קורונה :: הדיון של הקוביד

טל אני לא מצליח להבין משהו… זה הגרף שהבאת נכון? מה מנורמל פה?

בהתחלה עשיתי בדיקה בערך פעם בשבוע. ברגע שראיתי שבשום מקום לא בודקים הפסקתי…

פה לא נרמלתי כלום. גרפים מנורמלים יש בהודעות הקודמות.

הגרפים האלה הם בעיקר להראות מגמה - שעיקר התמותה והתחלואה הקשה נמצאת אצל לא מחוסנים.

אוקיי, הבנתי מה אתה לא מבין.

כשאני כותב מחוסנים פעמיים זה לא מדבר על כל מי שעשה שני חיסונים ולא לקח את השלישי. מדובר רק על כאלה שהם “פגי תוקף”. שים לב לניסוח של משרד הבריאות, הוא הקובע. הרי מבחינתם כל חיסון תקף רק לחצי שנה, ואז צריך לקחת בוסטר. גם חלק מאלה עם חיסון שלישי עוד מעט יהפכו לפגי תוקף, ויצטרפו לעקומה האדומה.

שים לב שאם ב14.10 היו רק 20,000 מחוסנים שפג תוקפם, כדי לנרמל את המספרים - מכפילים אותם פי 5, ואז מקבלים את המספרים מנורמלים פר 100k בדיוק כמו אצל הלא מחוסנים.

אם מה שבלבל אותך זה העובדה שכתבתי מחוסנים פעמיים ולא פגי תוקף, אז אני אשנה את זה. הסיבה שאני כותב מחוסנים פעמיים היא שמבחינתי אין פגות תוקף מוכחת מדעית, וסתם הפכנו לקבוצת הביקורת אל מול הלא מחוסנים.

לא בודקים כי התחסנת בעבר, או שלא בודקים בלי תלות להתחסנת/לא התחסנת? אם לא היית מחוסן, היית ממשיך להיבדק?

אוקיי. אלה הגרפים המנורמלים? בוא ניקח למשל את הנתונים לגבי התאריך 27.12 בגרף העליון. יש לך בערך 40 מאומתים ליום שאינם מחוסנים. יש לך 24 מחוסנים בלי תוקף ויש לך בערך 30 מחוסנים עם תוקף. עד כאן הכל נכון? מה היו המספרים אם בגרף היו מופיעות רק 2 קטגוריות (מחוסנים וחא מחוסנים)? איפה היית מקבל יותר מאומתים?

לא בודקים בלי קשר לכלום. פשוט לא בודקים. אם לא הייתי מחוסן גם לא הייתי ממשיך להיבדק.

הנה משהו מעניין…

ב- 8/8/2022 החליט משרד הבריאות על התו הירוק החדש, הנה ציטוט -

עקב העלייה המשמעותית בנתוני התחלואה והמאמץ לבלום את התפשטותה, אישר קבינט הקורונה את הרחבת התו הירוק.
בהתאם לכך, החל מיום ראשון הקרוב 8.8.21, יחול התו הירוק - בכל כמות משתתפים -באולמות וגני אירועים, כנסים, אירועי תרבות וספורט, בישיבה בבתי אוכל, במכוני כושר וסטודיו, בתי מלון, בתי קולנוע. כמו כן, יחול התו בבתי תפילה בהם מעל 50 מתפללים.

הנה לינק -

https://www.gov.il/he/departments/news/05082021-04

והנה מה שקרה בגרפים, זה הגרף ששוסאקו פירסם, תשימו לב מה קורה החל מ 8 לאוגוסט, סימנתי את התאריך -

פתאום קפיצה במספר המאומתים אצל הלא מחוסנים, עכשיו מספרים לי נרמול ולא נרמול וסיפורים, אז הנה מה שמשרד הבריאות מנרמל לכאורה, וגם שם סימנתי את התאריך 8 לאוגוסט -

bbb

איזה הפתעה שגם בגרף הלכאורה מנורמל יש עליה גדולה אצל הלא מחוסנים, האם זה בגלל שהקורונה החליטה להשתולל בדיוק בתאריך שמשרד הבריאות קבע לתו הירוק החדש ? כלומר מקרה של אחד למיליון ?
או שכל הגרפים והסיפורים על הנרמולים של משרד הבריאות שווים לת*ת ?

בקיצור, מחייבים את הלא מחוסנים בעוד ועוד בדיקות, המספרים והגרפים קופצים ואז מציגים כאילו החיסון זה שמונע הדבקה אצל המחוסנים.

מה אתה מגדיר מחוסן? כלומר פגי התוקף ייכנסו למחוסנים או ללא מחוסנים?
ככה או ככה במקרה הזה זה פשוט ממוצע של השניים.

פגי תוקף אני מגדיר כמחוסנים. במיוחד מתחת לגיל 60.

מה אתם אומרים על זה?

The ministry of truth עובד שעות נוספות.
אגב היום הגיעה ההארכה הרשמית להשעייה שלי, עד ה15.6.22
אני מת לקבל קורונה ולצאת לחופשי… אבל זה לא עובד לי. הגוף שלי יודע להגן עליי מהדבר הזה כנראה.

באיטליה יותר מ90% מהעם מחוסן פעמיים ויותר מ30% מבוסטרים, ולמרות זאת, יש לנו שיא נדבקים אדיר (וכל זה למרות שאני לא עובד ולא מדביק אחרים… חשבתי שההשעייה שלי תעזור במשהו).

איזה שיא זה? אז בשנה שעברה המקסימום שהיה לנו זה 1100 חולים, וכל יום הוספנו 70-100 חדשים, ואז זה ירד.

עכשיו? כמעט 3000, אחרי שלפני שבוע היו רק 500. כל יום מוסיפים כמעט 1000 חדשים. למה? כי הם בודקים גם מחוסנים עם תו ירוק.
באיטליה סוף סוף מודים שהחיסון לא מונע הדבקה, אבל הם בממשלה שוקלים להכריח אותנו להתחסן.
שיא הדבקות היסטורי במדינה סופר מחוסנת והם חושבים שהפתרון להדבקות זה עוד חיסונים… חלאס כבר.

אז 27 לפי הגרף שם.
(פשוט ממוצע של 24 ו30)

אם היינו עושים שתי קטגוריות בלבד היינו מקבלים שפר 200k איש:
79.8 לא מחוסנים
55.6 מחוסנים

כלומר יש סיכוי של 43.5% יותר להיות מאומת אם לא התחסנת.

@titi_camara זה ליאור טוען. והוא מאוד בצד שלך.

אני מתקשה להבין את הבעיה. הדלתא הגיע, והתחיל גל חדש. אני מקבל את הטענה שלך שהיינו בתו ירוק ישן, ולכן גם מחוסנים ללא תוקף לא נבדקו. לכן אפשר להסתכל על גרפים של 3 החודשים האחרונים בלבד.

אתה מתעקש להתעקש, באותו יום שנכנס התו הירוק, אבל ממש מאותו יום יש קפיצה גם במספר המוחלט וגם במנורמל אצל הלא מחוסנים, זה קשור רק לכמות הבדיקות, לא חושב שיש הוכחה יותר טובה מזאת, זה קשור רק לכמות הבדיקות, כמות הבדיקות !!!

לא מבין מה הכוונה, כל הכבוד לליאור שלא נבדק, גם אני כמעט ולא נבדק, רק בטיסה לחו"ל לפני כמה חודשים נבדקתי בפעם השנייה מאז תחילת הקורונה(הפעם הקודמת כשנדבקתי), ואני לא מחוסן, ונכנס לכל מקום שמחייב תו ירוק בלי בעיה בלי תו ירוק.

ברור שאתה צודק בזה. אם נבדוק יותר, אז נמצא יותר. ולכן צריך ללכת על מדדים השוואתיים. פעם קודמת דיברת על אחוזים. יש לנו מדדים לא פחות טובים.

ועם זאת, אתה מסרב להתמודד עם הטענה שיש גם תוקף מדעי לטענה שמחוסנים נדבקים ומדביקים פחות. יש הסברים של עשרות שנות מחקר שמסבירים למה זה קורה.

אם הטענה שלך היא שזה לא נכון בכלל, וכולם נדבקים ומדביקים אותו דבר אז זה לא נכון. אם הטענה שלך היא שההבדל לא מאוד משמעותי, כמו שליאור טוען - פה יש מקום לדיון.

כלומר אתה מחזק את הטענה שלי שלא מחוסנים לא נבדקים, כי הם לא מוכנים לשתף פעולה עם המערכת. מי שנבדקים הם בעיקר אנשים שהתחסנו, וכן משתפים פעולה.

אני ממש גרוע בזה אבל זה נשמע לי לחלוטין לא הגיוני… אתה מכפיל את החברה הלא מחוסנים וסוכם את החברה המחוסנים. למה? למה לא לסכום פשוט את המחוסנים?

הרי יש 100000 בני אדם. מתוכם 40 לא מחוסנים ו 54 כן מחוסנים…

לא הוגן. במקומות בהם אני עובד לא בודקים. זה בטח לא מעיד על שום דבר אחר… במקומות בהם כן בודקים אני פשוט משתדל לא ללכת אליהם (מקומות בילוי)

לא ידידי,
אני מחוסן כמעט בכל חיסון אפשרי. חוץ מקורונה ושפעת.
מה שאני טוען זה שהחיסון של פייזר לא מונע הדבקה, לא מדבר על חיסונים אחרים.

כל מה שניסיתי להוכיח זה שכל המדדים של משרד הבריאות הם בלוף, גם הנרמול שלהם ל 100 אלף, הנה עובדה שמיום שהחליטו על תו ירוק חדש מספר המאומתים המוחלט והמנורמל של הלא מחוסנים קפץ, זה מוכיח שמה שקובע זה בעיקר כמות הבדיקות של כל קבוצה.

המספר הכי אמין וטוב זה אחוז החיוביים מסך הביקות מפולח למחוסנים ולא מחוסנים, בלי תתי קבוצה ושטיקים.

הרוב משתף פעולה כי הוא חייב, ממה שהבנתי יכול להיות שליאור דומה לי בעניין הזה, אני שם פס על כל ההנחיות ועוקף אותן(די בקלות), לא כולם כמוני. אנשים שחייבים לעשות בדיקות כדי להביא אוכל הביתה יעשו בדיקות.

לא אותם 100,000 איש. הקבוצות הן 3 קבוצות זהות בגודלן, אבל של של אותה האוכלוסייה בלבד. כלומר אתה מדבר על מצב שבו אנחנו לוקחים 2 קבוצות של 100,000 ומחברים אותן. ואז יש 200,000.

אתה גר בתל אביב?

הייתי בפלורנטין עם חבר ביום שבת. מתוך “אזרח שומר חוק” שאני, אז חבשתי מסיכה, כל התל אביבים הסתכלו עלי בתור חייזר. אני חושב שאם הייתי בא מחופש לחרדי זה היה נראה טבעי יותר. ואכלתי בייקון…

באף מסעדה או בר לא ביקשו ממני תו ירוק…

לשמחתי לא :slight_smile:
לא אוהב צפיפות, מעדיף בית פרטי עם גינה, מרחבים שאני יכול להסתובב בהם עם האופניים.

למיטב הבנתי נדבקת בקורונה, אז זה לא הכרחי. ועדיין אם לא היית מחוסן לקיחת החיסון והורדת הסיכוי למחלה ל0 זה המהלך הכי חכם שיכולת לעשות. בטח ובטח כשמנגד יש מחלה שאתה לא יודע אם תעבור אותה בלי סימפטומים, אם היא תשבית אותך שבוע למיטה או שתגיע בגללה לבית חולים.

בגיל שלי ומצבי הרפואי העכשווי כל המספרים מראים שאין לי ממש ממה לחשוש. גם אם לא הייתי נדבק ומקבל חסינות טבעית.

אבל אני לא נגד חיסון הקורונה, מי שרוצה להתחסן מוזמן לעשות זאת, הייתי אף ממליץ לזקנים והחולים במחלות הכרוניות להתחסן. רק לא להכריח אותי לקחת חיסון.

אבל למה אתה מכפיל קבוצה אחת (לא מחוסנים) ולא מכפיל את 2 הקבוצות האחרות? הרי אם יש 200,000 אז במחוסנים עם תוקף כבר יהיו לך בערך 60 ולא 30… מצטער אבל מה אני מפספס או לא מבין?