק, בשבילי אישית, כל אמון בדבר הזה.

ויש לי עוד שאלה, שמעתם על התרופה של פייזר נגד העישון Chantix? שקיבלה אם אני לא טועה אישור חירום ב2006 ורק לפני כמה חודשים הסירו אותה מהמדפים בגלל שהיא מסרטנת? לקח להם 16 שנים. אני בטוח שבזמנו אף אחד לא התייחס לתרופה הזו בחשדנות.

שוב, החיסון נראה יעיל בהורדת התחלואה הקשה והרבה פחות אנשים הולכים בגללו לבית החולים, וזה מצוין, אז מי שמעוניין לקחת אותו שייקח בשמחה, אבל אני מדבר רק על עצמי: כמישהו שכבר היה חיובי לקורונה אני סומך על הגוף שלי להגן עליי מהווירוס הזה ולא מעניין אותי לקחת גם את הסיכון הכי קטנטן למיוקרדיטיס.

קודם כל בשביל טיטי, מחוסנים עם בוסטר ובלי בוסטר נדבקים פחות, וחשוב יותר - מגיעים פחות למחלה קשה.

אני ברצינות לא מבין איך אפשר לטעון שהחיסון לא יעיל. זה כבר להיות טרול ברמה אחרת.

אני חייב לציין שאני חלוק עם עצמי בנוגע למדיניות כפיית החיסונים. צריך להבין שרוב מתנגדי החיסונים לא התחילו עכשיו בגלל הקורונה. אלה אנשים עם אג’נדה רצחנית שעוד לפני הקורונה גרמו לגל של אנשים שלא חיסנו את ילדיהם בחיסוני השגרה, והחזירו לעולם מחלות שכמעט הוכחדו.

אני מבין את החשיבות של חיסון עדר. זו הדרך היחידה להתגבר על המגיפה, אבל גם הרופאים האופטימיים ביותר לא סוברים שנוכל להכחיד את הקורונה לחלוטין. במקרה הטוב נצליח לבטל את האופי האפידמי שלה בכל העולם, ולהתמודד עם גל תחלואה חדש בכל חורף. בדומה לשפעת ונגיפים אחרים.

במצב כזה אני שואל - אז למה מכריחים אנשים מחוץ לקבוצות הסיכון להתחסן? ברור שזה טוב שיש את האפשרות, אחרי שבדקו שהיא בטוחה. אני רצתי להתחסן כשהיה אפשר. אבל למה להכריח, כאשר מתחת לגיל 40 לא מת ולו אדם אחד ללא מחלות רקע חריפות מאוד. וגם אלה שכן, מתו במספרים בודדים.

אבל יודעים מה? למרות כל זה, לא הייתה לא בעיה עם חובת חיסון עד ששמעתי רעיון עם שרון אלרועי פרייס, עוד לפני החיסון השלישי, בו שאלו אותה על חיסון רביעי והיא אמרה שהיא לא יכולה לשלול. כבר אז הבנתי שאם התחילו לדבר על חיסון רביעי, אז לא אחרי השלישי וגם לא אחרי הרביעי יגיע הסוף של העניין. האם הם מתכוונים לחייב אנשים להתחסן בחיסון שמיני ותשיעי?

תסתכלו על ההפרדה שעשו בתמונה למעלה. בין מחוסנים “עם תוקף” לכאלה “ללא תוקף”. זה כ"כ בולשיט. מתעלמים מהתכונה של זיכרון חיסוני, מתעלמים מהעבודה שדעיכה בכמות הנוגדנים בדם היא אינדיבידואלית פר בן אדם (בוודאות קיימים אנשים ללא בוסטר עם יותר נוגדנים בדם מאנשים שכן לקחו את הבוסטר) ומתעלמים מזה שגם במצב הנוכחי, אנשים שמחוסנים כבר קרוב לשנה עדיין בקושי מפתחים מחלה קשה. כמובן שהיו יוצאי דופן (זקנים עם מערכת חיסונית מוחלשת) שנזקקו לבוסטר, אבל כבר שבועיים אחרי שהם חוסנו, התחילה ירידה בכל המדדים. עוד לפני שהתחילו לכפות את הבוסטר על כולם.

השאלה שלי היא מה יקרה כשיבואו ויגידו לאנשים עם חיסון שישי - אתה לא להגיע יותר לעבודה כי לקחת רק 6 חיסונים, וכיום אתה מסוכן כמו אדם שלא התחסן בכלל.

אם זה לא טירוף, אז אני לא יודע איך להגדיר טירוף.

בדיוק מה שמפריע לי. שאלתי את זה לפני כמה הודעות, ואף אחד עדיין לא ענה לי. מה הוא המספר המקסימאלי של בוסטרים או, לפי הבוס של מודרנה, בוסטר כפול?

אגב מהבחינה של חסינות עדר יש מצב שהחיסונים והבוסטרים דווקא מעכבים או מבטלים בטווח הרחוק את הסיכוי להגיע לחסינות עדר. יש מחקר (ישראלי אאל"ט) שמראה שחסינות טבעית חזקה יותר מחיסינות לאחר חיסון.

ועוד מילה לגבי נתונים של משרד הבריאות: כשיש נתונים שלא תואמים את האג’נדה שמנסים לקדם, מעלימם אותם וכשיש נתונים שתומכים מפרסמים אותם בכל מקום. לנתון של מאומתים אין שום משמעות ולנתון של חולים קשים חסר מידע. מיהם אותם 90 לא מחוסנים שחולים קשה? מה ההגדרה ‘חולה קשה’? בני כמה הם? מה מצבם הרפואי? האם 90 זה מספר שבכלל צריך לקחת בחשבון?

@titi_camara אני מגיע למסקנה הזו די בקלות כשאני קורא באופן יום יומי את הדיווחים של משרד הבריאות בערוץ הטלגרם שלו. האמת היא שהמספרים בהחלט מושווים לקבוצת ביקורת, ומדובר באחד הנתונים הסטטיסטיים הכי חד משמעיים שאני מסוגל לחשוב עליהם: החיסון עובד, ביג טיים. ההבדל בתחלואה הקשה (וגם בנדבקים) בין מחוסנים ללא מחוסנים הוא אסטרונומי. מי שלא רואה את זה ישירות בנתונים או מסוגל להמשיך לטעון שלא מבוצע מחקר מסודר הוא כבר סתם טרול מהזן הגרוע ביותר. מדובר בעובדה מדעית תחת כל ההגדרות המסודרות של מה זה מדע.

לזה כמובן גם אפשר להוסיף את כל הנושא של תמותה עודפת שנחקר באופן מאוד סיסטמטי ולא ניתן לייחס אותה לשום דבר אחר מעבר לקורונה. כן, הקורונה סטטיסטית לא מאוד מסוכנת לאדם הבודד. אבל במספרים הגדולים של הדבקה המונית היא יכולה ומביאה לתמותה עודפת גדולה מאוד ואכן מאוד מאוד מסוכנת, וזה עוד לפני שמתייחסים בכלל לכל הנושא של השימוש העודף במשאבי הרפואה.

מה זה רלוונטי? יש עניין של ניהול סיכונים ותחת מה שידוע כרגע, ההחלטה החכמה היא חד משמעית לקחת את שלושת החיסונים. אולי היא תתברר בדיעבד כטעות, אין לדעת. נכון לעכשיו ועל פי מה שידוע לנו - זו ההחלטה הנכונה.

מה שטענת מבחינה לוגית שווה ערך לטענה שמשתלם כלכלית למלא לוטו כי “תראה יש מישהו שזכה בלוטו”.

כשזה יקרה נדבר ונראה מה ההצדקות של זה, כרגע זה סתם תקיפת איש קש ואין כל-כך איך להתמודד עם סוג טיעונים שכאלה.