קורונה :: הדיון של הקוביד

אני שומע את הכותרת של סגר. אני שואל איך ממשים דבר כזה?
הרי אסרו על איכוני טלפונים (שאגב, הראש ממשלה הנהדר שהיה פה קודם הוא זה שהפעיל אותם, אבל בנט שלא עשה זאת גרוע יותר)
גם כמובן שיהיה מותר לצאת לסופר.
קיצר לא רואה כמה זה לא יותר מכותרת והפחדה.

לא מספיק לצערי

זה לא הסגר הרגיל. אלא סגר על אוכלסיה אחת מסוימת ולתת חופש מלא לאוכלסיה אחרת שהיא מאותה מדינה. אתה מבין מה אני מתכון? או שאתה לא מגיב על זה?

אז רגע, אם זה על בסיס אזרחות זה כן תקין?

למה סגר רגיל יותר בסדר? עונש קולקטיבי עדיף? הוא פוגע בכולנו באותה מידי, פשוט בסגר המדובר נותנים למישהו אופציה להמנע מהסגר.

הסגר פחות נורא מהחיסון, לא?

וואלה אין לי מושג, עם כמות העבודות שקיבלנו באוניברסיטה אני הכנסתי את עצמי לסגר. מאמין אבל שיבש פה בבש

קיצר הפסקתי להגיב. כמו שאמרתם זה כמו לדבר לקיר😉
סתם אני שונא לדבר בצורה הזו, נסכים שלא להסכים והכל טוב, מכבד את הדעה שלכם וגם מסכים איתכם בלא מעט, אבל פשוט אני לא יכול לעמוד בצד כשמדברים בצרה כזו מגעילה ומתנשאת על מי שחושב אחרת.
הלוואי שלא יהיה סגר ושאנשים פשוט יתחסנו.

בהצלחה!
זה יעבור ותשכח מכל התקופה המעצבנת הזאת.

לא היית מעז להגיד משפט כזה אם היית מבין כמה שהוא משפט לא נכון ומסוכן.

לא יכולתי לעצור את עצמי.

ברור שאם הייתי יודע כמה המשפט שאמרתי שגוי ומסוכן לא הייתי אומר אותו. אני פשוט לא חושב ככה.
יש מידע לפה ולפה וכל אחד הסיק את המסקנות שלו. לא חושב שהדעה שלך הזויה, בכלל לא וכבר אמרתי את
זה לא פעם ולא פעמיים. פשוט חושב אחרת

בדיוק ! זאת הנקודה הכי חשובה !

מי שרוצה להתחסן שיתחסן, גם אני הייתי ממליץ לזקנים ולחולים במחלות רקע קשות להתחסן.

אבל אני הצעיר שהסיכוי שיקרה לי משהו מהקורונה הוא כמעט אפסי תעזבו בשקט ! אל תכריחו אותי לקחת חיסון שאני לא מאמין שאני צריך, גם אם החיסון עובד ב 90% יעילות כפי שמשקרים לנו אז להוריד את הסיכוי שלי לתמותה מ 0.00003 ל 0.00001 לא משהו שיגרום לי לרוץ להזריק חומר ניסיוני לגוף שלי.

אל תהפכו אותנו לאוסטרליה כי אתם כ"כ דואגים לבריאות שלי.

גב, אתה מסרב לראות מה קורה עכשיו: אין שום רק פה!!
ברגע שאתה מסכים לזה שיכריחו אותך לקבל כל טיפול רפואי בלי הסכמה זו תהיה תחילת הסוף.
You can’t comply your way out of tyranny. נקודה.
שנתיים שזה רק זה ורק זה ורק זה. ואז מצאתי את עצמי מפוטר מהעבודה כי אני מתנגד להזריק לגוף שלי… עד לפני שנה זה היה תסריט מטורף, עכשיו זו המציאות…

והנה, הם מעלים את הרף. כל יום. אם אתה לא מבין שהם מתחילים להקים ministry of truth אתה ממש לא שם לב למה שבאמת קורה.

ואגב בנט… אוי בנט… עם ההפחדות שלו על הסופר וואריאנט רגע לפני שאשתו טסה לחו"ל, ממשיך להמציא דברים “בטעות” כמובן כדי שנקשיב לו:

האם הוא באמת יודע מה הוא עושה? גם אם תיקן את ה" טעות", הרוב המוחלט של האנשים רק קורא את הכותרת ולא מתעמק בדברים. טריק ידוע.

https://twitter.com/MaajidNawaz/status/1469970747024191493

image

בנט במסיבת עיתונאים מתחיל להפחיד שכולנו הולכים למות וזה מצב חירום אבל באותה זמן המשפחה שלו אורזת חפצים בהכנות טיול משפחתי רגוע בחו"ל ואחרי זה אין לו בושה להגיד שאין לו מילה בנושא. הוא ידע מראש שאישתו והילדים כבר מתכננים את הטיול לאירופה. אבל לעם ישראל הוא מייעץ לא לטוס. אתה מבין? rules for us but not for them

סגר על לא מחוסנים ואז חופש מלא לאזרחים מחוסנים על זה אני מדבר, אבל אתה ממשיך וכותב על סגר כללי שזה גם לא חוקי בעיני. אבל זה דיון אחר.

אחרי שנתיים של מגיפה - לעשות משאל עם, לראות האם העם מעוניין בכלל בהגבלות. להזכירך, הדרך של הגבלות על חיי האזרחים היא לא הדרך היחידה שהמדע מכיר, ולא כל העולם משתמש בה. בהחלטה כה הרת גורל, ראוי שישאלו את דעת האזרחים.

מצב שבו הממשלה פועל נגד הרצון של רוב העם הוא לא דמוקרטיה. מבין שהזקנים חרדים לנפשם (הרבה בגלל טרור פסיכולוגי שהפעילו נגדם בשנתיים האחרונות), אבל חציון הגילאים בעיר המבוגרת ביותר בארץ הוא 33, ואם לא בזין של האוכלוסייה הצעירה להתחשב, אז סה לה וי. דמוקרטיה. או שלא…

ביבי הוא המיץ של הזבל. כבשה שחורה בהיסטוריה של המדינה. ועדיין זה לא הופך את בנט לשה תמים.

צודק. רק שגיל התמותה הממוצע מהקורונה קרוב לגיל התמותה הממוצע באוכלוסייה. לא רק שזה לא 10 שנים, אלא רחוק מזה. מצאתי כתבה מינואר שדיברה על זה שגיל התמותה הממוצע מקורונה ירד מ81 ל77. כמובן שלא היו אז חיסונים, וסביר להניח שגיל התמותה הממוצע של המחוסנים אפילו גבוה יותר מגיל התמותה הממוצע באוכלוסייה.

אם הוירוס היה מספיק מסוכן, אנשים היו נשארים בבית כי הם היו מפחדים על ההורים שלהם. בפועל, גם בגלים ה2-3 אף אחד לא פחד על ההורים שלו, כי ישבנו בבתים במשך כל הגל הראשון כמו טמבלים, למדנו על הוירוס וראינו שהשד לא נורא ככ. מגיפה? כן אנשים נופלים ברחובות כמו שהראו בסין בתחילת 2020? לא.

כיום ההורים שלהם מחוסנים בכלל, אז אני בכלל לא רואה איך זה פקטור.

אז… שיתחסנו.

או שאף אחד לא יתרחק? המדע מוכיח שהחיסונים עובדים.

כאחד ש"כולה למד 5 יחידות ביולוגיה" אני יכול לומר בוודאות שחיסונים זו כנראה ההמצאה הכי גדולה של האנושות אי פעם. לא סתם תוחלת החיים קפצה משמעותית אחרי שהם הגיעו. אי אפשר לחשוד בי שאני חובב מתנגדי חיסונים, ואני חושב שאנשים כמו טיטי לא מבינים את החשיבות שאנשים בריאים יתנו כתף, כדי להגן על מדוכאי חיסון, חולי סרטן, חולי איידס, חולים במחלות אוטואימוניות, תינוקות ועוד. ואני לא מדבר רק על קורונה, אלא על כל חיסון. אם יש גורם שמספיק מסוכן ויש אנשים מסוימים שלא יכולים להגן על עצמם, אז כל השאר צריכים להירתם כדי להגן עליהם.

ועדיין, שים לב שרוב המגיבים פה הם לא טיטים:

• אראגונס, שכבר חלה בקורונה והגוף שלו פיתח הגנה נגד הנגיף. אני אעז ואהמר על כך שהוא לא חלה בכוונה כדי להתחמק מחיסון, ושאם הוא לא היה חולה בקורונה הוא היה מתחסן כדי לפתח הגנה.

• ליאור, שלא עף על החיסון ועדיין התחסן פעמיים כדי לתת את החלק שלו במאבק נגד הנגיף. גם הוא כמו אראגונס נחשב כיום “לא מחוסן”.

• משה, שהתחסן 3 פעמים, ועומדים לכפות עליו בינואר-פברואר לקבל חיסון רביעי.

• אני, שרצתי להתחסן פעמיים כיוון שאני מכיר בחשיבות של החיסונים, וכיוון שברור לי שתופעות הלוואי של הקורונה גרועות משמעותית מתופעות הלוואי של החיסון. ועדיין מדינת ישראל מחליטה להתייחס אליי כלא מחוסן.

עכשיו, זוכר את ה"כולה 5 יחידות ביולוגיה"?, אז או שלימדו אותי מלא חרא ושקרים, או משרד הבריאות מתעלם בהפגנתיות מהחלק היותר משמעותי של מערכת החיסון - זיכרון חיסוני.

כשוירוס כלשהו חודר אל הגוף שלך, מערכת החיסון נכנסת לפעולה. היא לומדת להכיר את הוירוס, ובעיקר את הקולטנים בעזרתם הוא נקשר אל התאים בגוף שלך. המערכת לומדת לייצר נוגדנים, שהמטרה שלהם היא להתקשר לקולטנים של הוירוס ולמנוע ממנו כל אפשרות להיקשר אל התאים שלך. בפעולה זו בעצם נטרלת את הוירוס, כיוון שרק בתוך התא הוא מסוגל לשכפל את עצמו. אותם נוגדנים שהגוף ייצר נשארים בדם גם פרק זמן מסויים לאחר המחלה, ככה שבטווח הקרוב אתה מוגן מלחלות בה שוב. זה החלק שמשרד הבריאות מספר לך, והוא לא משקר. אבל הוא מחביא את האמת.

החשיבות העצומה של חיסונים היא לא מעצם ייצור הנוגדנים האלה. מערכת החיסון שלנו היא מערכת מופלאה, והיא מבינה שאי אפשר לבנות על הנוגדנים האלה לאורך זמן. לכן היא מחלקת משימה לחלק מתאי הt - לזכור איזה נוגדנים המערכת הכינה נגד הוירוס, ואיך להכין אותם שוב. התאים האלה הופכים לתאי זיכרון רדומים שיכולים לשרוד בגוף גם 10-20 שנה. הם ישארו כאלה, אלא אם כן אותו הוירוס יחדור אלייך בשנית, ואז המערכת תעיר אותם כסוג של נשק סודי כדי לנטרל את הגורם הזר במהרה.

(יש לתאי הt עוד תפקידים, ובאופן כללי הם אחד הגורמים הכי חשובים במערכת החיסון. נגיף הhiv לדוגמה, מתקשר דווקא לתאי הt ואז נוצרת סוג של מלכודת שבו הם באים לתקוף את הנגיף, אבל הוא מנטרל אותם, ומפרק את אחת ההגנות החשובות של הגוף. חולי איידס לא מתים מהנגיף עצמו, אלא מהעובדה שהם נשארים חסרי הגנה נגד גורמים אחרים.)

עכשיו, נשאלת השאלה - אם תאי זיכרון יכולים לשרוד בגוף עשור או שניים (קורה בחיסונים אחרים), למה משרד הבריאות מתעלם מהפקטור הזה? למה הוא מכריח אנשים להתחסן שוב ושוב ושוב ושוב ושוב ושוב ושוב? המדע לא יודע לבדוק כמות של תאי זיכרון, והדרך האמיתית לבדוק את זה היא להידבק שוב ולראות עד כמה מהר נוצרים הנוגדנים.

מה שראו בתחילת הגל הרביעי, זה שוריינאט הדלתא מדבק בקצב הרבה יותר מהיר מאלפא, ושבמקביל אצל מספיק אנשים החיסון לא מחזיק לאורך זמן, כיוון שהנוגדנים בדם מתפרקים והזיכרון החיסוני שלהם לא מספיק טוב כדי לפצות על הפער הזה. בכמויות הדבקה גדולה, גם הגיעו חולים קשה מחוסנים. אבל מי היו אותם מחוסנים? אנשים זקנים, שמערכת החיסון שלהם חלשה כבר, והזיכרון החיסוני שלהם לא עובד טוב. הזיכרון הרגיל שלהם לא עובד, אז בוא…

אז אולי העובדות בשטח מוכיחות שהקורונה שונה משאר הנגיפים ואי אפשר לסמוך על הזיכרון החיסוני? בוא נצלול לנתונים של משרד הבריאות כדי לבדוק האם זה נכון, או האם גם אצל הזקנים, שני חיסונים נותנים הגנה גבוהה נגד מחלה קשה?

מיצג א - כמות החולים הקשה שחוסנו בשני חיסונים זהה לכמות החולים הקשה שחוסנו בבוסטר:

קצת דמגוגי, נכון? כמובן שגודל האוכלוסייה של המחוסנים 3 גדול פי שלושה מהמחוסנים 2. אני טוען שהדמגוגיה האמיתית היא לדבר על צעירים וזקנים באותה נשימה.

מיצג ב - כשאנחנו מנרמלים פר 100,000 איש, יש פי 17.25 חולים קשה מחוסנים פעמיים מאשר מחוסנים בבוסטר. הוכחה חד משמעית שהבוסטר חיוני:

מה משרד הבריאות לא מספר לך? שזקנים שמחוסנים פעמיים עדיין בטוחים ברמה גבוה, ולראיה יש פי 3.71 יותר חולים קשה לא מחוסנים מאשר מחוסנים פעמיים. המסקנה - משרד הבריאות משקר כשהוא טוען שמחוסנים פעמיים לא מוגנים בכלל. משקר במצח נחושה, כיוון שכל הנתונים שלי הם נתונים רשמיים שלהם. ועדיין, הבוסטר חשוב מאוד לזקנים, כיוון שהוא מוריד את התחלואה הקשה לרצפה.

מיצג ג - החשוב ביותר והבסיס לכל החפירה שלי, האוכלוסייה ה"צעירה", מוגנת גם בלי בוסטר:

אני אתחיל ואומר שהגרף הזה גם משקר, כי משרד הבריאות מטה את התוצאות - ראה מיצג ד. ולמרות זאת, ניתן לראות שמחוסנים ללא בוסטר מוגנים פי 5.3 ממחלה קשה מאשר לא מחוסנים, ואם תסתכל על הגרף, אז גם כשהגענו לשיא שלילי ב24.9 אצל המחוסנים פעמיים הכמות נשארה מאוד נמוכה, קרובה מאוד לאלה שלקחו את הבוסטר. האם הנתונים של 0.3 חולים קשה פר 100,000 איש לעומת 0.1 חולים קשה פר 100,000 איש היא מספיק חזקים בשביל לדבר על בוסטר לצעירים? עוד נגיע לזה.

מיצג ד - הקורונה בגילאי 0-39 היא מחלה שונה מגילאי 40-70 וקטלנית רק בגילאי 70+
image

הנתונים של משרד הבריאות לא מפולחים לפי קבוצות גיל אמיתיות, הרי ששיעור המתים בגילאי 0-39 מכלל המתים הוא 1.51%. זה פחות מאחוז המתים בגילאי 40-49 (1.92%) וכמעט רבע מכמות המתאים בגילאי 50-59. אנחנו רואים יש הבדלים סטטיסטיים מובהקים בין גילאים 1-40 לבין גילאים 41-60, ואי ההפרדה ביניהם בגרף ג פשוט מספר לנו סיפור מעוות. סוג של “ברצלונה וריאל ניצחו רק 26 מתוך 45 משחקי הליגה והצ’מפיונס שלהן, ולכן שתיהן במצב קטסטרופה”.

גם בקבוצת הגילאים 60+ אנחנו רואים הבדלים בין אנשים בגילאים 60-69 (עם שיעורי תמותה של 2%) לבין 70+ שם שיעור התמותה קופץ ל10%+, ומדובר באמת מחלה קטלנית.

עכשיו, זוכר שכל החפירה הזאת עם הנתונים הייתה כדי לבדוק האם הזיכרון החיסוני רלוונטי כשמדברים על קורונה? אז אני רוצה לספר לך שבאופן כללי, ככל שמתבגרים התימוס (המקום בו תאי הt עוברים סוג של מחנה אימונים ורק 2% מהם שורדים אותו כדי להפוך לחלק מהמערכת) מתנוון, ומייצר מעט תאי t חדשים. כך יוצא שרוב תאי הt אצל אדם בוגר הם צאצאים של תאי t מוקדמים יותר שנוצרו בשנים הראשונות של החיים. אתה יכול להבין מזה לבד שככל שהולכים ומזדקנים, הכמות והאיכות של תאי הt הולכת ודועכת, ביניהם תאי הזיכרון הככ חשובים כדי ליצור זיכרון חיסוני.

עכשיו שים לב, כשמשרד הבריאות בוחן חיסון חדש הוא יכול לנקוט במספר אסטרטגיות: לאפשר לאנשים להתחסן בו, להמליץ לאנשים להתחסן בו, להמליץ בתוקף להתחסן ואף לפרסם קמפיינים לעידוד ההתחסנות בו או לכפות על אנשים להתחסן בו.

אם תבוא ותגיד לי שאצל אנשים בגילאי 70+ צריך לכפות על אנשים להתחסן נגד מחלה עם שיעורי תמותה של 10%, ולהכריח אותם גם לקחת בוסטרים - אני אגיד לך שאני לא אוהב שכופים על אנשים אבל כנראה שאסכים איתך. אם תגיד לי שאפילו בגילאי 60+ צריך לכפות על אנשים, אני אנשך שפתיים ואחרוק שיניים. אני לא בעד לכפות על אנשים, בטח שלא הליך רפואי, אבל גם 2% תמותה זה המון, וכפי שראינו בגילאי 60+ (נתונים מוטים וזה) החיסון נותן הגנה ברמה גבוהה, והבוסטר מוסיף עוד שכבה עצומה.

אבל כשאנחנו מדברים על אנשים צעירים, הנתונים בצד שלי. זה חשוב מאוד להתחסן, החיסון נותן הגנה ברמה גבוהה נגד מחלה קשה, אני בעד לעזור להגן על מי שלא יכול להגן על עצמו, ואני מזכיר שאני בעצמי מחוסן. אבל לכפות על אנשים זה לא בסדר. בטח ובטח כשאנחנו מדברים על בוסטר שהנתונים מראים שהוא לא נחוץ אצל צעירים. אני לא חושב שמשרד הבריאות לא היה צריך לאפשר לצעירים להתחסן בבוסטר, אבל להגיע לשלבים מתקדמים יותר של המלצה, שלא לדבר על כפייה דה פקטו, זה פשוט ללכת נגד המדע והנתונים היבשים.

מה קורה בפועל במדינת ישראל, ולפי אראגונס גם באיטליה? כופים על אנשים כפייה רכה. לא רודפים אחריהם עם מזרק, אלא דופקים אותם ופוגעים להם בזכויות, כדי שהם יבואו להתחסן מיוזמתם. אז אתה תבוא ותגיד לי שיש מגיפה עולמית וזה משהו נדיר שקורה פעם במאה או שתיים, ולכן אתה מוכן לקבל את זה. ואני אגיד לך שגם אני הייתי שם, ואז הם החליטו לכפות על כולם להתחסן בבוסטר, למרות שהמדע והנתונים אומרים אחרת.

שוסאקו, כל מה שאתה אומר נכון, לא נראה לי שהיו פה יותר מדי ויכוחים לגבי זה. כולם מסכימים שהחיסונים חשובים בעיקר בשביל המבוגרים וכולם מסכימים שאסור בשום פנים ואופן לכפות את החיסונים (אני אגב מתנגד גם לכפייה אצל המבוגרים. מי שבוחר להתעלם ממחלה עם סיכויי תמותה של 5-10% הוא מפגר ומוזמן לא להתחסן ולהתפגר בהקדם). נדמה לי שמשרד הבריאות עצמו יחתום על 95% מההודעה שלך…

הדבר העיקרי שאתה מתעלם ממנו הוא הרצון שצעירים יתחסנו על מנת להוריד הדבקה ולהוריד סכנה מהמבוגרים (מההודעה שלך נשמע שהתועלת היחידה של החיסון היא בהורדת מחלה קשה אצל המתחסנים. זה לא נכון). החיסונים גם אם פחות יעילים במניעת הדבקה, עדיין תורמים לנושא הזה וכן יש כאן חשיבות לחיסון העדר. בכל אופן, וודאי שזו לא סיבה מספיק טובה לכפות חיסונים. אני לא בטוח שזו לא סיבה מספיק טובה להשתמש בתמריצים אחרים (כל עוד הם לא מוגזמים) והגבלות קלות.

אגב, פיתרון טוב יכול להיות דרך חברות הביטוח. מי שלא מחוסן צריך לשלם פרמיות סיכון בריאות גבוהות בהתאם. כנ"ל עבור מי שלא מתאמץ להשתדל להימנע מהדבקה.

עוד מעט נגלה שהתרומה שלהם לא כזו גדולה במניעת הדבקה, וחסינות עדר היא פי כמה יותר טובה בהגנה טבעית.

קשה להגדיר את הביטוי “הגבלות קלות”. כי מה שקל בשביל מישהו הוא לא בהכרח קח בשביל אחר. התחלנו עם הגבלות קלות, תראה איפה הגענו:

אתם לא אוהבים שהחירות שלכם מותנית בזריקות, שיש מצב שעוד מעט תצטרכו לעשות כל 3 חודשים (כי כנראה זה משך הזמן שהחיסון יעיל במניעת הדבקה?).

תקדים מסוכן. כי הן בטי ינצלו את זה כדי להעלות פרימיות לאנשים שלא מתעמלים ודברים כאלה.
שישקיעו את הכסף בשיפור התשתיות ובבניית בתי חולים. ביזבזנו מיליארדים על כולם ושום דבר.

ידידי היקר, ולמה אתה לא נותן כתף ?

הרי אתה האמנת למשרד הבריאות ולפייזר מצילת האנושות ורצת לתת כתף בחיסון הראשון והשני, למה פתאום הפסקת להאמין ? הרי הם מספרים לך עכשיו שאתה ואני הלא מחוסן מסוכנים באותה מידה לאותם אנשים חלשים,זקנים ותינוקות והחולים במחלה קשה. אז כדי להגן על האנושות רוץ ותן כתף עוד פעם ! ואם אתה כבר לא מאמין להם למה אתה רוצה לחייב להתחסן בתכשיר שמשווק ע"י גופים שאתה כבר לא מאמין להם ?

הרוב המוחלט שהתחסנו לא עשו זאת מסיבות הומנטריות או בגלל התחשבות בזולת או בגלל שפחדו מהקורונה, חלק עשו זאת מסיבות שטחיות לגמרי, כדי להמשיך לעשות שופינג בלי הגבלות או כדי לטוס לחו"ל, והרוב בגלל סיבה יותר חשובה וזה להמשיך לעבוד כדי להביא אוכל לילדים.
בקיצור הרוב הסכימו שיכפו עליהם חיסונים מסיבות לא קשורות לקורונה עצמה, ופתאום הם מגלים שאחרי תקופה מסויימת הם חזרו להיות “משוללי זכויות” כמו הלא מחוסנים ורוצים לכפות עליהם עוד חיסון, חלק התעוררו והתחילו להתנגד לכפייה אחרי 2 חיסונים, חלק יתעוררו אחרי הבוסטר הראשון(כשהבוסטר השני יגיע) וחלק יתעוררו אחרי הבוסטר השני וכך הלאה עד שמספיק אנשים יתעוררו. הבעיה שאנחנו ישראלים, וכישראלים אנחנו לא רוצים לצאת פראיירים, הכל חוץ מלצאת פראיירים, לכן כדי לא לצאת פראייר כל אחד מתחיל להגן על החיסון (וכמה זה חשוב ומציל חיים וחייבים לתת כתף לטובת האנשוות ובלה בלה) עד לנקודה שבה הוא החליט להתנגד לכפייה.

וזה מביא אותנו למניפסט שלך מההודעה הקודמת, אתה רוצה להוכיח לנו שכל הנתנים של משרד הבריאות ופייזר הקשורים ליעילות הבוסטר הם לא נכונים, מוטים ואף שקריים ואין להתייחס להם ברצינות, אבל מצד שני הנתונים של אותו משרד בריאות ואותו פייזר בקשר ליעילות החיסון הראשון והשני הם נכונים, אמיתיים ומוכחים ולכן יש לרוץ ולהתחסן כדי לתת כתף לטובת האנושות ולהיות בנאדם יותר טוב שלא חושב רק על עצמו אלא חושב על טובת הכלל.

בקיצור, אתה מבקש ממני להאמין למשרד הבריאות ולפייזר מייצגת המדע ומצילת האנושות ולרוץ לקבל 2 חיסונים, ואז להפסיק להאמין למידע המוטה והלא מוכח של משרד הבריאות ופייזר השקרנית, המניפולטיבית ותאוות הבצע ולא להסכים בשום פנים ואופן לקחת את הבוסטר השלישי, סך הכל הגיוני לגמרי.

ידידי שוקו, אתה במצב של דיסוננס קוגניטיבי, טפל בעצמך.

ובנוסף, לצערי אני אומנם לא שייך לאותם יחידי סגולה שלמדו במגמת ביולוגיה בבית הספר, אבל מאמין שדי יודע איך חיסון אמור לעבוד ושמעתי פה ושם על זיכרון חיסוני ואיך זה יותר חשוב מרמת נוגדנים בדם, לכן אני נוטה להאמין שיש לי מספיק מידע כדי שאצליח להגיע בעצמי למסקנות הנכונות אם להתחסן או לא.

חזרתי על זה כמה פעמים ואני אחזור שוב לטובת מר שוקו שלא מצליח או מסרב להבין…
אני לא מתנגד חיסונים, אני ובני ביתי מחוסנים כמעט בכל חיסון אפשרי, פשוט לא מחוסן לקורונה כמו גם לא לשפעת כי זאת לא מחלה שמסכנת אותי ולראייה שאני ובני משפחתי כן חלינו בקורונה וזה עבר כאילו כלום, הצטננות קטנה ולא מזיקה.
ואני כן ממליץ לזקנים ולחולים במחלות רקע קשות להתחסן, וזאת למרות שאני לא מאמין שהחיסון עובד 90% כפי שמשקרים לנו אלא בגלל שזה כמו חיסון השפעת ואמור להוריד בכמה אחוזים את הסיכון, וכמה אחוזים טובים מכלום, מה גם שהזקנים לא צריכים לדאוג מתופעות לוואי לטווח הרחוק שחיסון מסוג חדש כמו Mrna עשוי לגרום.

אני פשוט לא מאמין שהקורונה מסוכנת כפי שמנסים לגרום לנו להאמין, כי אם היא הייתה מסוכנת גם בלי שיסבירו לי אני הייתי רץ להתחסן ומסתגר בבית ולא יוצא וכך היו עושים רוב האנשים, ואני לא מאמין שהחיסון יעיל כפי שמנסים לשקר לנו כי לא רואים זאת בתמותה העודפת אחרי החיסון מול לפני החיסון.

והכי חשוב, אני נגד כפיית החיסונים, נגד שלילת זכויות מאזרחים ונגד הכיוון הכללי שאנחנו הולכים אליו מאז פרוץ הקורונה.

כן, בטח, בוא ניתן לחתול לשמור על השמנת…זה לבטח הפיתרון הטוב ביותר.

אני לא כל כך מצליח להשתכנע שהחיסון מפחית סיכויי הדבקה בצורה דרמטית. אני מסתכל על נתוני חיסון במדינות שונות ועל קצב ההדבקה באותן מדינות ולא רואה שום קשר. כמובן בעין בלתי מזויינת. אני חושב שגם אם נראה פערים נוכל להסביר אותם, לפחות באופן חלקי, בכך שיש הטיה אינהרנטית ל’רעת’ לא מחוסנים - הם עושים הרבה יותר בדיקות ממחוסנים.

בקיצור, אשמח לנתונים שמוכיחים שהחיסון מונע הדבקה. יש למישהו משהו טוב?

פשוט מאוד, התחסנתי ולכן אני מחוסן.

בגלל שהתחסנתי, אני מוגן, מה שאומר שאם אדבק בקורונה זה יהיה מחלה קלה יותר וקצרה יותר. זה משפיע כל הציבור:

1. בסבירות הרבה יותר גבוהה, אני לא אתפוס מיטה בבת חולים ואגרום לעומס על מערכת הבריאות. וגם אם כן, זה יהיה לזמן קצר יותר, מה שישחרר את העומס ולא יגרום להצטברות של מקרים קשים.
  2. בגלל שהמחלה אצלי תהיה פחות ממושכת, יש סבירות נמוכה יותר להתפתחות של מוטציות. ככה זה עובד, הוירוס יכול לייצר מוטציות רק כאשר הוא משתפכל בתוך התא.

האמנתי לנתונים ומחקרים מדעיים. כרגע הם לא מוכיחים שאני צריך בוסטר. ברגע שמשרד הבריאות שינה כיוון והפסיק ללכת יד ביד עם המדע - שם נפרדו דרכנו.

זה שונה ממך, כי אתה הולך נגד המדע עצמו.

כפי שהסברתי מקודם, זה שקר והכחשת מדע. לכן הפסקתי להאמין למשרד הבריאות, ואני הרבה יותר ספקן לגבי ההחלטות שלהם.

מי שמשווק את החיסון הוא פייזר. מדובר על חברת התרופות הגדולה בעולם, שעברה בטירוף כדי לייצר חיסון בטווח זמן אפסי. זה שהמוצר שלהם איכותי מספיק, לא אומר שאני אקח 200 ממנו, גם אם הם מנסים לשווק אותו בשביל כסף.

כמו שכשיוצא לי להגיע לכביש 90 אני לא קונה 5 המבורגרים, למרות שזה ההמבורגר הכי טוב בארץ. אני מאמין לגוף שלי כשהוא אומר לי שאני שבע, וגם אם ינסו לשווק לי עוד ממשהו טוב, אני מבין שאני לא צריך מעבר למה שלקחתי.

זה מזעזע בעייני. זה מרתיח אותי בעיקר כי זה נעשה בניגוד לנתונים המדעיים. אם הייתה הצדקה רפואית הייתי יכול להבין את הטענות של משרד הבריאות.

כן… זה לא מה שכתבתי. מוזמן לקרוא שוב.

אתה גם פסיכולוג עכשיו? מרשים מאוד. כמה תארי דוקטור אצל בן אדם אחד…

נופ. אני מבין שההודעה שלי ארוכה, אז התעייפת באמצע, אבל אתה מוזמן לקרוא אותה מחדש. אני מבקש מכולם להתבסס על נתונים מדעיים, ולא להכחיש אותם. אותה בקשה ממך וממשרד הבריאות.

מדהים. מהיום נקרא לך אדון דוקטור פרופסור. שמעת אולי גם פה ושם על תורת הקוונטים? אולי תוכל לספר לנו איך היקום עובד?

אם אדון דוקטור פרופסור אומר שמקרה פרטי, מספיק על מנת להוכיח טענה בצורה כללית, אין לי ברירה אלא להסכים. אז מה אם זה נוגד את ההיגיון של העולם.

כולנו. מה הקשר?

אבל אתה לא… לא אני אומר, זאת החברה שאתה האמנת בה ולקחת את החיסון שלה אומרת לך שאתה כבר לא מחוסן וצריך בוסטר, אז תחסוך ממני את כל המלל חסר התוכלת שלך.
או שאתה מאמין בפייזר או שאתה לא, זה שאתה במצב של דיסוננס קוגניטיבי לא משנה את המציאות.

אתה לא מחוסן ואתה “תתפוס מיטה” בדיוק כמוני, אתה לא נותן כתף למען האנושות :joy:

אתה התחסנת, אני חליתי בקורונה, כלומר לפי התאוריה שעכשיו אתה מאמין בה אני מחוסן יותר ממך, כלומר אתה עם סיכויים עוד יותר גדולים ממני לתפוס מיטה לזקן מסכן או לתינוק חסר ישע…

אתה בוחר להאמין ובאותו הזמן גם לא להאמין לחברת פייזר ומשרד הבריאות וזה יותר הגיוני לדעתך מזה שאני לא מאמין לפייזר ומשרד הבריאות.
בטח לא כל כך הצלחת בחלק של הלוגיקה בפסיכומטרי.

מציע להיות סקפטי באשר לזה. כבר היום ברור שמחוסנים נדבקים ושההגנה יורדת די מהר. שר הבריאות אמר בעצמו שאין לתו הירוק היגיון אפידמיולוגי, אלא הוא נועד בשביל לעודד אנשים להתחסן.

יש מצב שעוד יתברר שהאומיקרון הוא דבר מצויין. סיכויי תמותה אפסיים לצעירים פלוס וירוס מאד מדבק יכול להגביר מאד את חסינות העדר. כמובן שיתכן שלא, אפידמיולוגיה היא מדע מסובך.

ככל שעובר הזמן ולא קורה משהו יוצא דופן, הסבירות שיש פה קטסטרופה שמצדיקה צעדים חדשים יורד. יש דיונים בלתי פוסקים על צעדי ‘מנע’. מתי הם יטילו אותם? עוד חודשיים כשהם יסיימו לדון? האומיקרון נוכח בישיבות ממשלה שהוא מחכה כבר חודש להגבלות ואז יתפרץ?

בסוף אין מנוס מדיון ענייני בשאלת המחיר. כמה חיי אדם אנחנו חוסכים פה. מה היה קורה אם היינו מקצים חצי מהכסף לסל התרופות ועוד חצי להגנה על מבוגרים. ובכלל, עוד בכלל לא בטוח שהעולם התחיל להבין את המחיר הכלכלי של הדפסת הכסף חסרת התקדים הזו. אף אחד לא יודע מה יהיה, אבל החשבון יצטרך להיות משולם בסופו של דבר