קורונה :: הדיון של הקוביד

אני לא אבדוק כלום אחי, כי אני באמת לא חושב שהמסתייגים יקבלו את מה שאני אביא.
אני חי מציאות, במציאות בתקופה הזאת הפנימיות אמורים “לנוח” ולהתכונן לקראת הקריעה של החורף. בפועל, הפנימיות מפוצצות ב"תקופה הקלה" כבר לא מעט זמן.
בכל מקרה, אני לא אגיב בדיון הזה כי הוא מרגיש לי מאוד נפיץ ובכללי לדעתי כדאי לנעול אותו.
לסיום, אני באמת לא יודע מה אני חושב, ערך הפרט הוא הדבר הכי חשוב לי מנגד יש ערך לחיים וביטחון שהוא גם הכי חשוב לי.

הפנימיות בישראל לא נחו כבר 30 שנה

הבעיה שעם כל הכסף שבוזבז על סגרים ובידודים ומתחמי בדיקות אפשר היה להוסיף עוד פנימיות ועוד רופאים ואחיות ואז הלחץ על הפנימיות היה יורד.

אני נוטה להסכים אינטואיטיבית בהקשר של סגרים, אבל קביעות רחבות מהסוג הזה ניתן יהיה לבצע כנראה רק בעוד כמה שנים ומחקר מעט יותר מעמיק, כזה שיכמת בצורה מדוייקת יותר גם את נזקי הקורונה וגם את נזקי הסגרים. בנוסף, כמו שאני ודוד כבר הזכרנו, תמותה עודפת היא נתון רלוונטי בהרבה מאשר נתוני תמותת קורונה רשמיים.

אגב, “תסתכלו על שבדיה” אולי רלוונטי בהקשר סגרים אבל לא בהקשר החיסונים, בשבדיה מחסנים והרבה, יותר מישראל אפילו פעם אחרונה שבדקתי (לא מכוון ספציפית אליך, טל).

צודק, התכונתי לתמונה היותר גדולה ולא לחיסונים בצורה ספיציפית

“תסתכלו על שבדיה” היא אולי הדוגמא הכי רלוונטית, כי הדיון התחיל מחובת חיסונים ושימוש בתווים ירוקים כאלה ואחרים כדי לחייב את כל האוכלוסייה להתחסן, אז שבדיה במיקום יחסי מצויין בלי תוים ירוקים.

האם לקחת חיסון אף פעם לא היה דיון, מי שרוצה ומאמין שזה יעזור זאת זכותו המלאה.

דרך אגב , מאוד “משעשע” אותי לראות אנשי ימין קשוחים שמציצים ללא הפסקה שאסור לתת לפקידים במשרד המשפטים או הפרקליטות כח מוחלט וצריך לאפשר ביקורת ובקרה על מנת לפקח עליהם (בצדק) ובסופו של דבר, פקיד או איש ציבור צריך למלא ולקיים את מדיניות השר במשרד או הממשלה הנבחרת. כל זה נכון רק לתקופה שביבי הוא ראש ממשלה ולכל משרד ממשלתי חוץ ממשרד הבריאות שזה לא תקף לשם, ובמיוחד אם זה מושא הביקורת היא ד"ר ד"ר שרון אלרעי פרייס שהרי היא אל חי, שאסור לומר מילה כנגדה… וכל האומר איזה מילת ביקורת נגד הקדושה שבקדושים סופו להיצלב במרכז העיר aka twiiter

עוד עניין לגבי שבדיה (או לגבי כל השוואה פשטנית מדי בין מדינות) - חובת מסיכה לא היתה אבל המלצה כן לתקופה לא קצרה, האוכלוסיה בגודל של ישראל אבל צפופה הרבה פחות, שינויים תרבותיים רבים, הרכב אוכלוסיה שונה דרסטית מבחינת מגוון ותתי-אוכלוסיות, מדינה עשירה בהרבה, מערכת ציבורית טובה בהרבה ועוד ועוד. יש הרבה ניואנסים בדיונים האלה ולא כל דבר אפשר למצות ב-“תראו שבדיה”, אף על פי שכאמור אני נוטה להניח (וממש רחוק מלדעת) שהגישה שלהם בנושא סגרים עדיפה (רק בגלל החיסונים כמובן, אחרת השם ישמור מה היה הולך שם). הלוואי וזה היה כזה פשוט.

אני מפחד להביא לפה את הסרט של גיא מרוז ווילנאי כי אני מסכים לחלוטין שזה לא סרט רציני . אבל יש שם קטע שהם נוסעים לשבדיה בתקופת הסגרים פה.

הם נכנסו לבית חולים שם וראו שאף אחד שם לא מסתובב עם מסיכות כולל הצוות רפואי . וששאלו את אחת המזכירות שם התשובה שלה “אנחנו לא מאמינים במסיכות”.

זה מאוד בדיעבד לרשום מערכת הבריאות שם והתחבורה והתרבות. כי אני זוכר טוב מאוד איך כל הנדב איילים של העולם חזו להם תרחישי ארגמדון שהקורונה התחילה… גם אז אני חושב שהיו הבדלים תרבותים ותחבורה יותר טובה.

אני לא נגד חיסונים, אבל נגד סגרים ואנחנו נשלם על זה מחיר כל כך כבד . תשימו לב מה קורה לילדים. אני רואה את זה אצל האחיניות שלי ומה שקרה להם בסגר.

אמרו לנו השם ישמור מה הולך לקרות בשבדיה בלי סגרים, מסיכות וחובת בידוד, עכשיו זה השם ישמור מה היה הולך שם בלי חיסונים.
ועדיין בשכנה הקטנה בלי מערכת ציבורית, ענייה שאוכלת בעיקר חומוס כמו אצלנו אבו מוסטפה ממשיך לחבק ולנשק את שכנו אבו מחמוד כל בוקר 3 פעמים ומסרבים למות מקורונה…
גם בלבנון שלא רק שאין להם חיסונים ותחבורה ציבורית, בזמן האחרון אין להם אפילו חשמל מסרבים להתיישר לפי הסטטיסטיקות שמציגה לנו אלרועי פרייס.
פעם, לפני שנתיים בערך היו אומרים לנו תסתכלו על מדינות העולם השלישי, תראו כמה מתים שם ממלריה, פוליו ועוד מחלות שהמדע המערבי שלנו מצא להם תרופה, עם הקורונה זה שונה, “אי אפשר לבטוח בדיווחים שלהם” “לא עושים נתיחות אחרי מוות” “המערכת שלהם מפגרת”, אבל למה הם לא מתים בעשרות ומאות אלפים יותר מישראל בלי החיסונים ?

לאחר החזרת קו טיסה בין ישראל לקהיר ואחרי שהמצב במצרים מתחיל להירגע חשבתי להגשים חלום ישן ולראות את הפירמידות מקרוב, עוקב ביוטיוב אחרי יוטיוברים שנסעו בזמן האחרון לשם, חיים שם רגיל, מיליונים בשווקים בגלביות בלי מסיכות וחיסונים כמו גם התיירים עצמם, לא נראים לי מפחדים כ"כ מהקורונה, לפי ה"שם ישמור מה היה קורה בשבדיה בלי חיסונים" אז בקהיר היתה צריכה להיות שואה.
בקיצור אני כנראה טס לשם בדצמבר אחרי שהחורף יגיע, כי מזג האוויר עכשיו לא מתאים לי. לא מחוסן כמובן :slight_smile: תאחלו לי בהצלחה.

במצרים אתה צריך לפחד מדברים יותר מסוכנים מהקורונה…

בגלל זה עושה מחקר מקיף, עיקרונית ממה שהבנתי אם אתה תייר אז מצבך טוב שם, הם צריכים את הדולרים שלך, רק צריך להיזהר מנוכלים ויש שם המון.

דני קושמרו: “הגל הרביעי של הקורונה מאחורינו, אבל נדמה לי שמשרד הבריאות מתקשה להיפרד”.

סיכם מדהים.

אגב, זה לקח נהדר לגבי האופן שבו יש לשפוט תרחישים אפוקליפטיים של משרדים ממשלתיים. משרד הבריאות לא שונה במובן הזה ממשרד החקלאות, הביטחון, החינוך…

קראתי את כל מה שרשמתם פה בימים האחרונים ורציתי לחשוב קצת על מה לכתוב ואיך לכתוב את זה. זו כמובן החוויה האישית שלי.

אני רופא שעובד באיטליה, כבר יותר משנה שאני עובד ביחידה מיוחדת שהוקמה בכל איטליה כדי לטפל בחולי הקורונה. אם אי פעם תהיה התמחות קורונה רשמית, אז כבר יש לי אחת.

היחידה הזו הוקמה בזריזות ולמדנו את הכל תוך כדי תנועה. כל כמה ימים בא רופא מומחה אחר ללמד אותנו כל מיני דברים שיעזרו לנו להתמודד עם הקורונה: פולמונולוגים, נפרולוגים, פנימאים, תרפיה אינטנסיבית, רופאי חירום ומה לא.
כאמור כל אחד לימד אותנו את החלק הקטן והרליוונטי מההתמחות שלו. נתנו לנו כמה גאדגטים נחמדים כדי לעשות eco לריאות וblood gas שיעזור לנו לקרוא את מצב הO2, CO2 ואלקטרוליטים בדם.

בהתחלה כולנו היינו בהלם כי, בניגוד לעבודה בבית החולים איפה שלכל מחלקה יש סוג מסוים של חולים, פה היינו אמורים לטפל בכל סוגי האנשים, מכל הגילאים עם כל מיני בעיות ומחלות רקע מכל הטעמים שלא קשורות לקורונה אפילו… כי ברגע שמישהו חולה קורונה הוא לא יכול ללכת בחופשיות לבית החולים, הוא “בעיה” שלנו. לא היה קל, אבל זו הייתה חוויה מקצועית מאוד מאוד מיוחדת, למדתי דברים והייתי במצבים שהיו אפשריים רק בעבודה הזו. היינו חייבים ללמוד לאלתר.

עיקר העבודה שלי זה לטפל בחולים בבית שלהם (עם סטירוידים, אנטיביוטיקה או חמצן) ולנסות כמה שיותר להשאיר את בתי החולים ריקים, ולשלוח את החיוביים לשמה רק כשאין שום אפשרות לטיפול בבית.

אז כל יום אני ו5 הרופאים האחרים מקבלים רשימה של החיובים מאתמול מהאיזור שעליו אנחנו אחראים (אוכלוסייה של 120,000 איש), בימים קלים זה 10 חיוביים, בימים ממש קשים זה 70.
אנחנו מתקשרים לכל אחד מהם, שואלים את כל מה שאפשר וקובעים אם זה פציינט שיש להתקשר אליו כל יום או כל יומיים ולעקוב מקרוב אחריו, אם זה פציינט שיש לבקר בבית, או לשלוח מיד לבית החולים או פשוט להגיד לו להתקשר אלינו אם יש איזשהו שינוי במצב שלו.
בשנה ומשהו הזו היו לנו משהו כמו 8,000 חיוביים, קראתי את רוב התיקיות שלהם, ביקרתי יותר מאלף מהם (לפעמים 20 ביום ב16 שעות עבודה) דיברתי בטלפון עם יותר משליש.
מ8,000 האלה מתו 60, הכי צעיר היה בן 67,שמן מאוד, סכרת ולחץ דם גבוה.
השאר היו בני 75 ומעלה.
הרוב המוחלט של 8,000 היו אנשים שהתקשרנו אליהם פעם אחת בלבד, ביום שהם יצאו חיוביים, כי לא היה להם שום סימפטום למשך כל המחלה.
רוב החולים עם סימפטומים היו אנשים ממש זקנים, חלקם אפילו מעשנים, ורובם התגברו על המחלה בלי שום בעיה.
אולי שלחנו אחד או שניים לבית החולים מתחת לגיל 50…אבל תוך יומיים הם היו כבר בבית.

אלה הם המספרים שלי. המספרים דומים אצל קולגות אחרים בטוסקנה והרגשת הפחד וחוסר האונים שהייתה בהתחלה נעלמה כלא הייתה ועכשיו רוב הרופאים מסתובבים בלי מסכות.

באיטליה התחילו לחסן בקצב גבוה במרץ. בשנה שעברה בספטמבר היו לנו 40 חיוביים ואף לא חולה אחד מאושפז, השנה בספטמבר? 400 חיוביים למרות כל ההגבלות והחיסון ועוד 20 מאושפזים. אל תשאלו אותי למה.

יש הרגשה, אין לי מספרים מדויקים, שהחולים המבוגרים יותר נמצאים במצב קצת יותר טוב לעומת מרץ או אפריל שעברו. אבל במצב דומה לספטמבר 2020. נחכה ונראה איך יהיה המצב שלהם בחודשי הקור, מנובמבר ועד פברואור, שהיו ממש קשים בשנה שעברה לאוכלוסייה הזו. הם אמורים להיות במצב טוב יותר כי רובם מחוסנים 3 פעמים כבר.

עד פה העובדות, עכשיו דעתי האישית חברים ואנסה לא לכתוב יותר מדי כי אני מהטלפון:
אין לזלזל בקורונה, ואנחנו לא מזלזלים בה, אבל קשה לי מאוד מאוד לקבל את ההיסטריה העולמית וההפחדה ממנה.

מה שקורה באוסטרליה מפחיד אותי פי מיליון יותר מהקורונה, רמיסת הזכויות באיטליה עכשיו הרבה יותר קשה בשבילי.
תראו, הם החליטו שכל הרופאים חייבים להיות מחוסנים, שלחו לי מכתב שאני חייב להתחסן. עניתי שלמרות שאני מחוסן לכל מחלה שקיימת (חוץ משפעת) אני לא רוצה להתחסן לקורונה. שאלו אותי למה? עניתי שאחות אחת אושפזה למשך שבוע בגלל מיוקרדיוס ואחות אחרת לקתה במחלה אוטואימונית מיד אחרי החיסון ועכשיו, 7 חודשים אחרי, היא במצב גרוע ואני בעצמי חליתי בקורונה במרץ 2020 וברור שיש לי את כל הנוגדנים בעולם כי אחרי מאות ביקורים בבתי הפציינטים ונשימת הקורונה שלהם ישר לריאות שלי, לא חליתי עוד. הם כמובן סירבו והשעו אותי מהעבודה למשך 3 חודשים לפחות בלי תשלום או פיצויים. אם זה לא פשיזם, אם זה לא עונש, אז אני לא מבין מה זה.
אני הרווחתי מצוין בעבודה הזו, למדתי המון וניקשרתי לצוות, במיוחד לחבר’ה החדשים שלימדתי אותם איך לעשות את העבודה הזו. אבל פשוט לא הייתי מסוגל לקבל כפייה מזעזעת כזו. אני אולי נשמע קצת מגזים, אבל ברגע שאקבל כפייה ביחס לגוף שלי, הם יכולים לסחוט אותי על כל מיני דברים. אז אמרתי לא ובנתיים אני יושב בבית, למרות שלטענתם אין מספיק רופאים ובמיוחד אין מספיק רופאי קורונה…

אני לא חושב שיש פה קונצפרציה, אבל כן טיפשות, אטימות והיסטריה.
עולם הרפואה מאוד מאוד שמרני, ומי שמעז ללכת נגד התלם נמעך. זה לא קל לפרסם משהו נגד הקונצנזוס… תראו למשל מה קורה עם איברמיקטין. אפילו הFDA שיקר בציוץ ההוא וקרא לה תרופה לסוסים… למרות שהיא בשימוש משנות ה70. למה אני לא יכול להשיג אותה כמו שעושים בהודו ובמקומות אחרים? כי אולי היא עולה כלום כסף.

קראתי דוחות אוטפסיה של פתולוגים גרמנים שניתחו בחורים צעירים שמתו מקרישת דם וקבעו שזה בגלל החיסון… משום מה אף אחד לא מדבר על זה… בהתחלה ששמענו על זה היה זילזול אדיר, ואז אחרי כמה שבועות כל הרופאים מקבלים מייל ממשרד הבריאות האיטלקי שאומר לנו שיש סיכוי לקרישת דם רצינית גם אחרי 35 ימים מהחיסון.

אני רואה בסביבה שלי איך אף אחד לא יודע באמת מה קורה… כולם ממציאים חוקים חדשים, רואים איך הולך ואז משנים את זה לפי הצורך. אני מדבר על חוקי הבידודים, הבדיקות וזה… בזמן הסגרים דיברתי עם המון אנשים בטלפון, רובם השתמשו בי קצת כמו פסיכולוג וסיפרו לי מה הולך… מה אגיד לכם חברים, ההסגרים הרסו הרבה יותר חיים מאשר הקורונה. כשילד היה יוצא חיובי, יותר מ30 ילדים פלוס 60 הורים פחות או יותר היו נכנסים לבידוד ולא עובדים למשך חודש שלם. אנשים אשכרה השתגעו. אין צורך לספר לכם, כולכם בטח שמעתם סיפורים.

אז איך אפשר לקבל כפייה מאנשים שברור שאין להם שום מושג? האם אנשים שכחו שהWHO אמר בהתחלה שהקורונה לא מדבקת?

אני רואה בטלוויזיה כמה הפחדות והגזמות יש… מה שמוגדר חולה קשה בישראל הוא ממש חולה קל באיטליה שאפשר לטפל בו בבית בקלות… יש יותר מדי צנזורה וכל מי שלא מתיישר לפי הקונצנזוס מקוטלג מיד כהזוי, מטורף, מסוכן ומצנזרים אותו.
וזה, חברים, מפחיד פי כמה יותר מהקורונה… רק תראו כמה קל עכשיו לגרום לאנשים לאבד את הפרנסה שלהם, בדיוק כמו שקרה לי, וכמה קל לאנשים לדרוש להרוס לאחרים את החיים… והכל בגלל הקורונה. יש קווים אדומים שאסור לגעת בהם כי משמה זה SLIPPERY SLOPE רציני… לצערי נגענו ביותר מדי קווים אדומים בזמן האחרון.

יש עוד אלף ואחד דברים לכתוב עליהם אבל זה מה שיצא לי עכשיו. אשמח לענות על שאלות.

עריכה: ואם כבר הזכרתי את אוסטרליה אז קבלו את זה:

עדות מצמררת מ Gad Weinbach, ישראלי שגר באוסטרליה :

"ראש הממשלה נפתלי בנט מבקש מבכירי מערכת הבריאות לחשוב על פתרונות מופרעים בהשראת אוסטרליה ודרום קוריאה. אני לא יודע מה קורה בדרום קוריאה, אבל בהחלט עוקב בדאגה אחרי מדינת הדרכון שלי, אוסטרליה, אז בואו אשתף אתכם מה קורה באוסטרליה מאז התפרץ הנגיף לחיינו:

השמים סגורים כבר שנתיים למי שלא אוסטרלי, וגם אוסטרלים שנמצאים בחו״ל יכולים לחזור הביתה בהקצאות לפי מספר המקומות במלוניות. ההקצאה צומצמה בחצי בחודשים האחרונים. מ-3000 מקומות מאושרים בשבוע ירדו ל-1500 אנשים.

למעלה מ-50,000 אוסטרלים תקועים כבר שנתיים ברחבי העולם. בקבוצות הפייסבוק של אוסטרלים שנתקעו בחו״ל, אנשים כבר מתקשרים נטיות אובדניות, כי נגמרו להם הויזות לשהות במדינות אחרות והם עוברים בין מדינות כדי שלא יגרשו אותם. הטיסות לאוסטרליה מתבטלות כל שני וחמישי ואנשים כבר תקועים עם ביטולים במשך חודשים בלי יכולת לדעת מתי ואם יצליחו לחזור, וכולם צריכים לקבל אישור לשוב למדינה.

עם הנחיתה הצבא אוסף את המגיעים (משהו כמו עד עשרה אנשים בטיסה, שהעלות שלה יכולה להגיע למעל 20,000 דולר מארצות הברית או למעלה מ-15,000 דולר מאירופה) ומשכן את המגיעים במתקנים מאובטחים בלי חלונות לפחות לשבועיים אחרי שעוברים שתיים או שלוש בדיקות שלילות.

כיום, אין אישור לטיסות למי שלא קיבלו את הזריקות. בנוסף, אוסטרליה עדיין לא מכירה בחי0ונים שלא בשימוש במדינה (פייזר, מודרנה, אסטרהזנקה). מי שהתח0נו במדינות בהן הם שוהים כרגע במלכוד, לא מוכרים כמחו0נים וצריכים לפנות לועדת חריגים כדי לקבל הכרה ואישור על הזריקות שקיבלו.

מלבורן, בירת מחוז ויקטוריה, נמצאת בסגר הארוך בעולם. כרגע בסגר מספר 6, שנמשך במצטבר כבר למעלה משנה. העסקים סגורים כבר למעלה מ-250 ימים.
סידני יצאה אתמול לחופשי מסגר שארך 106 ימים.

במהלך הסגר העסקים היחידים שפתוחים היו סופרמרקטים ובתי מרקחת.

הגבולות בין מדינות המחוז סגורים ובני משפחה לא יכולים לעבור כדי לשהות לצד בני משפחה חולים, להשתתף בהלוויות או בשמחות במדינות בהן לא חל הסגר. במסגרת המדיניות הנוקשה נפטרו ארבעה תינוקות, שהובהלו באמבולנסים, שחיכו למעלה משמונה שעות במעבר הגבול בין ויקטוריה למחוז דרום אוסטרליה במשך למעלה משמונה שעות ולא קיבלו אישור. נכדים שהיו בביקור אצל סבא וסבתא שלהם לא הורשו לחזור להיות עם הוריהם בשנייה שהוכרז סגר ונתקעו במשך חודשים בלי לראות את ההורים שלהם. אנשים צופים בהלוויות של יקיריהם במחשב.

מדינות המחוז של דרום אוסטרליה (אדלייד) והטריטוריה של הבירה קנברה, העבירו חקיקה שלמשטרה יש הרשאה להעביר מאומתים לנגיף למתקני במלוניות ולהפריד במידת הצורך בין ילדים להוריהם ובין בני זוג.

אסור להפגין. כוחות אדירים של משטרה, מאות שוטרים, נוכחים במרכז מלבורן כדי להבטיח שלא תהיינה התארגנויות או הגעה להפגנה. עצרו גם מורות ואחיות, שהפגינו בשקט ועמדו עם שלטים. במפגינים קולניים המשטרה ירתה כדורי גומי בגב גם כשאלה התפזרו לבקשת המשטרה.

יותר אנשים התאבדו במלבורן מתחילת השנה (בערך פי חמישה) מאשר מי שנפטרו מהנגיף/עם הנגיף.

יותר אנשים הגיעו לבתי החולים כתוצאה מהאלימות הברוטלית של המשטרה (שברו למפגינים עצמות, פצועי ירי מכדורי הגומי).

המשטרה מגיעה לבתים של מי שהעלו פוסטים בפייסבוק לא לרוחו של המשטר ועוצרים אותם. יש גם עצורה פוליטית, שסרבה לחתום שלא תשתתף בשום פעילות פוליטית אחרי שהכריזה על הקמת מפלגה.

בסידני נכחו למעלה מאלף חיילים בזמן הסגר (שנגמר אתמול) כדי לסייע באבטחה שתמנע הפגנות וכדי לבדוק אם מאומתים נשארו בבתים.

בסידני חלה כבר חודשים חובת שימוש באפליקציה של התו הירוק ובעלי העסקים, שלא בודקים את הנכנסים צפויים לקנס של 40,000 שח אם לא בודקים.

עוצרים אנשים שלא עוטים מסיכה בחוץ. סצינות כמו שראינו בישראל של מכות ומעצרים של גולש בחוף הים, הפכו באוסטרליה לדבר שבשגרה.

השלטונות הפעילו קו חם להלשנות של הציבור. השוטרים עסוקים בקבלת טלפונים מהציבור, שמלשין על שכנים שלא עוטים מסיכה, שיש להם מבקרים או שמתכוון להשתתף בהפגנות.

השלטונות סגרו תוך יממה את קבוצות נפגעי החי0ונים, שמנו עשרות אלפי אנשים.

הטריטוריה הצפונית, שבירתה דארווין, הודיעה שמי שלא יקבל חי0ון לא רק יאבד את מקום עבודתו, אלא צפוי לקבל קנס של 5000 דולר.

אני יכול להמשיך ולפרט עוד על הגבלות, תקנות וחוקים, אבל אני שואל אתכם - זו באמת ההשראה שאתם רוצים שבכירי מערכת הבריאות בישראל יקחו ממנה דוגמא? אתם מעוניינים לחיות במשטר כזה, שראש ממשלת ישראל מביא כדוגמא?"

תודה ידידי על התגובה הארוכה והמפורטת.

בדיוק מה שכתבתי אחד לאחד, הבחור שאני מכיר יצא מזה, אבל הבחורה קיבלה טרשת נפוצה והרופאים אומרים לה שאין קשר לחיסון, המצב שלה הגיע לנכות מלאה,מסכנה, אין לה אף אחד בעולם הזה וסובלת.

העיקר כל פעם שאני מדבר אומרים לי תראה מה קרה באיטליה, עכשיו יש לנו עדות של רופא איטלקי.

מקווה שנחזור כמה שיותר מהר לשפיות ויחזירו אותך לעבודה. זה ממש טירוף וחוסר צדק משווע, העולם השתגע.

שמישהו בעל מצפון ואהבת חירות פה בפורום יראה מה קורה באוסטרליה ואחרי זה יגיד לי שאין לי מה לדאוג מהתו הירוק ותעודות חיסונים וכל מה שרוצים לעשות פה ובעולם המערבי. וזה לא רק אוסטרליה (אני גם שם את ניו זילנד) זה בקנדה ונכנס למדינות כמו ניו יורק בארה"ב מערב אירופה.

אוסטרליה זה הפילוט שאני מפחד שהם מתכונים ליישם בשאר עולם המערבי.

אין זה פשוט מדהים. שישה פעמים סגר וכל ההגבלות שבאות יחד איתו והנגיף עדיין משתולל שם. יכול להיות שסגר לא באמת עוזר ויש מאחוריו מניע עמוק ואפל יותר? או שזה סתם אני והמח הקונספרטיבי שלי…

לא חושב שיש קשר או טענה לקשר בין החיסון לבין טרשת נפוצה. אם אתה מחסן במעט מאוד זמן הרבה מאוד אנשים סביר מאוד שחלק מהם ימותו וחלק מהם יאובחנו במחלות סופניות. קדם ולפיכך בגינו. ההטיה עובדת לשני הכיוונים.

ברור, אבל מאז החיסון כמו במקרה עם הדלקת בקרום הלב שפסלו בהתחלה יש עוד ועוד דיווחים על מחוסנים שפתאום התחילו לסבול ממחלות אוטואימוניות, והם הולכים ומתרבים, בניגוד לדלקת בקרום הלב אני מאוד בספק אם בסוף יקירו שהמחלות האלה קשורות לחיסון כי זה המון המון המון כסף, כי ממחלה אוטואימונית לא מחלימים. ופשוט העניין הזה פגע אצלי בנקודה רגישה מאוד.
בנוסף, אני פעיל בהרבה קבוצות של טרשת נפוצה, הרבה מאוד אחיות סובלות מבעיות אוטואימוניות אם זה טרשת נפוצה או פיברומיאלגיה, כמובן באופו יחסי, אחיות מחויבות לקחת הרבה חיסונים לפני תחילת העבודה, בחלק מהחיסונים רשום במפורש שמחלות אוטואימוניות הם חלק מתופעות הלוואי.
רק ציינתי זאת שוב כי אראגוניס הביא בדיוק את 2 הדוגמאות שאני נתקלתי בהם וציינתי אותן.

גם בלי תופעת הלוואי הזאת אני עדיין לא אתחסן ולא אתמוך בתווים ירוקים.

מסקרנות קראתי את המחקר קצת יותר לעומק. בחיי שהיום מפרסמים כל דבר… המחקר טוען שמסיכות אחראיות לירידה בתחלואה, כי 20 ימים בממוצע לאחר שהוכרזה חובת מסיכות חלה ירידה בתחלואה.

מה הם לא בדקו? איזה מגבלות נוספות הושתו על הציבור חוץ ממסיכות (הלא בד"כ מסיכות מתלוות לגזירות נוספות).

ומה עוד חסר? קבוצת ביקורת… מה קורה אחרי 20 ימים במקומות בהם אין חובת מסיכות.