קורונה :: הדיון של הקוביד

מת שיעשו השוואות בין בתי כנסת של חובשי כיפות סרוגות לבין בתי כנסת חרדים.

החרדים מזמן עזבו את המסכות. בירושלים איפה שאני גר יש אדם שנים עם מסכה בבית כנסת מלא, כולם מרגישים טוב רובם המוחלט מחוסן.

אצל חובשי הכיפות סרוגות ההקפדה על הכללים של המדינה היא ברמת ‘תורה מסיני’ ואם תלכו בלי מסכה ותסגרו חלון פתוח יצעקו עליכם. עדיין לא רואה את ההדבקה ההמונית אצלנו ואנחנו גרים בצפיפות רצינית. אין לי תשובות להרבה שאלות כמו רבים אבל אצלנו אין קורונה, בבית כנסת לא נפקד איש מעל שנה, במכללה בה אני לומד אין נפקדים, בחדר כושר אני רואה את אותם אנשים והאוטובוסים מלאים בירושלים בלי מסכות! (רק ברכבת הקלה מקפידים). למעט העובדה שאין לי תו ירוק כי לא התחסנתי בחיסון שלישי - שכחתי מזה. זו שגרת החיים בה אני חי

אבל ראו. כשהכל התחיל ההתפשטות במגזר החרדי הייתה גדולה יותר מאשר בחילוני. יש מצב שהייחודיות של צורת החיים שכנראה לא ממש מאפשרת לעצור את המגפה, בנוסף לגיל הצעיר של האוכלוסיה וריבוי הילדים תרמו לכך שנבנתה מידה כלשהי של חסינות עדר. בנוסף לחיסונים, זה כנראה כבר לא רע בשביל חזרה לשגרה.

פה במדריד הכל אותו דבר כבר שנה וחצי. אפרופו גרפים מול מציאות, אז בתחילת 2020 הייתה כאן סיטואציית חירום שלא משתמעת לשתי פנים (לא היה צריך שום גרף כדי להדגים כמה בתי החולים עמוסים). מאז זה בפירוש לא המצב. אגב, בגל שבא אחרי הראשון והקשה, שר הבריאות כבר רצה להטיל סגר שכביכול ימנע קטסטרופה אבל כיוון שהמדינה לא הייתה במצב חירום אז מושלת המחוז, שמתגלית כאשת ברזל ודי זוכה להערצה, הייתה נגד. מאז המגבלות הוסרו לאט לאט (היו קצת סגרים מקומיים, יש שיגידו שבעיקר בשכונות של מעמד הפועלים). קיימת הקפדה על מסיכות במקומות סגורים, מרחק, תורים וכו׳ - אבל זהו. מערכת החינוך לא נסגרת ואין בדיקות מהירות בגנים. עדיין רואים אנשים, בעיקר יותר מבוגרים, עם מסיכות ברחוב (יש במחזה הזה משהו קצת עצוב). לדעתי הפוליטיקאים בארץ גורמים להמון נזק בכך שהם לא מאפשרים לנהל מדיניות עקבית לאורך זמן ומטילים על הציבור גזירות שהוא מאד מתקשה לעמוד בהן (ואז כמובן שהרבה ממנו פשוט לא ישתף פעולה). אולי זה השתפר קצת לאחרונה, אבל ההפחדה והפאניקה שהם זורעים בציבור פשוט מיותרת.

ברור שתהיה משמעות לצפיפות. בשיא לפני שנה פלוס חצי בית כנסת היה עם קורונה והחצי השני היה בבידוד. אבל זה נגמר לגמרי! האחרון היה מיד אחרי ראש השנה - הרב הזקן חלה אחרי 3 חיסונים, לא ברור עדיין ממי נדבק אבל קיבל את זה ליום וחצי שלא הרגיש טוב.

מאז לא נתקלתי בחולי קורונה, מעניין מה זה אומר על החיים שלי… :thinking:

אחרי הגל השלישי, ומבצע החיסונים החלה ירידה במספר החולים הקשה במדינת ישראל.

בתאריך ה30.4 ירדנו לראשונה אל מס’ חולים דו ספרתי, ובתאריך ה3.5 ירדה לראשונה כמות החולים קשה אל מתחת ל90. 86 חולים קשה בכל המדינה.

הירידה המשיכה עד לתאריכים 18.6-19.6, אז היו בישראל 18 חולים קשה בלבד.

בין ה16.6 ל1.7 היו בישראל 18-22 חולים קשה, במה שהיו המספרים הנמוכים ביותר מתחילת המגיפה.

ואז התחילה שוב עלייה.

בתאריך ה24.7 היו במדינת ישראל כבר 87 חולים קשה, ומה26.7 חזרנו למספר חולים קשה תלת ספרתי.

עד אתמול. אתמול ירדנו לראשונה למספרים דו ספרתיים, והיום הגענו ל90 חולים קשה.

לכן הופתעתי לשמוע, היום, שהולכים להרחיב את התו הירוק לקניונים ובאופן כללי להקשיח את ההגבלות. בין היתר דיברו בממשלה על אפשרות של סגר על לא מחוסנים. סגר. בגלל 90 חולים קשה. כשאנחנו עדיין במגמת ירידה. סגר. על לא מחוסנים. פאקינג סגר.

אין לי מילים.

אעזור לך,

אוסטרליה
חלם
דיקטטורה
כל התשובות נכונות

תסתכלו על הסקרים האחרונים ותבינו שלבנט אוזלות האופציות. אם הוא רוצה להיתפס כמנהיג הוא צריך סגר. הוא למד מהטוב בתחומו.

האמת בכל השקרים שבנט מכר לי עוד חשבתי שלפחות בקורונה הוא יהיה פחות גרוע מביבי. טעיתי. ביבי בחיים לא היה חושב על להכניס לסגר את הלא מחוסנים וחובת חיסונים…

ביבי תחזור ! סליחה

או אזרוק אופציה אחרת.
כל אותה ירידה קרתה מאוד בעקבות החיסונים. בגלל זה רוצים לגרום לאנשים להמשיך להתחסן.
ברור שיש פה הפחדה מוגזמת כדי לגרום לאנשים להתחסן. אבל בסוף אותה תעמולה אם תרצו היא אחת הסיבות לכך שאנחנו במצב טוב.

בסוף אנשים התחסנו לא רק מתוך רצון לא לחלות ולהדביק אלא גם בגלל אותן גזירות. לא בא לקבוע לכם מה הסיבות לחיסון שלכם, אבל אומר לגבי עצמי שלא בטוח בכלל שהייתי מתחסן אם זה לא היה עושה לי בעיות בחיים (איסורי כניסה למקומות מסוימים למשל).
אז ברור שזה למען הכלל וזה חשוב ממש, אבל אני בטוח שבהנתן האופציה גם לא לשלם מיסים היינו כולנו בוחרים שלא לשלם מיסים (רק אנחנו, לא כל המדינה), למרות שגם זה לטובת הכלל. פשוט הסיבה שפרסונלית זה לא באמת תורם לי אישית אבל לחברה שלנו זה כן תורם שכולם יהיו מחוסנים.

אז אולי זה נראה לך דפוק שאחרי ההצלחה לא מבטלים את הגזירות, אבל זוהי בדיוק הסיבה שזה קורה. כדי שההצלחה תמשך. כדי שאנשים לא ״ירדמו״ והסכנה תחזור.

כל ההודעה פה נכתבה בלי שום אמירה לגבי דעתי, אין מה לתקוף אותי על ההחלטה שהממשלה קיבלה, רק כתבתי את
הסיבה בגללה היא לדעתי התקבלה. שזה לא כי חבורה של מפגרים רוצה להתעלל בנו אלא בגלל שיש מטרה שאולי אנחנו לא אוהבים אבל היא חשובה (כמו מיסים שהולכים למקום שאנחנו לא משתמשים בו).

לא רואה איך זה עובר אישור של יועמ"ש. יש בכל קניון או סופר פארם או Be או גם וגם. אתה לא יכול למנוע מאנשים כניסה לבית מרקחת לא משנה מה, ואין שום יכולת לאכוף כניסה לחנות מסויימת בלבד בקניון. כבר דיברו על זה בעבר וזה לא ישים, כך שאלא אם יש להם שומר לכל לקוח לא מחוסן זה לא יקרה (רמז: אין).

גם אם אי אפשר לאסור לגמרי זה לא אומר שאי אפשר להקשות.
קח דוגמה:
לא מחוסנים יכולים להכנס לקניון, אבל זה דורש מילוי טופס הצהרת בריאות אינטרנטי שתקף לשעתיים ושלוקח איזה 10 דקות למלא אותו (ככה שזה לא משהו שתעשה סתם ככה) ושלוקח איזה חצי שעה לאשר אותו (ככה שלא תוכל להכנס לקניון באופן ספונטני).

בית מרקחת זה לא סכנת חיים, מה שכתבתי למעלה זה רע ולצאת מניאק, אבל לא חושב שזה משהו לא חוקי.

זה לא ימנע ממי שצריך בית מרקחת להגיע, אבל הכניסה לקניון לא תהיה פשוטה לכל סיבה שהיא לא באמת צורך בבית מרקחת באופן מחושב מראש.

כשאני חושב על זה אני מאוד מקווה שאף שר בממשלה לא קורא פה כי זה נראה לי כמו משהו מאוד הגיוני כרגע שיעשו

בסדר גמור, האומיקרון לא יכול להתמודד עם זריקה שלישית

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/biontech-pfizer-say-test-shows-3-doses-vaccine-neutralise-omicron-2021-12-08/

בעצם רביעית

https://www.washingtonpost.com/nation/2021/12/09/covid-omicron-variant-live-updates/

אם האומיקרון מערים על החיסון, אז איך בעצם תעזור הגבלה של לא מחוסנים?

עריכה: @dkaro פה, למשל:

מצד אחד נראה תמוהה. מצד שני אני מקווה שזה עבר ביקורת עמיתים על ידי אנשים שאמורים לשים לב אם ישנה טעות כזו.

גם לי אין, תראה:

“הגל החמישי החל בישראל, העלייה הנוכחית מובהקת - כך מזהירים חוקרי האוניברסיטה העברית, בדוח שהגישו הלילה (שישי) לראש הממשלה נפתלי בנט, לשר הבריאות ניצן הורוביץ, למל"ל ולראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס. החוקרים הוסיפו כי לראשונה מאז קמפיין חיסוני הבוסטר, ההדבקה מתפשטת בקצב מהיר בכל המגזרים ושכבות הגיל, גם בקרב המחוסנים.”

קיי… ומה הסיבה לזה?

החוקרים אינם בטוחים לגבי סיבת השורש להתפרצות [באמת? אני גם בטוח שהם לחלוטין חסרי מושג], ומונים מספר סיבות אפשריות, כגון ירידת רמת החיסוניות באוכלוסיה עקב אזרחים שלא התחסנו בבוסטר”

שנייה, אז יש לכם נתונים שמוכיחים שזה רק במחוסנים פעמיים ולא 3?? או שזו עוד תאוריה? ובגלל שאם אתם לא בטוחים במה שאתם אומרים אז your guess is as good as mine.

"אמש בנט הציג בדיון עם שרים בממשלה מתווה הגבלות חדש [עוד הגבלות… כי זה נורא עובד, נכון?], שכלל את ביטול מתווה הכיתה הירוקה ומעבר למתווה של אחוז התחסנות לפי כיתה על מנת לעודד הורים לחסן את ילדיהם [לעודד? או להכריח? אתם לא אוהבים איך הם משתמשים במילים האלה להנדסת תודעה?? גם אותי מעודדים להתחסן בזה שלקחו ממני את הפרנסה, כך בקטנה. לא פשיסטי בכלל] .
בנט מעוניין גם להרחיב את התו הירוק לקניונים ולהגביר את אכיפת התו הירוק. הורוביץ התנגד להגבלות ולכן הוחלט לדון עליהן במועד מאוחר יותר. [שנייה ראש ממשלה יקר, מכובד ואהוב: אם התו הירוק בבירור לא עוזר עם ההדבקה שעכשיו אפילו אתם מודים במה שידענו על זה שהחיסון לא מונע הדבקה לאורך זמן, אז למה התו הירוק הפשיסטי הזה? לא נמאס? זה לא עוזר מבחינה אפידמיולוגית, אז חלאס!! מה שלא הולך בכוח ילך ביותר כוח??]

ראש הממשלה הציע אתמול בדיון עם בכירים במשרד הבריאות להגביל את יציאת הלא מחוסנים מהארץ [שוב, אם זה מתפשט בין מחוסנים ואתם “לא יודעים למה”, ואם מי שהביא את האומיקרון לארץ היו מחוסנים, אז מה הקטע הפשיסטי הזה בהגבלה על לא מחוסנים??] ואף לבחון סגר סלקטיבי עבורם [נפלא, פשוט נפלא… ללא שום הצדקה אפידמיולוגית, אבל יאללה, פול פשיזם, הרי זה מוצדק… זה בשביל הGreater good נכון?]. בכירים במשרד הבריאות ושר הבריאות ניצן הורוביץ התנגדו להצעות אלה, ובכיר במשרד תקף את ראש הממשלה ואמר כי הוא "מקצין את הדיון על ההגבלות והופך אותו ללא ענייני".[בואו נהמר על משהו: עכשיו שבמשרד הבריאות יצאו רובן הוד ומגיני העם, אני מהמר שהם ירצו משהו בחזרה ויגידו “תשמעו חבר’ה, מנענו מראש הממשלה הנפלא שלנו לסגור אתכם בבית!! אבל לא נוכל להחזיק מעמד עוד המון זמן!!!11 אז תעשו לנו טובה!! מי שלא מחוסן, שיתחסן, מי שלא קיבל את הבוסטר הראשון שיקבל ואתם, גיבורים שלנו שכבר קיבלו את הבוסטר יאללה עם הבוסטר השני!!” אוי כמה שאני מקווה שאני טועה.]

לעזאזל, לא יהיה לזה סוף.

עריכה: תראו מה מצאתי

מנכ"ל פייזר: “ייתכן שנזדקק לחיסון רביעי במאבק באומיקרון”
אלברט בורלא אמר כי לדעתו החיסון השלישי יספק הגנה טובה מאוד מפני הווריאנט החדש במהלך חודשי החורף, אך ייתכן שיהיה צורך במתן חיסון נוסף בהמשך.

Imagine my shock.
אני אוהב איך הם שואלים אותו לדעתו… הרי אין פה ניגוד אינטרסים כמובן, כי פייזר לא עושה מיליארדים כמובן מהחיסון הזה.
אני אוהב איך אין לזה סוף. פעם השלישי הספיק, עכשיו מתחילים לטפטף על הרביעי… ומה יעשו החבר’ה על 3 חיסונים אם ייקחו להם את התו הירוק בלי החיסון הרביעי?

אתם מבינים למה אני אישית מסרב לקבל אפילו זריקה אחת?

1. הסיורולוגי שלי חיובי ואני מוגן גם יותר ממישהו עם 10 בוסטרים אז פתאום המדע לא מספיק בשבילם?? האם באמת זה בגלל הבריאות שלי או שאני נענש כי אני מסרב לדיקטטורה? Comply or else?
  2. כי אין לזה סוף. אני לא מוכן לקבל את המשחק הזה של להתנות את החירות שלי במשהו כזה.

שוב, לא יהיה לזה סוף. נראה אם יעצרו לפני הבוסטר השמיני.

ראש ביצה מנסה לשחק אותה שיער סגול.

הבעיה העיקרית היא שהציבור מטומטם, אצל הציבור חוסר מעש ואי שינוי גם אם זה הדבר הכי נכון לעשותו נתפס כחולשה, לכן ראש ביצה נאלץ להקצין ולהטיל עוד הגבלות כדי שיתפס כמי ששולט בעניינים ולא העניינים שולטים בו.

אני לא מאשים את בנט. אני מאשים את אזרחי מדינת ישראל.

כשביבי סגר אותם בבית (מאחל לו לשבת בכלא רק כדי שירגיש מה הוא עשה לנו) הם הריעו לו. כששקד אמרה שבמגיפה מתים אנשים שחטו אותה.

אזרחי מדינת ישראל רוצים שיזיינו אותם חזק. אני לא יכול להאשים את מי שניסה לא, וצלבו אותו על זה.

בדיעבד השיתוף פעולה שלנו עם הסגר הראשון הביא אותנו למצב היום. אני בזמן אמת תמכתי בו. ומה שקיבלתי מהממשלה זה סכין בגב שניצלה את הנאיביות שלי.

שהנוכל הכי גדול בפוליטיקה הישראלית בכל הזמנים מציע ברצינות (ורק לחשוב שאותו בן זונה לפני כמה שנים התגאה בזה שהוא ימין ליברלי ) להטיל סגר על אזרחים שומרי חוק ומשלמי מיסים רק בגלל שהם לא מתחסנים (אני כבר לא מדבר על חוק לחובת חיסונים, אנחנו כבר מתקדמים לסגר מעניין מה הדבר הבא). אם זוהי לא נורת האזהרה הכי גדולה בשבילכם אז אולי מגיע לכם לגור בדיקטטורה. לא יודע כבר מה כבר מה לכתוב בנוסף לזה, שישכנע פה אנשים שאנחנו כבר מתחילים לצנוח באותו מידרון החלקלק .

זה אפילו יותר מדבק מהדלתא שיותר מדבק מהאלפא אבל הם יעצרו את ההתפשטות באמצעות הגבלות בנתב״ג ותו ירוק בקניון… מגוחך

חחחח אותה אחת (מקור) הייתה באוטובוס צפוף בנסיעה לאילת והם מדברים איתי על עצירה של ההתפשטות…

שלא לדבר שכל הראשונים שנדבקו עם ה"וריאנט" כולם היו מחוסנים, שאחד מהם אפילו קיבל שלושה חיסונים.

ומה התגובה לזה?? בוסטר לכולם וסגר על הלא מחוסנים…
מדהים כמה זה טיפשי.

עשיתי לך לייק על החלק הזה, והורדתי אותו אחרי ההמשך.

ביבי צריך להיזכר כראש הממשלה הראשון (ובתקווה היחיד) שסגר אנשים בבתים, וזה צריך להיות לו לאות קלון, ולהעמיד אותו ביחד עם גולדה כראש הממשלה הכי גרוע בהיסטוריה של המדינה. הכי גרוע.

בן אדם שפל שהביא אותנו לתקופה שחורה בה משתינים על הזכויות הטבעיות הכי בסיסיות של האזרחים. הוא לא רק התחיל את המדרון החלקלק הזה, אלא שופך שמן למדורה בכל פעם שבנט מנסה אפילו טיפה לחזור בו מהטירוף שהוא נכנס אליו. בנט אמנם בן זונה גדול, אבל הוא רצה בהתחלה ללכת לכיוון אחר בכלל, ונסוג אחרי עליהום ציבורי (אותו הוביל אותו ביבי נתניהו ישו"ז) מטורף שהפך את בנט לרוצח קשישים.

תבדוק כמה הודעות למעלה. החמאתי לנוכל בהתחלה על הטיפול שלו בקורונה . עד שקראתי שהוא בעד סגר על לא מחוסנים…

אני ביקרתי מספיק את ביבי. אבל לכתוב שהוא היה ראש ממשלה הכי גרוע בכל הזמנים זה פשוט שקר. בחלק מהזמן שלו ,הוא אפילו היה לא רע. מבחינתי בתור איש ימין אני נותן לו ציון בינוני על 12 שנים. הבעיה שבנט הוא נוכל וגרוע פי כמה ממנו.

הוא לא טיפל בקורונה לטוב ולרע בדומה למנהיגים אחרים במערב. בנט דוחף להיות הראשון שמטיל סגר על לא מחוסנים. אפילו באוסטריה נסוגו מזה…